Reklama:

Profily závodníků před
Mistrovstvím světa žen
a fitness mužů 2010 (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V prvním článku této série jsme Vám představili Luboše Koumala a Veroniku Šmardovou. Dnes Vám přinášíme malé rozhovory s dalšími dvěma reprezentanty, kteří budou hájit české barvy na nadcházejícím Mistrovství světa žen a fitness mužů 2010.


Petra Urbánková

Jak probíhala příprava na MS, jak dlouhá byla dieta a jak vypadaly tréninky?

Podzimní příprava probíhala opět pod dálkovým vedením Radka Čejky, s jehož pomocí se mi podařilo úspěšně zakončit jarní sezónu. Radka jsem navštívila během prázdnin asi 3x v Teplicích, kde mi upřesnil tréninkový plán, a ostatní záležitosti konzultujeme pouze e-mailem nebo telefonicky.

Stravu jsem si začala striktně hlídat vlastně hned začátkem prázdnin. Nejhorší bylo, že jsem si kvůli tomu musela odepírat i svoji milovanou zmrzlinu. Vážila jsem v té době kolem 57 kg. Tréninky jsem zařazovala každý den kromě neděle, 6x v týdnu jsem tedy byla v posilovně. Až na světlé výjimky cvičím sama, bez sparinga. V pondělí, středu a pátek jsem jela nohy, zbytek partií pouze jednou týdně. Toto se vlastně nezměnilo dodnes, jen jsem přidala kardio tréninky, od srpna už jsem jela dvoufázově po 40 - 60 minutách. Dieta byla stále založená na sacharidových vlnách, jen chutě přicházely častěji. Váha šla dolů podle plánu, bohužel i letos mě v závěrečné fázi od všeho na 10 dní vyřadila nemoc, kdy jsem měla vysoké teploty a brala jsem antibiotika.

Ve které kategorii tě uvidíme a jakou plánuješ soutěžní hmotnost?

Soutěžím v kategorii bodyfitness do 163 cm, váha se bude pohybovat okolo 48 kg.

Máš nějaké slabiny a rezervy, na které ses v přípravě zaměřila?

Zaměřila jsem se především na nohy, břicho a ramena. Nohy jsem trénovala 3x týdně, na ramena jsem zařadila těžké tlaky na multipressu a břicho jezdím v trojsériích.

Můžeš zmínit nějakou zajímavost z tvojí přípravy, ať už se to týká tréninku, výživy, nebo regenerace?

Na doporučení Radka a později Zdeny Razýmové jsem zařadila nové cviky, a opravdu mě to bavilo. Také jsem změnila posilovnu - z brněnského Ladies gymu jsem přešla do Gold´s gymu. Změna mi velice prospěla a přinesla novou energii a motivaci. Co se týká stravy, tak miluji hovězí maso, nejraději vařené, z doplňků používám standardně glutamin, proteiny a v závěru spalovače. Letos jsem měla na vyzkoušení Smacker Protein Steak a jsem s ním velmi spokojená. A co se chutí týče, každou přípravu "ujíždím" na něčem jiném. Teď to byl rýžový nákyp se stévií a perníkovým kořením a hořčice s křenem (samozřejmě ne dohromady). (smích)

Jinak každým rokem jdou v závěru kila dolů čím dál hůře. A pravidelně v přípravě před soutěží onemocním, což mě posune zpět.

Regenerace probíhá většinou v kuchyni během vymýšlení a přípravy jídla. A potom v posteli při sledování filmů. Občas zajdu na masáž, nebo se prohřát do sauny.

Chtěla bych touto cestou poděkovat Radku Čejkovi, který se mi věnoval i přes svůj velmi nabitý podzimní program.

Vše se vždy rozhodne až na pódiu, ale přesto, jaké máš ambice, nebo s jakým umístěním bys byla spokojená?

Ráda bych se dostala do top 10.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na soutěžním pódiu!


Forma Petry Urbánkové 2 týdny před MS


František Bartoš

Pokud se nemýlím, vracíš se na soutěžní pódium po téměř tříleté pauze. Byla v té době i nějaká pauza v tréninku, nebo ses fitness i celé přípravě věnoval intenzivně i v této době?

Pauza skutečně trvala tři roky, ale v žádném případě to neznamená, že jsem se vůbec nehýbal. Trénoval jsem pořád, ale kromě fitness jsem se věnoval i dalším sportům a věnoval jsem se také stavbě fitka - Fitness Gladiator v Ústí nad Labem.

Kdy jsi začal přemýšlet o účasti na letošním mistrovství světa?

Na tréninku za mnou přišel jeden z mých sponzorů a zeptal se mě, jestli se nebudu připravovat na soutěž, a nabídl mi finanční podporu. Chtěl jsem tu možnost využít a zahájil jsem přípravu, ale věc se má tak, že sponzor vše odkládal, až z toho vycouval úplně. To mi pochopitelně způsobilo velké problémy, protože nejen, že jsem dal peníze do přípravy, ale omezil jsem na více než dva měsíce i práci - trénování klientů ve fitku, dohled na samotným provozem fitka atd. Nakonec mi na poslední chvíli zaplatil letenku člověk, který mě téměř nezná, za což mu chci poděkovat. Jinak bych asi na MS vůbec neodletěl.

V takové situaci je příprava na závody opravdu těžká, takže bych chtěl poděkovat těm, kteří mě podpořili - firmě LT, Jardovi Štochlovi, paní Dáše, Jirkovi Duškovi a dalším lidem a také rodičům. Co se týká doplňků výživy, tak mé poděkování patří firmě Nutrend, která mi do přípravy poskytla výrobky řady Compress Expand.

Takže příprava podle plánů rozhodně neprobíhala...

To opravdu ne. Navíc mě ani příliš nepotěšilo, co mi řekli reprezentační trenéři. Vím o svých slabých místech, ale také na sobě vidím, že se mi podařilo je zlepšit. A pokud Vám někdo řekne, že je to stále stejně špatné, tak Vás to rozhodně nijak nemotivuje a nepovzbudí. Opravdu jsem chvílemi přemýšlel, že s přípravou skončím, ale už jsem tomu věnoval spoustu energie a úsilí, takže se s tím chci poprat a dotáhnout všechno do konce.

Jak bude vypadat tvoje letošní sestava?

Chtěl jsem udělat něco úplně nového, ale chvílemi jsem si říkal, jestli to vůbec má smysl, když hlavní roli hraje to, jak vypadám a jakou mám formu. Nakonec jsem tomu ale věnoval hodně úsilí, sestavu už mám vymyšlenou a myslím si, že bude zatím tou nejlepší, jakou jsem měl dosud možnost na pódiích předvést. Tentokrát jsem si nechal pro své potřeby hudbu vytvořit přímo od DJe, což jsem předtím nikdy nedělal, některé prvky jsem převzal od jednoho tanečníka a tématika bude obsahovat prvky mysticismu. Co se týče použitých prvků, tak jsem se snažil zařadit jak ty náročné, tak i ty, co maximálně zaujmou. Myslím si, že sestava ve fitness by neměla obsahovat jen samotnou gymnastiku, ale také zajímavý motiv, nějakou myšlenku a jejich ztvárnění. To chci ve své sestavě nabídnout.

S jakým cílem na MS odjíždíš?

Před dvěma měsíci jsem zahajoval přípravu s tím, že neexistuje, abych se umístil jinak než první. O měsíc později jsem si stále říkal to samé a vydrželo mi to až dosud, ale když se nad tím zamyslím, tak bych byl asi spokojený s jakoukoliv medailí.

Děkuji za rozhovor a přeji co nejlepší výsledek na MS!


Forma Františka Bartoše 2 týdny před MS
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.09.10:03Culda13 - na živo vypadá mnohem lépe ,ale řekl bych ,že to stačit ne..
28.09.21:08mustang - Držím palce Frantovi Bartošovi at mu to už konečně vyjde s..
28.09.18:17PospiŠ - Krásné formy, držím pěsti a přeji hodně úspěchu.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie