Reklama:
OPĚT SKLADEM: Smart Whey Protein 1+1
Nově i v jahodové příchuti. Více zde.

Soustředění talentované mládeže SKFČR 2010: fotoreportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Ve dnech 26. - 29. srpna proběhlo na severu Čech v překrásných prostorách hotelového komplexu Lužan soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness ČR, které se po několikaleté odmlce podařilo novému vedení svazu obnovit a navázat tak na dřívější tradici pořádání každoročních mimosoutěžních soustředění pro mladé a talentované závodníky. Jak se záměr navázat na úspěšná a pro mladé závodníky velice přínosná soustředění nakonec vydařil? Celá akce se nesla ve znamení báječné sportovní a přátelské atmosféry i nadšení mladých závodníků, nově navázaných přátelství a intenzivních tréninků. Vedle tvrdé práce v posilovně i důkladného nácviku pózování se účastníci dozvěděli spoustu nových poznatků a informací o všech aspektech celoroční kulturistické přípravy v průběhu mnoha hodin teoretických přednášek i praktických seminářů hlavní pořadatelské trojice Lukáše Roubíka, Milana Šádka a Luboše Koumala.

V nabitém programu ovšem zbyl i čas na zábavu a volný program, a tak se všichni účastníci zúčastnili večerního turnaje v bowlingu o vskutku zajímavou sázku, tréninku power jógy, soutěže o titul mistra soustředění jak v rámci předvedeného pózingu, tak i vědomostní soutěže! To vše by se nemohlo uskutečnit bez laskavé podpory radního Ústeckého kraje pana Mirko Bernase, který pro podporu sportující mládeže dal jako sponzorský dar SKFČR na soustředění k dispozici překrásné a luxusní prostory hotelu Lužan. Velké poděkování za obětavou práci patří rovněž mistru ČR Petru Březnovi, v prostorách jehož posilovny Extrifit Gym Rumburk se soustředění odehrávalo, a v neposlední řadě i majiteli firmy Extrifit panu Františkovi Nádvorníkovi za kompletní suplementaci a podporu mladých závodníků. Pojďme se ale společně podívat na celý průběh soustředění talentované mládeže popořádku s fotodokumentací...


Zahájení

Celé čtyřdenní soustředění talentované mládeže začalo ve čtvrtek 26. srpna v podvečerních hodinách postupným příjezdem a ubytováním všech účastníků. Po dlouhé cestě byla na programu samozřejmě nejdříve večeře, po které se celé osazenstvo spolu s pořadateli sešlo v konferenčním sále, kde bylo zahájeno celé soustředění, byli představeni organizátoři i sponzor a majitel firmy Extrifit pan František Nádvorník, který osobně přivezl mladým závodníkům suplementy nejvyšší kvality na celé soustředění.

Po úvodním představení a seznámení celého osazenstva s průběhem soustředění byl na programu hned první praktický seminář o správném provedení pózování a celkovém projevu na kulturistické soutěži, byl názorně vysvětlen kompletní postup pro provedení všech povinných póz včetně upozornění na nejčastější chyby u každého postoje.

Tvrdý trénink

V pátek ráno čekal účastníky první trénink, který vždy zahájili jak předtréninkovou suplementací, tak i důkladným rozehřátím v sále aerobních aktivit.

Po důkladném zahřátí nastoupili účastníci po dvojicích pod vedením pořadatelů na tréninky, při nichž byl kladen zásadní důraz zejména na techniku prováděných cviků.

Stravování

Regeneraci po tvrdých trénincích zajišťovalo vedle kvalitních suplementů značky Extrifit i perfektně zařízené stravování v krásné Pizzerii hotelu Lužan, kde specifickým potřebám soustředění závodníků v kulturistice vyšli s maximální ochotou vstříc a každý z účastníků tak měl v průběhu celého soustředění dostatečný přísun kvalitních živin v rámci všech zásad kulturistického stravování.

Nácvik pózování

Velká pozornost byla v průběhu soustředění věnována důkladnému nácviku pózování, protože to bývá zejména u mladých závodníků velice podceňovaná část přípravy, která ale velice často v mládežnických kategoriích rozhoduje o konečném úspěchu či neúspěchu na soutěžích.

Přednášky a semináře

Hlavním cílem organizátorů bylo v průběhu čtyř dnů soustředění předat v rámci přednášek a seminářů mladým závodníkům maximum poznatků a informací uplatnitelných v praxi. Hlavními probíranými tématy tak byl kompletní rozbor mimosoutěžní i předsoutěžní tréninkové metodiky z hlediska anatomie a metabolismu, správná metodika objemové i předsoutěžní kulturistické diety, základy biochemie výživy i rozbor metabolických účinků nejčastěji užívaných skupin suplementů. Chybět pochopitelně nemohlo ani téma správného postupu v sacharidové superkompenzaci a fázi odvodnění.

Další tvrdé tréninky...

Ačkoliv v průběhu soustředění tvrdých dvoufázových tréninků na kontě každého z účastníků postupně přibývalo, díky kvalitní výživě, suplementaci i vzájemné motivaci mělo celé osazenstvo chuť i energii předvést na každém z tréninků skutečně to nejlepší a zároveň se naučit precizní technice provedení jednotlivých cviků. Pochopitelně, že po náročném tréninku došlo i k vzájemnému porovnávání, ke kterému se nechal strhnout i samotný Petr Března.

Bowling

Vedle tvrdé práce na trénincích, seminářích i při nácviku pózování byla pro všechny účastníky připravena i zábava v podobě bowlingového turnaje mezi týmy každého z pořadatelů. Ti si nejprve vylosovali své týmy a poté ještě i Luboš Koumal předvedl správné provedení pózování. Kdyby v tuto chvíli tušil, že se tento večer ještě nesvléká naposledy... V sázce totiž bylo půlnoční pózování na rumburském náměstí pro poražený tým...

Power jóga

V sobotu proběhl po obědě krátký sraz juniorské reprezentace před podzimním MS, který vedl státní trenér juniorské reprezentace Vjačeslav Vinogradov. Ihned po něm jsme se rozhodli třetí den soustředění nepřepínat síly mladých závodníků při dvoufázových trénincích v posilovně a zařadit na odpoledne pro zpestření i prevenci zranění trénink power jógy, na který jsme se přesunuli do zbrusu nových prostor Extrifit Gym Česká Lípa. Zatímco se mládež spolu s Lubošem Koumalem v tělocvičně pečlivě věnovala tréninku power jógy, v posilovně dával zabrat svým stehnům dřepy s 260 kilogramy majitel posilovny a mistr ČR v kulturistice Petr Března.

Soutěž o titul "Mistr soustředění"

Závěrečný večer celého soustředění se uskutečnila soutěž o titul mistra soustředění. Soutěžilo se ve třech disciplínách. Prvním kolem byla vědomostní soutěž o znalostech z přednášek, pravidel SKFČR i historie kulturistiky. Po opravení testů celou pořadatelskou trojicí byly nejprve vyhlášeny správné odpovědi a poté se ve finálovém ústním rozstřelu mezi Bárou Černákovou a Milanem Kincem, kteří měli shodný počet bodů, rozhodlo o vítězném a teprve patnáctiletém Milanovi, který si odnesl protein Hydro 77. Druhou kategorií bylo testování nabitých znalostí o správném provedení pózingu. Po lítém boji a improvizované volné sestavě vyhrál absolutní mistr ČR juniorů Tomáš Horák, který získal Extrifit WPC 80. Poslední disciplínou byl pro zpestření "těhotný mnich" a k překvapení favorizovaného Romana Juráka ji vyhrál velice dobře vyrýsovaný Marek Mičánek a získal balení Extrifit BCAA.

Závěrem

Jak se tedy nakonec vydařil původní záměr pořadatelů? Dle ohlasů a reakcí samotných účastníků se zdá, že dopadl na výbornou a mladí závodníci si tak odnesli nejen mnoho nových teoretických poznatků i praktických znalostí o kulturistice, ale i nová přátelství a velkou porci motivace i zážitků z tvrdých tréninků i bohatého programu. Celé soustředění talentované mládeže SKFČR by se ale nemohlo uskutečnit bez laskavé podpory pana Mirko Bernase a hotelového komplexu Lužan i pana Nádvorníka a společnosti Extrifit. Velké poděkování rovněž patří i majiteli posilovny Extrifit Gym Rumburk Petru Březnovi za poskytnutí prostor a ochotnou pomoc s konáním celého soustředění. Dále bych za všechny účastníky rád poděkoval vstřícnému personálu Pizzerie a Hotelu Lužan i Zdeňkovi Razákovi, coby obsluze fitcentra, který do posledního dechu míchal desítky koktejlů celému osazenstvu. A konečně velice děkuji i reprezentantovi ve fitness Luboši Koumalovi, který přes svoji přípravu na blížící se MS ve fitness obětavě věnoval svůj čas práci pro mládež. Osobně si myslím, že uplynulé soustředění ukázalo obrovský význam pořádání podobných akcí pro talentovanou mládež a věřím, že se ve znovuobnovené tradici bude pokračovat.

Za pořadatele a komisi mládeže SKFČR
Lukáš Roubík


Video

632Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.09.23:18JackR - Zdenek Razak=hardcorebrutal
01.09.22:47eSko - Vypadá to, že jste se tam měli jako králové, paráda *79*
01.09.20:52boughtman - Soustředění bylo naprosto skvělé, dozvěděli jsme se mnoho ..
01.09.13:01Gallivoda - Reportýž je super Luky stejně jako celé soustředění!
01.09.12:03marmicounn - Parádní soustředko...dík všem pořadatelům a chválím Lukáše..
01.09.10:16chocolate - Soustředění bylo přímo užásné skvělé lidi i treneří. Hodně..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie