Reklama:

Soustředění mládeže 2009:
fotoreportáž z víkendu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Fantastická atmosféra, zapálené oči začínajících závodníků, řada nově navázaných přátelství a vyčerpávající tréninky pod vedením pořadatelů, při kterých se každý ze sebe snažil dostat jen to nejlepší. K tomu všemu přesně navazující časový program bez hluchých míst naplněný přednáškami a semináři o metodice předsoutěžní přípravy, spousta názorných ukázek provedení pózingu a návštěva exkluzivního hosta Petra Březny, který se vedle besedy a fotografování přímo zapojil i do tréninku několika borců. V sobotu večer povedená soutěž o nejlépe připraveného a nejlépe pózujícího účastníka soustředění, po celý prodloužený víkend skvělá a pestrá dietní strava i kvalitní doplňková výživa od společnosti Extrifit. To vše v příjemných prostorách hotelu Pod kaštany, kde byly ubytování, přednáškový sál, restaurace i posilovna Pro-life Fitness Telč od sebe vzdáleny doslova jen několik kroků. Pokud si vše výše uvedené zkusíte představit, stejně se (pevně v to věřím) pocitům, se kterými odjížděli účastníci víkendového soustředění v Telči, pouze přiblížíte. Pojďme ale po pořádku…


Na soustředění jsem dorazil v pátečních odpoledních hodinách spolu s ostatními účastníky, kteří postupně přijížděli dle programu mezi 16. až 20. hodinou, dříve příchozí stihli ještě odpolední trénink pod vedením pořadatelů. Celé osazenstvo se tedy kompletně pohromadě sešlo až na večeři ve 20 hodin, kde Lukáš Roubík krátkým proslovem oficiálně zahájil celé soustředění, přivítal všechny mladé závodníky a seznámil je s časovým programem.

Fakt, že soustředění pořádají dva lidé, kteří sami dlouhá léta soutěžili v mládežnických kategoriích a dobře tak na vlastní kůži znají všechny útrapy předsoutěžní přípravy, byl znát na každém kroku, a to i v takovém detailu, jakým bylo zajištění bohaté zeleninové oblohy, která se stala velmi vítaným „dovoleným“ chuťovým zpestřením pro borce, kteří jsou nyní již řadu týdnů na monotónní kulturistické dietě.

Po večeři a krátké pauze na vybalení zavazadel jsem se spolu se všemi účastníky i mým fotoaparátem a videokamerou (pozn.: záznamy ke zhlédnutí na Ronnie.cz určitě budou!) přesunul do přednáškové místnosti, kde oba pořadatelé připravili první seminář o správném provedení pózingu, ve kterém nejprve Lukáš Roubík na příkladu Milana Šádka názorně a podrobně rozebíral správné provedení jednotlivých póz skutečně ze všech stran, včetně upozornění na nejčastější chyby.

Konečně druhý den ráno před snídaní došlo při ranní kontrole forem i na pózing všech zúčastněných, kterým oba pořadatelé postupně spravovali jednotlivé postoje.

Po skončení hodinového nácviku pózování a snídani byla na řadě přednáška v posilovně na téma tréninkové metodiky v průběhu předsoutěžní přípravy, kterou vedl Lukáš Roubík. Ale ještě předtím jsem všechny účastníky (i jejich dosud usměvavé tváře před vyčerpávajícím tréninkem, který následoval ihned po přednášce) zvěčnil na společné fotografii.

Pojďme se nyní podívat rovnou na chvíle, kdy se v průběhu intenzivních dopoledních tréninků úsměvy zúčastněných borců z jejich tváří na několik okamžiků vytratily!

Ovšem úsměvy všech tvrdě trénujících borců se na jejich tváře ihned po dokončení tréninku vrátily, a to dokonce i po absolvování tvrdého tréninku stehen pod vedením Lukáše Roubíka, který je na fotografii uprostřed s oběma spokojenými borci Zdeňkem Chuchlem vlevo a Tomášem Klíčem vpravo.

Samozřejmě, že ke spokojenosti všech trénujících kluků přispěla i kvalitní doplňková výživa od společnosti Extrifit, která rychlé zotavení po takto intenzivních trénincích umožňovala. Nejvíce „na dračku“ šel po trénincích 90 % syrovátkový izolát, který si nemohli účastníci vynachválit zejména vzhledem k jeho výborným chuťovým vlastnostem, což u takto vysokoprocentních izolátů nebývá zvykem.

Po odtrénování všech sedmnácti účastníků se v pauze před obědem posilovna téměř vyprázdnila, zůstal zde pouze Juro Juráček, který přijel na soustředění až ze Slovenska hlavně kvůli detailnímu nácviku správného provedení pózování, a tak s ním Lukáš zůstal a procvičovali jak povinné pózy, tak i volnou sestavu.

Druhý z pořadatelů, Milan Šádek, který se sám také připravuje na jarní juniorské soutěže, využil volnou půlhodinu před obědem k tomu, aby vůbec stihl i svůj vlastní trénink.

Než přejdeme k dalšímu programu, přidejme na tomto místě několik momentek ze sobotního oběda.

Několik chvil po obědě začínal v přednáškové místnosti další blok přednášek a seminářů, kde nejprve vystoupili oba pořadatelé Lukáš Roubík a Milan Šádek s podrobným rozborem metodiky předsoutěžní diety a suplementace, aby byli posléze vystřídáni předsedou sportovně-technické komise Svazu kulturistiky a fitness ČR Tomášem Dluhošem a dozvěděli se řadu praktických informací o pravidlech a struktuře SKFČR, registracích a jejich prodlužování, přihláškách na soutěže, boji proti dopingu apod.

Když bylo vše důležité probráno, program pokračoval po krátké přestávce opět v posilovně odpoledními tréninky, kde se z ničeho nic k údivu všech cvičících kluků objevil ve dveřích Petr Března, který na místo soustředění dorazil o dvě hodiny dříve, a tak se rovnou zapojil do tréninku několika borců.

Po skončení odpoledních tréninků se účastníci odebrali na večeři a my volný čas před začátkem semináře využili k vyfotografování několika snímků na louce za hotelem.

Po večeři konečně začal dlouho očekávaný seminář Petra Březny, ve kterém Petr přátelsky zodpovídal mladým klukům všechny dotazy, vyprávěl své zážitky z nedávné cesty do Kalifornie i své vzpomínky z let, kdy také soutěžil v juniorských kategoriích. Na konec semináře jsem pak pod záminkou detailního nácviku pózování na celém soustředění poprosil i Petra, zda by mladým klukům neukázal jednotlivé pózy ve svém provedení a Petr nezaváhal ani chvilinku.

Ihned po skončení semináře se utvořila dlouhá fronta na Petrově autogramiádě a nesměly chybět samozřejmě ani jednotlivé fotografie s účastníky, kde se Lukášovi podařilo vyhecovat některé kluky i k tomu, aby si s Petrem zapózovali!

Po osmé hodině večerní se všichni kluci začali se zápalem pečlivě připravovat na souboj o nejpřipravenějšího a nejlépe pózujícího účastníka soustředění.

Rozhodující porota ve složení Lukáš Roubík, Milan Šádek, Tomáš Dluhoš, František Nádvorník a Petr Března pečlivě porovnala všechny účastníky...

...aby z pětice finalistů vybrala v napínavém souboji dva vítěze. Zleva Zdeněk Chuchel, Juro Juráček – nejlépe pózující účastník soustředění, Daniel Rigo – nejlépe připravený účastník soustředění, Michal Dlouhý a Michal Tosecký.

Co ještě dodat závěrem? Není pochyb, že se oběma hlavním organizátorům podařilo připravit úspěšnou akci, na které dokázali všem zúčastněným klukům předat jak neocenitelné zkušenosti z kulturistické předsoutěžní přípravy i projevu na soutěžích, tak díky svému zapálení i mnoho nové motivace do zbytku těžké přípravy před odstartováním jarních dorosteneckých a juniorských soutěží i do celé kulturistiky jako takové. Oběma, Lukášovi Roubíkovi i Milanu Šádkovi patří velké poděkování!Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.05.20:15yazi - sekat ruce
30.05.16:42Nasser - Jsem opravdu zklamán tím, co se stalo. Je to ubohost... Ji..
30.05.10:46No_pain - Hm tak to je škoda, do nikoho z těch kluků bch to neřekl....+1
30.05.09:15R.i.g.o.s. - Tak to je fakt ostuda no ten co to udelal to musel byt dob..+1
29.05.23:49Mára - Ano, přesně tak. Před víkendem tam byla inventura a pak už..
29.05.22:31setny - Marku tohle myslis vazne, ze mate podezreni, ze nektery z ..
29.05.21:43Mára - Byl to pěkný víkend, rád jsem ho prožil v prostředí kluků,..
28.05.14:34chocolate - chysta se někdo na moravu juniři do 70kg?-2
28.05.00:0670mMyW!53 - aji ste zachlastali?*1* -2
27.05.22:23Nasser - nějaké fotky najdete také ve fotoreportáži na http://www.k..
27.05.21:44Matesmon - Čau kluci, chystáte se někdo na starší dorost do 65 kg na ..-2
27.05.20:22ShawnRay - Bylo to skvely, kluci to meli perfektne pripraveny, vsecko..+1
27.05.20:05koudy42 - Včeličky jdou hned poznat :), Peťa má formu.-3
27.05.19:14Irons - Soustředění bylo skvělé.Hodně poučné co se týče pozingu,st..+1
27.05.16:03DymatizeBoy - Někteří kluci určitě vypadají zajímavě. Konkurence bude na..+2
27.05.15:58fidosek - pekne fotky a urco to byla super akce pro vsechny a urcit ..+2
27.05.14:11Zdenye - Moc se mi to vse libi. Jen tak dal. Trochu OT, ta jedna f..
27.05.13:43Sepp18 - zeleninka, řvaní a nakonec divadylko moc pěkny kluci jen..-2
27.05.13:38No_pain - Tak jsme se dočkali... byla to fakt nádhera... jsem rád že..
27.05.13:35randy-franta - Chudáci kluci. Vedle Petra si musí připadat jak batolata....-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie