Reklama:

Trenérská škola: nejlepší krok,
jaký jsem mohl udělat

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Poslední letošní kurz se pomalu chýlí ke svému konci, naše frekventanty čekají poslední zkoušky v tomto roce a další se již hlásí na rok příští... Pro velký zájem byl počet kurzů opět rozšířen, a to na celkový počet sedmi. V Praze se jich bude konat již pět, v Olomouci dva (vybrané kurzy nabízejí zároveň novou, celotýdenní formu). Termíny kurzů roku 2010 naleznete zde.

Se závěrem roku nás příjemně potěšila reakce jednoho z našich dřívějších úspěšných absolventů, kterou Vám v původním znění přikládáme k nahlédnutí níže.

Do kurzu jsem nastoupil jako bývalý závodník s desetiletou praxí v posilování. Mým hlavním cílem bylo získat osvědčení, které mě bude opravňovat dělat práci trenéra fitness a posilování. Nedoufal jsem, že se dozvím něco nového a zajímavého... ale opak byl pravdou. Již po prvních hodinách s magistrou Štěpánkou mi bylo jasné, že získat odsvědčení nebude jen tak lehké.

Je to více než rok a půl, co mám po absolvování školy. S naprostou jistotou teď mohu tvrdit, že to byl nejlepší krok, jaký jsem mohl udělat, co se týče výběru školy. Neznám jinou školu, kde by se kladl tak velký důraz na anatomii těla, a to jsem to probíral se všemi možnými absolventy různých škol.

Myslím si, že právě anatomie a následná ukázková cvičení se Štěpánkou jsou to nejdůležitější, co v mé praxi používám. Již od počátku nám tloukli do hlavy, že právě zdravotní problémy jsou hlavním důvodem příchodu klientů za námi, trenéry. Nejen velmi dobrá znalost anatomie lidského těla, ale také znalost latinských názvů svalů, šlach, úponů a kostí byly nedílnou součástí ke splnění závěrečné zkoušky. Nemluvě o diagnostice dobrovolníků, na které jsme koukali dlouhé hodiny a hledali i ty nejmenší chybičky na jejich tělech. :-)

Vždycky mě napadá otázečka, kolik z těch všech "trenérů" u nás, respektive na celém světě, dělá a umí diagnostiku? Je vůbec možné začít trénovat klienta bez úvodní diagnostiky? Zamyslete se i Vy, trenéři a klienti trenérů, zda to, co děláte, jde ruku v ruce se zdravím Vašeho klienta.

Od té doby, co jsem úspěšně ukončil školu Pavla Provázka, pracuji jako trenér v jednom fitku. Rukama mi prošla již spousta a spousta klientů, některé jsem cvičil párkrát a některé cvičím neustále. Bylo a je mnoho otázek, na které hledám odpovědi, ale vím jedno... s každým novým klientem získávám další cenné zkušenosti. Jak říkal Pavel, neexistuje trenér, co ví všechno, důležité je, aby chtěl vědět všechno a neustále se vzdělával.

Možná si teď spousta lidí myslí, že je v těchto odstavcích skrytá reklama, ale mně osobně velmi pomohlo absolvování téhle školy. Díky nevšedním znalostem jsem se prosadil v již tak velkém počtu trenérů. Za tohle všechno patří velké DÍKY Štěpánce za její hodiny anatomie, radám trenéra Pavla Provázka, které v žádných knihách nenajdete, a dalším lidem, kteří výuku zpestřili svými zkušenostmi a názory.

Michal Kulštejn

Část účastníků kurzu 01/2008Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.11.11:42Michael Müller - Trenérský kurz jsem absplvoval před 3 roky v Brně. Osobně ..
23.11.11:07lucy - Musim souhlasit, chodim do kurzu ted a sice me zaverecky t..
20.11.22:25marci - Mohu jen potvrdit,sama jsem kurz absolvovala*22*
20.11.21:18daveM - a pavel trenuje mnoho lidi ?
20.11.20:18jr.e - Myslíš jen ty dvě?....a kolik jich znáš..?..je jich daleko..
20.11.14:56Soty - souhlas, pěkný článek, a určitě kvalitní škola. Jen bych n..
20.11.13:38Kluši - Hezky a pravdivě psané79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra