Reklama:

NPC Nationals 2009: jména
nových profesionálů známa!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kulturistická horečka ovládla o uplynulém víkendu USA a zasáhla zde zřejmě každého, kdo se o bodybuilding jen trochu zajímá. Na vrcholné události zámořské amatérské sezóny NPC Nationals bojovali závodníci a závodnice v nejrůznějších kategoriích o více než dvacet profesionálních karet. Možnost přestoupit k profesionálům získali vítězové a vítězky všech kategorií. Sedm mužských šampiónů Vám blíže představíme prostřednictvím následujících řádků a fotografií. Dodejme, že povinností závodníků samozřejmě není mezi profesionály přestoupit a mohou i nadále soutěžit mezi amatéry. S existencí kategorie do 202 liber ovšem možnosti měřit se s nejlepšími využívá většina kulturistů, kteří si ji vybojovali.


Bleu Taylor - kategorie bantamweight

Nejlehčí hmotnostní kategorii (do 65 kg) s přehledem ovládl 31letý Bleu Taylor. 155 cm vysoký závodník se prezentoval dobrými, separovanými kvadricepsy, slušnými lýtky a celkově dobrou formou. Přestože se hmotnost svěřence trenéra Hanyho Ramboda na NPC Nationals pohybovala pouze kolem 63,5 kg, s přestupem k profesionálům nebude váhat. V jeho plánech je přibrat dalších 7 - 9 kg svalové hmoty a v následujících letech měřit síly s profesionály v kategorii do 202 liber (do 92 kg).


Bleu Taylor na NPC Nationals 2009


Joe Vu - kategorie lightweight

Zejména perfektní stehna dovedla k vítězství v kategorii lightweight (do 70 kg) 38letého Jasona Vua. Závodník s asijskými kořeny rozhodčí oslovil i napruhovanými hýžděmi, dobrým rozvojem zad a skvělým pózingem. Dodejme, že v „civilu“ se Jason Vu živí jako chiropraktik.


Joe Vu na NPC Nationals 2009


Shavis Higa - kategorie welterweight

Kategorii welterweight (do 75 kg) rozhodly ve prospěch 34letého Shavise Higy čelní a boční postoje, ve kterých dominoval nejlepším svalovým rozvojem. Na triumfu 160 cm vysokého závodníka nic nezměnila ani výrazně lepší záda jeho největšího soupeře Dr. Victora Priska. Shavis Higa, který se může chlubit úzkým pasem a mohutnými stehny, by podle některých mohl být v kategorii do 202 liber konkurenceschopným závodníkem již v příštím roce.


Shavis Higa na NPC Nationals 2009


Nathan Detracy - kategorie middleweight

Dobrá stehna, neuvěřitelně napruhované hýždě a celková tvrdost dovedly k triumfu v kategorii middleweight (do 80 kg) Nathana Detracyho. 31letý majitel posilovny a osobní trenér bude do budoucna muset zapracovat na rozvoji hrudníku, jenž za zbytkem těla mírně zaostává. Dodejme, že Detracy měří 165 cm.


Nathan Detracy na NPC Nationals 2009


Seth Feroce - kategorie light - heavyweight

Seth Feroce oslavil v průběhu soutěže 25. narozeniny a nadělil si k nim ideální dárek. Porazil všechny další předpokládané favority své kategorie (do 90 kg), včetně Brandena Raye, a vybojoval si možnost měřit síly s profesionály IFBB. 168 cm vysoký borec bude sice muset, podobně jako Nathan Detracy, ještě vylepšit rozvoj prsních svalů, jinak ovšem nemá výraznějších slabin. Jeho dominantní partií jsou fantastické mohutné kvadricepsy. Mladý kulturista letos dosáhl pozoruhodného úspěchu. Absolvoval první tři soutěže své kariéry, ze druhé se absolutním vítězstvím kvalifikoval na NPC Nationals - a jak si vedl zde, už znáte.


Seth Feroce na NPC Nationals 2009


Jeff Long - kategorie heavyweight

Na triumf v kategorii heavyweight (do 102 kg) si zuby brousil veterán Lee Banks, kterému profesionální karta na posledních soutěžích uniká jen o vlásek. 38letý kulturista měl smůlu i tentokrát. Porazil jej 24letý Jeff Long, kterému se konečně podařilo udělat dobrou formu. Hlavní devizou 168 cm vysokého závodníka byly mohutné vyrýsované kvadricepsy.


Jeff Long na NPC Nationals 2009


Cedric McMillan - kategorie super - heavyweight

Šampiónem nejtěžší kategorie a absolutním vítězem celé soutěže se stal 185 cm vysoký Cedric McMillan. Občan státu Jižní Karolína má za sebou třináctiletou službu u armády Spojených států. V letech 2003 - 2005 se účastnil mise v Iráku, kde trénoval s vlastnoručně vyrobeným náčiním, které si sestrojil z kusů dřeva a rozbitých aut. Na NPC Nationals 2009 mezi těžkotonážníky dominoval. Cedric předvedl impozantní záda plná detailů, mohutná ramena, paže i hrudník. Při hmotnosti převyšující 115 kg si navíc dokázal zachovat úzký pás.32letý kulturista, který je některými pro svůj „V“ tvar trupu dokonce srovnáván s Leem Haneym, mezi profesionály nevstupuje s lehkým cílem. Chce být přínosem pro svůj sport a dostat jej na výsluní, kde by se mu dostávalo zasloužené pozornosti. Rád by docílil, aby se kulturistika stala masovým odvětvím a byl jí věnován i vysílací čas televizních stanic. Zda se obdivovateli Larryho Scotta, Sergia Olivy či Serge Subreta podaří alespoň zčásti vytčené mety dosáhnout, uvidíme v následujících sezónách.


Cedric McMillan na NPC Nationals 2009

  • Rozhovor s Cedricem McMillanem pořízený po jeho triumfu na NPC Nationals 2009 naleznete zde na serveru musculardevelopment.com.


Nové profesionálky kategorií kulturistiky, figure a bikini

Mezi kulturistkami si profesionální kartu vybojovaly Lori Steele, Lisette Acevedo, Nicole Berg a absolutní šampiónka Kris Murrell. V kategorii figure si možnost přestupu k profesionálkám předvedenou formou vysloužila šestice závodnic, včetně absolutní vítězky Mindi Smith. Statutem profesionálních závodnic se mohou nově chlubit i nejlepší účastnice kategorie bikini. Za absolutní vítězku byla vyhlášena Jessica Anderson.Zdroj:
www.flexonline.com
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.repetrope.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.11.15:33Č174 - Cedric a Seth obohatí PROFI, těším se najejich vystoupení ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie