Reklama:

Mr. Universe NAC
očima Petra Vaniše

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Petr a Zdeňka Vanišovi] V pátek 26. 11. v šest hodin ráno odjížděla z Prahy do Hamburku česká výprava na Mr. Universe federace NAC ve složení Petr Chalupný, Milan Jenšík (závodníci), Kristýna Kudynová (delegátka NAC-ČR) a jako doprovod Vlasta Kalaš a bratranec Milana Jenšíka Martin. Milostpán :o) PeVan nechtěl tak brzy vstávat, takže jeho tým skládající se z manželky Zdeňky a kamaráda, sparinga, kameramana a řidiče Petra Bosáka je následoval o dvě hodiny později.

Docela potěší, když se objevíte v Hamburku ve dveřích prezentační místnosti a funkcionáři federace Vás poznají. Hned jsem slyšel: "Pitr Vanis?" Po odprezentování jsem měl možnost nahlédnout do seznamu závodníků a vytřeštil jsem zrak! V seznamu jsem viděl Mariuse Strelinskiho z Polska - trojnásobného mistra světa (dvakrát IFBB a jednou NABBA), dále pak Belu Kökenyho - maďarského závodníka, kterého jsem potkal 21. 11. na maďarsko-německém mezinárodním mistrovství federace WABBA, kde měli kvalifikaci na Mr. Universe WABBA, jež se koná tento týden (3. - 5. 12.) v německém Alzey. Já si tam jel také vyzkoušet formu, ale WABBA má trochu jiné kategorie, takže jsme se nepotkali. Vyhrál jsem svoji kategorii do 168 cm a on též vyhrál, ale o kategorii výše - od 168 do 179 cm. Na seznamu byl také Ludovic Bogaert, mistr světa NAC pro rok 2010, a dalších 7 - 9 borců, kteří mohli dle mého názoru pohlížet na medaili.

Po střevní chřipce, kterou jsem měl před Mr. Universe NABBA, jsem se na původních 100 kg nevrátil. Přesto byla váha 97,4 kg, kterou jsem v sobotu ráno navážil (při výšce 168 cm), nejvyšší, jakou jsem kdy na závodech měl!

Po semifinále mi hodně lidí říkalo nebo dávalo gesty najevo, že jsem jasný vítěz, ale ve federaci NAC mají Maďaři velmi silné diplomatické zázemí a já měl v kategorii velmi silného Maďara! A i když jsme měli letos zastoupení v rozhodcovském sboru v osobě Kristýny Kudynové, nevěřil jsem tomu, dokud jsem neslyšel, že druhé místo obsadilo číslo 202 - Bela Kökeny. Poté jsem si už jen užíval! "Mr. Universe NAC pro rok 2010 se stává reprezentant České republiky Pitr Vanis!" Všichni z výpravy říkali, že by si to letos nemohli dovolit, nenechat mě vyhrát. A Vlasta Kalaš řekl větu, která se mi moc líbila, a velmi rád se o ni s Vámi podělím: "Vypadáš mezi ostatními závodníky jako drahokam mezi kameny."


Petr Vaniš - motivace


V kategorii MEN I (nad 179 cm) jsme měli dvojnásobné zastoupení. Při nástupu kategorie bylo vidět, že Petr bude bojovat o finále, Milan, ač od loňska přibral 8 kg, byl oproti ostatním stále subtilní, hlavně v nohách, i když oproti loňsku je hodně zlepšil. Milan se nakonec nedostal do top ten a skončil na 10 - 19 místě. Petra jsme viděli z našeho pohledu dokonce i na bedně. Nakonec z toho pro něj bylo při jeho mezinárodní premiéře vynikající 6. místo!

V PRO divizi mi připadalo, že se rozhodčím vůbec nehodím do karet! Ze začátku mě vyvolávali se závodníky, kteří se vůbec nedostali do finále, a až poté, co se jim zdálo, že už nemám síly, mě začali srovnávat s těmi nejlepšími. Dřel jsem jako kůň, i když mě svaly už nechtěly poslouchat, ale říkal jsem si, že to přeci nevzdám! Výsledkem bylo třetí místo. Nejlepší byl Daniel Toth. Všichni říkali, že před Molnárem jsem měl být já, ale na to se nikdo ptát nebude, jestli jsem na něj měl - ve statistikách budu třetí. A já si toho třetího místa vážím!

Závěrem musím opět poděkovat sponzorům a lidem, kteří mi s přípravou pomáhají: Tomášovi Burešovi, Luďkovi Hošnovi děkuji za finanční podporu, bez které bych se nemohl na závody připravit, dále pak majiteli firmy Vitalmax Honzovi Filovi a dalším sponzorům, mezi které patří Počítačová společnost Praha, firma LP Nábytek Sedlčany a Pavel Schneeberg zakázková výroba kuchyní. Mé poděkování patří i sekretáři PeVan Gymu Jirkovi Maškovi, sparingovi a kameramanovi Petrovi Bosákovi a největší dík náleží samozřejmě mému největšímu fandovi - manželce Zdeničce.


Mr. Universe NAC Hamburk - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.12.13:43PCH - Musím říct že tahle federace se opravdu stará o závodníky ..
07.12.11:57amoresPE - ...Ty si asi z inej planéty prišiel...CHLAPČE.. *79* -1
06.12.10:30hovnival - co to prosimte meles ? Nabba je druhotriedna ? Se podivej ..+1
06.12.09:11amoresPE - Škoda že sa Petr Vaniš zahadzuje v druhotriednej NABBA......+1
02.12.22:36sediwak - Taky bych Molnára viděl až za Petrem, jeho kvalita byla tr..
02.12.20:34ygg - Skvělá forma*79*
02.12.19:36Karlos - Gratuluju Péťo, super úspěch!!! I na Mr. Universe v NABBĚ ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (14:09) • *32* *88*
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (13:55) • Jo, to mě mohlo napadnout, že to tak dopadne :) Tak děkuji, i když to nebylo zveřejněno...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
Majka (12:20) • Krásný předvánoční čas přeji... a ze sluchátka se ozvalo: `Ale jistě, žádný problém...`...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Japan Pro...
deiw (11:35) • Dobrý den, můžu se zeptat, kdy bude vyhlášení celoročních výsledků? Pokud se nepletu, m...
magazínSauna podporuje svalový růst a zotave...
m_hosnedl (00:06) • Dobrý den, před silovým tréninkem doporučujete dodržet celý saunovací cyklus? Tedy 3x 1...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra