Reklama:
Zbývá už jen 22 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 8 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Michael Dvořák - rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Přinášíme Vám rozhovor s nadějným kulturistou Michaelem Dvořákem. Tento mladý závodník se letos rozhodl poprvé postavit na závodní pódium a stal se vicemistrem Čech v kulturistice mužů ve váhové kategorii do 90 kg. Účastnil se také mistrovství ČR, kde skončil na 7. místě. Závodní debut se mu tedy nevydařil podle jeho představ, ale na příštích soutěžích se jistě předvede v ještě lepší formě a dosáhne na vysněnou zlatou medaili.

Michael závodí za klub Extrifit Gym Rumburk a jeho trenérem je mistr České republiky v kulturistice z roku 2007 Petr Března. V jeho posilovně Extrifit Gym v České Lípě Michael také pracuje a zde proběhl i náš rozhovor.

Michaeli, jako první by mě zajímalo, kolik je ti let a odkud pocházíš.

23. července mi bylo 23 let. Jsem původně z Ústí nad Labem a v současné době bydlím v Rumburku, kam jsem se přistěhoval za přítelkyní.

Jak dlouho se věnuješ kulturistice nebo posilování vůbec? A co tě na tomhle sportu zaujalo? Vím, že spousta mladých kluků začne chodit do posilovny hlavně proto, aby měli pěknou vypracovanou postavu. Bylo tomu tak i u tebe?

Asi ano. Vždycky jsem chtěl nějak vypadat, mít sílu a tak. Posiluji šest let. Dříve jsem amatérsky boxoval, takže jsem střídal box s posilováním. Boxoval jsem tedy jenom lehce, žádné zápasy. Spíš jsem vždycky preferoval tu posilovnu. Teď jsem ale s boxováním zase začal, protože mi vadí, jak jsem takový ztuhlý z toho cvičení. Takže se snažím i trošku protahovat a být prostě mrštnější.

Můžeš čtenářům popsat své začátky v posilovně?

Když jsem začínal, byl jsem hubený, měl jsem asi 65 kg, takže mi každý říkal, ať jím všechno a hodně. Takže jsem jedl všechno a hodně. (smích) Úplně prvně jsem začal cvičit doma - nějaké kliky, sklapovačky, amatérský bench-press a tak podobně. Když jsem poprvé přišel do posilovny, nevěděl jsem vůbec nic a cvičil jsem úplně všechno. Naštěstí tu samou posilovnu navštěvoval jeden můj kamarád z dětství, který byl v posilování již zkušenější. Ten mi sepsal trénink a podle něj jsem vlastně začal trénovat. Ukázal mi, co a jak cvičit, jak si rozdělit svalové partie a tak. V těch úplných začátcích mi hodně pomohl. Pak jsme vlastně spolu začali cvičit a taky boxovat.

Získával jsi informace třeba i z kulturistických časopisů?

Jasně, časopisy jsem si kupoval pořád. Ale moc do detailů jsem je nezkoumal. Spíš jsem se řídil radami toho kamaráda. Viděl jsem, jak vypadá a věděl jsem, že mi radí dobře. A také to cvičení opravdu fungovalo a svaly mi začaly růst.

Kdy ses rozhodl, že zkusíš závodit?

Už dlouho mi říkali kamarádi z Ústí nad Labem, abych to zkusil. Docela mě do toho tlačili. Ale já jsem měl takovou práci, že jsem si říkal, že bych závodění nemohl zvládnout. Taky jsem si nevěřil, myslel jsem, že na to nemám. Pak jsem se přestěhoval do Rumburku, kde jsem se seznámil s Petrem Březnou a začal pracovat v jeho posilovně Extrifit Gym. No a ten mi taky navrhl, abych zkusil závodit. Tak jsem si řekl proč ne a na závody šel. Tenhle rok jsem tedy stál na pódiu poprvé v životě.

Jak vypadala tvá příprava na závody, co se týká tréninku a stravy? Co se změnilo ve srovnání s objemovou fází?

Já jsem nikdy neměl rozdělené tréninky na objem a rýsování. Někdy jsem přišel do posilovny a dal jsem si víc silový trénink, někdy ne. Prostě jak jsem to cítil. V přípravě na soutěž ale rozhodně přibylo kardio, které jsem nikdy předtím nedělal, a změnil jsem systém cvičení. S tréninkem i stravou mi v přípravě pomáhal Petr Března - jel jsem přesně podle jeho rad. Před dietou jsem jedl všechno: hodně masa, rýže, těstovin. Jedl jsem i sladkosti - sníst čokoládu pro mě není žádný problém. Prostě jsem se v jídle nijak neomezoval. Ale zase jsem měl velký výdej, měl jsem jinou práci, která byla hodně fyzicky náročná. Do toho ještě cvičení a box, takže jsem měl opravdu velkou spotřebu energie. V dietě jsem pak jedl jenom rýži, kuřecí maso a zeleninu jako ledový salát, papriky, okurky.

Kdy jsi s dietou začal a jak jsi ji zvládal?

Dietu jsem začal přesně 16. ledna, den po zahájení trenérského kurzu v trenérské škole Ronnie.cz. Ze začátku jsem byl v pohodě. Ale ke konci diety, kdy se příjem jídla víc a víc utahoval a přišly na řadu sacharidové vlny, už to bylo teda dost kruté. Hlavně na konci jsem měl takové ty stavy, kdy jsem si říkal, že to vzdám. V téhle době mi dost pomohl právě Petr Března. Myslím, že kdybych neměl jeho podporu, tak bych to asi vzdal.

Kolik jsi vážil před soutěží, na mistrovství Čech v Hrádku nad Nisou a s kolika kily jsi přijel na mistrovství republiky?

Před soutěží jsem měl 100 - 102 kg, nevím přesně, váha se mi hýbala. Na Čechách jsem měl 89,9 kg a na republice 87 kg. To už ale byla moc nízká váha a úplně mi odešla forma. Takže jsem dopadl, jak jsem dopadl. Na té republice už to bylo opravdu hodně špatné. Bylo to taky tím, že jsem jel třífázové tréninky, a myslím, že hodně udělal i stres. Ještě večer před závody jsem vypadal lépe než potom na prknech. V pátek jsem si dal rýžový nákyp, který mi asi taky neudělal moc dobře...

Na mistrovství Čech jsi ale skončil na druhém místě, což je krásné. Jaké byly tvoje pocity? Byl jsi na soutěžním pódiu nervózní?

Byl jsem hrozně nervózní. Já jsem nervák od přírody a hlavně jsem si pořád nevěřil, takže o to víc pracovaly nervy. Když to vyhlásili, byl jsem šťastný. Chtěl bych hodně poděkovat Petru Březnovi, bez něhož bych to nezvládl. A také musím poděkovat celé svojí rodině a svojí přítelkyni za to, že mě podpořili. Vím, že to se mnou během diety nebylo lehké, často jsem byl hodně protivný a bez nálady.

Jak se ti líbila atmosféra na závodech? A kdo tě doprovázel?

Bylo to v pohodě. Já byl teda ze všeho vykulený a nervózní, ale na mistrovství Čech mě přijela podpořit celá rodina a také moji kamarádi z Ústí nad Labem. Náš klub Extrifit Gym Rumburk tam měl několik závodníků, takže tam s námi všemi byl Pavel Března. V Jihlavě pak se mnou byl jenom Petr a "kolega" z klubu Pepa Mašín, který závodil v kategorii do 82,5 kg.

Jaké bylo tvoje první jídlo po závodech? Na co jsi měl největší chuť?

Chuť jsem měl na všechno. (smích) Po Čechách jsem se hned v sobotu hodně najedl a bylo mi špatně. Celou noc jsem zvracel. Hned po návratu do Rumburku jsem totiž zamířil do místní restaurace, kde jsem si dal kuřecí směs v bramboráku, což mi neudělalo moc dobře. Po republice jsem si nakoupil všechno, co jsem nesměl v dietě - rohlíky, máslo, sladkosti atd.

Máš v kulturistice nějaký vzor?

Mým vzorem je Petr Března. Taky se mi hodně líbí Kevin Levrone, Dexter Jackson a Tomáš Bureš.

Co děláš ve volném čase, když nejsi v posilovně?

Snažím se hodně věnovat rodině, chodíme na procházky, do kina a tak. Také mám rád nakupování, tedy když je za co. (smích)

Jaké máš cíle do budoucna? Hodláš se příští rok opět zúčastnit závodů?

Ještě nevím, jestli půjdu na další závody hned příští rok. Ale vím, že jednou bych chtěl být mistr České republiky.

Moc ti děkuji za rozhovor a držím palce při cestě za vysněným titulem!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.08.20:46Č174 - Co třeba takhle rozhovor s Liborem Voborníkem..?*22*
31.08.19:46heavyBEE - To zase bude ve fitku za hvězdu a nebude chtít makat *1* +1
30.08.22:54Dragoun - Kuřata sou degeni, kdyby lidi viděli jak se to chová, za m..+2
30.08.22:10Los Bumerangos - Nejsu padlé na hlavu, abych žral předražený hovězí cosik v..
30.08.21:54Carnivor - vložil jsem sem link a už ho stáhli. Los Bu..ngos, však vy..
30.08.20:39Los Bumerangos - To mi došlo, že to neni protein z mletý veverky, už díky t..+1
30.08.20:32eclipselunar - to je protein z hověziny, ne z vepřového*32*
30.08.20:32eclipselunar - je dobrej, akorát škoda že mají jenom příchuť fruit punch*..
30.08.17:35Los Bumerangos - Kdo žral Carnivor, pošel na prasečí mor, takže pozor na to..+5
30.08.14:42Carnivor - ale místo kuřecího jez raději ve větším hovězí nebo carniv..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Hockey1000 (15:34) • To klidně měj *1*
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Marczus (14:55) • To Hockey1000: ....hodne oboustranna.... Pokud tomu sam (bezplatne) veris, budiz. Je za...
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Palec077 (14:38) • Jedno to očividně je, když se podrobnosti o závodu pořádně nikde nedají najít :) Tady n...
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Hockey1000 (14:35) • Ta služba je hodně oboustranná, protože mediální pozornost, kterou na sebe přitáhne, př...
magazínVlastimil Kužel a Radek Filipi - trén...
Marczus (14:29) • Ono je uplne jedno v jakem sportu, jakym vykonem a v jake obskurni federaci zavodil one...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra