Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Vyvarujte se přetrénování!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Žijeme ve společnosti, která téměř ve všem jednoznačně zaujímá postoj "Více znamená lépe". Více peněz, více komfortu, více luxusu… Více, více, více! Pokud si tuto životní filosofii přeneseme i do posilovny, tak, jak se říká, „spláčeme nad výdělkem“. Více cviků, více sérií? Tréninkový program přestane fungovat, a co tedy uděláme? Přidáme cviky, přidáme série… Ne, ne, tudy cesta rozhodně nevede, na konci by se totiž ukázalo, že je to slepá ulička. Neustálé „nabobtnávání“ tréninku vede k růstu jeho objemu (bohužel ne svalů) a pokud si odmyslíme limitující energetické zdroje, kdo z nás by chtěl trávit v posilovně dvě, tři, nebo dokonce čtyři hodiny? I když i takové borce znám… Výsledkem příliš dlouhého tréninku, příliš velkého počtu cviků a sérií není nic jiného než přetrénování. A důsledek? Žádný nebo téměř žádný pokrok v růstu síly a v tvorbě svalové hmoty a v tom nejhorším případě i ztráta svalové hmoty, nemoc, zranění a/nebo deprese.

Mnozí sportovci usilující o nárůst svalové hmoty a síly si neuvědomují, že pokaždé, když trénujeme, je vyčerpána naše kapacita zotavení a tělo ji musí nejdříve obnovit a teprve potom mohou svaly růst. To platí nejenom pro svaly, nýbrž i pro centrální nervový systém. Tělo musí nejprve zacelit miktrotraumata vznikající během tréninku. Musí obnovit hormonální rovnováhu, znovu nastartovat imunitní systém a zlikvidovat volné radikály…

„Našel jsem si na internetu trénink Jaye Cutlera, opět získal titul Mr. Olympia, tak ten trénink musí být dobrý i pro mne, ne?“ Takovýto dotaz jsem před nedávnem dostal a také jsem na něj, jistě tušíte jak, odpověděl. Ano, je to jeden z největších mýtů, které se šíři po posilovnách již od nepaměti (také jsem mu, jako snad každý začínající cvičenec, na určitou dobu podlehl) a který je stále udržován při životě zveřejňováním tréninků špičkových profesionálů jak v časopisech, tak na fenoménu moderní doby - internetu. Jistě, tyto tréninky jsou dobré…, ale ne pro Vás! Ne pro obrovskou masu kondičně cvičících s průměrnými genetickými předpoklady. Ne pro ty, kteří si nemohou vytvořit profesionální podmínky, nemají motivaci stát se Mr. Olympia, chodí na osm hodin do práce, mají rodinu či školní povinnosti, omezené finanční prostředky na výživu a suplementaci a neberou látky dopingového charakteru - a to je snad 99 % z nás (tedy, možná až na ty steroidy…). Kopírování tréninku špičkových profesionálů je tedy „cesta do pekel“ nebo, řečeno méně dramaticky, zaručená cesta k přetrénování. Jak tedy má vypadat ta optimální cesta k dosažení maximálních pokroků v růstu síly a svalové hmoty? Existují určitá obecná pravidla, v jejichž rámci byste se měli pohybovat a která by měli dodržovat všichni kondiční kulturisté, aby se vyvarovali přetrénování a dosáhli uspokojivých výsledků.

Netrénujte častěji než čtyři dny v týdnu

Neexistuje žádné zdůvodnění, proč cvičit častěji. Pokud cvičíme celé tělo v jednom tréninku, tak to ani jinak není možné. Ten, kdo potřebuje delší dobu na regeneraci (zvláště starší cvičenci), by měl cvičit pouze třikrát týdně. Po mých dlouholetých zkušenostech bych se ani nebál vyslovit myšlenku, že pokroky cvičenců jsou dokonce nepřímo úměrné frekvenci jejich docházky do posilovny. Řečeno méně elegantně: Ti, co chodili do posilovny denně a posilovna se stala jejich druhým domovem, rozhodně nedosahovali nejlepších pokroků.

Netrénujte více než dva dny za sebou

Dělené tréninky typu 3 + 1 sice zařazují tři dny tréninku za sebou a až poté následují jeden až dva dny odpočinku, přesto ze zkušenosti vím, že po dvou dnech intenzivního tréninku již třetí den kvalita tréninku trpí a klesá síla a svalová vytrvalost. Pokud průměrný sportovec trénuje tři nebo dokonce čtyři dny bez přerušení, narušuje se jeho imunitní systém a je tím náchylnější na onemocnění a zranění. Vždy si musíte uvědomit, že svaly nerostou během tréninku, nýbrž doma, když odpočíváte. K tomu je ještě třeba dodat, že nikdy nesmíme trénovat dva dny za sebou stejnou svalovou partii! Potřebná doba na regeneraci je totiž 48 až 72 hodin (záleží na velikosti svalové partie a intenzitě tréninku), což je opravdu spodní hranice. U některých svalových partií se prodlužuje třeba až na týden (vzpřimovače trupu - těžký trénink mrtvých tahů). Proto je vždy lépe dobu zotavení protáhnout, než si jejím zkracováním „koledovat“ o riziko přetrénování.

Trénink by neměl trvat déle než 60 až 75 minut

Je vědecky prokázané, že po této době začíná klesat hladina testosteronu, a naopak hladina úhlavního nepřítele katabolického hormonu kortizolu začne dramaticky stoupat. To oslabuje tělo a je mnohem obtížnější pro něho opět nastolit anabolické, tedy růst vyvolávající procesy, jakmile trénink skončí. Neexistuje žádný rozumný důvod pro to, aby trénink trval podstatně déle než hodinu. Pokud tuto dobu významně překročíte, je to buď z toho důvodu, že Váš trénink obsahuje příliš mnoho cviků a sérií, nebo prostě se svými tréninkovými kolegy příliš dlouho „žvaníte“. Takže pokud chcete zodpovědně budovat svalovou hmotu, tak jděte do posilovny, odtrénujte to, co musíte, a jděte domů.

Počet pracovních sérií pro velké svalové partie by neměl být vyšší než 10 až 12 a u menších partií postačuje 6 až 8 sérií. Pokud se stoprocentně soustředíte na každou pracovní sérii a odcvičíte ji s maximálním úsilím, pak není důvod, proč překračovat toto penzum. Kdo je schopen odcvičit 12, 15, či dokonce 20 sérií na velkou svalovou partii, ten prostě netrénuje dostatečně tvrdě. Další zvyšování počtu sérií již nepředstavuje podnět k růstu, ale naopak s každou další sérií se zvyšuje nebezpečí přetrénování. Troufám si i vyslovit tuto zdánlivě absurdní myšlenku: Čím je kulturista vyspělejší a pokročilejší, tím méně sérií potřebuje k důkladnému procvičení každé svalové partie. Je to dáno podstatně vyšší schopností soustředit se a „vytěžit“ z každé série maximum i za použití intenzifikačních principů (vynucená opakování, redukované série, negativní opakování, supersérie, kombinace apod.). Začátečník a méně vyspělý kulturista toto nedokáže, a proto musí nahrazovat kvalitu kvantitou.

Zařazujte především kombinované základní cviky s činkami

Nemám nic proti přístrojům a kladkám, ale činky a volné váhy jsou bezpochyby pro rozvoj síly a svalové hmoty to nejlepší, co můžete svalům poskytnout. Od padesátých až po sedmdesátá léta kulturisté nerozvíjeli svoje impozantní postavy, kterým rozhodně objemy nechyběly, ničím jiným než jednoručkami a velkými činkami. Nutnost udržování svalové rovnováhy, zapojení pomocných stabilizačních svalů, maximální koncentrace, která je pro trénink s činkami tak potřebná, vedou k vyšší aktivizaci svalových vláken. Právě tak se ve srovnání s tréninkem na přístrojích či kladkách silněji stimuluje nervový systém. Většina nejsvalnatějších a nejobjemnějších kulturistů ve Vašem okolí Vám jistě potvrdí, že svoji hmotu získali základními cviky, jako jsou dřepy, mrtvý tah, bench-press, přítahy v předklonu, veslování, tlaky velké činky nad hlavu, bicepsové zdvihy s velkou činkou, francouzské tlaky vleže… Samozřejmě to není zločin trénovat na přístrojích a na kladkách, ale pokud si chcete vybudovat skutečně velké svaly, musí základní cviky tvořit "gro" Vašeho programu.

Používejte při pracovních sériích většinou 6 až 12 opakování.

Jak studie prokázaly, nízké počty opakování (1 až 5) podporují v prvé řadě nárůst síly, zatímco trénink s vyššími počty (13 až 20) naopak svalovou vytrvalost. To samozřejmě neznamená, že při tomto počtu opakování Vám žádné svaly nevyrostou, ale tento počet prostě není pro růst svalů optimální, když se nám jedná o maximální hypertrofii. Pokud budete zařazovat počty opakování mezi 6 až 12, budou svalová vlákna zatěžována optimální dobu a dostatečnou zátěží, která bude stimulovat svalový růst. Předpokladem je samozřejmě maximální vyčerpání svalů v průběhu série.

Správná tréninková technika je absolutní nutnost

Jenom když provádíte cviky správnou technikou, máte jistotu, že stimulujete opravdu ty odpovídající cílové svaly. Kdo naproti tomu s činkami při upažování nebo bicepsových zdvizích hází a švihá jen proto, aby zvládl „úctyhodnou“ váhu, může dosáhnout tak zranění úponů, ale rozhodně ne růstu svalových objemů. Samozřejmě je to velmi lákavé používat impozantní váhy a naložit si na velkou činku při bicepsovém zdvihu místo obvyklých 50 kg celých 70 kg a za cenu velmi roztodivných pohybů připomínajících spíše modifikovaný mrtvý tah odcvičit předepsaný počet opakování. Nesmíte se pak ale divit, že Vás bolí všechno možné, jen ne bicepsy… Tím nebrojím proti použití cheatingu, ale ten musí být přiměřený a musí představovat ne ulehčení pracujícímu svalu, ale naopak možnost, jak sval zatížit za hranici striktní techniky, jak rozšířit sérii o dvě, tři „růstová“ opakování.

Pokud se Vám podaří zkombinovat dodržení výše uvedených pravidel se správnou dietou, s dostatečným zotavením a s použitím pro Vás odpovídajících suplementů, vybudujete si postavu, která plně vyčerpá možnosti Vašeho genetického potenciálu!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.12.20:2570mMyW!53 - Takze teoreticky podle vasi teorie abych mohl a chtel tren..+1
02.12.00:41torturer - a nebo je Pop úplně normální člověk kterej si z vás dělá n..
02.12.00:39torturer - a nebo je Pop úplně normální člověk kterej si z vás dělá n..
01.12.22:25ygg - Pope ... hlavně TOBĚ nikdo necpe nic, trhy tuplem, nemusíš..+1
01.12.22:15CIZOPASNIK - Jééé, to jsem přehlédl, kdo cpe trhy kulturistům a lifterů..+1
01.12.22:07popshoit - Mě tady vždy udivuje jak tu každý cpe trhy kulturistům a l..-1
01.12.22:02ygg - Pope Pope .... fakt jeden žasne, co ty jsi za debila. My s..+3
01.12.21:50Johncreasy - Snad víš sám dobře, že při prvních trénincích nějakého cvi..+5
01.12.21:45CIZOPASNIK - Jak bych to jenom řekl... http://www.youtube.com/watch?..+3
01.12.21:44popshoit - Antibiotika jsem vysadil v pondělí a od úterý trénuji...Vž..
01.12.21:41popshoit - Takový normální trénink bez komplexních cviků...*2* Žádn..-3
01.12.21:41CIZOPASNIK - Týýýjo, to je fofr, před pár dny jsi byl na umření, začína..+4
01.12.21:40Johncreasy - to jsme moc rádi, že to víme.+1
01.12.21:34popshoit - Dnes jsem tahal, nějak mě to zase chytlo..Odcvičil jsem si..-3
01.12.13:07kulíšek - Díky:)
01.12.13:07kulíšek - To je fakt směšné.. jak může člověk, který nedělá žádné ko..+1
01.12.11:56ygg - Pope ... je to snadný. Kulich výsledky má, ty máš úplné ho..+2
01.12.10:38CIZOPASNIK - Ty jakožto výkonnostně o pár úrovní níž bys měl jít na kul..
01.12.10:36popshoit - Já ti to nevěřím..Už jsem tě zval ať si se mnou jdeš zatré..-1
01.12.09:01kulíšek - Ty vůbec nevíš o čem mluvíš... nikdy si nevzpíral a věř mi..+1
30.11.23:55popshoit - A to mi vždycky říkáš že víš jak vypadá tvrdý trénink...*1* -1
30.11.23:13kulíšek - Dneska jsem si po 6 pracovních seriích na trh vzpomněla na..
30.11.23:04Johncreasy - pošleme mu každej pár fotek, nebo videí, jak to vždycky po..
30.11.23:01Johncreasy - Pop by nám řekl jak na to. Abychom z toho za minimální dob..
30.11.22:43kulíšek - To je príma nápad... konečně by byla nějaká sranda...:-D+1
30.11.22:39Smile04 - hlavne si tu nezačněte navzajem kouřit ptáky...nebo spíš m..+1
30.11.22:32MOOG - Kdyby měl ten moula sílu, jako má sebevědomí, to by byl sv..+3
30.11.22:27kulíšek - To je fakt neuvěřitelné... já jsem viděla na živo tebe i C..
30.11.22:10ygg - Správně .. taky tu vůbec nemáš bejt .. bež se učit benč, a..+1
30.11.22:02popshoit - Hoši už mě nudíte,,Ztrácím tu čas..
30.11.21:49ygg - Pope ... ještě jednou a pomalu. Jsi člověk bez jediného pl..+1
30.11.21:49CIZOPASNIK - Já dal na soutěži 155, ale to víš, byl jsem zrovna po infa..
30.11.21:43popshoit - Stejně rozhodně nebenchuješ..I prsa máš horší..Byl sem nem..
30.11.21:43ygg - Pope, kolik benčuješ ty tady neví nikdo, včetně tebe ... t..+2
30.11.21:11bikon - od ciza ne, protoze sam `moc nebenchuje`. ale sam si delas..+1
30.11.21:11CIZOPASNIK - Dělám všechno jinak? No jo, říkají o mě že jsem hroznej ra..+1
30.11.21:01popshoit - Od tebe určitě ne..Děláš totiž vše úplně jinak a ani neben..
30.11.20:44CIZOPASNIK - Tak to by mě zajímalo. Od Kulicha by ses trénovat nenechal..
30.11.20:25popshoit - Koment byl o diskusi k PB...Tady jsem jen přispíval ke člá..
30.11.20:15dunnoWayne - ..naštěstí ani nevíš o čem mluvím.Tvuj koment je to posled..+1
30.11.19:33popshoit - Já nikdy nebudu prosazovat jeden trénink pro všechny..každ..
30.11.18:45Peter Ustinov - co se stalo na Podolskem benchi? je tu nekde odkaz?+1
30.11.18:44dunnoWayne - ..no právě. Já se nenásilně snažím prosadit něco co muže v..+1
30.11.18:31popshoit - Není problém si jít zacvičit..A přítahy si můžeme zkusit....-1
30.11.18:18dunnoWayne - ..ne. Pro mě samotnýho je ukazatel sily minimálně zvládnou..
30.11.18:18setny - Jde tu o základní věc radil si zde Pavle Kladivové, člověk..
30.11.18:17RavenStalker - Já myslím že cvičit do selhání je dost přirozený a nejvíc ..
30.11.18:12popshoit - Záleží kdy a pro koho..Když napíšu někomu že bych to uděla..
30.11.18:09setny - Takže tvé názory na trénink a tvé tréninkové praktiky(kter..
30.11.18:06popshoit - Ale já tu nikoho netrénuji, jen diskutuji...-2
30.11.18:01setny - Ne popsoite, ale jako trenér bys měl vědět alespoň základy..+1
30.11.18:01ygg - Radit rozhodně nemůže člověk, který vůbec neví jak vypadá ..
30.11.17:58popshoit - Pokud je pro tebe ukazatel síly 200kg bench tak sílu oprav..-2
30.11.17:53ygg - Kulichu, u popa to rozhodně není sebevědomí, ani to ostatn..+1
30.11.17:49dunnoWayne - Odpověď - neodpověď Cvičíš obojí...jako lifter nemáš sílu..
30.11.17:37popshoit - Trénuji oboje..Kulturisticky zpravidla na konci... -1
30.11.17:36dunnoWayne - ..a jak to teda doporučuješ klientum? Že bud budou mít zdr..+1
30.11.17:34guruhonza - Kulíšek: přes internet je každý sebevědomý =)-2
30.11.17:20Freimen - trénuješ v neúplném rozsahu pohybu proto, abys měl sílu v ..
30.11.17:19kulíšek - Fakt ti závidím to tvoje sebevědomí... To jsem v životě ne..+3
30.11.17:15popshoit - Dělám to abych měl sílu v celé ose pohybu... Ale máš pr..-3
30.11.17:09dunnoWayne - ..s tebou je to na měsíc! To propnutí to je jen to posle..+1
30.11.16:59popshoit - Loket to neví ale ty by si měl... Pokud jde o klienty j..
30.11.16:47dunnoWayne - Popshoit - chlapče ty tvoje kecy, to už musí jednou skonči..-1
30.11.00:20RavenStalker - Protože se aktivuje až moc. Spousta lidí při tahání spodní..+1
29.11.22:20D0ME - proc bys nezapojoval trapez?*36* +2
29.11.22:09RavenStalker - Taky mě dlouho trápil bench. Potom jsem začal dělat streči..-2
29.11.22:01Smile04 - sem konečně zvedl prdel od PC a začal dřít tak jak se sluš..-3
29.11.21:57Smile04 - no jako mě to nedělá vždy, jenom pokud opravdu naložím...m..-2
29.11.21:56CIZOPASNIK - Evgeni Plushenko souhlasí! http://www.youtube.com/watc..
29.11.21:52BMW-fan - Na tobě je zase nejzajímavější, že ničemu nerozumíš ale vš..+2
29.11.21:41popshoit - Na něm je asi nejzajímavější že trénuje taky krasobruslaře..
29.11.21:33BMW-fan - je lhář, je lhář, je lhář.+1
29.11.21:23popshoit - Na T-nation toho moc není..Ale zkoukni hlavně videa kde to..-3
29.11.21:20ygg - `Umím anglicky myslet..` ... tyyyyyyyyyyyyyy vole, hláška ..+2
29.11.21:14Honza71 - Oprava predchoziho prispevmu melo tam byt: ` kdyz jsem do ..-2
29.11.21:10CIZOPASNIK - Já bych ti rád věřil, ale ty jsi strašlivě ulhanej a to ne..
29.11.21:06popshoit - Já nepřekládám..Umím anglicky myslet.. Napsal toho hodn..-3
29.11.21:02CIZOPASNIK - Otázka je, jestli vůbec umíš anglicky a překládáš si ty je..+3
29.11.21:02Frozz. - Pop vždy sám proti celému světu *24*
29.11.21:01Honza71 - Já jezdím každý trénik do selhání i dřepy, mrtvý tah atd. ..
29.11.20:54popshoit - Od Christiana Thibaudeaua používám mnoho věcí.. Které se ..-2
29.11.20:49CIZOPASNIK - konec OT a diskuse s bláznem a raději něco k věci: Sva..
29.11.20:37Mablung - Zasílání informací o nových příspěvcích u tohoto článku e-..-2
29.11.20:33setny - jdi už někam nebo mi hrábne.
29.11.20:32pstruh103 - on neřekl že ti zaostávají ramena... on řekl výrazový tlak..-1
29.11.20:28popshoit - Chceš říct že mi zaostávají ramena? *1* Přítahy v před..
29.11.20:12CIZOPASNIK - Popi, přítahy 70kg jednoručky fakt není těžký trénink zad,..
29.11.19:42popshoit - Tvoje záda jsou velice silná.. Ale jako monstrum nevypadá..
29.11.19:38Peca - Popshoit cvici evidentne do selhani,ale bohuzel i na zavod..+6
29.11.19:36ygg - To Pop ... pokud máš obdobnou `suplementaci` jako Arnold, ..
29.11.19:34kulíšek - Myslíš, že borci z Pumping Iron nejedou na pangaminu, s tě..
29.11.19:32popshoit - Arnold říkal že lidé se dělí na ty menší co se šetří a na ..-1
29.11.19:2870mMyW!53 - S tim cvicenim do selhani... nevim no. Driv jsem tak pravd..
29.11.19:23denny_rocx - cizo myslím to tak že ženska nemuže dosahnout vysledku jak..
29.11.19:22popshoit - Šmrdlání se 70 kg jednoručkou, no prosím... Střední záda ..
29.11.18:54kulíšek - Díky.. já jsem hodně trpělivý člověk, ale popshoit je i na..
29.11.18:51CIZOPASNIK - Takový různý doplňkový šmrdlání typu přítahy jednoručky se..+1
29.11.18:22popshoit - 90% lidí co vidím ve fitkách cvičit to dělá.. Třeba zád..-2
29.11.18:15kulíšek - Já nevím, proč to cvičení do selhání furt vytahuješ... nor..+1
29.11.18:04popshoit - Článek je hezky napsaný pro někoho kdo začíná cvičit. T..-3
29.11.17:48Peter Ustinov - `kolega` denny_rocx patrne mysli zname prislovi, ze zenska..
29.11.17:18Honza71 - Aha tak vidím ze stejný problém má více lidí. S tím rozdíl..
29.11.16:47Mablung - Ja se hodne dlouho benchi vyhybal, prave kvuli bolesti v r..
29.11.16:31Honza71 - Mám stejný problém. Musí to být asi technika, ale v tom př..
29.11.16:10CIZOPASNIK - To je dobrá poznámka, můžeš ji trochu rozvinout? :)
29.11.16:04denny_rocx - tak ty seš holka to je trochu neco jinyho..
29.11.15:29kulíšek - Každý jsme jiný... podle tohodle článku jsem permanentně p..+3
29.11.15:00denny_rocx - dobrý a pravdivý članek, nechapu co mate proti.
29.11.14:58Tank - V Tlapákově knize o tvarování těla se píše o tom, že boles..+2
29.11.14:46Corn3r - Je to psano pro zacatecniky, ale s autorem souhlasim!+2
29.11.14:19MilanS17 - Pro začátečníka jako já, je to zajímavý článek se spoustou..+2
29.11.13:22Mablung - Co říct na vaše bláboly? Kecy ve stylu `kouřím a rakovinu ..+4
29.11.13:09Ar66 - Pokud jsem z článku dobře pochopil,tak je toto příklad vys..
29.11.12:58Honza71 - Ja bych s článkem souhlasil až na jednu věc a to doba tren..
29.11.12:57Smile04 - no tak on nikdo nepsal že nejde cvičit 16 tréninků týdně....
29.11.12:47heavyBEE - Tenhle článek psal někdo nad hrobem, nebo závodník, kterej..
29.11.12:33Los Bumerangos - A to je zase blábol tohle. Každej párkrát zvedne činku a h..
29.11.12:23Ferry - Moc pěknej článek.
29.11.11:38Smile04 - no to je sice pěkný ale než přetrénování mě více trápí zát..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...
magazínIFBB Master Elite Pro Skopje 2019: ko...
Bali (19:59) • Nejsou špatně jména u fotek?Protože ten co vyhrál má nejmín svalů a nejhorší formu..u b...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra