Reklama:

10 otázek pro...
Stanislava Shona

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Před několika lety mi kamarád v posilovně povídal o člověku, který si sice cvičí jen tak pro sebe, ale má skvělé výsledky. Po nějaké době jsem ho objevil na stránkách jednoho časopisu v soutěži čtenářů a v loňském roce jsme se potkali v rozcvičovně na mezinárodním mistrovství Rakouska 2008. Dnes trénuje v brněnském Gold´s Gymu a v rukou trenéra Viktora Hella zraje jako víno.

Jsi poměrně novou tváří české kulturistické scény, zkus se nám trochu představit. Kolik ti je let, odkud pocházíš a v jaké kategorii momentálně soutěžíš?

Jmenuji se Stanislav Shon a v letošním roce oslavím 50 let. Pocházím z Mutěnic u Hodonína, ale již 30 let bydlím v Brně. Letos budu poprvé soutěžit v kategorii masters nad 50 let.

Vzpomeň na své kulturistické začátky a prozraď našim čtenářům, co tě přivedlo k tomuto sportu?

Posilovat jsem začal v 90. letech, jen tak pro svoji kondici. V roce 2005 jsem se přihlásil do soutěže GRAND PRIX časopisu Svět kulturistiky, kterou jsem vyhrál, a totéž následovalo i v letech 2006 a 2007. V roce 2008 jsem se poprvé postavil na soutěžní prkna.

Jak probíhá tvoje soutěžní příprava, jak často trénuješ a jak dlouho před soutěží držíš dietu?

V mimosoutěžním období trénuji systémem 2+1, v předsoutěžní přípravě zvyšuji tréninkovou zátěž na 3+1. Dietu držím cca 8 týdnů.

Jsi chlap jako hora, přibliž nám své míry, silové výkony a z hlediska kulturistiky, kde vidíš své silné stránky a slabiny?

Své míry si neměřím, snad občas jen ruce, které se momentálně pohybují kolem 52 - 53 cm. Váhu si nyní udržuji kolem 114 kg. Silové výkony nejsou mojí silnou stránkou, v bench-pressu jsem schopný zvednout 170 kg. Silné partie vidím v pažích, se kterými jsem neměl nikdy problémy. Horší jsou nohy, ale dělám vše, abych je zlepšil.

Jaké suplementy během příprav používáš a které aerobní aktivitě dáváš přednost?

Během přípravy používám protein, aminokyseliny BCAA, kreatin monohydrát. Aerobní aktivitě se v posilovně nevěnuji, raději se projedu na kole v přírodě.

Na nedávném mistrovství světa v Plzni jsi reprezentoval Českou republiku. Jak s odstupem času hodnotíš své vystoupení a jaké celkové dojmy v Tobě zanechal tento šampionát?

Své vystoupení v Plzni hodnotím dobře, vždyť jsem v tomto sportu nováčkem a pro mě osobně jsou to ohromné zkušenosti.

Jakých úspěchů jsi zatím dosáhl v dosavadní sportovní kariéře?

  • mistrovství Rakouska masters 40 – 50 let - 2. místo
  • mistrovství ČR masters 40 – 50 let - 6. místo
  • mistrovství světa 40 – 50 let - 12. místo

Snad každého kulturistu oslovila postava Arnolda, nebo některého z „profíků“, máš i Ty nějaký sportovní vzor?

Ve svém věku už žádný vzor nemám, to by mi muselo být tak o 30 let méně. Já si ale myslím, že by měl každý zůstat sám sebou.

Kulturistika je časově velmi náročný sport, podaří se Ti najít i čas na nějaké koníčky či jiné aktivity?

Kulturistika mi sice zabere hodně času, ale občas se s manželkou projedeme na kole a posedíme s přáteli u dobrého jídla.

Jaké máš plány do budoucna, jak v osobním životě, tak i ve sportovním?

Plány do budoucna? Určitě bych se chtěl letos prosadit na mistrovství ČR masters nad 50 let a od toho se budou odvíjet moje další závody. V osobním životě si přeji hlavně zdraví sobě i své rodině, to je v životě asi to nejdůležitější.

Poděkoval jsem Standovi za rozhovor a sledoval společný trénink s Viktorem Hellem. No, musím přiznat, že jich byl plný Gold´s Gym, a pokud Standovi vyjde forma podle jeho představ, bude to paráda. Tolik svalů v kategorii masters nad 50 let jsme dlouho neměli.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.04.16:00kwaker - je to jeden z mála lidí, který si na nic nehraje a pozdrav..
22.04.16:55ibizka - Nejlepší taťka na světě. Budeme Ti všichni držet pěstičky ..+2
22.04.08:40Dzejvr - Se Staněm sem měl možnost několikrát potrénovat a sledovat..
21.04.20:01Geroj - 50 let? Klobouk dolu*79* *1*
21.04.19:47Č174 - Na ten věk hodně dobrý *79*
21.04.15:43fidosek - dobry rozhovor jako vsechny!
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra