Reklama:

Toronto Pro Supershow 2011
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (19. 06. 2011, 11:23):

Kanadské Toronto hostilo od 17. do 18. června další letošní profesionální soutěž. Na klání se představili profesionální kulturistky, fitnessky, bodyfitnessky v kategoriích open a masters i závodnice nastupující v kategorii bikiny. Vrcholem Toronto Pro Supershow se pak stalo měření sil mužů v kategoriích open a do 202 liber. Těžkotonážníci bojovali o tři postupová místa na Mr. Olympia 2011 i o podíly z celkové finanční prémie 20.000 dolarů. Pro jejich kolegy z lehčí váhy byl připraven obnos ve výši 6.000 dolarů. Více než o peněžní odměnu však i tito borci bojovali o postup na Olypmpia Weekend, kde se budou moci zapsat do dějin jako účastníci posledního ročníku Olympia 202 Showdown. Soutěž od následující sezóny totiž ponese nový název, který již bude odrážet navýšení hmotnostního limitu lehčí váhy na 212 liber. Kterým kulturistům se na torontské show dařilo nejvíce?


Zápolení v kategorii bez rozdílu vah se zúčastnilo dohromady sedmnáct závodníků. V roli papírových favoritů do soutěže nastupovali především Craig Richardson a Lionel Beyeke, kteří na nedávném New York Pro dokázali vybojovat finálová umístění. Že oba svou úlohu naplní a obsadí některou z čelních příček, napovědělo již první semifinálové porovnávání, do kterého byli vyvoláni společně s Brandonem Currym, Frankem McGrathem, Oscarem Tuou Dexterem a Robertem Piotrkowizcem.

Craig Richardson do soutěže nastoupil v životní formě a ve svých šestatřiceti letech se mohl právem radovat z prvního profesionálního vítězství. Čtyřnásobný účastník Mr. Olympia se může chlubit perfektní stavbou těla a úzkým pasem. V Torontu ke svým obvyklým přednostem dokázal přidat i žilnatost, tvrdý a napruhovaný hrudník, vysekané hýždě a spodní záda a perfektně separovaná stehna. Richardsonovou jedinou slabinou tak zůstává jen menší šířka zad.

Pro druhého Lionela Beyekeho byla Toronto Pro Supershow poslední soutěží sezóny. Závodník sponzorovaný společností Weider Publications již po svém květnovém úspěchu na New York Pro Championships ohlásil, že plánuje vynechat Mr. Olympia a bude se raději věnovat dalšímu zlepšování postavy. Francouzský kulturista disponoval velkými plnými kulatými svaly, širokými zády a perfektními stehny, která dokázal od newyorského klání ještě zlepšit. Stejně jako před třemi týdny měl Lionel ovšem i tentokrát problémy se zadržováním tenkého filmu vody v podkoží. Měkce působil zejména v zadních postojích.

Do Brandona Curryho vkládali fanoušci, sponzoři i odborníci nemalá očekávání a všeobecně se očekávalo, že by neměl mít problémy kvalifikovat se na Mr. Olympia již ve své první profesionální sezóně. Nestalo se tak. Brandonovi se vloni na žádném z klání nepodařilo dosáhnout stoprocentní formy, navíc se zdálo, že se rozdíl mezi jeho masivní horní polovinou těla a slabšími stehny spíše zvětšuje, než aby tomu bylo naopak. Letos Curry působí mnohem vyváženěji, a ačkoliv mu k ideální formě stále něco chybí, dokázal do určité míry zapracovat i na celkové tvrdosti a ostrosti svalstva. Jeho největší předností jsou perfektní tvary.

Ani přesto však podle domácích fanoušků neměl porazit Franka McGratha. Kanadský závodník, jenž se dokázal na profesionální pódium vrátit po vážné autonehodě, při které ztratil několik litrů krve, selhaly mu plíce a přišel o slezinu, se prezentoval ve fantastické formě a byl společně s Richardsonem nejvyrýsovanějším borcem startovního pole. Pro dvaatřicetiletého borce sužovaného nejrůznějšími úrazy se jednalo teprve o čtvrtý start mezi profesionály od jeho celkového triumfu na národním šampionátu z roku 2003. McGrath se může chlubit nádhernou stavbou těla, kterou tentokrát doplnil i o tvrdost a ostrost. Do budoucna musí zapracovat zejména na objemech dolních končetin. Třetí místo a postup na Mr. Olympia mu unikly o jediný bod.

Pátý Robert Piotrkowicz předvedl svůj obvyklý standard, tedy obrovské množství svalové hmoty, tvrdost a vysušenost. Známou Piotrkowiczovou slabinou je nevyváženost mezi robustní horní polovinou těla a slabšími kvadricepsy. Zdá se však, že Robert na dosažení lepší vyváženosti usilovně pracuje a jeho krásně separovaná stehna tentokrát působila o poznání mohutněji než na předchozích soutěžích.

