Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

New York Pro 2011:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (29. 05. 2011, 14:38):

V americkém New Yorku se o tomto víkendu konal sedmý ročník soutěže New York Pro Championships. Na klání se představili profesionální kulturisté obou hmotnostních kategorií. V kategorii open závodníci bojovali o pět postupových míst na Mr. Olympia a o podíly z finanční prémie o celkové výši 30.000 dolarů. V lehčí váze pak usilovali o umístění v první trojici. Jako tradičně znamenalo nejen podíl z odměny 6.000 dolarů, ale i kvalifikaci na Olympia 202 Showdown. Jak se závodníkům v obou hmotnostních kategoriích nakonec dařilo?


Kategorie open, která díky startu Pavola Jablonického poutala pozornost českých a slovenských fanoušků dvojnásob, měla jasného favorita. Již několik týdnů dopředu jím byl pasován Kai Greene, jenž se na newyorském pódiu objevil poprvé od svého triumfu z roku 2008. Kai svou úlohu splnil beze zbytku. Vybojoval své sedmé profesionální vítězství a zajistil si postup na letošní Olympia Weekend.

Greene celému devatenáctičlennému startovnímu poli dominoval objemy, zdál se být také o poznání ostřejší než při svém nepříliš vydařeném vystoupení na Mr. Olympia. Dvojnásobný vítěz Arnold Classic kromě obrovského množství svalové hmoty nabídl i své tradičně neuvěřitelně napruhované kvadricepsy a perfektní volnou sestavu, která vyvolala bouřlivý ohlas publika. Ačkoliv by Kai k dosažení zcela ideální formy potřeboval být ještě o málo vysušenější, již nyní se znovu zařadil mezi kandidáty na zisk medailového umístění na letošním ročníku Mr. Olympia.

Boj o druhé místo svedli Lionel Beyeke, Ronny Rockel a Craig Richardson. Ačkoliv si měl podle části fanoušků pomyslné stříbro odnést Francouz, rozhodčí nakonec upřednostnili Ronnyho Rockela, který se v posledních letech neustále mírně zlepšuje. Největší devizou osmatřicetiletého Němce je bezesporu symetrie. Ronny navíc dokáže na závody přijít pokaždé výborně připraven, a to bez ohledu na to, zda absolvuje první, nebo pátou soutěž v sezóně. Rockelovo tělo ani po šesti měsících diety nejevilo žádné známky únavy. Vítěz třech profesionálních soutěží byl vyrýsovaný, tvrdý i dostatečně ostrý. Jeho největší a pravděpodobně neodstranitelnou slabinou je jen fakt, že zřejmě nikdy nebude dostatečně mohutný, aby se mohl měřit s borci, jakými jsou Greene, Heath nebo Cutler.

Třetí místo a vysněný postup na Mr. Olympia si z New York Pro odnáší Craig Richardson. Sedmatřicetiletý závodník se netajil, že soutěži přikládá velkou důležitost a rád by se na ní představil v nejlepší možné formě. To se mu povedlo! Richardson vypadal o tomto víkendu pravděpodobně nejlépe od svého triumfu v kategorii do 90 kg na NPC Nationals 2000. Pomohla mu k tomu i znovu obnovená spolupráce s Jasonem Arntzem, se kterým Craig v posledních týdnech konzultoval svou přípravu. S výjimkou slabších zad měl Richardson všechno. Perfektní stavbu těla, vyrýsování, napruhované hýždě i obrovská lýtka. Zvolil i vhodnou úpravu pokožky a patřil k těm lepším pozérům na pódiu.

Pokud by někdo před závody řekl, že na čtvrtou příčku dosáhne Lionel Beyeke, dalo by se jej, alespoň co se předsoutěžního tipování týká, pokládat za dobrodruha. Vždyť do New Yorku se měla sjet obrovská konkurence a Lionel měl do této chvíle na kontě jen jediný profesionální start! Nakonec však fanoušci třicetiletého francouzského závodníka mohou pokládat jeho čtvrté místo z letošního New York Pro za zklamání. Podle mnoha mohlo jeho jméno ve výsledkové listině figurovat i o dvě příčky výše. Absolutní vítěz NABBA Mr. Universe z roku 2008 zaujal perfektními kvadricepsy, mohutnými rameny i plnými, hustými prsními svaly. Jeho výborné vyrýsování dokreslovaly napruhované hýždě. Pokud se mu podaří příště ještě lépe odvodnit, může být nebezpečný i pro mnohem zkušenější soupeře. Ba, co víc, při pohledu do aktuální startovní listiny soutěže Toronto Pro Supershow, která se uskuteční za dva týdny, lze Lionela v souvislosti s touto show pasovat na kandidáta na vítězství.

Pátým místem si při svém profesionálním debutu zajistil kvalifikaci na Mr. Olympia i Robert Burneika. Mohutný Litevec, který na závodech startoval pod barvami USA, předvedl dostatečné objemy, tvrdost i separaci a od svého triumfu na listopadovém NPC Nationals se viditelně zlepšil. Na newyorském pódiu však přesto působil poněkud ploše. Ve finálové části soutěže měl pak Robert drobné problémy s kontrolou břišních svalů, které by navíc potřebovaly více detailů.

Šesté místo obsadil konzistentně dobře připravený Michael Kefalianos, k jehož největším nevýhodám patří ne zcela ideální stavba těla. Závodník s řeckým a australským občanstvím do New Yorku cestoval s vědomím, že kvalifikaci na Mr. Olympia má již v kapse díky třetímu místu z Australian Pro Grand Prix.

Sedmou příčku vybojoval Nizozemec Khalid Almohsinawi, který se v posledních měsících konzistentně zlepšuje. Svěřenec trenéra Hanyho Ramboda má v jednatřiceti letech ještě dostatek času, aby mezi profesionály dosáhl i výše.

Do Jasona Huha byla před soutěží vkládána nemalá očekávání. Podle některých měl dokonce bojovat o medailové umístění. Huh však nakonec, podobně jako při svém loňském celkovém triumfu na NPC USA, nedokázal na pódium přinést ideální ostrost a v případě gluteů ani tvrdost. V pouhých šestadvaceti letech má ale ještě dostatek času, aby na recept k dosažení optimální formy přišel.

Z dalších závodníků, kteří se na závodech v kategorii open představili, nelze zapomenout na Pavola Jablonického. Newyorskými závody vstoupil do své třiadvacáté profesionální sezóny a byl suverénně nejstarším borcem na pódiu. Pavol do Ameriky přicestoval opět ve výborné formě, k jeho devizám patřila i perfektní separace. Ačkoliv je zřejmé, že Jablonický na současnou profesionální špičku již ztrácí, jeho výkon byl obdivuhodný. Do první patnáctky se osmačtyřicetiletý závodník tentokrát neprobojoval.


Výsledky kategorie open

  1. Kai Greene*
  2. Ronny Rockel*
  3. Craig Richardson*
  4. Lionel Beyeke*
  5. Robert Burneika*
  6. Michael Kefalianos
  7. Khalid Almohsinawi
  8. Jason Huh
  9. Roelly Winklaar
  10. Brandon Curry
  11. Cedrick McMillan
  12. Lou Joseph
  13. Alexandre Nataf
  14. David Watson
  15. Grigori Atoyan
  16. Milton Holloway
  16. Yans Salaks
  -. Ben White
  -. Pavol Jablonický

* Kvalifikace na Mr. Olympia 2011.


1. Kai Greene

2. Ronny Rockel

3. Craig Richardson

4. Lionel Beyeke

5. Robert Burneika

Pavol Jablonický


Kai Greene - volná sestava

Ronny Rockel - volná sestava

Craig Richardson - volná sestava

Lionel Beyeke - volná sestava

Robert Burneika - volná sestava

Jason Huh - volná sestava

Cedric McMillan - volná sestava

Roelly Winklaar - volná sestava

Finálové porovnávání


V kategorii do 202 liber podle očekávání svedli souboj o vítězství James "Flex" Lewis a Jose Raymond. Rozhodčí se nakonec přiklonili na stranu druhého jmenovaného borce, který si tak z New Yorku domů odváží finanční prémii ve výši 3.000 dolarů.

Pro Raymonda se jednalo o třetí profesionální vítězství v lehčí hmotnostní kategorii. Přibližně 163 cm vysoký závodník se na New York Pro prezentoval v životní formě. Byl mohutný, žilnatý a vysušený na prach. Jako jeden z mála současných profesionálů je navíc schopen předvést vakuum.

James „Flex“ Lewis letos zažívá svou dosavadní nejlepší sezónu mezi profesionály. V kategorii do 202 liber triumfoval na domácí show ve Velké Británii, o týden později vybojoval třetí místo na Mr. Europe Pro v kategorii open. Fantastickou formu, v níž se prezentoval na zmíněných březnových soutěžích, dokázal zopakovat i tentokrát. Svěřenec nutričního poradce a bývalého profesionálního kulturisty Neila Hilla se na New York Pro do pamětí fanoušků zapsal tvrdostí, vysušeností a vyvážeností postavy.

Překvapením soutěže se v lehčí váze stal pouze 158 cm vysoký Marvin Ward, který si při svém profesionálním debutu díky zisku třetího místa zajistil kvalifikaci na Olympia 202 Showdown. Devětatřicetiletý kulturista ze státu New Jersey přitom na pódium nastoupil se soutěžní hmotností, která se pohybovala jen mezi 75 - 77 kg. K Marvinovým silným stránkám patřil vosí pás, který v kombinaci s perfektními rameny a masivními stehny dodal jeho nevysoké postavě nádech impozantnosti.


Výsledky kategorie do 202 liber

  1. Jose Raymond*
  2. James "Flex" Lewis*
  3. Marvin Ward*
  4. PD Devers
  5. Jason Joseph
  6. Luc Molines
  7. Raul Carrasco-Jimenez
  8. Vincent Galanti
  9. Robert Belisle
  10. John Frederick Arendsz
  11. Mirko Petrovski
  12. Cvetko Stojmenovski
  13. Ivory Papoose Turner
  14. Ken Jones
  -. Mboya Edwards
  -. Pierre Chamoun

* Kvalifikace na Olympia 202 Showdown 2011.


1. Jose Raymond

2. James "Flex" Lewis

3. Marvin Ward


Jose Raymond - volná sestava

James "Flex" Lewis - volná sestava

Marvin Ward - volná sestava

Jason Joseph - volná sestava

Posedown


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 29. květnu 2011

jméno stát soutěž um.*
Jay Cutler USA Mr. Olympia 2010 1.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2010 2.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2010 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2010 4.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2010 5.
Ronny Rockel Německo Mr. Olympia 2010 6.
Evan Centopani USA Flex Pro 2011 1.
Fouad Abiad Kanada Flex Pro 2011 3.
Victor Martinez Dominikánská republika Arnold Classic 2011 3.
Johnnie Jackson USA Australian Pro GP 2011 2.
Michael Kefalianos Řecko / Austrálie Australian Pro GP 2011 3.
Roelly Winklaar Nizozemsko British Grand Prix 2011 2.
James "Flex" Lewis Velká Británie Mr. Europe Pro 2011 3.
Cedric McMillan USA Europa SoC 2011 1.
Marcus Haley USA Europa SoC 2011 2.
Evgeny Mishin Rusko Europa SoC 2011 3.
Kai Greene USA New York Pro 2011 1.
Craig Richardson USA New York Pro 2011 3.
Lionel Beyeke Francie New York Pro 2011 4.
Robert Burneika USA New York Pro 2011 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 202 Showdown k 29. květnu 2011

jméno stát soutěž um.*
Kevin English USA Olympia 202 Showdown 2010 1.
David Henry USA Olympia 202 Showdown 2010 2.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 202 Showdown 2010 3.
Jose Raymond USA Olympia 202 Showdown 2010 4.
Jason Anrtz USA Olympia 202 Showdown 2010 5.
Jaroslav Horváth Slovensko Olympia 202 Showdown 2010 6.
Tricky Jackson USA Sacramento 202 Pro 2010 1.
Stan McQuay USA Sacramento 202 Pro 2010 3.
James "Flex" Lewis Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 1.
John Hodgson Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 2.
James Llewellin Velká Británie 202 British Grand Prix 2011 3.
Marvin Ward USA 202 New York Pro 2011 3.

* um. = umístění dosažené v příslušné soutěži


Zdroje:
www.youtube.com
www.musculardevelopment.com
www.flexonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.05.18:59Ctibor Stefunko - Neriešte tu kto je plešatý a kto nieje, to je ich vec oni ..+1
30.05.19:33vitez.7 - Sice Greena nemám rád, ale tohle vítězství si zasloužil. J..
29.05.21:57MiKra - Jinak ten Kai má snad pruhy i na pytliku.. *32*
29.05.21:55MiKra - Sestava Kaie naprosto super..*32* Naproti u Ronnyho jsem u..+3
29.05.21:00Č174 - Eclipselunar: Lonc je v IFBB PRO? Něco mi uniklo? *1*
29.05.20:08Caban - Škoda Brandona Curryho, měl se umístit lépe..-1
29.05.19:51eclipselunar - Rockelovi vlasy slézají, ale Greenovi taky i když nosí pří..+1
29.05.19:26Marinus - to ze Rockelovy slezevaji vlasy je duvod proc by nemel byt..+4
29.05.18:53Marinus - Kai je proste bezkonkurencni..hodne mu fandim+1
29.05.17:34Chozraščot - druhý měl být Beyeke, Rockelovi úplně slézají vlasy z hlav..+2
29.05.16:18AniCitronAniBanan - ten ten Green je cim dal tim vic hnusnejsi, sice ten bacho..-2
29.05.15:53janinho - pozrite si video Roellyho... okolo 20.sekundy... to je ..+5
29.05.13:13Č174 - ťuťuňuňu: Ano myslel jsem kvalitu.. pořád má na sobě vody,..
29.05.12:55ťuťuňuňu - jakej daleko vetsi posun, o cem to tady pises ? Myslis, ze..-2
29.05.12:30Č174 - ťuťuňuňu: Curry není příjemné překvapení, ale zklamání.. J..
29.05.11:18guruhonza - má tuším 216 liber (říkal to snad Palumbo), takže je to 3...+1
29.05.11:0270mMyW!53 - ovsem kdyz stoji v porovnavackach vedle Greena s Beyekem, ..+1
29.05.10:45Mictian - Skoda, ze se neuprednostnujou postavy typu Cedric McMillan..-3
29.05.10:4570mMyW!53 - Craig Richardson moh byt druhy, z cernochu se mi libi jedn..+2
29.05.10:29ťuťuňuňu - docela sklamani, ma perfektni hamstringy z boku, ale jinak..
29.05.10:28ťuťuňuňu - Beyeke, Curry,Richardson prijemne prekvapeni, hlavne Beyek..+1
29.05.10:25kepasa - Lionel Beyeke sa mi velmi pacil, tak uzucky pas pri tak mo..+1
29.05.10:24guruhonza - Byl tam, pamatuju si to... ještě sem si říkal `kdo to je?`+2
29.05.10:23guruhonza - ty politiku, kdo kdy vyhrál nezaslouženě?-3
29.05.10:18growler - Lionel Beyeke ale nebol na tipovacke,ci sa mylim?
29.05.09:45JoeC - přesně to jsem myslel, proto Kai nikdy mr.O nebude. Někteř..
29.05.09:36NB4U - Mr.Olympia je o politice, bezůhonosti, osobnosti...proto s..+1
29.05.09:34JoeC - tak do grepu:-) ale stejně. Ikdyž by na to vypadal, jsou t..
29.05.09:26NB4U - do grepu...*2* +1
29.05.08:5988332 - Kai je jasnej, skvělý! Flexe je škoda.. každopádně ta jeh..+3
29.05.08:57JoeC - ale kdeže, Kai a vyhrát mr.O? To by nesměl strkat své `nář..-2
29.05.03:24Carnivor - go for MrO 2011!*79* +4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 35 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra