na Amateur Mr. Olympia 2011?

VÍME PRVNÍ
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (20. 03. 2011, 17:18):
Přidána fotogalerie ze zápolení v klasické kulturistice, kde Michal Sitter v kategorii nad 175 cm obsadil čtvrté místo.

O tomto víkendu se v Anglii koná soutěž IFBB Amateur Mr. Olympia, kde startuje řada českých zástupců - Tomáš Bureš, Lukáš Osladil, Marek Vomáčka, Michal Sitter, Kateřina Kyptová a Jana Stöckelová. Níže najdete průběžně doplňované zpravodajství.

Článek průběžně aktualizujeme, zprávy jsou řazeny od nejstarších (na začátku) k nejnovějším (na konci).

Pátek, 23:50

V uplynulých dnech se ozvalo několik hlasů, které zpochybňovaly fakt, že Tomáš Bureš je členem federace IFBB a může tedy na jejích soutěžích startovat. Tomáš Bureš z federace NABBA "papírově" vystoupil v roce 2008, v nedávném rozhovoru, který poskytl exkluzivně pro Ronnie.cz, pak jen upřesnil: "Potřeboval jsem udělat zas krok kousek dál a co si budeme povídat, ze sportovního hlediska je IFBB stále minimálně o třídu, dvě výš než NABBA nebo ostatní federace, v kterých se dá závodit."

Ještě v předvečer startu na Amateur Mr. Olympia se přímo v Anglii objevil podnět, že by start Tomáše neměl být umožněn. Krátce před půlnocí ale přišla dobrá zpráva. Po předchozí silné intervenci vedení Svazu kulturistiky a fitness ČR směrované k nejvyšším představitelům světové IFBB je Tomášova účast na Amateur Mr. Olympia možná! Pro všechy fanoušky české kulturistiky nejlepší možná zpráva!

"V pátek večer jsme opakovaně komunikovali s prezidentem IFBB Rafaelem Santonjou i s Pawlem Filebornem a oba dva jsme ujistili, že Tomáš Bureš je regulérním členem IFBB," upřesnil místopředseda SKFČR Martin Jebas. "Nakonec, já sám jsem Tomášovi vystavoval registraci a to by v případě, že by byl členem jiné federace, nebylo možné," dodal s tím, že absolutně nechápe snahy o zpochybnění Tomášova členství a házení klacků pod nohy ve finále jeho přípravy.

Lukáš Osladil a Tomáš Bureš den před Amateur Mr. Olympia 2011

Sobota, 12:23

Tomáš Bureš je na soutěžním pódiu a bojuje o nejvyšší umístění! Podle hodnocení ostatních účastníků české výpravy se Tomáš může umístit na třetím, ale klidně i na prvním místě! Marek Vomáčka i Michal Sitter bojují ve stejné kategorii mužů do 85 kg o medaili. Lukáš Osladil v kategorii do 90 kg sahá po prvním místě (výsledek ale v tuto chvíli zatím jistý nemá), Tomáš Mach se zřejmě umístí na 5. až 8. místě.

Sobota, 14:58

Proti původním předpokladům začalo finále již krátce po 14:30 našeho času. Volné sestavy mají v tuto chvíli za sebou závodníci v kategoriích do 70 kg a do 75 kg. Na pódium před několika okamžiky nastoupili Marek Vomáčka a Michal Sitter, kteří bojují v kategorii do 85 kg.

Sobota, 15:21

Na prvním ročníku Arnold Amateur byly rozděleny první medaile. Marek Vomáčka podle prvních informací zveřejněných oficiálním mediálním partnerem soutěže v kategorii do 85 kg vybojoval fantastické druhé místo. Michal Sitter, jenž obvykle měří síly se soupeři v klasické kulturistice, obsadil příčku pátou.

Sobota, 16:21

Další želízko v ohni měla Česká republika v kategorii do 90 kg. Lukáš Osladil v ní před několika minutami vybojoval stříbro. Nad jeho síly byl pouze Sami Al Haddad z Bahrajnu.

Výsledky kategorie do 90 kg:

1. Sami Al Haddad
    2. Lukáš Osladil
    3. Dean Lesiak

Medailisté kategorie do 90 kg

Sobota, 16:25

Tomáš Bureš před několika okamžiky vybojoval zlato v kategorii nad 100 kg. V příštích minutách jej čeká souboj o absolutní triumf. Do něj zasáhne kromě již uvedených vítězů jednotlivých kategorií i Hamdullah Aykutlu, který dominoval kategorii do 100 kg.

Sobota, 16:37

Celkovým vítězem prvního ročníku Amateur Mr. Olympia se stal Sami Al Haddad, který byl v kategorii do 90 kg jako jediný nad síly Lukáše Osladila.

Sami Al Haddad

Sobota, 16:40

Stejně jako po Arnold Amateur se i nyní můžete těšit na exkluzivní rozhovor s Tomášem Burešem, na kterém v těchto chvílích pracujeme.

Sobota, 17:27

Několik desítek minut po skončení soutěže Vám nabízíme první videozáznamy, které byly pořízeny v průběhu dnešního dne v Londýně. Kromě snímků zachycujících souboj o absolutního vítěze je mezi nimi například i video z volné sestavy Tomáše Bureše.

Porovnávání v kategorii do 90 kg (část 1.)

Porovnávání v kategorii do 90 kg (část 2.)

Tomáš Bureš - volná sestava

Posedown v kategorii nad 100 kg

Souboj o absolutního vítěze - porovnávání

Souboj o absolutního vítěze - posedown

Vyhlášení absolutního vítěze

Sobota, 18:58

Po sérii videozáznamů Vám z Amateur Mr. Olympia 2011 přinášíme i první rozsáhlejší fotogalerii. Snímky zachycují Tomáše Bureše, Hamdullaha Aykutlua, Samiho Al Haddada, Steva Grahama, Karola Maleckiho a Jonathana Reverteho při souboji o absolutního vítěze soutěže.

Fotogalerie ze souboje o absolutního vítěze

Neděle, 12:02

Dnes dopoledne do soutěže vstoupily i Kateřina Kyptová a Jana Stöckelová. České závodnice mají v kategorii tři další soupeřky. Níže Vám nabízíme první fotografie ze semifinále. Finále je plánováno na dnešní odpoledne.

Kateřina Kyptová a Jana Stöckelová v semifinále Amateur Mr. Olympia 2011

Neděle, 13:21

Michal Sitter, který včera vybojoval páté místo v kulturistice mužů do 85 kg, dnes závodí i ve své "domovské" klasické kulturistice. Také on má již za sebou dnešní semifinále, v němž bojuje se silnou konkurencí. K soupeřům českého závodníka například znovu patří Jerzy Pisulski, který Michala dokázal porazit před čtrnácti dny na Arnold Amateur a později vybojoval i celkové vítězství.

Michal Sitter v semifinále klasické kulturistiky na Amateur Mr. Olympia 2011

Neděle, 14:57

Kateřina Kyptová vybojovala na Amateur Mr. Olympia bronz v kategorii open mezi kulturistkami. Jana Stöckelová je čtvrtá. Zvítězila perfektně připravená Geraldine Morgan z Chile.