Oscar Tua Dexter patří se svými 188 cm k nejvyšším profesionálním kulturistům současnosti. Od loňské účasti na Europa Supershow dokázal zapracovat na objemech a v Torontu se stal příjemným překvapením soutěže.

V dobrém světle se prezentoval i domácí profesionální nováček Christopher White. Závodník, který mezi elitu přestoupil po loňském absolutním vítězství na národním šampionátu v kulturistice mužů masters, zaujal zejména perfektními pažemi. Pokud by byl tvrdší, mohl by pomýšlet i na lepší než konečné desáté místo.


Výsledky kategorie open

  1. Craig Richardson*
  2. Lionel Beyeke*
  3. Brandon Curry*
  4. Frank McGrath
  5. Robert Piotrkowicz
  6. Oscar Tua Dexter
  7. Gregory Ulysse
  8. Khalid Almohsinawi
  9. Marc Lavoie
  10. Christopher White
  11. Santana Anderson
  12. Alexandre Nataf
  13. Ben White
  14. Jari Mentula
  15. Varinder Singh
  16. Fedel Clarke

* Kvalifikace na Mr. Olympia 2011.
Mike Van Wyck soutěž nedokončil.


1. Craig Richardson

2. Lionel Beyeke

3. Brandon Curry

4. Frank McGrath

5. Robert Piotrkowicz


Craig Richardson - volná sestava

Brandon Curry - volná sestava

Frank McGrath - volná sestava

Finálové porovnávání

Posedown
Kategorie do 202 liber nabídla měření sil čtrnácti závodníků. Semifinále, které proběhlo v sobotu v podvečer našeho času, rozdalo karty poměrně jasně. O první místo bojoval domácí Mboya Edwards s Britem Shaunem-Josephem Tavernierem, třetí příčka měla s největší pravděpodobností zbýt na někoho z dvojice Lou Joseph - Amit Sapir.

Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Taverniera, který dokázal vybojovat premiérové profesionální vítězství hned při svém druhém startu mezi elitou. Pětatřicetiletý účastník březnové British Grand Prix patřil k nejmohutnějším borcům v kategorii. Bezkonkurenční byla zejména jeho stehna. Dvojnásobný národní šampión k perfektním objemům dokázal přidat i potřebnou tvrdost a celkový dojem z jeho vystoupení v nejlidnatějším městě Kanady kazila snad jen příliš silná vrstva oleje. Pouze 158 cm vysoký Shaun-Joseph je letos již čtvrtým Britem, který se dokázal kvalifikovat na Olympia 202 Showdown.

Tavernierovi do posledních chvil dýchal na paty Mboya Edwards. Domácí závodník předvedl fantastické vyrýsovaní. Jeho mohutné napruhované hýžďové svaly připomínaly glutey Ronnieho Colemana v dobách jeho největší slávy. Mboya byl navíc neuvěřitelně plný. Pokud by měl mohutnější kvadricepsy, mohl by pomýšlet pravděpodobně i na vítězství.

Poslední postupové místo na Olympia 202 Showdown v Torontu vybojoval Amit Sapir. Bývalý izraelský reprezentant ve vzpírání se dokázal od své účasti na Sacramento 202 Pro neuvěřitelně zlepšit. Na listopadové soutěži se neprobojoval ani mezi patnáct nejlepších a nyní dosáhl na medailové umístění! Devětadvacetiletý závodník, jenž narostl do výšky 163 cm, zaujal rozhodčí plnými hustými svaly i dobrým vyrýsováním. K optimální formě mu chyběla jen větší ostrost. Amit plánuje do své účasti na zářijovém Olympia Weekendu zapracovat zejména na objemech stehen, která považuje za svou největší slabinu.

Domácího klání se překvapivě zúčastnil i kanadský veterán Henderson Thorne. Dnes padesátiletý kulturista, který mezi profesionály nastupuje od roku 1990, soutěžní plavky navlékl po pětileté odmlce. Vítěz Niagara Falls Pro Invitational z roku 1994 se mezi mladšími soupeři, co se objemů týká, neztratil. Jeho největší slabinou byla nedostatečná tvrdost. Thorne při svém prvním startu v lehčí váze obsadil desáté místo.


Výsledky kategorie do 202 liber

  1. Shaun-Joseph Tavernier*
  2. Mboya Edwards*
  3. Amit Sapir*
  4. Lou Joseph
  5. Luc Molines
  6. Jason Joseph
  7. Vince Galanti
  8. John Arendsz
  9. Vince Wawryk
  10. Henderson Thorne
  11. Rob Belisle
  12. Jason Marcovici
  13. Gianluca Catapano
  14. Cvetko Stojmenovski

* Kvalifikace na Olympia 202 Showdown 2011.


1. Shaun-Joseph Tavernier

2. Mboya Edwards

3. Amit Sapir


Shaun-Joseph Tavernier - volná sestava

Mboya Edwards - volná sestava

Lou Joseph - volná sestava

Luc Molines - volná sestava

Jason Joseph - volná sestava

Vinny Galanti - volná sestava

Finálové porovnávání

Posedown


Na pódiu Toronto Pro Supershow se mezi profesionálními kulturistkami objevila i Slovenka Aurélia Grožajová, pro kterou se jednalo o čtrnáctý profesionální start. Čtyřicetiletá závodnice nakonec obsadila v desetičlenném startovním poli osmé místo. Na závodnice, které se umístily na předních příčkách, Aurélia ztrácela v objemech i tvrdosti. Na prvním místě ve výsledkové listině kategorie figuruje jméno Slovinky Brigity Brezovac, kterou na postupových místech na Ms. Olympia doplnily druhá Nicole Ball a třetí Mah Ann Mendoza.


Výsledky kulturistiky žen

  1. Brigita Brezovac*
  2. Nicole Ball*
  3. Mah-Ann Mendoza*
  4. Cathy LeFrancois
  5. Lyris Cappelle
  6. Melody Spetko
  7. Tammy Patnode
  8. Aurélia Grožajová
  9. Sarah Bridges
  10. Elizabeth Gomez

* Kvalifikace na Ms. Olympia 2011.


Aurélia Grožajová na Toronto Pro Supershow 2011

Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 19. červnu 2011

jméno stát soutěž um.*
Jay Cutler USA Mr. Olympia 2010 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2010 2.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2010 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2010 4.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2010 5.
Ronny Rockel Německo Mr. Olympia 2010 6.
Evan Centopani** USA Flex Pro 2011 1.
Fouad Abiad Kanada Flex Pro 2011 3.
Victor Martinez Dominikánská republika Arnold Classic 2011 3.
Johnnie Jackson USA Australian Pro GP 2011 2.
Michael Kefalianos Řecko / Austrálie Australian Pro GP 2011 3.
Roelly Winklaar** Nizozemsko British Grand Prix 2011 2.
James "Flex" Lewis** Velká Británie Mr. Europe Pro 2011 3.
Cedric McMillan USA Europa SoC 2011 1.
Marcus Haley USA Europa SoC 2011 2.
Evgeny Mishin Rusko Europa SoC 2011 3.
Kai Greene USA New York Pro 2011 1.
Craig Richardson USA New York Pro 2011 3.
Lionel Beyeke** Francie New York Pro 2011 4.
Robert Burneika USA New York Pro 2011 5.
Brandon Curry USA Toronto Pro Supershow 2011 3.

* um. = Umístění dosažené na příslušné soutěži.
** Nezúčastní se.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 202 Showdown k 19. červnu 2011

jméno stát soutěž um.*
Kevin English USA Olympia 202 Showdown 2010 1.
David Henry** USA Olympia 202 Showdown 2010 2.
Eduardo Correa** Brazílie Olympia 202 Showdown 2010 3.
Jose Raymond USA Olympia 202 Showdown 2010 4.
Jason Anrtz USA Olympia 202 Showdown 2010 5.
Jaroslav Horváth Slovensko Olympia 202 Showdown 2010 6.
Tricky Jackson USA Sacramento 202 Pro 2010 1.
Stan McQuay USA Sacramento 202 Pro 2010 3.
James "Flex" Lewis Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 1.
John Hodgson** Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 2.
James Llewellin Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 3.
Marvin Ward USA 202 New York Pro 2011 3.
Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 202 Toronto Pro Supershow 2011 1.
Mboya Edwards Kanada 202 Toronto Pro Supershow 2011 2.
Amit Sapir Izrael 202 Toronto Pro Supershow 2011 3.

* um. = umístění dosažené v příslušné soutěži
** nezúčastní se


Zdroje:
www.youtube.com
www.musculardevelopment.com
www.flexonline.com
www.rxmuscle.com
www.ifbbpro.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.06.12:19ZdenekRazic - podle me mel byt na tretim miste Robert P. vitez bez debat..
20.06.09:34kepasa - co ja viem McGrath mal lepsiu formu ale postavou na Curryh..
20.06.02:13Patrick - Frank je Kanadan nie amik a podla nazoru vacsiny ,ktori ta..
20.06.00:13NB4U - koukám že McGrath porazil Piotrkowicze jen americkým pasem..
19.06.09:04johny c - ten lionel je opravdu famózní...všechno má perfektně vyváž..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSauna podporuje svalový růst a zotave...
m_hosnedl (00:06) • Dobrý den, před silovým tréninkem doporučujete dodržet celý saunovací cyklus? Tedy 3x 1...
magazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra