Reklama:

Před měsícem: Arnold s činkou
v rukou na soutěži ve vzpírání

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Arnold Sports Festival patří k největším sportovním akcím na světě. Ve více než čtyřiceti odvětvích zde letos počátkem března změřilo síly přibližně 18 000 sportovců z celého světa.

Bezprostředně po skončení jednotlivých soutěží jsme Vám nabídli výsledky Arnold Classic, ženských profesionálních soutěží, Arnold Amateur i Arnold Strongman Classic. Dnes Vám nabízíme malé ohlédnutí za Arnold Weightlifting Championships.

Na třídenní soutěži vzpěračů se představili sportovci nejrůznějšího věku, dětmi počínaje a veterány konče. Nejmladší závodnicí byla 32 kg vážící Gwendolyn Rojas narozená v roce 2003, která celkovým výkonem 36 kg ve dvojboji ovládla hmotnostní kategorii školáků do 35 kg. Ve své kategorii porazila například i nejmladší dceru profesionálního kulturisty Andyho Hamana Lucy. Nestarším borcem na pódiu byl naopak devětašedesátiletý John Margolis, který v kategorii masters do 85 kg předvedl dvojboj 151 kg.

Nejlepším vzpěračem soutěže se stal Chad Vaughn, který v kategorii do 77 kg dosáhl v trhu výkonu 147 kg a v nadhozu pak předvedl 183 kg.

Na závody si našel cestu i samotný Arnold Schwarzenegger, kterého ohromily zejména dětští účastníci soutěže. Připomeňme, že sedminásobný Mr. Olympia ze sedmdesátých let ve vzpírání sám několik let závodil. První soutěž si vyzkoušel jako teenager v roce 1963, od roku 1966 se pak až do doby, než odcestoval do USA, věnoval kromě kulturistiky powerliftingu.

Že bývalý guvernér státu Kalifornie nezůstal jen v hledišti, ale přišel pogratulovat i borcům na pódium, dokládají připojené fotografie. Jak se zdá podle jednoho ze snímků, třiašedesátiletého Arnolda nenechala ani tentokrát činka klidným.

Kompletní výsledky Arnold Weightlifting Championships 2011 naleznete zde.


Obrazem z Arnold Weightlifting Championships 2011


Zdroj:
www.iwf.net
www.weightlifting.teamusa.org
www.facebook.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 113 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra