Reklama:

10 otázek pro...
Martinu Dreher

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V dnešním rozhovoru Vám představíme milou a věčně usměvavou bodyfitnessku z Brna Martinu Dreher. Na první pohled se Martina jeví jako drobné a křehké stvoření, ale hned nato Vás překvapí energická a velmi cílevědomá žena plná životního elánu a optimismu. K příjemnému rozhovoru jsme se sešli v Brně Komárově, kde vlastní malou posilovnu s názvem Martina Dreher Fitness. Zastihl jsem ji zrovna při tréninku na konci objemové fáze přípravy, takže rozhodně bylo na co se dívat.

Na začátek trochu seznámení s tvou osobou. Prozradíš nám, kolik ti je let, odkud pocházíš a v jaké kategorii soutěžíš?

Je mi 35 let a pocházím z Brna. Nyní bydlím asi 20 km za Brnem a v jaké kategorii se prezentuji? Bodyfitness do 160 cm.

Zavzpomínej na své dětství a prozraď našim čtenářům, co tě přivedlo k tomuto sportu?

Moje dětství bylo veselé i neveselé, snažila jsem se hodně sportovat, což mě vždycky bavilo. Ale kulturistika a fitness mě nikdy nelákaly. Několikrát jsem sice byla s kamarády v posilovně, ale jak říkám, nic mi to nepřinášelo, takže mě to ani nebavilo. Na druhý den mě všechno akorát bolelo, tak jsem si řekla, že nejsem sebedestrukční a už jsem tam nešla. Až jednou za mnou přijela kamarádka s novým přítelem, který se hned ptal, jestli cvičím, že mám vypracovanou postavu, a jestli bych nechtěla pracovat u něj ve fitku. Odpověděla jsem, že necvičím, ale práce vypadala zajímavě, tak jsem souhlasila, že ji zkusím. Začala jsem pracovat ve fitcentru BlueStar, kam po nějakém čase nastoupil i pan Jiří Řehůřek, rozhodčí kulturistiky a fitness sportů, no a bylo vymalováno. Začala jsem se cvičení více věnovat, i co se suplementů a zdravé výživy týče, a po nějakém čase mě to chytlo natolik, že jsem začala závodit.

Jak probíhá tvoje příprava, jak často trénuješ a jak dlouho před soutěží držíš dietu?

Moje příprava začíná zhruba pět měsíců před závody, kdy pomalu stahuji stravu. V mimosoutěžním období jsem gurmán, jím vše a ve velkém množství. Cvičím 3x týdně. Po měsíci jsem už jen na mase, rýži a zelenině. Podle formy si ale sem tam udělám takzvaný prasící den, kdy splácám, na co přijdu. Potom je mi samozřejmě špatně, takže jsem ráda, že můžu baštit zase svoji rýži a maso.

Jaké suplementy v dietě používáš?

V dietě užívám aminokyseliny, glutamin, L-karnitin, podle potřeby různé spalovače, vitamín C, vápník, hořčík, zinek, glukosamin, chondroitin.

Co aerobní aktivita, jaké dáváš přednost a v jakém rozsahu?

Aerobní aktivity doslova nenávidím, dávám přednost rychlé chůzi ráno nalačno se svým pitbulem, který to mimochodem také potřebuje. Večer se ve fitku trápím na eliptikalu. Jedu dvoufázově, vše se zase odvíjí od toho, jak momentálně vypadám, některé dny kardio zařazuji jen jednou.

Udržuješ si svoji formu i v mimosoutěžním období?

Ano, přes léto si formu držím, ale na podzim a v zimě se tedy nedržím vůbec.

Jakých úspěchů si nejvíce ceníš ve své dosavadní sportovní kariéře?

Nejvíce si cením 12. místa na ME v Makedonii 2008. Já už jsem chtěla se závoděním skončit, ale po ME, které mě nadchlo, jsem se rozhodla pokračovat. Chtěla bych celkově zkvalitňovat formu a nominovat se na ME 2009.

Máš nějaký sportovní vzor? Ovlivnil tě někdo z hlediska sportu?

Ne, nemám žádný sportovní vzor. Kdysi se mi hrozně líbila Claudia Kinski, ale vzorem mi nebyla.

Vedeš posilovnu, máš své klienty. Zbývá ti čas ještě na tvé zájmy nebo koníčky?

Dobrá otázka. Řeknu ti, že nemám čas skoro na nic. Jsem ve fitku od rána až do večera, a když dojedu domů, jsem ráda, že vyřídím poštu, najím se a jdu spát. Když se začnu připravovat na závody, to už je úplný konec, ale to znáš určitě sám. Naštěstí je synovi už 15 let a s ledasčím mi může pomoci. Mám totiž 4 pejsky, na které tedy nemám vůbec čas a on se o ně stará. Ale myslím, že jsou na tom lidi i hůř.

Jaké máš plány do budoucna ve sportu a v osobním životě?

Ve sportu chci nadále vylepšovat svoji formu. Mým cílem se stala nominace na již zmiňované ME 2009, no a v soukromém? Mám jen jedno přání: být štastná a spokojená.

Děkuji a přeji splnění všech přání a cílů!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.02.09:46matess - Díky Leni a kdy tebe uvidím závodit??*1*
26.02.14:05LenkaL. - držím pěsti!!!!!!! *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra