Reklama:

Grand Prix PEPA 2009
- 31. ročník již tuto sobotu!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

31. ročník Grand Prix PEPA Opava, nejkvalitněji obsazené pohárové soutěže v kulturistice a bodyfitness, se koná již v sobotu 24. října 2009! Kompletní propozice najdete v tomto článku, zajímavosti o soutěži, o její minulosti i o nadcházejícím ročníku si pak můžete přečíst v následujícím rozhovoru s jedním z pořadatelů soutěže panem Stanislavem Pešátem.Jiří Patyk, Robert Piotrkowicz s dcerou a Stanislav Pešát na Grand Prix PEPA Opava 2008


Tuto sobotu proběhne 31. ročník GP PEPA Opava 2009. Jaké vlastně byly začátky tohoto klání?

První ročník se konal v roce 1978. Tenkrát to sice byla jen malá soutěž, ale už v té době přitahovala několik velkých jmen. Trvalo asi 10 let, než soutěž nabyla slušného významu. V začátcích se jmenovala Velká cena Opavy a konala se v různých sálech - v Armádním domě, v sále restaurace Spavice, na Rybníčku, mnohokrát v kině Mír. Posledních asi 15 let se ale koná již pravidelně ve Slezském divadle v Opavě. Po revoluci a založení firmy PEPA spolu s Jiřím Patykem přišly nové možnosti. Otevřeli jsme se světu a vytvořili mezinárodní soutěž, která patří k nejvýznamnějším v Evropě, je v Evropě soutěží vůbec nejstarší a co je hlavní, soutěží, na kterou se hvězdy kulturistiky rády vracejí.

Místo konání - Slezské divadlo v Opavě - dělá z Grand Prix PEPA společenskou událost. Vnímáte to také tak?

Samozřejmě. Symbióza divadla na náměstí s blízkým kostelem tvoří důstojnou kulisu, která soutěž posunuje do nejvyšších pater. Prestiž akce vnímá také opavská radnice - po revoluci jsme založili tradici slavnostního oběda s primátorem, který od roku 1991 při finále nikdy nechybí v hledišti. GP PEPA je nejvýznamnější mezinárodní akcí ve městě Opavě.


Zúčastníte se GP PEPA Opava 2009?
Hlasovat mohou
jen přihlášení čtenáři.

5
ano, jako závodník

8
ano, jako divák

7
budu sledovat přímý přenos

14
ne

Celkem hlasovalo 34 čtenářů.
Tato anketa již byla ukončena.

Jak je obtížné nalákat na soutěž elitní závodníky?

Zásluhou mnohaleté práce si Grand Prix PEPA vydobyla výbornou pozici i jméno. Bude to znít neskromně, ale s výjimkou Mistrovství světa tak dobré závodníky pohromadě nikde neuvidíte. Rozhodují osobní kontakty a dobré jméno organizátorů. Termínový kalendář je všude v Evropě nabitý, Grand Prix PEPA pořádáme téměř tradičně dva týdny před MS mužů. Přestože i ostatní státy mají své nominační závody, tak někteří je kvůli GP PEPA přesouvají.

Které státy budou mít letos zastoupení?

Diváci se mohou těšit na špičkové české závodníky, Slováky, Poláky, Němce, Rakušany, Maďary, Ukrajince, Švédy, Němce, Chorvaty, Litevce, Lotyšce, Moldavce, Nory a také na zástupce Mexika. Soutěžit se bude v kulturistice mužů do 80, do 90 a nad 90 kg, dále v bodyfitness žen a klasické kulturistice mužů.

Kteří závodníci, kteří se v minulosti GP PEPA účastnili, Vám nejvíce utkvěli v paměti?

Z plejády mistrů světa a Evropy musím připomenout Mirka Jastrzebského, čtyřnásobného evropského šampióna, který v Opavě vyhrál třikrát. Dále např. Jarda Kulovaný, Pepík Rakyta, Milan Rolinec… Mnoho mistrů světa uspělo na Grand Prix PEPA před odchodem k profesionálům - stačí jmenovat Zuzku Kořínkovou, Zdenu Tvrdou, Olega Zhura, Zdenku Razýmovou, Jaro Horvátha, Petru Měrtl. Zapomenout nesmím ani na čtyřnásobného mistra světa Igora Kočiše, Bogdana Szczotku, Turka Aekutluga, Švéda Larsona, ale třeba také Štefana Havlíka, Richarda Čadu, Vaška Kváču, Dana Pechánka, Radka Suchomela, z poslední doby pak Roberta Piotrkowicze, Gabku Kubešovou, Ingrid Blagusauskaite, Soňu Kopčokovou, Katku Verbovskou a mnoho dalších a dalších a stovky těch, kteří si přišli jednou dvakrát udělat svou sportovní radost a stát mezi nejlepšími na světě.

Úrovni soutěže odpovídají finanční prémie i věcné ceny…

Všichni finalisté by si měli rozdělit až 300.000 Kč, dalších 300.000 Kč dostanou ve věcných odměnách - doplňcích výživy, pohárech, sportovním oblečení a podobně. Naší specialitou jsou pamětní prsteny pro absolutní vítěze. Výrobní cena asi deset tisíc korun je v jejich případě zanedbatelná, neboť sportovní hodnotu mají mnohonásobně vyšší. Zvlášť ženám se líbí a nechtějí je po soutěži sundat z ruky. Bohužel však nevíme, jak to bude s cenami vypadat letos. Chceme udržet kvalitu soutěže, ale podmínky jsou v republice hrozné a nám se jen velice obtížně naplňuje rozpočet. Ale i tak závodníci rozhodně zklamaní nebudou!

V loňském jubilejním 30. ročníku se Vám podařil husarský kousek, na exhibici jste do Opavy přivedli čerstvého Mr. Olympia Dextera Jacksona. Bude něco podobného i letos?

Snažíme se každý rok o mezinárodní hvězdu. To, co se povedlo vloni, se už asi nikdy nebude opakovat. Původně měl přijet Darrem Charles, také jsme ho měli už na plakátu. Pak volal, že má problém v USA, ale že nám za sebe domluví náhradu. Ze tří jmen jsme si vybrali Dextera. A bylo to. Letos máme několik překvapení a vrcholem bude světová hvězda v ženské kulturistice, která má mimořádně atraktivní vystoupení.


Dexter Jackson na GP PEPA Opava 2008


Kde se dají koupit vstupenky a jaký je časový pořad soutěže?

Semifinále Grand Prix PEPA začne ve 13:00, finále je na pořadu od 17:00. Zbylé vstupenky jsou k vidění na plánku divadla a k dispozici v opavském PEPA Sportu na Zámeckém okruhu 8 vedle zimního stadionu. V den konání pak u pokladny ve Slezském divadle.

Jaký je zájem o soutěž v oblasti médií?

Nejvíce nás těší trvající zájem České televize. Všichni víme, že je kulturistika a fitness celostátně odstrkovaná. A proto je dobře, že alespoň tato historická soutěž bude mít své místo na sportovním kanálu ČT 4, který ze soutěže připravuje zhruba půlhodinový záznam. A dnes už je samozřejmostí vysílání on-line na tv.ronnie.cz. Ale co si budeme nalhávat, atmosféru a vůni závodů doma nezažiješ, takže všechny příznivce kulturistiky a bodyfitness zvu na osobní návštěvu k nám do Slezského divadla!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.10.12:04MOOG - Pridam perlicku. GP Pepa Opava ma takovou prestiz, ze v je..+1
19.10.19:42ohnivak77 - Slováci mají v tu dobu nominaci v Trnavě, tak jsem zvedavá..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 14 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: neskutečná osmiměsíční proměna...
Arnold Strong (09:53) • Co mel za zraneni?jinak proměna klobouk dolů
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
jr.e (14:29) • V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nemělo to být obráceně.?..:) Na...
magazínTereza Luchesi - jak na stojku
havlic (13:32) • jako klidně jsem pro, aby se na ronnie dělaly i tyhle navody, rozhodně to tu má vedle č...
magazínTipovací soutěž 2019 - konečné pořadí
Pekami (08:54) • No... co na to říct. Gratulace vítězům :) Parádní výhry.
magazínJaké byly kondiční soutěže 2019 očima...
plynar (02:49) • Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými ideálnymi ženskými krivkami.. n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra