Reklama:

Profily závodníků
před Mistrovstvím světa
v klasické kulturistice 2010

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Představujeme Vám v krátkých rozhovorech dva závodníky, kteří budou reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím Mistrovství světa v klasické kulturistice, které začíná již tuto sobotu v Maďarsku.

Michal Sitter

Jak vypadala příprava na letošní mistrovství světa? Probíhalo vše bez komplikací a podle předpokladů? Jaká byla nejvyšší objemová hmotnost, jak dlouhá byla dieta a jaká by měla být soutěžní hmotnost?

Musím říci, že příprava byla hodně náročná, jednak z toho důvodu, že jsem se ocitl v novém prostředí, novém městě, v novém fitku, ale zvyknul jsem si docela rychle. Ovšem v průběhu se objevila další překážka, kterou byla nepříjemná nemoc - zánět středního ucha, kdy jsem se bál, že to ohrozí moji přípravu, jelikož je to stále běh na dlouhou trať, ale pravidelně docházím k lékaři a vypadá to, že se vše podchytilo včas. A co se týká mojí váhy, tak na začátku přípravy byla kolem 94 kg a váha týden před MS je 90 kg. Ovšem moje maximální soutěžní váha, kterou mám mít, je 83,6 kg.

V rozhovoru, který jsi našemu serveru poskytl, jsi řekl, že tvým hlavním cílem je neustále se zlepšovat. Tvoje silné stránky jsou určitě vyváženost postavy, vyrýsování a kvalita svalů. Máš i nějaké slabiny, na které se snažíš prioritně zaměřovat a o kterých si myslíš, že je potřebuješ zlepšit? Pokud ano, tak jakým způsobem jsi na nich v přípravě pracoval?

V celé svojí přípravě jsem se soustředil dále na vyváženost postavy, maximální připravenost a kvalitu. :)

Můžeš zmínit nějakou zajímavost z tvojí přípravy, ať už se to týká tréninku, výživy, nebo regenerace? Nebo vše probíhá "standardně", tedy utrpení v podobě diety a vícefázových tréninků stále dokola?

Moje příprava je pokaždé jiná, vždy zkouším něco nového. A pokud by měl někdo zájem dozvědět se více, působím i jako osobní trenér v Soláriu fitness BBC Praha na Želivského. :)

Na mistrovství světa 2008 jsi obsadil 10. místo, v roce 2009 to pak bylo místo osmé. Prozradíš, s jakým umístěním bys byl spokojený letos?

Tyto výsledky se odvíjely i od toho, že jsem se vždy účastnil i předchozích podzimních soutěží, tudíž forma slábla, což poznamenalo kvalitu a umístění. Proto jsem se letos rozhodl soustředit se pouze na MS a samozřejmě doufám v co nejlepší výsledek.

Od tvého přestupu ze sportovní kulturistiky do klasické už uplynuly více než dva roky. Jak hodnotíš rozvoj klasiky co se týče konkurence? Přibývají závodníci a zlepšuje se jejich kvalita, ať už na domácích, nebo na mezinárodních soutěžích?

Řekl bych, že klasická kulturistika přitáhne na prkna více závodníků a to se mi líbí. A co se týká světové úrovně, myslím si, že je rok od roku lepší a konkurence silnější! Myslím si, že úroveň finálové šestky je perfektní a výsledek je už pouze o preferencích rozhodčích.

Michale, děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na nadcházejícím mistrovství světa!


Aktuální forma Michala Sittera


Pavel Bartoníček

Startoval jste na několika podzimních pohárových soutěžích, jak jste byl spokojený s formou a umístěním a jak hodnotíte konkurenci v kategoriích klasické kulturistiky?

Ano, startoval jsem na podzimních pohárových soutěžích a s dosaženými výsledky jsem spokojený. Co se týká mé formy, je stále co zlepšovat. Na každé soutěži jsem se snažil stáhnout váhu trochu více a tím postupně dotahovat formu. Co se týče konkurence v klasice, tak je to spíše o nedodržování výškových a váhových limitů. Jak jste sami na soutěžích viděli, mnoho klasiků jsou spíš obyčejní kulturisté. To by se v klasické kulturistice mělo rozlišovat.

Prozradíte něco z Vaší přípravy? Například jak dlouhá byla dieta, jaká byla maximální hmotnost v objemové fázi, jak vypadal trénink?

Moje příprava trvala asi jen pouhé dva měsíce, což je zhruba poloviční doba, než jakou si obvykle na přípravu vyhrazuji. Začínal jsem na objemových 87 kilech a celkem jsem shazoval 11 kilogramů. I při tvrdé dietě jsem trénoval každý den a snažil jsem se používat maximální tréninkové váhy.

Kdy jste se rozhodl přestoupit z kategorií sportovní kulturistiky do kulturistiky klasické a co bylo motivací ke změně?

Do kategorie klasické kulturistiky jsem přestoupil v roce 2007 a změna se mi vyplatila - na mistrovství Čech v Litvínově jsem vyhrál ve své kategorii a získal jsem i absolutní titul, na mistrovství České republiky v Orlové jsem pak zvítězil ve své kategorii a nominoval jsem se na mistrovství Evropy 2007 v Baku, kde jsem obsadil finálové 5. místo. To mě utvrdilo, že přestup byl správným krokem a od té doby startuji v klasice.

Vše se vždy rozhodne až na pódiu, ale přesto, jaké máte ambice, nebo s jakým umístěním byste byl spokojený?

Ano, vždy se rozhoduje až na pódiu. Letošní start na mistrovství světa považuji za další zkušenost. Je to můj druhý start na MS a už jen účast v té nejvyšší konkurenci je pro mě velkou výzvou a velice se na to těším. A jaké mám cíle? Konkurence bude obrovská, uvidíme...

Děkuji za rozhovor. Nezbývá než popřát mnoho úspěchů na pódiu!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.11.23:27JIIIIIK - skvělá forma kdysi jsem s ním závodil jako dorostenec a je..
18.11.12:36gcom - Michale, skvělá forma, skvělá postava. Díky za vás, z `pup..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 61 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra