Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Arnold Schwarzenegger dnes končí na postu kalifornského guvernéra

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Éra "Guvernátora" dnes končí. Arnold Schwarzenegger po sedmi letech strávených na pozici guvernéra státu Kalifornie opouští úřad a předává jej demokratu Jerrymu Brownovi.

Sedminásobný Mr. Olympia do čela nejlidnatější země Spojených států poprvé za republikány úspěšně kandidoval v roce 2003. Ve volbách na podzim roku 2006 svůj mandát poté obhájil.

Ačkoliv se Arnoldovi za dobu jeho působení v úřadu nepodařilo dostat zemi z ekonomické recese, jeho politická kariéra přinesla Kalifornii i neoddiskutovatelná pozitiva. Mezi ně komentátoři řadí zejména Schwarzeneggerovy ekologické aktivity. Třiašedesátiletý politik pomohl prosadit několik nejtvrdších amerických zákonů zabývajících se bojem proti globálnímu oteplovaní, rozvíjel v praxi ještě nerealizovanou myšlenku automobilové dopravy na vodíkový pohon a byl jednou z hlavních tváří summitu solárních technologií.

Ačkoliv Arnold o svých dalších plánech spíše mlčí, slíbil, že se bude i nadále angažovat ve veřejné politice. Média spekulují, že by mohl zastávat například jakýsi post "globálního ekologického vyslance". Bývalý herec rovněž prozradil, že by se rád věnoval spisovatelství. Mezi zamýšlenými publikacemi nechybí ani autobiografie.

Schwarzeneggerův návrat k herectví není pravděpodobný. Alespoň ne v hlavní roli. Arnold před nedávnem vyjádřil pochybnosti, že by měl ještě dostatek trpělivosti neustále na něco čekat na scéně během často náročného natáčení.


Zdroj:
www.bbc.co.uk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.01.15:25phibo - Jeden chytrák vedle druhého. Hlavně do všeho kecat a rozum..+4
03.01.14:58NB4U - ***-8
03.01.14:45The.FleX - Tak zrovna k Arnoldovi mi funkce globálního ekologického v..
03.01.12:25jari - Arnold for president
03.01.12:08I.N.G. - On to v úřadu vůbec neměl jednoduché. Zvýšit daně nemohl (..+6
03.01.11:18manko - ***-5
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra