Reklama:

Reportáž ze zájezdu na FIBO
s Petrem Březnou

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Ve dnech 22. - 25. dubna se konal největší evropský veletrh sportu - FIBO 2010. Zásluhou Petra Březny, který vypravil na sobotu autobus, bylo možné zažít atmosféru essenského výstaviště na vlastní kůži. Byl jsem rád, že jsem se mohl v pátek před půlnocí připojit k jeho výpravě a řízení na dalších 700 kilometrů přenechat profesionálům. Bylo mi jasné, že sobota bude náročná i pro odpočatého fotografa...


Po krátkém hledání v ulicích Essenu jsme krátce před devátou dorazili do místa konání výstavy FIBO 2010. Už podle "štreky" dlouhé půl druhého kilometru, kterou nám bylo souzeno urazit od zaparkovaného autobusu špalírem aut, která přijela před námi, bylo jasné, že na nás čekají haly naplněné k prasknutí.

Před východním vstupem do výstaviště stály dva nablýskané vozy, černý Hummer a bílá limuzína téže značky. Jen pár kroků od nich postával ještě jeden bourák, usměvavý slovenský profesionální kulturista Jaro Horváth. Ve dveřích jsme se potkali s Katkou Kyptovou, čerstvou finalistkou soutěže Arnold Classic 2010, a jejím přítelem Ondrou Čečetkou, žel kromě nás několika stálo v předsálí ještě dalších 500 návštěvníků. Petr se proto rozhodl přesunout se na opačnou stranu k východnímu vstupu, což se už vzápětí ukázalo jako skvělý nápad. Prošli jsme kontrolou a začalo nekonečné putování stánky přeplněnými halami.

Doslechl jsem se, že letos se v Essenu rozhodla vystavovat i česká firma Nutrend, dlouholetý sponzor svazu kulturistiky, rozhodně bych se ale nenadál, že první usměvavé hostesky, na které narazím, budou mít na černých prsou právě bílé logo Nutrendu. Pamětliv toho, že jsem v Evropě, zeptal jsem se raději, zda mohu mluvit anglicky, německy nebo česky a jak se dalo předpokládat, děvčata byla místní a zvládala první dva jazyky. Při průchodu halou výrobců posilovacích přístrojů přitáhly moji pozornost snad jen dívky cvičící synchronně na kladkách, ještě že se to ve většině posiloven nestává, to bychom posilovali leda zatahovač oční bulvy. Jinak se výrobci liší jen designem a tu a tam přijde někdo s něčím novým, co ale záhy zapadne bez praktického využití.

Narazil jsem také na celou řadu neobvyklých trenažérů simulujících třeba běh na běžkách, surfování nebo šplh na laně.

Podstatnou část koridoru mezi dvěma hangáry obsadila i u nás velmi dobře známá německá firma All-stars, na nikoho z české výpravy Báry Benešové jsem žel neměl štěstí. O kus dál ukazovala temperamentní děvčata, jak by to dopadalo, kdyby se místo vařečky chytila boxerských rukavic.

V Další hale právě probíhal spinningový závod a pak už konečně přišly na řadu očekávané expozice výrobců sportovní výživy a doplňků.

Že se letos mezi světovými značkami jako Weider, BSN, nebo Biotech, objeví i český Nutrend, už jsem se zmiňoval. Překvapilo mě ale, že se s takovými giganty hravě vyrovnal nejen velikostí expozice, ale v nápaditosti je dokonce předčil. Rozhodující je ale samozřejmě zájem návštěvníků a o ty rozhodně nebyla nouze.

Ne vždy si to uvědomujeme, ale jsou to většinou výrobci suplementů, kdo zaplatí a přivezou na výstavu sportovce věhlasných jmen, na které se těšíme nejvíc. V porovnání s podobnými akcemi pořádanými v ČR, kde se objevili jeden či dva profesionálové, tady se to celebritami z Evropy i ze zámoří jen hemžilo.

Krom zvučných jmen současné scény zavítali do Essenu i takové ikony let minulých jako Rich Gaspari, Flex Wheeler, Francis Benfato nebo Dorian Yates.

Asi každý chlap se rád podívá na spoře oděné děvče u tyče, zvláště pak, když je dotyčná co chvíli hlavou dolů. Návštěvníci veletrhu měli ale také možnost si vyzkoušet, že taková akrobacie na tyči není nic snadného a dá tělu řádně zabrat.

Na odchodu k autobusu jsem ještě narazil na usměvavého českého reprezentanta Tomáše Macha, jak vybírá pózovací plavky na novou sezónu. Přemluvil jsem ho, aby je rovnou vyzkoušel.

Zprvu to vypadalo že Petrovi se odporoučela guma od kalhot, ve skutečnosti ale došlo na kontrolu po náročném dni. Petra čeká co nevidět exhibiční vystoupení a jak je vidět, je na co se těšit.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.04.21:44honza bartos - Profíci,asi musejí být hodně nervózní a to asi spousta ani..
27.04.18:14miranja - je pěkně vyrýsovaný,ale ty hoduješ asi jinym sportům.-1
27.04.15:01pipinka - je pěkně vyrýsovaný a vypadá to (na posledních 2 fotkách) ..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra