Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Novinka - Mléčná rýže
ve výhodném 1000g balení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Rýže je nejvýznamnější světová obilnina, jejímiž největšími producenty jsou Čína a Indie (a v podstatě všechny země jihovýchodní Asie). Je stará jako lidstvo samo - pěstuje se již několik tisíc let a je to tedy již „dáma v letech“, která se ovšem stará o obživu snad poloviny lidstva. Když se podíváme, kam to Čína dotáhla, musíme konstatovat, že to lidem zřejmě svědčí. A to Číňanům stačila pověstná hrstka rýže na celý den! Není se čemu divit, vždyť rýže je kalorická bomba, ovšem nelekejte se, je zcela neškodná a Vašemu zdraví rozhodně neublíží, ba právě naopak!

Rýže je svým chemickým složením polysacharid, tedy škrob, a nejčastěji se používá jako příloha k masu - pochopitelně dušená, v syrovém stavu je opravdu nepoživatelná. Pokud si navážíte 100 gramů rýže, můžete si být jisti, že po tepelném zpracování (při kterém zvětší svůj objem minimálně dvakrát), Vám dodá až 80 gramů velmi dobře stravitelných sacharidů s energetickým obsahem kolem 450 kcal. Rýži můžete konzumovat v mnoha formách: na sladko jako rýžový nákyp s ovocem a tvarohem, na slano jako rizoto s kuřecím masem či konzervovaným tuňákem a s podušenou zeleninou... A hned máte několik receptů, které můžete využit ve svých stravovacích programech. Ale my pro Vás máme další skvělý tip, a to výrobek Mléčná rýže.

Jemně přislazená kombinace rýže s mlékem je vždy a okamžitě připravena uspokojit Vaše vysoké nároky na dodání velmi rychle stravitelných sacharidů. Je stoprocentně využitelná, protože neobsahuje žádné balastní látky. Je ideální jako sacharidová snídaně, vždyť, upřímně řečeno, kdo by již nebyl přesycen neustálou konzumací ovesných vloček stokrát jinak... A na rozdíl od ovesných vloček nenásleduje žádný tíživý, delší dobu přetrvávající pocit v žaludku. Mléčná rýže naopak Vaši žaludeční sliznici doslova „pohladí“. Kdyby člověk nepociťoval prudký nárůst energie po její konzumaci, měl by dojem, že ani nic nesnědl. Samotná rýže má vysoký glykemický index, takže po jejím požití nastane prudký vzestup hladiny krevního cukru - hyperglykémie. To by samo o sobě nebylo nic špatného, kdyby to nemělo jeden negativní efekt - provokace tvorby inzulínu, který je bohužel za určitých okolností tukotvorný, navíc s určitým odstupem navodí těžce zvládnutelný pocit hladu.

Mléčná rýže ovšem nic takového nevyvolává, právě díky kombinaci s mlékem má podstatně nižší glykemický index než samotná rýže, tráví se postupně a nezvyšuje hladinu krevního cukru - ta naopak zůstává stabilní a dodávka energie ze škrobů je tedy pozvolná a dlouhodobá. Proto i když se jí doslova přecpeme, nedojde k ukládání do tukových rezerv. Je tedy ideální nejenom při objemovém tréninku, ale i v období redukčních diet: ve 100 g je jen 100 kcal a 18 g sacharidů. Mléčná rýže je velmi chutná sama o sobě, a co teprve, když ji ještě vylepšíme kombinací s čerstvým ovocem - například s jahodami, banánem či ananasem (ten zvláště doporučuji pro obsah trávicího enzymu bromelainu a hormon-senzitivní lipázy štěpící tuky), popřípadě posypeme grankem. Pokud chceme ještě více vylepšit její výživový profil, můžeme přidat proteinový koncentrát nebo gainer. Možností je mnoho - můžeme ji smíchat s ovesnými vločkami či s pudinkem, a tím ještě více zvýšit její energetickou hodnotu.

Mléčná rýže má univerzální použití: Může to být plnohodnotná snídaně, zdroj rychle využitelné energie před tréninkem, může posloužit také k urychlení regenerace a doplnění vyčerpaného svalového glykogenu po tréninku. Velmi lahodnou chuť má, je-li vychlazená, ale můžeme ji konzumovat také za pokojové teploty nebo ohřátou třeba v mikrovlnné troubě. Mléčná rýže je vždy připravena k okamžité konzumaci, a to v ekonomickém 1kg balení, což se velmi příznivě projevuje na ceně výrobku. Obal je jednoduchý a totožný s obalem na mléko. V neotevřeném obalu má trvanlivost řadu měsíců a není třeba ji skladovat v ledničce. Je snad jeden jediný důvod, proč Mléčnou rýži neochutnat? Věřím tomu, že jakmile to uděláte, stane se nepostradatelnou součástí Vašeho jídelníčku!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 29 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra