Reklama:
NOVÉ PŘÍCHUTĚ: Smart Whey Protein 1+1
Nejprodávanější proteinová akce letošního roku je prodloužena! Více zde.

Kettlebell - zásobník cviků

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

V první části článku jsme si pověděli něco o historii kettlebellu, o jeho výhodách a použití v tréninku. Dnes na Vás čeká druhá část ze zásobníku cviků.

Turkish get-up neboli turecký vztyk je velmi komplexní a nutno dodat, že také dosti obtížný cvik. Začínáme vleže přemístěním kettlebellu do jedné ruky kolmo natažené k zemi, například do levé ruky. Po celou dobu cviku držíme ruku v lokti propnutou. Levou nohu přisuneme blíže k tělu, zatímco pravou nohu přitáhneme patou směrem k hýždím. Volnou pravou rukou si pomůžeme k přenosu váhy na levou nohu, zatímco pravá noha se opírá o koleno a tvoří opěrný bod. Zatlačte chodidlem levé nohy proti zemi a pravou nohu používejte jako oporu. Nacházíte se v jakési poloze v dolní fázi výpadu. Nyní již nic nebrání v napřímení celého těla.

Po rozkliknutí obrázků naleznete vždy kompletní sekvenci daného cviku.

Sots press je zajímavou variantou military pressu prováděnou v plném dřepu. Pro správné cvičení je nutné stáhnout stehenní a lýtkové svaly, stejně jako celý střed těla. To nám umožní mít pod kontrolou stabilitu těla. Malé omezení plyne z polohy v dřepu, neboť kdo není schopen plný dřep provést, těžko bude sots press provádět.

Pistol neboli dřep na jedné noze - uchopte kettlebell do obou rukou, podobně jako volant automobilu. Nohu, která právě nepracuje, držte v průběhu celého dřepu co nejvýše. V dolní poloze vteřinu vydržte a postavte se. Při pohybu dolů brzděte pomocí hamstringů. Stáhněte břišní svaly, hýždě a stehenní svaly pro dosažení maximální stability.

Plank row neboli přítahy ve vzporu - zajímavá varianta přítahů kettlebellu v předklonu, protože výrazně zapojuje i svaly celého středu těla. Pokud je provedení přítahu obtížné, je možné cvik zlehčit rozkročením nohou, a tím přidáním dalšího podpůrného bodu.

Goblet squat - jedná se vlastně o přední dřep s jedním kettlebellem drženým ve stejné pozici jako u cviku pistol. Provádění je obdobné jako u varianty s velkou činkou.

Russian twist - cvik budující ocelové břišní svaly. Sedněte si na zadek a zvedněte nohy. Položte kettlebell do dlaně jedné ruky. Lokty tlačte proti žebrům a pomalu se pokládejte, až si skoro lehnete. Začněte přendávat kettlebell z jedné ruky do druhé.

Kroužení kolem těla - poměrně snadný, ale účinný cvik na svaly nadloktí, středu těla a předloktí sílící úchop. Provádění je prosté - stačí kroužit s kettlebellem kolem těla a před a za tělem si ho podat z ruky do ruky. Pozor na vyklouznutí kettlebellu hlavně před tělem, pád na palec bolí.

Obouruční bicepsový zdvih - opět jednoduchý, ale účinný cvik na biceps a střed těla. Kettlebell uchopíme mezi dlaně a tlačíme je k sobě. Začneme provádět bicepsový zdvih a v průběhu celého pohybu se díváme zpříma před sebe.

Přední dřepy - provádění tohoto cviku je obdobné jako jakýkoli jiný dřep, jen s tím rozdílem, že držíme v každé ruce jeden kettlebell v poloze jako na konci silového přemístění.

Military press - opět podobná varianta jako s jedním kettlebellem, ale obtížnější.

Double push press - velmi užitečný a poměrně náročný cvik hlavně na udržení stability těla. Cvik vyžaduje dobrou koordinaci a také sílu ramen.

Přítahy v předklonu - varianta cviku nahrazující totožný cvik s jednoručkami, potažmo s velkou činkou.

Přítahy ve vzporu - tento cvik je obtížnější variantou přítahů pouze s jedním kettlebellem. Držení ruky ve vzporu je výrazně ztíženo tím, že se již neopírá o zem, ale o nestabilní kettlebell. Cvik si vyžaduje pevný střed těla. Pro mírné zjednodušení je možné umístit špičky nohou dále o sebe.


Zdroje:
www.mikemahler.com
www.mensjournal.com
www.girevik-online.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie