Reklama:

Mistrovství Evropy juniorů
a masters 2011 - ohlédnutí Vladimíra Pajiče

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Koncem června se ve španělském Madridu konalo ME juniorů a masters v kulturistice, kde měla Česká republika pět reprezentantů. Fotografie z prezentace závodníků jste si mohli prohlédnout v den zahájení soutěže zde, výsledky a snímky ze soutěžního pódia jsou pak k dispozici v tomto článku. Dnes Vám přinášíme ohlédnutí za španělským kláním z pohledu státního trenéra Vladimíra Pajiče.

[Text: Vladimír Pajič] V pátek ráno vyrazil reprezentační tým ve složení Michaela Podnecká, Lída Šircová, Ivan Horáček, Michal Šidík a Míra Mráz z benzínové pumpy v Brně na stíhací závod na vídeňské letiště. Doprovod tvořila trojice Stanislav Pešát (jako vždy jakožto pomocná ruka po boku české reprezentace, na těchto závodech ale také jako rozhodčí a vedoucí závodníků), Víťa Sahula v roli "vodonoše" neboli extra delegáta a moje maličkost. Na letiště jsme dorazili s mírným skluzem, což ovšem vůbec nevadilo, protože letadlo mělo zpoždění podstatně větší než my, a po hodině čekání jsme odletěli do místa konání šampionátu.

Nováčci splnili očekávání lépe než na jedničku.

Po příletu na nás už čekal minibus IFBB, který nás v horkém počasí dovezl do hotelu Alcala. Standa vyřídil potřebné dokumenty a v klidu jsme ubytovali závodníky. Rozebrali jsme vše potřebné, co se týkalo ladění formy, a odešli na judge meeting, kde se rozebíraly novinky v chodu IFBB - kladl se velký důraz na pravidla rozhodování jednotlivých kategorií a nový způsob rozhodování upřednostňovaný na mezinárodních soutěžích.

V dohodnutou dobu přišli závodníci na prezentaci a zjistili jsme, že počty závodníků v juniorských kategoriích jsou docela podprůměrné, což jsme očekávali i s ohledem na datum soutěže. Sledoval jsem kvalitu konkurence (což jsem nedoporučil našim závodníkům) a měl z prezentace dobrý pocit, protože až na několik špičkových závodnic a závodníků, kteří měli za sebou úspěchy na mezinárodní scéně, bylo závodnické pole celkem vyrovnané.

Po večeři jsem se sešel se závodníky na (pro nás klasickém) pózování na chodbě a kontrole formy. Upravili jsme chyby v pózování, ladili jsme poslední cukry a odvodnění jednotlivých závodníků. Poté přišel čas jít spát a já čekal na zprávy od Standy, který měl "rande" s nejvyššími představiteli IFBB.

Když jsem se dočkal potvrzení zpráv o změnách, překvapení bylo jednak noční (zde přišlo poprvé na řadu slovo "mañana" - Španělé měli opravdu na všechno času dost a my ještě do noci neměli v rukách prakticky žádný harmonogram soutěže kromě letmých informací), jednak bylo potvrzeno, že u kategorií s počtem závodníků nepřesahujícím finále (tedy 6) proběhne závod pouze v sobotu, a to rovnou finále, což se nakonec ukázalo jako geniální řešení, protože závodníci se nemuseli ve vedru dusit až do dalšího dne, vliv na výsledek by byl prakticky nulový a úžasně to urychlilo běh závodu.

Stihli jsme, relativně v klidu, upravit strategii odvodnění a cukrování a všichni naši závodníci nastoupili na finálové pódium už v sobotu a bojovali. A teď k jednotlivým závodníkům:

Michaela Podnecká

Letošní juniorská mistryně ČR v bodyfitness nastoupila na pódium s lehkou nervozitou, ale s úsměvem na rtech. Od MČR odvedla kus práce, a i když mohla klidně skončit o stupínek výš, je její bronzová medaile při prvním startu na mezinárodní soutěži velkým úspěchem i s ohledem na její věk, a pokud zapracuje na drobných chybách v koncepci postavy, nebyla tato medaile její poslední.

Lída Šircová

Lída byla nominovaná do kategorie fitness juniorek, ale na místě jsme rozhodli o jejím zařazení do kulturistek, což se nakonec ukázalo jako velmi dobrý tah. Její umístění jsme každopádně viděli o stupínek výš (na první dvě Rumunky dosáhnout nemohla), ale Španělka na třetím místě dostala medaili podle mě spíš za bydliště. Opět, s ohledem na věk, velký příslib do budoucna, jen si bude muset ujasnit svoji kategorii a na ni se specializovat.

Ivan Horáček

Co k němu říct? Kategorie nad 60 let? Jak jsem mu řekl na místě: "Doufám, že tě nikdy neuvidí Nečas, protože jinak budeme chodit do důchodu v devadesáti." Ivan prostě zapomenul stárnout a předvedl svoji standardně výbornou formu, která mu vynesla bronzovou medaili, přičemž od stříbra ho dělil jediný bod.

Míra Mráz

Nováček v kategorii nad 60 let a zasloužené čtvrté místo - na první trojku to zatím nebylo a stejně tak závodníci za Mírou nemohli dosáhnout na jeho pozici. Společně s "bratrem" Horáčkem byli nerozlučnou dvojkou, která bavila zbytek týmu.

Michal Šidík

Letošní mistr ČR masters. Zařazení do kategorie bylo jako hodit si korunou. Klasická kulturistika nebo sportovní do 80 kg? Oboje mělo svoje pro a proti a nakonec jsme vybrali klasickou kulturistiku. Následující den jsme zjistili, že Michal byl jediným závodníkem kategorie nad 50 let a byl sloučen do mladší kategorie do 49 let. Ale i tak se Michal rozhodně neztratil, byl suverénně nejlépe připraveným závodníkem kategorie a doplatil snad jen na nevýrazný základní postoj a poněkud topornější pózování. Bronz byl pro Michala, který ani nepočítal s tím, že by mohl mít medaili z MČR, každopádně skvělým výsledkem, a pokud zlepší pózování a nabere pár kilo, které mu schází do limitu, může pomýšlet i na mety nejvyšší.

Suma sumárum: Tři bronzové medaile a dvě čtvrtá místa v počtu pěti závodníků jsou pro Českou republiku opět skvělým výsledkem a dokázali jsme, že i přes komplikace s výjezdy závodníků dokážeme hrdě konkurovat mezinárodní scéně.

Neděle a pondělí byly pro nás ve znamení relaxace (až na Standu Pešáta, který měl svoje povinnosti), prohlídky městečka Alcala a odletu domů.

Rád bych touto cestou poděkoval našemu týmu za skvělou reprezentaci a vytvoření přátelské party, se kterou se těším na další spolupráci.


Mistrovství Evropy juniorů a masters 2011 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínArnold Schwarzenegger: velký narozeni...
Jarda 74 (07:08) • Kdysi jsem četl o AS vše co bylo dostupné. Když jsem v knihkupectví objevil nějakou kni...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
Zodiak411 (22:05) • To dlouhodobě nic neřeší :) Opět se začnou vyskytovat závodníci, co budou trend posunov...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
LeToucan (21:10) • Zavést novou kategorii, jako je u nás physique a muscular physique :)
magazínArnold Schwarzenegger: velký narozeni...
JirH (20:43) • Super článek ,děkuji Vám pane Švube!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení soutěže Wings of Strength Chicago 2021
Zodiak411 (20:28) • Sorry, ale co s tím chceš dělat? Chceš tlačit do popředí hůř nachystané závodníky na úk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie