Reklama:

Otázky a odpovědi k mistrovství ČR
v kulturistice mužů, žen a párů

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY
Mistrovství Čech: propoziceinfovýsledky a fotovideo
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfovýsledky a foto
Mistrovství ČR: propoziceinfovýsledky a fotofoto II.foto III.foto IV.video
DOROST, JUNIOŘI, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfovýsledkyfotovideo
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfovýsledkyfoto • video
Mistrovství ČR dorostu: propoziceinfovýsledkyfotovideo
Mistrovství ČR jun. a masters: propoziceinfovýsledkyfotovideo

Na otázky, týkající se nadcházejícího mistrovství České republiky v kulturistice odpovídá za pořádající oddíl Fitness Factory Jihlava jedna z hlavních organizátorek - Jana Paulátová.


Proč jste se rozhodli opět v Jihlavě uspořádat nejdůležitější událost MČR v kulturistice a fitness?

Až do loňského roku nebyl region Jihlavska ani celý kraj Vysočina ve své dlouhé historii hostitelem tak významné sportovní události, jakou mistrovství České republiky nepochybně je. Nejen příznivá situační pozice Jihlavy, ale i úspěchy nemalého počtu závodníků rozhodly o tomto významném umístění. Jsme opravdu hrdí, že jsme znovu získali možnost uspořádat tuto významnou sportovní událost, opět ve spolupráci s SK Pepa Opava. Velkou zásluhu na této skutečnosti mají nejen sponzoři, kteří do nás vložili důvěru při pořádání prvního ročníku, ale i překvapivě velké množství diváků, které se loňského mistrovství zúčastnilo.

Vstupenky na nedělní finále mistrovství ČR v kulturistice můžete online zakoupit zde.

Kdy a kde se MČR pořádá a jaký je časový harmonogram soutěže?

Mistrovství České republiky se koná 8. - 9. 5. 2010 v Domě kultury odborů v Jihlavě. Základní časový harmonogram soutěže je zveřejněn v propozicích a jeho podrobnou verzi si budete moci prohlédnout na serveru Ronnie.cz již v nejbližších dnech.

Někteří závodníci i diváci již znají prostory, ve kterých se bude mistrovství ČR konat, z loňského roku. Pro ty, kteří nemají zkušenost z minulého ročníku - jak vypadá sál, šatny, rozcvičovna?

Sál DKO Jihlava je připraven pro tuto akci pojmout až 800 diváků, z toho bude 700 míst k sezení. Prostoru v šatnách pro závodníky je dostatek. Určitá omezení jsou v prostorách rozcvičovny (DKO je přeci jen přizpůsoben spíše pro koncerty než pro sport), ale vycházíme z trendu posledních let. Závodníci se musí umět rozcvičit pomocí strečinku, izomerie s ručníkem a protahovací gumou.

Jsou pro tento rok připraveny nějaké novinky?

Novinkou na letošních závodech bude „ateliérové focení“ závodníků s přímým tiskem fotografií. Závodníci tak mají jedinečnou možnost nechat si zhotovit krásné profesionální fotografie (fotograf Petr Buňata), které zachytí jejich skvělou formu. Firma Copy Skory zařídí přímý tisk fotografií, a tak si je závodníci mohou také ihned odnést s sebou.

Kteří vystavovatelé budou mít své expozice na MČR?

Dům kultury Jihlava je několikapatrová členitá budova, která je ideálním místem na pořádáních velkých akcí, kterou MČR bezesporu je. Díky prostorným „mezipatrům“ tak získávají vystavovatelé skvělou možnost prezentovat své výrobky a služby divákům, kteří směřují do hlavního sálu. Příznivci tohoto sportu se mohou těšit na širokou nabídku doplňků výživy i sportovního oblečení.

Je v prostoru DKO nebo v blízkosti restaurace pro diváky?

Letos jsme pro pohodlí diváků zařídili přímý dovoz jídel na objednávku z nedaleké italské Pizzerie Venezia. Prostřednictvím hostesky si přímo v DKO objednáte jídlo z nabízeného menu a do 15 minut si ho přijdete na bar čerstvé vyzvednout. Dům kultury je situován přímo v centru města, pohodlně se tedy pěší chůzí dostanete do pěti minut k restauracím (pizzerie, steak house).

Co chystáte pro závodníky?

I když si to poslední dobou stále méně funkcionářů svazu uvědomuje, závodníci jsou pro nás to nejdůležitější. A právě proto naše příprava takto důležitého závodu směřuje k tomu, abychom zajistili co nejlepší podmínky těm, kteří jsou pro nás ti nejdůležitější - závodníkům. Samozřejmostí jsou opravdu atraktivní ceny, které závodníci vyhrají. Jsme si vědomi, jak finančně nákladná je příprava závodníka, a proto se mu snažíme dary, které má možnost vyhrát, ulehčit přípravu na další soutěže. Navíc letos opět hned u prezentace obdrží každý závodník balíček s občerstvením.

Co vše chystáte pro diváky a jaký bude doprovodný program?

Diváci jsou nedílnou součástí každé soutěže. Vždyť právě oni utvářejí tu skvělou atmosféru, na kterou se každý závodník těší. Bouřlivý potlesk a hlasité povzbuzování je pro každého závodníka tou největší odměnou po někdy i dlouholetém úsilí přípravy na závod. Pro diváky jsme letos připravili exhibice mistra světa v klasické kulturistice Jozefa Furina.

Jakou připravujete propagaci této soutěže?

Propagace je velmi důležitou součástí, proto se jí v těchto dnech velmi intenzivně věnujeme. Rádi bychom oslovili co nejširší veřejnost a chtěli bychom přiblížit náš sport i laickému obecenstvu. Využíváme tradičních forem reklamy - plakáty, i inzerce v médiích.

Formát MČR je opět dvoudenní, jaké jsou důvody?

Tento styl organizace se úspěšně aplikuje již několik let na mezinárodních soutěžích. Velkou výhodou je vkusné rozložení časového plánu tak, aby byl dynamický a pro diváky atraktivní. Loňský ročník byl obrovskou výzvou a zároveň cennou zkušeností s náročnou organizací. Proto se domníváme, že je dobré věnovat tomuto „kulturistickému svátku“ celé dva dny.

Jaké jsou podmínky pro ubytování?

I v otázce ubytování jsme mysleli především na pohodlí závodníků. Místo ubytování je situováno tři minuty od místa konání soutěže, v ubytovně Delvita. Objekt nabízí příjemné čisté pokoje, sprchy i sociální zařízení. Celá ubytovna včetně parkoviště je rezervována pouze pro účely mistrovství České republiky. Přesto, že je míst dostatek, je nutno ubytování předem rezervovat na emailu sekretariat@pepasport.cz. Zde uvedete své jméno a počet lůžek, které chcete využít. Cena za lůžko je 250 kč a bude se vybírat na místě při předání klíče od pokoje. Pokud Vám tento typ ubytování nevyhovuje, můžete si sami zařídit ubytování v hotelu či penzionu:

 • Hotel Gustav Mahler - tel.: 567 564 405
 • Business Hotel Jihlava - tel.: 567 117 444
 • Grand Hotel Jihlava - tel.: 567 121 011
 • Mahlerův penzion - tel.: 567 303 300
 • Pension u svateho Jakuba - tel.: 567 579 411

Jaké kategorie budou k vidění na MČR?

Závodníci se na mistrovství představí v těchto kategoriích:

 • ženy - kulturistika
 • ženy - kulturistika masters
 • ženy - bodyfitness masters
 • ženy - fitness
 • ženy - kulturistika masters
 • ženy - bodyfitness do 160 cm
 • ženy - bodyfitness do 164 cm
 • ženy - bodyfitness nad 164 cm
 • muži - fitness
 • muži - klasická kulturistika do 180 cm
 • muži - klasická kulturistika nad 180 cm
 • muži - do 67,5 kg
 • muži - do 75 kg
 • muži - do 82,5 kg
 • muži - do 90 kg
 • muži - nad 90 kg

Jaké jsou možnosti zakoupení vstupenek a jaké jsou jejich ceny?

K prodeji je připraveno celkem 1200 lístků. Možnost prodeje je pro pohodlí diváků zajištěna hned několika cestami. Nejsnazší je možnost objednání on-line na stránkách Ronnie.cz. K dispozici je přehledná tabulka míst k sezení, kde si každý přijde na své a vybere si právě to jeho nejoblíbenější místo s dobrým výhledem. Sobotní vstupné činí 200 Kč jednotně a místa jsou volitelná. Nedělní finále již rozděluje celý sál na několik zón a podle atraktivity umístění sedadla stoupá i cena vstupenky (viz tabulka). Další možností je přímý prodej ve Fitness Factory Jihlava či v DKO Jihlava.

Jaká je tento rok podpora sponzorů?

Na jaře minulého roku se ve všech pádech skloňovala finanční krize, které jsme se velmi obávali. Nakonec se ukázalo, že ještě není nejhůř. Oproti tomu letos jsou již dopady krize, které zasáhly především prodejce s doplňky výživy, skutečně patrné. To se negativně odrazilo při shánění cen pro závodníky. Přesto děláme vše, co je v našich silách. Opět jsme tedy závislí výhradně na drobných podnikatelích, kteří nás na druhou stranu velmi mile překvapují svým pozitivním přístupem. Již předem děkujeme všem, kteří se rozhodli podpořit naše úsilí uspořádat kulturistický svátek - setkání přátel tohoto sportu - mistrovství České republiky v Jihlavě.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.04.19:37grznar.filip - Proč tuhle akci tak vyzdvihujete? Podívejte se na propozic..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...
magazínNejvětší obr v historii naší kulturis...
Maj0 Lipták (20:37) • 125 kg a ešte k tomu v kvalite ! :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra