Reklama:

Profily závodníků před MS juniorů a masters 2010 (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V prvním a druhém díle této série článků jsme Vám představili některé z juniorských závodníků, a to Milana Obořila, Vítka Sahulu, Kristiána Trojáka a Tomáše Horáka. V třetím díle se můžete podívat, jak probíhala příprava dalších našich závodníků, kteří se zúčastní MS juniorů a masters. První část je věnována Monice Šlosrové, mistryni ČR v kulturistice a reprezentantce ČR na evropských a světových soutěžích. Dalším závodníkem je mladý Roman Jurák, který bude po úspěšném umístění na letošním mistrovství ČR juniorů a masters taktéž bojovat o finálová umístění v Turecku.

Oběma závodníkům fandíme a držíme palce, aby vše dopadlo podle jejich představ a přání!


Monika Šlosrová

Moniko, mohla bys stručně přiblížit, jaká je tvoje forma před letošním MS juniorů a masters? Je nějaká svalová partie, kde vidíš své silné stránky a kde pozoruješ zlepšení oproti předchozí sezóně?

Forma bude rozhodně lepší než minulého roku. Zlepšila se mi hustota a kvalita svalstva a hodně práce je vidět na ramenech. Prsa i záda jsou lepší. Samozřejmě, nejvíc práce mě do budoucna čeká na nohách, protože jsem dost vysoká a jako bývalá atletka mám nohy jiné, než je třeba pro kulturistky. Naštěstí mě nohy baví trénovat ze všech partií nejvíce a trénujeme je dost tvrdě, takže se nebojím, že se ještě nezlepší. Pro mě je důležité, že vypadám lépe než minulou sezónu, a to se mi zatím daří. Co se týče objemové hmotnosti, tak ta se pohybovala kolem 82 - 83 kg. Předpokládám, že soutěžní hmotnost by mohla být cca 73 - 74 kg. Minulý rok na MS jsem měla 76 kg, ale letos bych chtěla být ještě více vysekaná!

Kdo byl pro tebe v letošní přípravě největší oporou?

Velkou oporou je samozřejmě moje dcera Gábina, která se mnou všechno prožívá a moc mi pomáhá, hlavně v závěru přípravy. Velký dík patří Josefovi Furinovi, s nímž se připravuji již čtvrtou sezónu. Trénujeme spolu. Je to parťák, kterého by mi mohl každý jen závidět. Děkuji Zdence Razýmové, státní trenérce, za maximální podporu a péči. Mohla bych jmenovat mnoho dalších, kteří mi pomáhali, ale to bych popsala celý list. Mám výborné zázemí, co se týká stravování a rehabilitace.

Prozradila bys, s jakými ambicemi odjíždíš na MS v Turecku?

Na letošní závody se moc těším a děkuji i těm, co mi nevěří a mají zbytečné komentáře. Forma je pěkná. Na co to bude stačit, to se uvidí. Pro mě je důležité odletět s pocitem, že jsem udělala maximum. A ten pocit mám! Takže, necháme se překvapit.


Monika Šlosrová - aktuální forma před MS juniorů a masters


Roman Jurák

Romane, řekl byste pár slov o sobě?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz! Jmenuji se Roman Jurák a je mi 21 let, takže tohle je můj poslední rok za juniory. Studuji Univerzitu obrany v Brně, konkrétně fakultu ekonomiky a managementu. Současně pracuji v jednom brněnském fitness centru a momentálně bydlím v malé vesničce Ochoz u Brna. Ale většinu času, hlavně v předsoutěžní přípravě, trávím u své přítelkyně, která bydlí se svými rodiči v Brně. Jsou mi velkou oporou.

Jak probíhala vaše příprava na letošní MS juniorů v Turecku? Jaké bylo rozdělení tréninků, jak dlouho trvala dieta a jak obecně zvládáte závěrečnou fázi přípravy?

Tak jak se říká, každá dieta je jiná. U mě bývá většinou dieta až 13 týdnů, kdy začínám pomalu stahovat cukry. Celou dietu jezdím sacharidové vlny. Osvědčilo se mi to už při přípravě na jaro, tak jsem u toho zůstal. V objemové fázi před MS jsem udělal pár změn v jídelníčku. Soustředil jsem se jen na kvalitní zdroje sacharidů, takže jen rýže. Maso jsem střídal kuřecí a hovězí, to vše dělané dietně, bez oleje. V objemu se můj přísun sacharidů vyšplhá až k 800 g za den, zatímco v dietě se postupně díky vlnám dostanu v závěru až na tradičních a neoblíbených 50 g, což už pro mě někdy bývá "smrt". V dietě trénuji 3+1 a mívám 4x týdně kardio na 45 - 60 minut, podle formy. Poslední týden diety jezdím dvoufázové tréninky.

Mohl byste zmínit nějakou zajímavost ze své přípravy? Vyzkoušel jste něco nového v rámci tréninku, výživy nebo regenerace?

Ano, na rozdíl od předchozí přípravy jsem zařadil do diety hovězí maso (svíčkovou), což sice patřilo k trošku dražší záležitosti, ale zkusil jsem dát do přípravy vše a výsledek byl úžasný. Měl jsem sílu a cítil se skvěle. Tělo na červené maso reaguje v dietě úplně jinak! Svaly mi přišly plnější a tvrdší než kdy před tím a regenerace se také zlepšila. Co se týče tréninku, zařadil jsem v objemu rozdělení bicepsu na vnější a vnitřní, takže jsem každou stranu procvičoval samostatně v jiné tréninkové jednotce. A protože byly paže mojí zaostávající partií, vyzkoušel jsem změnu. Nezvedal jsem velké váhy, cvičil jsem jen technicky a na napumpování a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Tento typ tréninku mi poradil Jan Jankovič, za což mu děkuji. Hodně mi to pomohlo.

Kdo vám nejvíce pomáhal s přípravou na letošní MS v Turecku? Kdo vás vedl?

Na mé přípravě se ze začátku podílel Jan Jankovič, ale vzhledem k jeho práci už nebylo tolik času, tak jsem se spojil s nadějným závodníkem, dobrým trenérem a mým kamarádem Michalem Velkovem, který mi pomáhá a je mým sparing partnerem a trenérem. S ním řeším dietu, přípravu a tréninky.

Přiblížil byste našim čtenářům orientačně vaše tréninkové váhy u některých cviků?

Nesoustředím se moc na silové výkony, ale v objemu je bench-press max. 150 kg, dřepy 170 kg, mrtvý tah 150 kg a legpress 475 kg. Toto jsou maximální výkony o 3 - 4 opakováních. Jinak jezdím nejraději s váhami, se kterými udělám krásně technické provedení okolo 10 - 12 opakování v sérii. Mám rád, když zapojím všechna svalová vlákna a pořádně sval vyčerpám. :-) Nejsem zastáncem obřích vah, nechci to „mlátit hlava nehlava“ za cenu zranění.

Jak vnímá vaše rodina a přátelé předsoutěžní maratón tréninků a diety? Fandí vám?

Ze začátku moje maminka nebyla moc nadšená, že jsem začal s tímto sportem, ale nakonec, když viděla mé odhodlání a disciplínu i nějaký úspěch, začala mi fandit a podporovat mě. Ano, není to lehké. Nálady v dietě, vyčerpávající koloběh tréninků a kardia. Přátelé mi fandí a říkají, že jsem blázen. Moje přítelkyně, ta se mnou snáší vše. Té patří asi největší dík, protože si se mnou opravdu užívá, když mám hlad. :-) Takže vždy po soutěži se jí to snažím nějak oplatit - dobrá večeře a hlavně čas strávený společně, protože, jak všichni víme, tento sport je hodně sobecký na některé věci.

S jakým cílem odjíždíte na MS? S jakým umístěním byste byl spokojen?

Můj sen je dostat se do finále v kategorii klasická kulturistika. Potom už by to byl jen sladký bonbónek navíc, kdyby se mi povedlo stát na stupni vítězů. Byl by to určitě krásný pocit, ale vzhledem k tomu, že si myslím, že bude obrovská konkurence, bude to hodně těžké. Asi budu nejšťastnější, když budu vědět, že jsem se připravil nejlépe, jak jsem mohl, a budu spokojen sám se sebou a se svojí formou. Ale přece jen, mít z takového závodu nějaký kov, to by bylo opravdu nádherné!


Roman Jurák - aktuální forma před MS juniorů a mastersLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.12.12:41reveira - Souhlasím s Tomastruxem,za ta léta cvičení se dostanete na..
09.12.20:37ZdenekRazic - tak nemysli ju?*79* *35* neviděl si ho naživo.. je brutál..
09.12.19:18DiamonD123 - myslím, že moc velké šance nemá *4*
09.12.16:26I.N.G. - Nevím, co řešíte. Dokud ji nechytnou, je čistá. Ať už si o..+1
09.12.16:00tomastrux - no každopádně já o ní vím, že se tomu věnuje nějakejch 17 ..
09.12.14:39ťuťuňuňu - jezis melo tam bejt, ze NEJDE ZA KAZDOU CENU ...
09.12.14:38ťuťuňuňu - a slo tam taky videt, ze to dela pro zdravej zivotni styl ..
09.12.14:34ťuťuňuňu - prave proto zes to nevidel, tak raci mlc... Ja nejsu zadne..
09.12.14:25Revin - Ještě upřesnění - myslím, že tam právě bylo, že Monika tvr..
09.12.14:24Revin - No je pravda, že dokument jsem neviděl, jen jsem si četl t..+6
09.12.13:21ťuťuňuňu - ja si myslim, ze nejsu najivni, viel si ten dokument?
09.12.13:06Revin - To myslíš vážně? *2* Jako ono i na steroidech je to dřin..+2
09.12.12:41ťuťuňuňu - podle dokumentu chramy tela je to fakt naturalka, vypracov..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra