Reklama:

Váš příběh:
Steroidy mě téměř zničily

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Miroslav
Nick: Kšandy
Věk: 30 let
Zaměstnání: zedník
Koníčky: plavání, cyklistika, hudba
Říká o sobě: Jsem hyperaktivní a náladový.

Je mi 30 let, v 15 letech jsem začal cvičit a prošel jsem si dobrými, ale i špatnými časy a chci se věnovat posilování dál, protože mě to baví.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Zatím jsem u Vás četl spoustu příběhů o mladých nadšencích, kteří si chtějí něco dokázat. Můj příběh tak taky začínal. Skončil však třikrát hůř než ty jejich happy endy. Začal jsem posilovat, jako každý mladý kluk, kolem 15. roku mého života. Bylo to i z podobných důvodů, jako uvádí většina mladíků. Chtěl jsem si prostě dokázat, že na to mám. Ze začátku bylo všechno fajn, svaly rostly jako z vody a já byl nadšený z každého nového kila. Jenže má iluze, že ze mě bude Rambo, do tří týdnů skončila. Ještě jsem chvíli posiloval, ale poté, co jsem na jedné místní diskotéce dostal pěknou nakládačku, jsem s tím sekl, že to nemá cenu. Jenže mé neposilování netrvalo dlouho. Bylo to hlavně kvůli tomu, že na tu diskotéku dojížděl jeden „týpek“, který si na mně vyléval zlost. Nemohl jsem si to nechat líbit, protože mi už docházela trička, která při potyčce s ním končila většinou v popelnici. Buď roztrhaná, nebo tak zakrvácená, že by to ani Persil nevypral.

Začal jsem tedy chodit do bojových sportů. Ty však zahrnovaly i posilovnu. Má snaha trvala nějaký ten pátek a já stále nebyl nic moc. Všiml si toho i můj spolucvičící a ptal se mě, jestli něco sypu. Nechápal jsem, co to znamená, a tak mi vysvětlil, že sypání je pojídání různých doplňků stravy. Když jsem mu řekl, že nic takového nemám, jen se mi vysmál a do týdne mi donesl nějaký kreatin a protein. Ze začátku jsem dbal na dávkování podle obalu, ale čím víc jsem sílil, tím víc jsem chtěl. Konečně se na mně začaly projevovat i nějaké ty změny.

Se sypáním jsem pokračoval asi rok a půl, než to přestalo fungovat. Konečně mě dostihla stagnace. Byl jsem s toho celkem dost špatný, protože jsem chtěl stále víc. Sypat snad víc ani nešlo a já jsem uvažoval, co si pořídit tentokrát. Bohužel jsem už zkusil snad všechno od sacharidů po testosteron, nic už ale nepomáhalo tak, jak jsem chtěl.

Bohužel jsem měl celkem dost špatné přátele, kteří měli podobné problémy. Ti je však vyřešili po svém, a to steroidy. Když jsem se svěřil se svým problémem, netrvalo dlouho a byl ze mě taky „steroiďák“. Dostal se ke mně tzv. koňský steroid. Ten se používá na dostizích, aby koně měli větší výkonnost. První týden jsem nechápal, jak ti koně můžou po podání ještě i běhat, jelikož se to aplikuje jehlou do hýždě a bolí to, jako kdyby Vás ten kůň opravdu kopl. Bolest jsem však rychle překousl, když jsem zjistil, že se ručička na váze za měsíc posunula o 10 kg. Bylo to až neuvěřitelné, jak jsem stále přibíral. Váha se zastavila až na neuvěřitelných 115 kg při výšce 182 cm. Konečně jsem byl spokojený. Ještě pořád jsem si sice přisypával, ale už ne tolik. Stále jsem měl ale v hlavě, že když budu chtít, vím, jak si pomoct. Byl jsem však ve fázi zesilování, a tak jsem bral jen testosteron a kreatin. Bylo sice hezké, že jsem nabral tolik hmoty, síla však nebyla nikde. Dřel jsem proto fakt tvrdě a v posilovně jsem trávil všechen svůj čas. Potil jsem skoro krev. A výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Bylo to asi i tím, že jsem si občas něco přisypal nebo i píchl. V posilovně na mě jen nevěřícně zírali, jak je možné, že jsem za takovou chvilku udělal takový kus práce. Dokonce ani při trénincích bojového umění se mnou moc lidí nechtělo spárovat. Jednak kvůli tomu, že jsem byl konečně fakt hrouda, a taky proto, že jsem se čas od času hodně rozčílil a to se pak všichni klidili. Steroidy sice udělají nějakou tu hmotu, ale přebytek hormonů pak dělá taky svoje.

Dokonce i diskotéky pro mě přestaly být místem, kam jsem se chodil bavit. Chodil jsem na ně za účelem rvaní se. Nevím proč, ale bavilo mě to. Cítil jsem se konečně jako chlap, když jsem někomu pořádně natloukl a neměl jsem ani škrábanec.

Bohužel jedna potyčka skončila ublížením na zdraví a půlročním trestem za mřížemi. To se na mně celkem podepsalo. Vězeňská strava totiž není nic moc a z lepení pytlíků taky moc nezesílíte. Z nudy sice můžete dělat kliky a dřepy, abyste se aspoň trochu udrželi, ale při mé váze to moc nepomohlo a kila šla dolů. Řeknete si, že půlrok není zas tak dlouhá doba, mně to však připadalo jako věčnost a myslím, že i mému tělu. Když shodíte asi 20 kg, vypadáte jako suška. Kůže se Vám „krásně" prověsí a vypadáte tak o 20 let starší.

Poté, co jsem se konečně dostal opět na svobodu, jsem nechtěl zůstat tím hrůzostrašně vypadajícím „staroušem“ a pustil sem se znovu do posilování. Chvíli jsem vydržel bez nějakého toho sypání. Ale vážně jen chvíli. Pak se ze mě stal zase ten starý „steroiďák“ a brzo jsem se dostal na svou bývalou váhu. Sice jsem už nevypadal jako dřív, ale nebyl jsem tím „dědkem“.

Ve svém sypacím životě jsem si pokračoval delší dobu a opět se to projevilo. Tentokrát jsem se sice nedostal do vězení, ale do nemocnice. Projevilo se na mně totiž užívání mých zázračných prášků a jehliček. Steroidy Vám sice nahodí nějaké to kilo navrch, ale vevnitř si taky pěkně pohrají. Mně zdevastovaly játra s ledvinami a ke všemu jsem měl dýchací potíže z přebytku tuku. Tudíž jsem s posilováním musel opět přestat. V nemocnici jsem strávil asi dva týdny a domácí léčba trvala kolem dvou měsíců. Játra však už nikdy nebudou jako dřív. Díky tomu už nemohu skoro nic. Alkohol mi neříká pane ani na Silvestra a žádné vrcholové sporty taky dělat nemohu. Stáčí, když si zajdu čtyřikrát týdně do posilky a oči mi zežloutnou na týden. Pro okolí to je sice jen taková kosmetická vada, ale já to mam jako kontrolku, že mám přebytek bilirubinu, kvůli kterému bych mohl znovu zkolabovat, což by bylo nemilé.

Jako shrnutí tohoto příběhu bych chtěl všem vzkázat, že posilování není špatná věc, ale nesmí se to přehánět. Pokud chcete i něco sypat, tak si sypte, ale neklesněte jako já na úroveň „feťáka“. Myslím, že nejsem jediný s podobným osudem, ale moc se o těchto lidech nemluví. A úplně nakonec chci říct, že posilovat se dá i bez takovýchto přípravků. I já už jsem s tím skončil a posiluji jen pro zábavu. Dělejte to taky tak, je to o dost lepší.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.02.23:34Carnivor - https://forum.ronnie.cz/post1081040.html 400% nárůst prod..
09.02.23:32Carnivor - Přesně tak, musíš si to umět hezky rozplánovat a ještě sup..
10.01.13:01zztop - ivo fajkus
23.02.08:29Korny - Přijde mi, že občas nějaký příběh je smyšlený, aby se tahl..+2
23.02.00:39Maiklfisher - Nevím jestli to napsal nějaký blb,nebo se někdo s redakce ..+4
21.02.11:35Bodza - nemužu pomoct od dojmu, že se trochu pobavil někdo z redak..+4
21.02.10:41jakub656 - kto tam vyberá tie články????
20.02.21:00eagle - CITE: `Asi uznáš, že sypat tesťák je úplně něco jiného...`..
20.02.09:14Andropov - No Tribulus Terrestris alias Kotvičník zemní určitě dokáže..
20.02.08:12Sei - Nenapsal tenhle clanek ten typek co trenoval skrceni, lama..+2
20.02.02:20sferone - nulova tolerance+3
20.02.02:18sferone - jak rikal stal jsem se fetakem, je to magor o tom zadna,kd..+2
19.02.21:26eagle - CITE `jak zkoušel SUPLEMENTOVAT testosteron` ....... Tribu..
19.02.21:18MoritZ - No já být v redakci, tak taky takovýhle článek hned zveře..+9
19.02.20:17Andropov - `Bohužel jsem už zkusil snad všechno od sacharidů po testo..
19.02.12:34AxelX1 - Překvapuje mě jak se kvůli tomu `sypat protein` všichni ro..+4
18.02.21:46DAVEE - Pokud by byla vazna ujma na zdravi, tak pak pul roku za ka..+1
18.02.20:52Tirpy - že tento článek je jen špatně sepsaný, jinak má své opodst..+8
18.02.19:56manko - Když to bere člověk špatně,bez vědomostí a bez zkušeností ..
18.02.19:51traja71 - Fakt supr pribeh nejlepsi co jsem tu cetl+1
18.02.19:40Edvard - tak tohle jsou dobry hov..na, to si zas vycucal nejaky rad..-1
18.02.17:07Spazik - Proč by to mělo bejt vymyšlený? Myslim že minimálně jendoh..+1
18.02.16:59icepman - jaky tohle ma poselstvi? Me z toho napada jen jedna vec a ..+7
18.02.16:40kaufly - Steroidy ti taky nemůžou nějak razantně ublížit, když to č..
18.02.15:41godspeed - to že článek je prostý, nepřesný a kdovíco je jedna věc. d..-2
18.02.15:36DAVEE - celej clanek mi prijde vycucanej z prstu.. pul roku za rva..
18.02.15:28Oddo - Přípomíná mi to: `Děti nekupujte drogy, staňte se hvězdou..+2
18.02.15:00Majesty - ***-5
18.02.13:45icepman - a jeste, ze se mu krasne provesi ta kuze? :)))))))) probo..
18.02.13:37icepman - takhle jsem se dlouho nezasmal, ktery jelito tohle psalo? ..+4
18.02.13:21Dendron - Trocha kontroverze neuskodi, byt se reakce zatim pohrichu ..+1
18.02.13:21secret78 - prečítal som to celé a nechce sa mi to čítať znovu...ale p..+1
18.02.13:09Pavel.Schr - Tak už jsem se Spamatoval, a pořád nic*2* *2* *2* +1
18.02.13:07I.N.G. - ygg: Mluvíš mi z duše. Tohle už je fakt tragédie. Já c..+1
18.02.13:07shades - ja by chtel viedet jestli ešte chodi na diskoteky kvuli rv..+5
18.02.12:58AniCitronAniBanan - by mě, kdo se k autorství téhle hovadiny přizná *24* *24* ..+3
18.02.12:57ťuťuňuňu - jo a kdyz nekdo debatuje v posilovne u kuře, tak ma na mys..
18.02.12:52ťuťuňuňu - me by zajimalo, jestli to vubec nekdo cte, nez to sem post..-4
18.02.12:48Pavel.Schr - Zajímavá debata na téma, co znamená slovo `sypat`. Tak hla..+9
18.02.12:48venca.v - Prijde mi ze je to vymysleny protoze si myslim ze nikdo ne..
18.02.12:38ygg - V tomto článku přece vůbec nejde o trénink, suplementaci n..-1
18.02.12:38Culda13 - já do sebe sypu creatin( někdy do džusu) a někdy si i nasy..+5
18.02.12:34Miraa6 - Tak tohle snad nemyslí ronnie.cz vážně zveřejnit největší ..-4
18.02.12:27AniCitronAniBanan - Zřejmě soutěží o nejhorší článek roku a poprávu si ho za t..+6
18.02.12:21Jan Krch - Tak všichni ...neříká se sypat,ale SUPLEMENTOVAT .+11
18.02.12:19Jan93 - S tím se setkávám dost často že mi někdo řekne jestli sypu..-4
18.02.12:18eSko - Ať si každý naloží se svým zdravím, jak uzná za vhodné, al..+5
18.02.12:16lkkl - :DDDDDDDDDDDDDD Možná kdybys o tom něco věděl a nebral vě..
18.02.12:07kubaz - ty jsi mi v posledni dobe odbornik jedna báseň +2
18.02.12:0570mMyW!53 - Ale prece psal ze i neco daval (konske steroidy) a ze mu t..+7
18.02.12:03Sei - Protože článek otřesný, a to je myslím slabé slovo. Myslí..
18.02.12:00Pavel.Schr - Proč všichni nadáváte na článek? Protože kritizuje užívání..-1
18.02.11:54Ferry - Osobně mi to tedy příjde tak, že když začal se cvičením, t..
18.02.11:47tonynyo - Tento človek to ma v hlave trochu pomatene,pokud napíše že..-3
18.02.11:32kwaker - přečetl jsem půlku, dál to číst nešlo!
18.02.11:27Sei - pěkná satira. Nebo to myslel někdo vážně? To snad ne.
18.02.11:14DoG - Těšil jsem se na zajímavý příběh,za úvodem následovalo zk..
18.02.11:12TheNaturalWay - Ha ha ha uvod mi bohate staci...toto patri na vtip.sk a ni..
18.02.11:06makojakopako - musím se přiznat,že sem dneska ráno taky začal sypat.....,..+10
18.02.10:53matesthegreat - Pán to má trochu pomotaný.Nevím jestli ztoho kreatinu*88* ..+2
18.02.10:52Iva Malá - Důležité je poselství článku a to je jasné.Posmívání a urá..+6
18.02.10:45Culda13 - bohužel takle to ,ale je . Když se mě někdo zeptá co použí..+5
18.02.10:39Nikolai - Promiňte,klidně mě kamenujte,ale do této rubriky až na pár..+8
18.02.10:32Gerallt - přijde mi, že úrovenň článků tohohle typu poslední dobou d..-2
18.02.10:31DTaus - Já sypu ovesnou kaši.+8
18.02.10:30ťuťuňuňu - `Bohužel jsem už zkusil snad všechno od sacharidů po testo..+2
18.02.10:22D0ME - \\`Nechápal jsem, co to znamená, a tak mi vysvětlil, že sy..+3
18.02.10:21Nikolai - Bože to je k...t!!!!*33* -2
18.02.10:16Č174 - Než člověk začne sypat, tak by o tom měl za prvé něco vědě..
18.02.09:59crazym - no, že se nestydíš, ještě o tom veřejně psát :D
18.02.09:52LuckaSvecova - Jestli je braní kreatinu a proteinu sypání, v tom případě ..+3
18.02.09:32mysH - to jsem se po ranu zasmal :d +11
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 91 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra