Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Tréninková poradna
- nová rubrika na Ronnie.cz

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Poměrně často se na mne obrací čtenáři serveru Ronnie.cz o radu, většinou formou soukromých zpráv. Bohužel ne vždy je v mých silách odpovědět, a to především z toho důvodu, že vytvoření obsáhlé a komplexní odpovědi pochopitelně zabere hodně času a toho dnes opravdu nikdo nemá nazbyt a ani já nejsem výjimkou. Ačkoliv se mění forma dotazů, předmětem bývají často stejná nebo podobná témata, například: "Jak sestavit trénink na 3 dny, jak kombinovat určité cviky, jakou silovou rutinu zařadit, jak technicky zvládnout bench-press/mrtvý tah?" apod.

Když podobný dotaz zodpovím ne formou soukromé zprávy, ale právě formou veřejné "poradny", nabídnu odpověď zároveň všem, které právě tato konkrétní problematika zajímá. A přesně to je cílem nové rubriky - diskuse o tréninku, tréninkových principech, technice cviků a zkrátka o všem, co s tréninkem souvisí. Každý týden vyberu několik nejzajímavějších dotazů a odpovědi na ně si budete moci přečíst vždy v samostatném článku. Zároveň se ostatní čtenáři mohou zapojit do diskuse pod článkem a sdělit své názory, postřehy a zkušenosti.


Jak dotaz položit?

Technicky není nic snazšího, než otázku napsat do formuláře níže a odeslat.

Nezapomínejte ale, že pro zpracování odpovědi je zapotřebí dostatek informací a materiálu, se kterým je možné následně pracovat. Pokud se zeptáte a neuvedete dostatek informací, není v mých silách jakkoliv reagovat. Velmi dobrým příkladem je typ dotazu, který se na diskusním fóru Ronnie.cz opakuje skutečně se železnou pravidelností již mnoho let:

"Co říkáte na tenhle trénink?

Pondělí: hrudník + biceps
Středa: záda + triceps
Pátek: nohy + ramena"

Bohužel, na tento trénink neřeknu nic a než bych se pokoušel odpovědět (což je s ohledem na zadání nemožné), raději budu dotaz zcela ignorovat. Pokud totiž neuvedete naprosto přesně cviky, které v tréninku provádíte, počet sérií a počet opakování, Vaše tréninkové cíle, Váš věk a tělesnou hmotnost, tréninkové výkony, zdravotní omezení a další potřebné informace, mohl bych se pouze pokoušet vyvěštit odpověď z křišťálové koule nebo čajové sedliny a tyto postupy nepatří do oboru mé specializace.

Ať Vás již bude zajímat některý konkrétní cvik, sestavení tréninkového plánu, nebo určitý tréninkový postup, snažte se vždy svůj dotaz položit co nejkonkrétněji a uveďte tolik informací, kolik jen bude možné.

Pokud chcete například zkontrolovat techniku cviku, není nic snazšího, než pořídit videozáznam z Vašeho tréninku a umístit ho například do videogalerie. Do svého dotazu pak nezapomeňte přidat odkaz. Analýza videozáznamu se pochopitelně nevyrovná možnosti vidět provedení cviku na vlastní oči při tréninku, ale často postačí k určení základních chyb a nedostatků.

Ačkoliv se vždy budu snažit odpovědět na základě svých znalostí a zkušeností, nabídnu Vám také názory jiných trenérů a odborníků na toto téma.

I vážné věci je třeba brát čas od času ne zcela vážně, takže možná dojde i na "veselé historky z natáčení", nebo slavné výroky (ne)jmenovaných osobností ze světa silových sportů.


Tolik tedy stručný úvod k této nové pravidelné rubrice na stránkách Ronnie.cz. Doufám, že se mohu těšit na množství zajímavých dotazů, které vydatně zaměstnají moji šedou kůru mozkovou při formulování hodnotných a vyčerpávajících odpovědí!

S pozdravem a přáním mnoha úspěchů nejen při tréninku,

Michal Širůčka
odborný redaktor Ronnie.cz


Vaše jméno / Nick:
Váš e-mail:
Váš dotaz do poradny:Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.01.18:57dorado - Ahoj,potřeboval bych radu.Rok jsem cvičil doma s jednoručk..
04.12.10:23PetrSikora - děkuji pane,já jsem to celé četl,ale tak rychle a v takové..
04.12.08:38dirknow - Musíš si ten článek přečíst celý a ne jen nadpis. Čili 1. ..
04.12.08:32smallram - O inteligenci člověka nesvěčí jen to, do jaké míry je scho..
03.12.22:32PetrSikora - a kde že je ta poradna přesně,nějak ji nemohu najít:-)
03.12.16:20j.a.n. - To já bych položil otázku: 12 let jsem pravidelně cvičil, ..
03.12.15:54s.t.3.n.l.y - těšme se na otazky typu :`chci poradne nabrat, jak to mam ..+1
03.12.15:00tarzos - No já myslím, že konečně tady bude dost článků, který se d..
03.12.12:18Peter Ustinov - tak nevim jestli se tak nudis, nebo te ronnie tak kralovs..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie