Reklama:
Protein High Whey 80 - akce 2270 g + 1000 g!
⭐⭐⭐⭐⭐ Špičkové složení, 12 příchutí na výběr. Více zde.

Profily závodníků před MS juniorů a masters 2010 (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V předchozích dílech jste se mohli seznámit s některými reprezentanty, kteří se již brzy utkají v bojích s konkurencí na mistrovství světa juniorů a masters. Tyto články naleznete zde: první díl, druhý díl a třetí díl. Začtěte se do závěrečné části, v níž Vám přinášíme opět krátké rozhovory s našimi závodníky, kteří se zúčastní MS v Turecku. Sympatická Jana Černovská Vám přiblíží atmosféru, která doprovázela její letošní přípravu, a dozvíte se také, jak vše zvládal úspěšný mladý závodník Zdeněk Razák.

Dalšími členy české reprezentační výpravy, odlétajícími dnes do místa dění, jsou Eva Klappová, Vladimír Štěpánek, Bob Divílek, František David a Kateřina Krásová, kteří se s námi sice bohužel nepodělili o své zkušenosti, plány a dojmy, věříme však, že jedou bojovat o příčky nejvyšší!

Všem našim reprezentantům děkujeme za poskytnuté rozhovory a zaslání fotografií jejich aktuální formy. Přejeme hodně zdaru a úspěchů, ať jim vše vyjde podle jejich představ a přání!


Jana Černovská

Jano, prozradila byste něco málo o sobě?
Jak dlouho už vlastně závodíte?

Je mi 19 let a závodím už od svých 15 let. Pocházím z malého města Lanškroun ve východních Čechách. Momentálně ale bydlím se svým přítelem v Praze. Tento rok na jaře jsem úspěšně dokončila střední uměleckoprůmyslovou školu a nyní už pracuji.

Jak probíhala Vaše příprava na letošní MS juniorů v Turecku? Jaké bylo rozdělení tréninků, jak dlouho trvala dieta?

Jelikož jsem si dávala mezi závoděním menší pauzu, probíhala příprava celkem hladce. Dieta trvala sice už od srpna, ale dalo se to nějak vydržet. Zpočátku jsem držela sacharidy a bílkoviny každý den stejně a až od listopadu jsem to začala vlnit. Tréninky jsou spíš těžké a intenzivní, nejprve probíhaly systémem 3+1, později 4+1. Závěr přípravy (poslední týden a půl) pak dvoufázové tréninky každý den.

Používala jste během přípravy nějaké suplementy? Zmínila byste alespoň některé?

Během přípravy jsem používala protein, spalovač a aminokyseliny. Měla jsem doplňky od různých značek, např. Weider, All Stars, Ultimate Nutrition.

Dokázala byste říct, co pro Vás bylo či je v rámci letošní přípravy nejnáročnější? A co Vás na druhou stranu na závodění baví a motivuje jít dál?

No, nejnáročnější je pro mě dieta, mám ráda jídlo a to, že nic nemůžu, je hrozné vydržet. Určitě mě hodně motivuje a podporuje můj přítel. A samozřejmě také to, že chci něco v životě dokázat a splnit si své cíle. :-)

V jaké soutěžní kategorii Vás uvidíme?

Budu soutěžit v kategorii bodyfitness.

Jak vnímá Vaše rodina a přátelé předsoutěžní maratón tréninků a diety? Fandí Vám?

No, rodina mi fandí moc, podporují mě jak finančně, tak i psychicky a hlavně obdivují, že to všechno zvládám.

S jakými ambicemi odjíždíte na MS do Turecka?

Samozřejmě s těmi největšími, ale jak už jsem několikrát zmínila, uvidíme, jaká bude konkurence. Každopádně jsem pro to udělala maximum a teď už se to uvidí až na pódiu. :-)


Jana Černovská - forma před MS juniorů a masters


Zdeněk Razák

Řekl byste Zdeňku na úvod pár slov o sobě? Odkud pocházíte?

Zdravím lidičky z Ronnie.cz. Je mi 21 let a bydlím na severu Čech, v malém městě jménem Jiříkov. Vystudoval jsem střední školu služeb a cestovního ruchu, obor informatika v ekonomice, nyní pracuji ve fitness centru Extrifit Gym v České Lípě.

Vím o Vás, že jste se zúčastnil letošních podzimních soutěží, Rakouského poháru a Pražského poháru... Jak probíhala Vaše příprava a jak se Vám podařilo ji následně spojit s doladěním formy na letošní MS?

Příprava začala někdy na začátku května. Začal jsem objemovou přípravou s cílem připravit se na podzimní soutěže. Objemovou část jsem ukončil přibližně v červnu s váhou kolem 86 kg. Následovalo takové pomalé udržovací a zkvalitňovací období. Klasická dieta pak přišla přibližně v půlce srpna. Začal jsem dřív, protože jsem měl naplánované ještě jiné soutěže, než bylo MS.

Mohl byste zmínit nějakou zajímavost ze své přípravy? Vyzkoušel jste něco nového v rámci tréninku, výživy nebo regenerace?

Trénink se oproti minulým přípravám nijak moc extra nezměnil. Cvičil jsem klasický split 2+1, v dietě potom 3+1 a kardio. Spíše bych zmínil nové zkušenosti s doplňky výživy. Po celou přípravu jsem měl k dispozici celou škálu výrobků od firmy Extrifit, jak v objemovém, tak v rýsovacím období. Takovou možnost jsem nikdy předtím neměl. Od toho se také odvíjela kvalita přípravy a regenerace - samozřejmě k lepšímu.

Kdo Vám nejvíce pomáhal s přípravou na letošní MS v Turecku? Máte nějakého sparinga, nebo cvičíte sám?

Nejvíce mi s přípravou pomáhala rodina. Hlavně mamka, která mi často vařila, kupovala vše, co jsem potřeboval, a pomáhala mi psychicky. Dále mi strašně moc pomohla babička, která mě už asi 3 roky zásobuje masem. Bez ní bych to zvládal těžko. Velice mi pomohl také můj trenér P. Března, kterému bych chtěl za vše poděkovat. Nevím, jak mu to vrátím. Poděkovat bych chtěl rovněž panu Šnekovi, Milanu Polívkovi (jeho nick na Ronnie.cz je heavyBEE.), Mírovi Mejsnarovi, Mírovi Ristovi, Michalu Dvořákovi, dále Marcu Zieglerovi za krásné fotky a finanční pomoc. A prostě všem lidem v mém okolí, kteří museli trpět mé nálady a stavy. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl.

Nakolik se změnila Vaše forma od letošních pohárů v Rakousku a v Praze? Jak jste na tom hmotnostně?

Na Rakouském poháru jsem navážil něco kolem 72 kg. O šest dní později v Praze jsem měl myslím 73,5 kg. Forma tam nebyla taková jako v Rakousku. Teď se má váha pohybuje kolem 71 - 72 kg. Uvidím, jaká bude po odvodnění a nacukrovaní. Mně osobně přijde, že forma spíš pomalu odchází. Už ji držím dost dlouho, ale uvidíme, jak to bude vypadat na prknech - to je rozhodující.

Jak vnímá Vaše rodina a přátelé předsoutěžní maratón tréninků a diety? Fandí Vám?

Jasně, že mi fandí. Prožívají to doslova se mnou! Hlavně mamka... Všechny nálady si vybíjím na ní. Divím se, že mě ještě nekopla do pr... :-) Ale slibuji jí, že až bude po všem, budu opět hodný synek. :-) Co se týče přátel, jsou tací, kteří mě podporují a fandí mi, ale jsou i tací, kteří tohle prostě nikdy nepochopí.

S jakým cílem odjíždíte na MS? S jakým umístěním byste byl spokojen?

Můj cíl je jasný. Chci být spokojený se svojí formou (snad budu) a chci si užít závody. Můj sen je samozřejmě medaile. Je jedno jaká, ale byl bych velice rád, kdybych se dostal do finále mezi šest nejlepších.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.12.17:56ZdenekRazic - moc dekuji vsem.. dale bych chtel podekovat jeste Pavlu Va..
10.12.22:45HaniisLevrone - Furt ti to říkám!! Mistr světa.. To je forma jako břitva. ..+1
10.12.21:36agnez - ma krasnou prcinku..+3
10.12.18:08BouncesCZ - Zdendovi musím přát jen to nejlepší, Milane ty jsi mu dáva..+1
10.12.15:15Deadlift - Přeji úspěch na závodech. Pro mě z doposud prezentovaných ..+1
10.12.14:38heavyBEE - Díky, Zdeněčku, rád jsem ti pomohl. Teď to vyhraj a dovez ..+1
10.12.14:35humrak - Jana Černovská má víc talentu jak všichni ostatní junioři ..+1
10.12.13:39jari - Zdeněk má budoucnost!+2
10.12.13:16denny_rocx - je vybornej+2
10.12.12:37eSko - Kdyby neuvedl, že mu je 21, tak ho tipuju tak na 30. Na sv..+3
10.12.10:43ťuťuňuňu - dobre nadupanej, takovou kvalitu kazdej nema ...+4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 7 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra