Reklama:

Mr. Universe očima Petra Vaniše

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Petr a Zdenka Vanišovi] Ve dnech 30. - 31. října se v Southportu konala soutěž Mr. Universe. Po loňském úspěchu na prestižních závodech Mr. Universe mezi profesionály (druhé místo) jsem letos chtěl dosáhnout té nejvyšší příčky, avšak bohužel problémy, se kterými jsem se potýkal poslední dny, mi tento sen trochu oddálily. Ke konci přípravy jsem byl velmi motivovaný, dřel jsem jako už dlouho ne, což bylo znát i na silových výkonech: Podařilo se mi dřepnout 2x 300 kg (ale ne žádný polodřep), zvládl jsem zabenčovat 6x 200 kg, na ramena jsem vytlačil 5x 170 kg a když mě kluci po tréninku rukou přemluvili, abych si změřil biceps, objevilo se na metru číslo 52,5 cm!

Do úterka 26. 10. vše běželo, jak jsme si s Tomášem Burešem, současným nejlepším kulturistou ČR (samozřejmě až po mě :-) ), naplánovali. V tuto dobu jsem měl asi životní formu, váha se pohybovala těsně kolem 100 kg při výšce 168 cm. Ve středu však začala velká změna - přišla neohlášená střevní chřipka. Potíže vyvrcholily po čtvrtečním cukrování v noci na pátek, kdy nezabíraly ani léky a za noc jsem ztratil 7 kg! Po velké noční dehydrataci mi poklesl krevní tlak a spíš než na závodění to vypadalo na hospitalizaci v nemocnici. V tuto chvíli musím moc, zdůrazňuji moc, poděkovat kamarádovi a úspěšnému kulturistovi Mudr. Michalovi Kvapilovi, který mi pomohl jak po zdravotní tak po psychické stránce, což mi dalo sílu pokračovat a nevzdat nejdůležitější závody sezóny. Odlétali jsme v pátek ve 22:55, a proto bylo dost času na odpočinek a minimální regeneraci po střevní chřipce. Večer se můj stav natolik zlepšil, že jsme se rozhodli, že odletíme.

Po sobotní prezentaci jsme se vrátili na hotel, kde jsem opět odpočíval a v klidu jsem se začal připravovat na nástup na pódium. Semifinálové souboje profi kategorie začínaly v 16 hodin. V hledišti seděla manželka a kamarád, sparig, tlumočník, kameraman Petr Bosák a sledovali úroveň a kvalitu této kategorie. Mezi soupeři profi kategorie byli tři Brazilci, kteří měli velkou podporu v rozhodujícím sboru, kde seděli též tři Brazilci, další soupeř byl Angličan, který byl na domácí půdě. Tito soupeři mohli ohrozit můj výsledek. Při prvním porovnávání mě vyvolali jako prvního, bohužel to nebylo nic rozhodujícího. Podle manželčina názoru jsem měl pouze jednoho velkého soupeře, a tím byl Mario Charles. Na pódiu jsem působil obrovskými svalovými rozměry, ani kvalita nebyla nejhorší, při problémech, které mě potkaly.

Finálový večer začal v 18 hodin a můj čas se přibližoval. Finále profi divize bylo opravdu slavnostní, na pódium nastoupili všichni vítězové amatérských kategorií a absolutní vítězka ženských kategorií. Začali vyhlášením absolutního amatérského vítěze, což byl závodník Slovinska Miha Zupan. Pokračovalo vyhlašování profi kategorie: Na šestém místě skončil Joao Bispo De Andrade (Brazílie), páté místo obsadil Yuriy Kovalov (Ukrajina), čtvrté Marilandio Ponchet (Brazílie), na třetím místě zaznělo moje jméno. Angličan, který mě nakonec porazil, mi v rozcvičovně třikrát řekl "the best". Až doma při čtení výsledků jsem zjistil, kdo mě doopravdy porazil - Gary Lister (Velká Británie), trojnásobný Mr. Universe! Být druhý nebo třetí, to už je jedno, všechny zajímá stejně jen vítěz a druhý je první poražený! A jak napsala moje dcera: "Taťko, tak aspoň něco!" Nakonec jsem na tom ještě dobře, Angličan Tony Mount, kterého jsem porazil v amatérech v roce 2008, letos skončil zase druhý za svým kolegou z reprezentace - na zlatou placku čeká už čtyři roky!

Na Mr. Universe jezdím od roku 2006, ale takto velkolepý banket u příležitosti 60. výročí plný tradic, předávání plaket, vyznamenání jsem ještě nezažil, prostě velkolepé. A nejčastější otázka, která mi byla pokládána při přátelských rozhovorech, byla: "Kde je NABBA CZECH, kde jsou závodníci, funkcionáři svazu, rozhodčí?!?!"

Závěrem bych chtěl znovu poděkovat Michalovi Kvapilovi a Tomášovi Burešovi za spolupráci a pomoc s přípravou. Dále sponzorovi, tréninkovému partnerovi a nejlepšímu kamarádovi Luďkovi Hošnovi za finanční podporu, bez které bych se nemohl na závody připravit. Luďka si velmi vážím i po lidské stránce, můžu se vždy a se vším na něj obrátit a on i při své vytíženosti nikdy neodmítne a pomůže. Honzovi Filovi, který pomohl i v situaci, kdy záplavy zasáhly i jeho firmu Vitalmax a potřeboval pomoc on sám. Poděkování patří i dalším sponzorům, mezi které patří Počítačová společnost Praha, firma LP Nábytek Sedlčany, Pavel Schneeberg zakázková výroba kuchyní, sekretář PeVan Gymu Jirka Mašek, který zabezpečuje veškerou agendu - přihlášení, letenky, ubytování, atd. A největší dík patří samozřejmě manželce Zdeničce, že zase přežila další moji přípravu. :-)


Petr Vaniš na Mr. Universe 2010Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.11.19:43vesely jan - perfektní forma ,prostě bombardák jak má být,super super
03.11.19:37polda - blahopřeji k umístění.vypadáš hodně dobře,fakt super!!
03.11.17:32ygg - Blahopřeji, vynikající forma i výsledek .... *79*
03.11.14:13Karlos - Brutální hmota, hlavně při té výšce.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra