Reklama:
VÝPRODEJ: Proteinové palačinky za 11 Kč
...nebo proteiny od 14 Kč a další! Více zde.

Jaké bude Mistrovství ČR
mužů, žen a párů 2009?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY
Mistrovství Čech: propozicevýsledkyfotogalerierozhovory s vítězivideozáznamy
Mistrovství Moravy a Slezska: propozicevýsledkyfotogalerierozhovory s vítězivideozáznamy
Mistrovství ČR: propozicevýsledkyfoto 1foto 2rozhovory s vítězi
DOROST, JUNIOŘI, MASTERS
Mistrovství Čech: propozicevýsledky a fotogalerie
Mistrovství Moravy a Slezska: propozicevýsledky a fotogalerie
Mistrovství ČR: propozicevýsledkyfoto 1foto 2videozáznamy

Jarní mistrovská sezóna začíná za několik dní, vrcholem její první části bude Mistrovství České republiky mužů, žen a párů 2009, které proběhne ve dnech 16. a 17. května v Jihlavě. A právě o tomto šampionátu jsme v krátkém rozhovoru mluvili s jednou z pořadatelek Janou Paulátovou.

Proč jste se rozhodli letos pořádat soutěž u Vás v Jihlavě?

Pět let v našem městě úspěšně vedeme posilovnu Fitness Factory a každý rok připravíme slušný počet závodníků a závodnic, takže nám uspořádání soutěže přišlo jako další logický krok. Navíc nejen region Jihlavska, ale i celý kraj Vysočina nebyl ve své dlouhé historii hostitelem takto významné události kulturistiky, jakou Mistrovství České republiky mužů, žen a párů nepochybně je. V samotné Jihlavě se poslední kulturistická soutěž konala v roce 1983, takže i město bere skutečnost, že se nejvýznamnější letošní soutěž koná právě zde, jako obrovskou poctu a zároveň výzvu představit se a své služby a produkty.

Soutěž pořádáte spolu s SK PEPA Opava. Jak došlo ke spojení?

Původně jsme projevili zájem o pořádání víceméně jakékoliv soutěže pro jaro letošního roku, přemýšleli jsme maximálně nad Mistrovstvím Moravy a Slezska mužů a žen. Potom se ale ozval pan Pešát a nabídl nám, že bychom mohli společně zkusit zvládnout dvoudenní mistrovství celé republiky. Nebyl důvod tuto nabídku odmítnout. Proč se nepřiučit přímo od něj, vždyť je to nejzkušenější organizátor v naší zemi. Nikdo jiný Vám takovou zkušenost nabídnout nemůže. A tak jsme přijali. Teď doufáme a věříme ve skvělé výsledky a uděláme vše pro maximální spokojenost všech zúčastněných.

Mistrovství se koná v Domě kultury ve dvou po sobě jdoucích dnech, je v tuto chvíli připraven podrobný časový scénář? Kdy začíná prezentace a kdy samotná soutěž v obou dnech?

Sobotní prezentace začíná v 10:00, tento možná trochu nezvyklý čas dává všem účastníkům dostatek času v klidu a pohodě do Jihlavy bez zbytečně brzkého vstávání přijet. Semifinále startuje od 12:00, nedělní finále jednu hodinu po poledni. Dopolední volno v neděli využil Svaz kulturistiky a fitness ČR k zajímavému semináři o výživě, který je určen jak pro trenéry, tak pro běžné zájemce. Současně proběhne i zasedání Výkonného výboru SKFČR, který bude kromě jiných úkolů i schvalovat nominaci na Mistrovství Evropy 2009.

Pozn. red.: kompletní scénář k MČR si můžete stáhnout zde.

Jak vypadají samotné prostory pro soutěže, sál, šatny, rozcvičovna?

Sál Domu kultury je připraven pro tuto akci pojmout až 800 lidí, z toho 700 k sezení a 100 balkónových míst k stání. Šatny pro závodníky jsou dostatečně dimenzované, samozřejmě zvlášť pro muže a ženy. Trochu kapacitně omezená bude rozcvičovna, přece jen je Dům kultury uzpůsoben spíše pro koncerty a kulturní akce než pro sport, ale i tak věřím, že bude pro závodníky dostačující. K dobru zde přichází trend posledních let, kdy se závodníci musí umět rozcvičit pomocí izometrie s ručníkem, protahovacími gumami apod.

Bude v rámci mistrovství probíhat i fitness výstava?

Ano, Dům kultury je několikapatrová členitá budova, která je ideální na pořádání takto velkých akcí i s dalším obsahem. Díky prostorným mezipatrům získávají vystavovatelé skvělou možnost prezentovat své výrobky a služby návštěvníkům, kteří směřují do hlavního sálu. Podrobnou nabídku s možností objednání ploch jsme zasílali potencionálním partnerům, ke zhlédnutí na internetu je na stránkách SKFČR.

Jak to bude s jídlem pro diváky, jsou v blízkosti vhodné restaurace?

Restaurace je přímo v prostorách kulturního domu, ta bude speciálně pro potřeby diváků mistrovství rozšířena a otevřena po oba dva dny v době obědů. Pro pohodlí diváků bude připraveno několik menu, která urychlí možnost rychlého objednání a obsloužení. Navíc je ale dům kultury situován v centru města, pokud tedy divák nebude spokojen s nabídkou přímo v místě konání, pohodlně se pěšky dostane během pár minut do řady dalších okolních restaurací, pizzerií, steak hausů atd.

Jak bude postaráno o závodníky?

Já i Věrka (pozn. red.: Věra Mikulcová, další z pořadatelek) jsme obě závodnice, takže se o to více snažíme, aby zde všichni soutěžící byli maximálně spokojeni. Samozřejmostí jsou opravdu atraktivní ceny, které mohou získat. Jsme si všichni vědomi, jak nákladná je příprava každého z nich a tak se jim cenami, které mohou vyhrát, snažíme ulehčit přípravu na další soutěže. Navíc jako pozornost hned u prezentace obdrží každý balíček se sportovním občerstvením.

A diváci?

I pro ně máme něco výjimečného. Ke každé sobotní semifinálové vstupence obdrží každý divák volnou vstupenku na Havana Party v hodnotě 200 Kč, která se koná týž den večer na zimním stadiónu v Jihlavě!

Jakým způsobem vlastně mistrovství v Jihlavě propagujete?

Propagace je velmi důležitá, proto se jí v těchto dnech intenzivně věnujeme. Rádi bychom oslovili co nejširší veřejnost, chceme, aby každý v Jihlavě věděl, co se tady koná, rádi bychom přiblížili náš sport laickému obecenstvu. Kromě tradičního pojetí reklamy formou plakátů a inzerce v místních novinách, v rádiu a na internetu využíváme i neobvyklých forem, jako je „mluvící auto“, „chodící panáci“ nebo obří billboard umístěný na Domu kultury.

Jak se vlastně sama díváte na to, že se mistrovství koná ve dvou dnech?

Mistrovství České republiky bude do dvou po sobě jdoucích dní rozděleno poprvé v historii. Tento styl organizace se aplikuje na všech významných mezinárodních soutěžích. Velkou výhodou je časové rozložení plánu tak, aby byl dynamický a pro diváky více než atraktivní. Současně si ale lámeme hlavu, co to udělá s diváckou účastí. Souhlasíme ale s funkcionáři svazu, že je nutné dát k sobě kategorie mužů a žen, protože vzpomeňme na loňskou republiku žen, jak skvěle byla v Orlové zorganizována a přitom jak malou měla diváckou účast. To by se letos, doufáme, mělo výrazně změnit.

Dva dny soutěží, to s sebou nese nutnost ubytování jak závodníků, tak jejich doprovodu a diváků. Jaké jsou v Jihlavě pro to podmínky?

I tady jsme mysleli v první řadě na pohodlí závodníků. Místo ubytování je situováno asi tři minuty chůze od místa konání. Příjemné čisté pokoje, sprchy i sociální zařízení. Celý objekt včetně parkování je rezervován pouze pro účely naší soutěže. Přestože je ale míst dostatek, je nutné si je rezervovat předem. Žádáme tedy všechny, kdo budou mít o ubytování zájem, aby nás kontaktovali a ubytování si včas zajistili. V takovém případě je cena 250 Kč na osobu a noc. Budou-li zájemci riskovat a nechávat zajištění ubytování až na den konání, nemusí na ně zbýt místo a navíc je v tu chvíli lůžko o 50 Kč dražší.

Jaké jsou vlastně ceny vstupenek?

V prodeji je na oba dva dny celkem 1500 lístků, jejich prodej je zajištěn několika cestami. Nejsnazší je možnost objednání on-line v internetovém obchodu Ronnie.cz, samozřejmě ale bude možné zakoupit vstupenky i na místě v den konání. Sobotní vstupné činí 150 Kč a místa nejsou číslována, na neděli je sál rozdělen na několik částí s cenami vstupenek od 250 do 500 Kč.

Žádná takováto akce se neobejde bez partnerů a sponzorů. Jak se s nimi dařilo Vám?

Letošní jaro je v porovnání s těmi předchozími jistě velmi nestandardní, neboť naše republika i většina světa prochází finanční krizí. Z tohoto důvodu se ze sponzorství vyloučily všechny velké společnosti i státní dotace. Mnohdy jsme slyšeli, že by pomohly rády, ale mají nastavené „stop stavy“ v otázce jakéhokoliv sponzoringu. Hodně nám ale pomohl kraj Vysočina a také řada drobných podnikatelů, kteří nás velmi mile překvapují svým pozitivním přístupem. Již předem děkujeme všem, kteří se rozhodli pomoci podpořit naše úsilí a uspořádat kulturistický svátek všech přátel a příznivců tohoto sportu, Mistrovství České republiky v kulturistice, fitness a bodyfitness mužů, žen a párů v Jihlavě.

Další informace naleznete na stránkách pořadatelů zde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.05.22:52BigOne - přepište v tom .PDF časovým plánu alespoň kategorii nad 90..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 86 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie