Reklama:

Jan Kubík: rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic 2011

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Bude to Váš druhý start na Arnold Classic Amateur. V rozhovoru, který jste poskytl Lukášovi Roubíkovi, jsem si všiml, že jste byl loni z celkového rychlého sledu závodů trochu zklamaný, protože tu formu, na kterou jste tvrdě trénoval, jste pak na pódiu během toho krátkého porovnávání nemohl ani pořádně prodat. Co Vás motivuje k dalšímu startu na Arnold Classic? Přeci jen je to náročná příprava, dlouhá cesta, během které se obtížně udrží forma...

Motivuje mě především Amerika! Ani s odstupem času nezměním názor, že jsem na horších závodech nestartoval, ale to ostatní kolem bylo moc hezké. A udělám to jako loni - nějakou dobu v USA zůstanu a uděláme si s manželkou hezkou dovolenou. Máme už zamluvené auto a tak jako loni se Standou objedeme kus USA. Nějakou dobu pak nemám v plánu závodit, jestli vůbec někdy.

Jaká byla konkurence v loňském roce a jakou očekáváte tento rok? Na internetu se to hemží zajímavostmi z přípravy ostatních závodníků. Sledujete to, nebo se necháte překvapit?

Konkurence byla v loňském roce z mého pohledu výborná a nečekám, že to letos bude horší, ba naopak, ale jinak to nesleduji.

Jak probíhala příprava na AC? Předcházela jí nějaká delší pauza, nějaký odpočinek?

Já necvičím jen proto, abych závodil, takže až na 14denní pauzu po posledních závodech cvičím stále, ale když se mi nechce nebo mám moc práce, tak na trénink nejdu. Příprava u mě znamená jen změnu v intenzitě tréninku. Jinak letos vše probíhalo hladce jako snad nikdy předtím.

Jak vypadá forma těsně před závody v porovnání s minulým rokem?

Oproti loňsku jsem těžší asi o dvě kila a také jsem o něco silnější. Při foceni 24. února jsem měl 90,5 kg. Letos odlétáme dříve, ať se dá lépe zareagovat. Loni jsem musel na vážení stáhnout 2 kg za 2 hodiny.

Je to vždy těžké odhadovat dopředu, rozhoduje se až na pódiu, ale s jakými ambicemi budete na AC startovat?

Nevím, jak to napsat, aby to nevypadalo, že jsem odlétal totálně psychicky poražen. Odlétám v super náladě i s mou manželkou Žanetou, ale absolutně žádné šance si nedávám. Kdybych se ale probojoval do finále, byl bych šťastný. Ale nebojte, jsem hrdý reprezentant a budu se prát jako Sandokan!

Je někdo, komu byste chtěl poděkovat za pomoc v přípravě? Sponzorům, přátelům?

Poděkoval bych mnoha lidem za psychickou podporu, ale někomu především: Rendovi Gorolovi za pomoc při tréninku, Lence Týlové za možnost u ní cvičit zdarma, Marcelovi Kubizckovi za odborné rady, Zbyňkovi Bulavovi za psychickou pomoc a nakonec i mojí Žanetě, se kterou jsme k sobě opět našli úctu a porozumění a prožíváme snad nejhezčí období po 22 letech, co jsme spolu. To mi dalo snad nejvíc!

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů na Arnold Classic!


Jan Kubík - forma týden před startem na Arnold Classic 2011

Foto: Martin LoudaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.03.14:31korenyakameny - bublina z bublifukova, *24* .
02.03.06:52Kaigreen - Myslím si, že moc šancí nemá...ale je to ku*va čech tak mu..
01.03.11:14florda - držím palce*79*
01.03.09:22bxl.be - Uzijte si spolecne zavody,(pavle) *1*.
01.03.09:15strudlik - Taky supr :)*1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (14:09) • *32* *88*
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (13:55) • Jo, to mě mohlo napadnout, že to tak dopadne :) Tak děkuji, i když to nebylo zveřejněno...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (12:20) • Krásný předvánoční čas přeji... a ze sluchátka se ozvalo: `Ale jistě, žádný problém...`...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (11:35) • Dobrý den, můžu se zeptat, kdy bude vyhlášení celoročních výsledků? Pokud se nepletu, m...
magazínSauna podporuje svalový růst a zotave...
m_hosnedl (00:06) • Dobrý den, před silovým tréninkem doporučujete dodržet celý saunovací cyklus? Tedy 3x 1...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra