Reklama:

Profily závodníků před MS juniorů a masters 2010 (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V následující sérii článků bychom Vám rádi představili závodníky, kteří budou reprezentovat Českou republiku na MS juniorů a masters, které se uskuteční již tento týden v Turecku. Nyní se Vám představí dva juniorští závodníci. Prvním z nich je Milan Obořil, jemuž první závodní sezóna přinesla nemalé úspěchy, a to druhé místo na letošním mistrovství Moravy a Slezska v kategorii juniorů do 70 kg a taktéž druhé místo na MČR juniorů a masters 2010. Druhým závodníkem, který je již ve finální přípravě na závody, je Vítek Sahula, který se s námi také krátce podělil o své dojmy a pocity z přípravy.

Oběma mladým závodníkům děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů na nadcházejícím mistrovství světa!


Milan Obořil

Prozradil byste našim čtenářům něco málo o sobě? Jakou školu jste studoval a kde nyní pracujete?

Pocházím z města Břeclav, z jižní Moravy, kde jsem i studoval obor mechanik - elektronik, nyní pracuji a dělám sádrokartony, dokončovací stavební práce a plovoucí podlahy.

Jak probíhala vaše příprava na letošní MS juniorů v Turecku? Jaké bylo rozdělení tréninků, jak dlouho trvala dieta a jak obecně zvládáte závěrečnou fázi přípravy?

Příprava na MS v Turecku začala přibližně v polovině června, kdy jsem zkvalitnil stravu. To bylo v objemové fázi po mistrovství ČR. Dietu sem začal 20. září 2010 a moje hmotnost byla tehdy 80 kg. V přípravě jsem trénoval systémem 3+1 a momentálně, poslední 4 týdny do závodů, cvičím dvoufázové tréninky. Závěrečná fáze přípravy je velice obtížná, člověk už nemá energii a nervy pracují. Na druhou stranu je ale MS velká motivace. A závody už jsou za dveřmi! Tak se pořádně „kousneme“ a vydržíme. (úsměv)

Mohl byste zmínit nějakou zajímavost ze své přípravy? Vyzkoušel jste něco nového v rámci tréninku, výživy nebo regenerace?

Velká zajímavost byla v trénincích, kdy jsem poprvé v životě vyzkoušel dvoufázové tréninky. Opravdu to není žádná sranda! A dost se měnila i strava. V dietě jsem hodně měnil bílkoviny, předtím jsem jedl jen kuřecí maso, teď jím ale ze začátku diety více hovězí maso. Pak jsem přešel na kuřecí a na poslední dva týdny mám na svém jídelníčku především tresku.

Kdo vám nejvíce pomáhal s přípravou na letošní MS v Turecku? Máte nějakého sparinga, nebo cvičíte raději sám?

Sparinga bohužel nemám a nemám ani konkrétního trenéra. Na mé přípravě se ale z velké části podílelo hodně lidí. Na soustředění talentované mládeže mi mnoho věcí objasnili Lukáš Roubík, Milan Šádek a další lidé. Pak také můj velice dobrý kamarád Honza Hubáček, který mě připravil na mistrovství ČR, a v poslední době mi hrozně pomáhá Vláďa Pajič, který mi radí jak ve stravě, tak v tréninkových metodách. Všem bych chtěl za všechno moc poděkovat. Moc si vážím jejich pomoci!

Přiblížil byste orientačně našim čtenářům tréninkové váhy u některých cviků?

No, čtenáře moc nenadchnu, protože jsem nikdy nezkoušel nějaké extra váhy zvedat. Spíše jsem cvičil s váhami tak, abych sval perfektně procítil. Tak snad nebudu všem pro smích. Bench-press: 100 kg po osmi opakováních, mrtvý tah: 140 kg po šesti opakováních, dřepy se 140 kg.

Jak vnímá vaše rodina a přátelé předsoutěžní maratón tréninků a diety? Fandí vám?

Bohužel toto je finančně velmi náročný sport, takže v tomhle je to trochu těžší. Na druhou stranu - všechno se dá zvládat, když se chce, a rodina mi velmi pomáhala. A moje přítelkyně - to je největší zlato, co jsem si mohl jen přát! Ze začátku to nechtěla tolerovat, ale po závodech změnila názor, je na mě pyšná a začala mě v tomhle směru chápat a pomáhat mi. Hlavně v dietě mě totiž ona jediná dokáže uklidnit. Kdo zná nervy v dietním období, tak ví, o čem mluvím… (smích)

S jakým cílem odjíždíte na MS? S jakým umístěním byste byl spokojen?

Ambice je jediná - pokud možno co nejlepší úspěch… Jelikož je to ale moje první soutěž a vím, že nejsem tak dobrý jako borci kolem mě, budu velmi rád, když se dostanu do finále.


Vítek Sahula

Vítku, prozradil byste něco málo o sobě? Jakou školu nyní studujete a odkud vlastně pocházíte?

Jmenuji se Vítek Stahula, je mi 19 let a studuji VOŠ dopravní v Praze. Pocházím z Českého Brodu, který leží zhruba 30 km od Prahy.

Jak probíhala vaše příprava na letošní MS juniorů a masters v Turecku? Jaké bylo rozdělení tréninků a jak dlouho trvala dieta?

Má letošní příprava na MS v Turecku probíhala následovně. Zhruba koncem července začala objemová fáze s počáteční váhou cca 95 kg a s cílem nabrat do začátku září na 100 kg. Dá se říct, že tohle mi vyšlo. Na reprezentačním srazu koncem srpna jsem navážil tuto požadovanou hmotnost. V září se začalo už pomalu stahovat jídlo a takzvaně „řezat“. Okolo 20. září jsem již držel sacharidové vlny a začal zařazovat po tréninku kardio. Rozdělení tréninků se měnilo v průběhu celé diety. Nejdříve jsem trénoval den trénink a den pauza. Protože mám celkem mohutné nohy oproti vršku, přidal jsem jeden trénink nohou navíc. Po této změně vypadal trénink následovně: pondělí - záda, úterý - volno, středa - hrudník a triceps, čtvrtek - nohy, pátek - ramena a biceps, sobota - volno a neděle - nohy. Ale ani po této změně nohy nereagovaly podle očekávání. A tak následovala další změna - další trénink nohou navíc. Jak nečekané. :-) Takže poslední měsíc a půl jsem jezdil nohy 3x týdně. Můžu říct, že to už fungovalo!

Mohl byste zmínit nějakou zajímavost ze své přípravy? Vyzkoušel jste něco nového v rámci tréninku, výživy nebo regenerace?

Jak už jsem zmínil, tou zajímavostí byl trénink nohou 3x týdně. Dále bych viděl jako novinku zařazení kardia 3x týdně na 30 - 45 minut, protože v předchozích přípravách jsem kardio cvičit nemusel. Co se týče výživy, otestoval jsem hned celou škálu novinek. Jak někteří jistě víte, celou přípravu na MS mi sponzoruje firma All Stars, které tímto mockrát děkuji, obzvlášť Báře Benešové za důvěru. Během přípravy jsem užíval spalovače Lipodex, amino doplňky, jako jsou Aminotropin, Whey Amino, Amino 12000 a Amino drink. Také jsem měl k dispozici proteinový koncentrát ISO-TECH 94. Všechny tyto doplňky mohu doporučit jak chuťově, tak co se týče účinnosti.

Kdo vám nejvíce pomáhal s přípravou na letošní MS v Turecku? Máte nějakého sparinga, nebo cvičíte raději sám?

Tak samozřejmě v první řadě rodina a přátelé, ale úplně nejvíc mi pomáhala moje mamka, protože mi vařila a zhruba poslední tři týdny se mnou absolvovala velkou část tréninků nohou. Byla pro mě i psychickou podporou. Můj velký dík patří také mému trenérovi Slávkovi Vinogradovi, jelikož naplánoval v podstatě celou přípravu do nejmenších podrobností a snažil se mi po celou dobu věnovat, i když to z časových důvodů někdy nebylo možné. Dále bych chtěl poděkovat Jardovi Pažoutovi, který je v podstatě můj nejstálejší sparing. Vozil mě na většinu tréninků a vydržel je všechny se mnou absolvovat. Nesmím zapomenout poděkovat Báře Benešové, která mi hodně pomohla a podpořila mě nejen formou doplňků All Srars, ale také sledováním mé přípravy a povzbuzujícími komentáři. Teď, na závěr přípravy, jsem byl příjemně překvapen podporou od mého rodného města Český Brod. Byla mi poskytnuta finanční podpora a v našem městském časopise Českobrodský zpravodaj byl otištěn článek o mé přípravě, za což také velmi děkuji.

Dokázal byste říct, co pro vás bylo nebo je v rámci letošní přípravy nejnáročnější? A co vás naopak na závodění baví?

Co pro mě asi bylo v přípravě nejvíc náročné, bylo chodit přes den do školy a večer ještě zvládnout náročný trénink, hlavně následující 40minutové kardio. A to, co mě na závodění nejvíc baví, je ten pocit, když stojíte na pódiu a víte, že máte parádní formu a můžete ji prodat. Celkově je to nádherný pocit být v tom centru dění a ukázat formu, na které jste celou dobu dřeli.

Jak vnímá vaše rodina a přátelé předsoutěžní maratón tréninků a diety? Fandí vám?

Co se týče rodiny, řekl bych, že ohlasy jsou kladné, neboť mě podporují, jak jen to jde. I když jsou chvilky, kdy mě litují a byli by nejraději, kdybych se mohl v klidu najíst a lehnout si namísto náročných tréninků a diety. Přátelé to ani nějak moc nepociťují. Moc dobře neví, co to vlastně všechno obnáší. Samozřejmě mi všichni fandí, i když během diety jsem celkem protivný a ne zrovna moc přátelský.

S jakým cílem odjíždíte na MS? S jakým umístěním byste byl spokojen?

Tak na to se dá těžko odpovědět, a to z jediného důvodu: Vůbec totiž netuším, jaká bude konkurence. Ale můj sen je dovézt si domů zlato! Dělám pro to maximum a budu velmi spokojen, když forma vyjde podle představ. Teď už jen záleží, jak rozhodnou rozhodčí. Děkuji za rozhovor a zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Držte mi palce. :-)


Vítek Sahula - aktuální forma před MS juniorů a masters 2010Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.12.14:29RavenStalker - Kulturistice vůbec ale vůbec nerozumím ale mysím že chápu ..+1
09.12.23:49PavelV - My tady už píšeme blbosti oba. Takže zestručním mou původn..+1
09.12.23:07PavelV - To čím argumentuješ jsou s prominutím blbosti. Takže opět..+1
09.12.20:01ygg - Jen pár posledních poznámek, protože je to stejně čistě ak..
09.12.10:58ťuťuňuňu - treba u profiku je to podobny, taky tam je kategorie do 20..
09.12.10:40PavelV - Začnu odzadu. Pokud narážíš na to, že motivací závodníků v..+1
08.12.23:07ygg - Tu větu jsem nevytrhl z kontextu..nebylo proč. Celkem přes..
08.12.22:21PavelV - No pokud budeš vytrhávat věty s kontextu, tak s tebou může..+2
08.12.20:23bxl.be - udelat uplnou revoluci v pravidlech timto zpusobem: vaha..
08.12.16:23Johncreasy - Můžeme si říkat co chceme, ale rozdíl mezi klasickou a `kl..
08.12.15:50ťuťuňuňu - proc se klasika nespoji s naturalama, tak je taky ten vaho..-2
08.12.15:48ťuťuňuňu - secteno podtrzeno, klasici by klidne mohli by soutezit v n..-4
08.12.15:41ygg - `A co se stalo? Máme pár nových kluků v klasikách, kteří a..+1
08.12.12:17Linda Lárišová - A ještě něco, není pravda, že fitnesákům hodnotí více ses..
08.12.12:12Linda Lárišová - Tady nepíšou žádný holky.....Hoši, proč se pořád přete? Ho..+1
08.12.10:50Deadlift - tak s tím se naprosto stotožňuji. Pravidlo, že v klasicích..+3
08.12.10:38PavelV - Původní záměr byl, že díky vzniku klasické kulturistiky př..+4
08.12.10:11Deadlift - Tak dobře - ještě jeden příspěvek sem zašlu. Alespoň pro m..+1
08.12.09:57ygg - To PavelV ... pořád nevím, proč tu volbu prostě nenechat n..
08.12.03:22Johncreasy - Koukám, že plusové názory jsou více na straně vyššího leve..
08.12.02:25muscle3 - naprosto souhlasím s PavelV i s Deadlift..pan pavel to nap..
08.12.00:56PavelV - Já myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že i klasici dřou j..+6
08.12.00:29PavelV - Předně chci říct, že se ve všem shoduji s deadliftem. V če..+3
07.12.21:51ygg - Co furt máte s tím nižší level, vyšší level? Je to prostě ..
07.12.21:50GoreManiac - Myslíte si, že kdokoliv ze závodníků tam jede jen tak na k..
07.12.21:36ťuťuňuňu - sem rad, ze se vseci shodli na tom, ze klasika neni opravd..
07.12.21:32ygg - Ne, nic neohýbáš, jen dáš chlapům možnost další volby ......
07.12.21:17Deadlift - Nikam ta naše diskuse nesměřuje - pořád to je o tom samém ..
07.12.21:15Deadlift - hmmmm - kulturistika má nějaká pravidla - a tím, že vytvoř..-1
07.12.21:07ygg - Již bylo odpovězeno ... početné skupině lidí zavedení této..-1
07.12.20:54Deadlift - ta byla PROČ? :O))-1
07.12.20:52ťuťuňuňu - uz jen to jak si nekteri zavodnici preskakuji ze sportovni..+2
07.12.20:48johny c - myslim, že hodně lidí si neuvědomuje,že tydle články čtou ..
07.12.20:45ygg - a ta byla jaká:-)))? Jsem se v tom už nějak ztratil:-))))...+1
07.12.20:45agnez - Ja ramena ale nedelam,psal sem to co pisou i ostatni..to v..+1
07.12.20:35Deadlift - parafrázoval jsem to co tu bylo řešeno:o) Ano - to je p..
07.12.20:26ygg - Deadlift ... je to ale jeho svobodná volba. Prostě se chyt..+2
07.12.20:24Pažout - Když napíšeš `pokud se v ní nechytá - jde do klasické`, ta..+2
07.12.20:10Deadlift - Tohle beru ! V tom případě to ale znamená, že klasika se t..-2
07.12.19:59ygg - To Deadlift ... v obou případech je to samé. Prostě si řek..
07.12.19:57Pažout - Nikde jsem nepsal, že soutěžní kulturistika není o estetic..+2
07.12.19:49Deadlift - ale tady nejde o to, že by měl borec někam přibírat - on m..-1
07.12.19:44ygg - `Dovol mi analogii - nechci být přehnaně silný...soutěžím ..+3
07.12.19:40ygg - To Deadlift .... souhlas s tím, že přeskakování mezi kateg..+1
07.12.19:37Deadlift - Děkuji za osvětu Lukáši - není to ale doufám tak, že se ut..+2
07.12.19:28Deadlift - takže chápu to dobře - soutěžní kulturista je neestetický ..-1
07.12.19:27Freimen - milý deadlifte, nechovej se směšně jako pubescent. Slovo `..+2
07.12.19:24Pažout - Klasická kulturistika je pěkná. Soutěžící tam nevypadaj si..+2
07.12.19:23Deadlift - třeba se pletu - OK - v tom případě svůj omyl uznám, ale p..
07.12.19:14ygg - To Dealift ... a mohu otázku? A proč ne? Závodníci o to ma..+2
07.12.19:06Deadlift - Lukáši - teď už v klidu - řekni mi na rovinu PROČ by měl s..-1
07.12.18:58Deadlift - Lukáši, uklidni se. Vyjadřuji svůj názor a že není v soul..-1
07.12.18:46Freimen - deadlifte, je mi z tvého druhu humoru na zvracení. Jsi mod..+4
07.12.18:30ygg - To Deadlift ... já bych ty klasiky nezatracoval. Pokud vím..+3
07.12.18:06icepman - tady skoro vsichni si pletou dietu s HLADOVENIM!!!!
07.12.18:05icepman - to vis, dnes uz to neni jako tenkrat, kdyz jsi chtel vyhra..
07.12.18:03Linda Lárišová - se nestačím divit, jako kdyby si tu povídali lidi, co o ku..-1
07.12.18:02icepman - to jeste nezrusili tu klasickou kulturistiku? Fitnesaci, c..-1
07.12.17:42Deadlift - Tak to pardon - nějak jsem přehlédl to slovo klasická ( za..
07.12.16:55prochm - Jo a ještě Josef Dubrava a Štefan Orosz *2* Ale stejně v..
07.12.15:53PavelV - Nejen Čada,ale taky Michal Klimo,Pepa Štefech, Martin Mare..
07.12.15:52Freimen - skutečně netuším, jestli vám z toho počasí něco nepřelétlo..+4
07.12.15:48ťuťuňuňu - staci se podivat na borce z Ruska co se chysta a je to hne..+1
07.12.15:45Deadlift - Postavu má moc pěknou, ale takto si juniorského mistra svě..+1
07.12.15:2970mMyW!53 - tady: https://kulturistika.ronnie.cz/c-8229-videoreport-lu..
07.12.14:56Slava.cz - nesmysly! kdyz ho neznate osobne tak do toho vubec nemluvte.
07.12.14:41Frozz. - Kde je ten rozhovor prosimte?
07.12.14:34dunnoWayne - ..jak je s ním videorozhovor, všimnul jsem si toho vystupo..
07.12.14:13agnez - By Sahula nemusel byt tak namysleny..Hold prazaci budou vz..
07.12.13:04kepasa - super postavu ma typek ci vlastne Vítek
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra