Reklama:

Zemřel Dennis Tinerino

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ráno 7. května odešla další osobnost kulturistické zlaté éry. Ve věku 64 let zemřel americký bodybuilder Dennis Tinerino.Tinerino se narodil 25. prosince 1945 do italsko - americké rodiny. Vyrůstal ve skromných podmínkách, již jako mladík ovšem sdílel otcův zájem o box a baseball. Pozorně také sledoval televizní pořad Jacka LaLannea a snažil se doma cvičit podle jeho doporučení. Skutečně do formy se ovšem rozhodl dostat až tehdy, když uviděl kluky v parku dělat shyby a zjistil, že sám žádný nesvede.

Jako mnoho dalších teenagerů v té době, začal mladý Dennis trénovat podle programu Charlese Atlase. Kurz založený na principech dynamické tenze (série cviků, které podporovaly statickou svalovou kontrakci) mu však nepřinesl kýžené výsledky. Tinerino proto změnil trénink a začal posilovat s činkami. Od třinácti do šestnácti let tak dokázal zvětšit obvod svých paží o osm centimetrů a přibral na 80 kg.

Výrazným životním mezníkem pro Dennise Tinerina bylo setkání s Joem Abbendou, který začínajícího kulturistu zasvětil do moderních metod tréninku. Dennis začal trénovat pět dní v týdnu a v šestnácti letech absolvoval první soutěž. Prvním důležitým vítězstvím pro něj byl zisk titulu Teen Mr. America v roce 1965, následovaný v témže roce triumfem na Jr. Mr. USA. Absolutní vítězství na NABBA Mr. Universe v roce 1968 zařadilo Tinerina mezi hvězdy zlaté éry bodybuildingu.

Americký závodník se na pódiu objevoval po celá 70. léta. Za svou kariéru šestkrát vystoupil na pódium soutěže Mr. Olympia. Úspěchu na prestižní soutěži byl nejblíže zřejmě v roce 1979, kdy se v těžší hmotnostní kategorii umístil druhý za Mikem Mentzerem. V roce 1981 si Dennis Tinerino připsal vítězství na soutěži Pro Universe federace IFBB. Se soutěžním pódiem se rozloučil v roce 1982, kdy na Mr. Olympia obsadil čtrnácté místo.

Tinerino patřil ke tvářím legendárního snímku Pumping Iron, na filmovém plátně se po boku Arnolda Schwarzeneggera objevil i v roce 1970 ve snímku Herkules v New Yorku, v němž ztvárnil roli Atlase. Od roku 2006 jeho jméno figuruje v Síni slávy IFBB.

V roce 2009 byl u Dennise Tinerina diagnostikován neoperovatelný nádor. Počátkem letošního května svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál.


Zdroj:
www.ironage.us
www.ifbbpro.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.05.18:57Boban123 - bud mu země lehká*1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 84 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra