Reklama:

Phoenix Pro: vítězi prvního
ročníku Anthony a Shabazz

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Fanoušci profesionální kulturistiky se dočkali. Po více než sto dnech se tuto sobotu znovu rozjel kolotoč profesionálních soutěží. V arizonském Phoenixu změřili síly profesionální kulturisté obou hmotnostních kategorií, profesionální kulturistky, fitnessky i bodyfitnessky. Výsledky soutěže a malé ohlédnutí za ní Vám přinášíme níže.


V kategorii open se představilo téměř třicet závodníků, kteří bojovali o tři postupová místa na Mr. Olympia i o podíl z finanční prémie 20.000 USD. Za největšího kandidáta na vítězství byl již několik týdnů dopředu označován Toney Freeman, který ovšem roli favorita nesplnil.

Z první profesionální soutěže roku 2010 nakonec jako nejšťastnější odcházel Melvin Anthony. 40letý závodník si připsal třetí profesionální vítězství kariéry a po nepříliš vydařené loňské sezóně dokázal sobě i okolí, že stále má na to být šampiónem. Americký závodník vypadal výtečně v čelních i bočních postojích. Zaujal separovanými a ostře řezanými kvadricepsy a mohutnými pažemi, které podobně jako hamstringy vynikly nejvíce v boční hrudníkové póze. Anthonyho mírnou slabinou byly jako obvykle měkčí glutey.

Druhý Hidetada Yamagishi se ve Phoenixu představil o více než čtyři kilogramy mohutnější než na zářijovém Olympia Weekendu. Impozantním dojmem působila jeho tvrdá a ostrá stehna i pěkné břišáky, 165 cm vysoký závodník předvedl jako tradičně perfektní volnou sestavu. Aby japonský borec mohl v budoucnu konečně dosáhnout na premiérové profesionální vítězství, bude muset zřejmě ještě zapracovat na šířce latissimů.

Favorizovaný Toney Freeman očekávání nenaplnil. Do semifinále nenastoupil tak tvrdý, jak by být mohl, a přestože se ve finálové části soutěže prezentoval zlepšenou formou, rozhodčí jej odsunuli až na třetí příčku. Nic na tom nezměnily ani Toneyho skvělé proporce, mohutné paže a záda jako letiště.

Kvalifikace na Mr. Olympia těsně unikla Grigorimu Atoyanovi, jenž předstihl pátého Troye Alvese. Vydařený profesionální debut zažil 29letý Francouz Lionel Beyeke, který vybojoval šesté místo.


Výsledky kategorie open

  1. Melvin Anthony*
  2. Hidetada Yamagishi*
  3. Toney Freeman*
  4. Grigori Atoyan
  5. Troy Alves
  6. Lionel Beyeke
  7. Quincy Taylor
  8. Alfonso DelRio
  9. Tarek Elsetouhi
  10. Moe Bannout
  11. John Sherman
  12. Johnnie Jackson
  13. Franklin Roberson
  14. Michael Liberatore
  15. Eddie Abbew
  16. Gus Carter
  16. Adorthus Cherry
  16. Omar Deckard
  16. DeShaun Grimez
  16. Andy Haman
  16. Daniel Hill
  16. Randy Jackson
  16. Rusty Jeffers
  16. Heinz Senior
  16. Cesar Mendible
  16. Con Demetriou
  16. Oliver Adzievski
  16. Stan Efferding

* Kvalifikace na Mr. Olympia 2010.


Kategorie do 202 liber jasného favorita neměla. I zde ovšem závodníci usilovali zejména o umístění v první trojici, které znamenalo kvalifikaci na Olympia 202 Showdown. Tento cíl si splnili Roc Shabazz, Ahmad Ahmad a Bola Ojex.

Roc Shabazz byl z uvedené trojice nejlepší a z prvního profesionálního vítězství kariéry je nadšený. Dobře si uvědomuje, kolik výborných závodníků se jej nikdy nedočká. Rozdílovým faktorem mezi ním a nakonec druhým Ahmadem Ahmadem byla zejména lepší hustota zad. Kromě nich Shabazz zaujal i dobrými rameny, trapézy a zlepšenými lýtky, mohutnější by naopak mohla být jeho stehna a paže.

K devizám Ahmada Ahmada patřila široká ramena a pěkné břišní svaly. Samotný švédský závodník si je však vědom, že do budoucna bude muset výrazně zapracovat na objemech.

Nigerijec Bola Ojex dosud mezi profesionály nastupoval pouze v kategorii open. Přesun do lehčí kategorie mu vyšel na jedničku a i on se v září může těšit na cestu do Las Vegas. 37letý kulturista se prezentoval úzkým pasem a celkově dobrou formou. Vylepšit potřebují jeho hamstringy a lýtka.


Výsledky kategorie do 202 liber

  1. Roc Shabazz*
  2. Ahmad Ahmad*
  3. Bola Ojex*
  4. Rod Ketchens
  5. Eric Castagnet
  - Randy Jackson
  - Jose Reynoso

  * Kvalifikace na Olympia 202 Showdown 2010.


Výsledky kategorií žen

Mezi kulturistkami se na místech zaručujících postup na Ms. Olympia 2010 umístily první Yaxeni Oriquen, druhá Betty Pariso a bronzová Zoa Linsey. Kategorii bodyfitness ovládla Mindi Smith, na Figure Olympia postupují i druhá Amy O'Neil a Rosa-Maria Romero. Z měření sil v kategorii fitness vítězně vyšla Julie Palmer, Olympia Weekendu se mohou zúčastnit i druhá Tanji Johnson a třetí Camala Rodriguez.Zdroj:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.ifbbpro.com
www.flexonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.02.23:36Tomi88 - Liberatore až 14. - myslím, že ho mohli dať vyššie. A 1. b..
21.02.17:02TheStrongBoy - I když se neumístil, tak vypadal dobře, bez výrazných slab..+1
21.02.17:01fidosek - chtel sem aby prvni misto mel Hidetada Yamagishi ale i dru..-1
21.02.16:43maxpoint97 - Absolutní souhlas!! Jinak Hill, sice poslední,ale na 23..+2
21.02.16:24jr.e - No ono tam nemělo co dělat více závodníků...ale divím se ,..+3
21.02.15:57tyboo - no jeho avizovaná `životní forma` se asi moc nepovedla. al..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra