Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Profil profesionála:
George Farah

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jméno: George Farah
Země: Libanon
Datum narození: 10. srpna 1971
První profesionální soutěž: 2002
Profesionálních startů: 21
Profesionálních vítězství: -
Startů na Mr. Olympia: 2
Startů na 202 Showdown: 1
Průměrné umístění : 8,10

Vyrůstal v podmínkách libanonské občanské války. Jako dítě se účastnil nejrůznějších bojových operací. Později, již za pobytu v USA, se ocitl na pokraji smrti, když byl vážně postřelen. Přes nepřízeň osudu dokázal vybojovat profesionální kartu a několikrát nahlédnout na pódium soutěže Mr. Olympia. Představujeme Vám kulturistu a trenéra George Faraha.

Libanonská občanská válka se mezi křesťanským a muslimským obyvatelstvem země odehrávala v letech 1975 - 1990. V neklidném prostředí a pohnuté době se do bojových operací zapojovali téměř všichni včetně dětí. Výjimkou nebyl ani George Victor Farah narozený 10. srpna 1971 v Bejrútu. Léta dospívání mu sebrala válka. Byl to však právě přetlak emocí vyvolaných válečnými útrapami, který dovedl mladého Libanonce k tréninku. Práce s činkami se pro něj stala tolik potřebným odreagováním.

Kulturistikou se Farah začal v rámci podmínek seriózněji zabývat až na základě povzbuzení, jehož se mu dostalo od majitele posilovny, v níž trénoval. Ve věku patnácti let se v Bejrútu zúčastnil své první soutěže. Při hmotnosti 67 kg dosáhl absolutního vítězství a stal se nejmladším šampiónem v historii závodů nesoucích název Mr. Mount Lebanon.

O několik let později George emigroval do USA. Po roce neustálého stěhování zakotvil v Rochesteru, kde s rodinou žije dodnes. Po nalezení nového domova se Farah vrátil k tréninku. V devatenácti letech absolvoval první soutěž v USA a vyhrál. Po úspěchu na Mr. Lake Ontario v roce 1991 následovaly neméně vydařené závody i v dalších několika letech. Sezóna 1995 přinesla mladému kulturistovi úspěch v podobě absolutního triumfu na soutěži Mr. Rochester.

V roce 1997 byl Farah při loupežném přepadení vážně postřelen. Jeho tělo zasáhly tři kulky útočníka. Dvě rány šly do zad, třetí střela mířila do břicha. George utrpěl řadu vnitřních zranění a silně krvácel. Během lékařských zákroků se ocitl celkem sedmkrát na pokraji smrti, lékaři mu museli spravit poraněnou ledvinu, močový měchýř, dolní část páteře a odstranili mu polovinu potrhaných střev. Aby se poraněná střeva mohla plně zotavit, chirurgové pacientovi zavedli umělý vývod, který ústil nad pravým tříslem. George strávil pět týdnů na jednotce intenzivní péče, za tu dobu zhubl ze svých 90 kg na pouhých 59 kg.

Z nemocnice byl propuštěn o čtyři měsíce později. Přišel o pracně vybudovanou svalovou hmotu, obtíže mu dělala i samotná chůze a nepřetržitě s sebou musel vláčet sáček se stolicí připevněný k umělému vývodu. Farah sebral všechny zbývající síly a energii a rozhodl se jít znovu do posilovny. Pomalu a bolestivě získával zpět svaly i sílu. Podařilo se mu přibrat na 82 kg. V lednu 1998 musel libanonský emigrant znovu do nemocnice, kde mu byl umělý vývod odstraněn. Zotavení trvalo sice další dva měsíce, zákrok však Georgeovi přinesl obrovskou úlevu. Vše, co zbylo z jeho utrpení navenek, byla dlouhá jizva táhnoucí se od hrudní kosti po pupek, malá jizva nad pravým tříslem a poznamenané břišní svaly. Větším problémem se pro Faraha stala vnitřní zranění. Ztráta části střev pro něj znamená doživotní problémy se vstřebáváním potravy a trávením.

To vše však Geroge Faraha nezastavilo v jeho snaze stát se profesionálním kulturistou. Šest měsíců po poslední operaci se zúčastnil soutěže New York State Bodybuilding Championships a při hmotnosti 77 kg vybojoval trofej pro absolutního šampióna. O několik týdnů později obsadil dobré druhé místo v kategorii do 80 kg na NPC Jr. Nationals 1999. Následovala roční soutěžní přestávka, v níž se George zaměřil na vylepšení slabin i objemů. Dřina se vyplatila. V roce 2000 na NPC Nationals ovládl kategorii do 80 kg a získal možnost přestoupit do tábora profesionálních kulturistů.

K prvnímu profesionálnímu startu se dnes 38letý kulturista odhodlal v roce 2002. V sobotu 4. května nastoupil v Dallasu na pódium soutěže Southwest Pro Cup. V konkurenci dalších čtyřiadvaceti závodníků obstál skvěle. Obsadil třetí příčku a kvalifikoval se na Mr. Olympia. Ačkoliv rozhodčí před Libanoncem upřednostnili prvního Darrema Charlese a druhého Boba Cicherilla, byl Farah pravděpodobně nejtvrdším závodníkem startovního pole. Při hmotnosti pouhých 92,5 kg porazil několik zkušenějších a mnohem robustnějších závodníků. S nelibostí z klání odcházel zejména sedmý Craig Titus. Věřil, že pokud by nebyl sužován problémy se zuby, stál by ve výsledkové listině určitě před Farahem.

V témže roce 168 cm vysoký kulturista debutoval na Mr. Olympia. Závodník, jenž byl po vydařeném premiérovém startu některými dokonce srovnáván s Leem Labradou, tentokrát nastoupil s hmotností 99 kg. V Las Vegas se na pódiu představilo pětadvacet závodníků. George Farah obsadil devatenáctou příčku, když předstihl Gustava Badella či Jaroslava Horvátha. S dosaženým umístěním byl spokojen. Zatímco před pěti lety bojoval v nemocnici o přežití, nyní si vydobyl pozici devatenáctého nejlepšího kulturisty na světě. To nebylo zlé!

Následovaly další soutěže, ale také další zdravotní problémy. Na Florida Pro Xtreme Challenge v roce 2004 George závodil sužován otravou z jídla. Přesto dokázal znovu porazit sedmého Craiga Tituse, když ve výsledkové listině skončil o příčku před ním.

Rozvíjející se kariéra a dobré výsledky našly odezvu v podobě sponzora, kterým se Farahovi v létě 2004 stala společnost Optimum Nutrition. Původně dvouletý kontrakt byl následně prodloužen a George je tváří firmy specializující se na produkci suplementů dodnes.

Koncem roku šel Farah znovu pod nůž. Na rozdíl od předchozích operací se tentokrát zákroku podrobil dobrovolně. Měl kýlu a chtěl vylepšit vzhled svých břišních svalů. Poté, co se ukázalo, že hernie je většího rozsahu, si zákrok vyžádal 160 stehů. Pobyt v nemocnici byl plánován na tři dny. George se však zotavoval nad očekávání rychle. Půl hodiny po operaci již chodil, odmítl léky proti bolesti a druhý den šel domů. I když ztratil několik kilogramů svalové hmoty, na váze rychle přibral zpět. Poprvé v životě v objemové fázi přípravy překročil hranici 106 kg.

Nakonec to však byly nikoliv objemy, ale znovu špičková připravenost, která libanonskému závodníkovi pomohla k výbornému dvanáctému místu na Mr. Olympia 2005. Silně obsazené startovní pole tehdy čítalo jednadvacet soutěžících. George se přizpůsobil v té době profesionální divizí IFBB nově proklamovanému trendu, který měl zakazovat nafouklá břicha a naopak upřednostňovat úzký pas, symetrii a formu. Ještě dotaženější než v roce 2002 Farah soutěžil s hmotností 96 kg. Fanouškům předvedl pas o obvodu 74 cm a v záři reflektorů vypadal mohutnější než při své poslední účasti na Olympii.

V roce 2008 začal Farah nastupovat v kategorii do 202 liber (do 92 kg). Nebyl by to však George, aby se jeho cesta k první soutěži v lehčí váze odehrála zcela bez problémů. Ačkoliv původně plánoval zúčastnit se všech soutěží do 202 liber, které byly pro rok s osmičkou na konci naplánovány, startoval až na srpnové Europa Supershow. Důvod? Další akutní chirurgický zákrok, při němž profesionálnímu kulturistovi lékaři odstranili žlučník, a také potíže s prasklou šlachou na ruce. Rekonvalescence si vyžádala dvouměsíční tréninkovou přestávku. Přesto Farah v Dallasu vybojoval v lehčí váze páté místo. Na stejnou příčku dosáhl i o několik týdnů později na Olympia 202 Showdown. Sklonit se před ním muselo devět dalších závodníků, včetně devátého Jaroslava Horvátha.

V roce 2009 se bejrútský rodák na Olympia Weekend neprobojoval, přesto si připsal pěkné páté místo na Pittsburgh 202.

George Farah působí řadu let jako trenér a výživový poradce. Rukama mu prošli desítky profesionálních i amatérských kulturistů, které dovedl k úspěchu. Spolupracoval či spolupracuje například se Shawnem Rhodenem, Branchem Warrenem, Marcusem Haleyem, Craigem Richardsonem, Peterem Putnamem, Betty Pariso nebo Cathy LeFrancois.

George se sám řídí svým doporučením a nikdy netrénuje tělesnou partii déle něž 30 - 45 minut. V posilovně rád poslouchá Metallicu nebo System of a Down. K vidění je nejčastěji v rochesterském Powerhouse Gymu, kde na 474 Ridge Road West dále zdokonaluje své tělo. Více než trénink Farah miluje pouze své dcery.

Na NPC Nationals v roce 2000

Southwest Pro Cup 2002

Na Mr. Olympia 2002

Na Mr. Olympia 2005

V roce 2009 na Pittsburgh 202Na Southwest Pro Cup 2002

Na Colorado Pro 2007 (6. místo)soutěž umístění
Southwest Pro Cup 2002 3.
Toronto Pro Invitational 2002 9.
Mr. Olympia 2002 19.
Night of Champions 2003 8.
GNC Show of Strength 2003 11.
Florida Pro Xtreme Challenge 2004 6.
Night of Champions 2004 6.
Charlotte Pro Championships 2005 3.
New York Pro 2005 12.
Mr. Olympia 2005 12.
Toronto Pro Invitational 2005 8.
Europa Supershow 2006 9.
Montreal Pro 2006 9.
New York Pro 2006 7.
Colorado Pro 2007 6.
Keystone Pro 2007 8.
Europa Supershow 2008 12.
202 Europa Supershow 2008 5.
Olympia 202 Showdown 2008 5.
Europa Show of Champions 2009 7.
202 Pittsburgh 2009 5.
Europa Battle of Champions 2010 7.


Zdroj:
www.flexonline.com
www.musculardevelopment.com
www.optimumnutrition.com
www.findarticle.com
www.eastcoastmuscle.com
www.getbig.com
www.youtube.com
www.georgefarah.net
www.mostmuscular.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.07.16:52jari - To se nám to tu pěkně rozjelo*2*...jen tak mezi námi, dáva..-3
15.07.23:36jari - tak a máš ho tam taky, ale ne mojí vinou*2* to je za to, ž..-3
15.07.23:18maxpoint97 - Jestli sis nevšiml tak na různejch diskuzích se s tvejma n..-4
15.07.23:02jari - jojo, jen se nedělej, dal si ho tam určitě ty*2* *2* -3
15.07.22:55maxpoint97 - Hochu a máš ho tam znova, ne mojí vinou teda :D-2
15.07.22:38jari - v podstatě je mi to šumák ale mohl by dotyčný co mi dal ne..-1
15.07.14:47jari - Popral se se silnou nepřízní osudu jako lev, přesto je Geo..-4
15.07.11:20mety - novy video z treninku prsou s marcusem haleyem http://mdtv..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie