Reklama:

Mr. Triceps: videorozhovor
s MVDr. Liborem Minaříkem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Během svých tréninků v InCore Fitness jsem se seznámil se dvěma dalšími návštěvníky fitka, Zdendou a Čendou, o kterých jsem se později dozvěděl, že jsou dobří přátelé pana MVDr. Libora Minaříka. To pro mě byla velmi zajímavá a cenná informace, kterou jsem chtěl využít, protože o "Mr. Tricepsovi" jsem do té doby slyšel pouze z povídání starších závodníků a jeho plakát se zatnutým tricepsem jsem mnohokrát obdivoval v posilovně, kde jsem strávil svých prvních 5 let tréninku.

Neváhal jsem a využil těchto kontaktů, abych mohl pana Minaříka poznat osobně. To se mi poštěstilo ve chvíli, kdy ho Zdeněk a Čenda pozvali k nám na trénink. Při prvním kontaktu mě až zarazila ta skromnost, jaká z legendární osobnosti vyzařovala. Během rozhovoru na sobě pan Minařík vůbec nedával znát, co všechno dokázal a choval se naprosto přirozeně a skromně. Během prvního setkání jsem požádal pana Minaříka o rozhovor, se kterým souhlasil, a já se dal ihned do sbírání informací, abych se dobře připravil. Zpočátku jsem měl problém o něm cokoliv nalézt, kupodivu jsem nenašel ani rozhovor s takto významnou osobností. Poté jsem zkusil pátrat na serveru Eastlabs, kde byl Mr. Tricepsovi věnován článek s popisem jeho kariéry, ze kterého jsem se dozvěděl mnoho informací, a začal jsem chápat, proč je považován za nejlepšího kulturistu Československa.

Po přečtení článku mě napadlo mnoho otázek, na které jsem se chtěl pana Minaříka zeptat. Jen ve stručnosti zmíním, že MVDr. Libor Minařík je sedminásobným mistrem ČSSR, dvojnásobným mistrem Evropy a dvojnásobným vicemistrem světa. Jeho kulturistická kariéra se datuje do let sedmdesátých a osmdesátých. Jakým způsobem mu dvakrát unikl světový titul, jestli přemýšlel o kariéře profesionála, jak trénoval svůj pověstný triceps, zdali plánuje comeback a další odpovědi na nejrůznější otázky se dozvíte ve videorozhovoru.

Omluvte, prosím, nižší hlasitost a místy nižší technickou kvalitu zvuku v některých částech rozhovoru. Přepis dvou úseků rozhovoru v čase 26:00 - 29:30 a 40:30 - 41:40, ve kterých nebylo možné zvuk opravit, naleznete níže.


26:00 - 29:30

Když jste už konkrétně zmínil triceps, což byla vaše asi nejdominantnější partie, existuje nějaká stavba tréninku, kterou jste používal, počty opakování... ? Nebo čemu přisuzujete ten tvar tricepsu? Je to čistě genetikou, nebo si myslíte, že v tom ještě hrálo roli něco jiného?

Začal bych asi tak, že je mi 25, možná až 30 let podsouvána tato teorie, že to je genetická záležitost, takže si troufám říct, že jsem tomu uvěřil. Co se týká stavby, ta je specifická, každý kdo tomu rozumí, ví, že triceps je u každého jinak upnutý. Ale co se týká stavby tréninku nebo cviků, tak mi to skutečně dnes přijde úsměvné, protože kdo ví, v jakých podmínkách se tehdy trénovalo, co bylo k dispozici na trénink, ten ví, že v tom nějaká velká variabilita nebyla možná. Tehdy byly 2 kladky, jednoručky a velké činky, takže tam až tolik možností nebylo. Já si myslím, že to bylo tím, že jsem celou dobu prováděl všechny cviky naprosto precizně.

Takže precizní technika...

Precizní technika, maximální nasazení a kvalitní sparingpartner, který mě ty poslední opakování citlivě dotlačil do maximální bolesti.

Dále jsem při pročítání diskusního fóra Ronnie.cz narazil na dva rozdílné názory. Někdo tvrdil, že jste nepoužíval v tréninku více než 8 opakování, a naopak někdo říkal, že jste cvičil pouze vysoké počty opakování. Já si myslím, že to záleželo na tréninkovém období; nebo měl někdo z nich pravdu?

Pokud mi paměť slouží, myslím, že neměl nikdo pravdu, protože jsem používal při precizně provedených cvicích 10 opakování v sérii, s tím, že jsem je v období před soutěží dělal možná trochu dynamičtěji. Řešil jsem to dietou a možná jsem si přidával větší počet cviků, ale co se týká počtu opakování, tak to bylo pořád asi těch 10. Faktem je, že tam byly různé takové excesy - když se podíváme na moji sportovní historii, tak jsem nějakým způsobem koketoval, ale opravdu jen chvilku, s různými trendy, které sem nějakým způsobem došly. To znamená, že v nějakém mezidobí jsem třeba zkoušel i Mentzerův heavy duty trénink, ale nakonec jsem se vždycky vrátil k tomu pro mě osvědčenému tréninku a bylo pro mě stěžejních těch 10 opakování.

40:30 - 41:40

Teď se dostáváme ke jménu Zbyněk Slanař. O tomto jménu mnoho lidí neví, sám jsem ho poprvé slyšel z úst pana Karla Fénika, a když jsem na internetu o Vás hledal informace, našel jsem s ním na serveru Eastlabs rozhovor, ve kterém se o Vás téměř neustále zmiňoval, že jste spolupracovali, co se týká přípravy. Podle informací, co jsem se dozvěděl, byl takovým tréninkovým guru, jak takové lidi nazývají v Americe. Co byste o tomto člověku mohl prozradit? Přece jenom je spjatý se jmény mnoha závodníků...

Zbyňka Slanaře jsem poznal díky tomu, že disponoval jakousi přirozenou drzostí...


Videorozhovor s MVDr. Liborem Minaříkem

1221Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.01.21:01Ashok - Vybornej rozhovor se spoustou informaci. Knizka by me taky..+1
13.03.14:02reveira - Kniha je výborná,ale nic pro současné cvičence a už vůbec ..+2
12.03.20:34Ctibor Stefunko - video nefunguje takže, tešil som naneho...
10.03.22:34pixla - Milane, super video, moc za to děkuji. Jen ten zvuk, ale p..+2
10.03.20:03Nasser - Ten zvuk je ve 2 úsecích dost špatný, proto je nad videem ..
10.03.19:10Ambrose - Nebuďte malicherní, kdo chce, tak tomu rozumí. Díky za zaj..
10.03.16:21Reset - ten zvuk je hroznej az kolem 25 minuty. Mam taky sluchatka..
10.03.16:17Gerallt - až se dostanu z práce domů,tak si to video pustim a napíšu..
10.03.15:12jiri733 - přes sluchátka je zvuk v pohodě, ale už dvakrát se mi to v..
10.03.14:18dunnoWayne - Chlapci, máte net tak máte snad i sluchátka ne, právě to p..
10.03.13:58Libor.Stoklasek - Dost špatná akustika, škoda.+1
10.03.13:49Petey - ten zvuk je dost zly,pocujem kazde tretie slovo *4* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie