Reklama:

Erasport Cup 2008 - ohlédnutí

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Martin Jebas] Letošní kulturistický podzim proběhl ve znamení více než úspěšného návratu soutěží v kondiční kulturistice. Druhou z nich hostilo Brno a proběhla pod taktovkou Luboše Koumala. A právě ten krátce po jejím skončení připravil ohlédnutí za tímto kláním, které tak trochu nedopatřením leželo v našem redakčním systému až do dnešního dne. Ale i přesto, že je Erasport Cup 2008 hezkých pár týdnů za námi, věřím, že Vás Lubošův následující report zaujme.


[Text: Luboš Koumal] Již od pátečního předvečera soutěže jsme s celým realizačním týmem připravovali brněnské kulturní centrum Musilka na sobotní nápor kulturistů, trenérů a diváků. Jak bývá na podobných akcích zvykem, téměř celý interiér Musilky jsme zahalili do fólie proti ušpinění od Dreamtanu. Přichystali jsme tradiční svazová loga a loga sponzorů, patřičné osvětlení pódia a ceny pro úspěšné sportovce. Naleštili jsme medaile a poháry a těšili na den D.

V sobotu se před jedenáctou hodinou začali sjíždět aktéři soutěže i se svými doprovody a výpravami, aby přesně podle propozic soutěže mohla v 11:30 začít prezentace. Procedura vážení, zapisování a řazení do kategorií probíhala na pódiu, zatímco realizační tým pomalu obsazoval svá místa. Zvuková režie, pokladna, vedoucí závodníků, sekretariát i moderátor byli skvěle připraveni, a tak jsme úderem 13. hodiny začali na ostro.

Po úvodních slovech moderátora a ředitele soutěže přivedl na pódium hlavní rozhodčí první kategorii – juniory do 21 let. Z této nejpočetnější kategorie soutěže přímo čišela bojovnost a chuť utkat se o příčky nejvyšší. Pro většinu z nich je letošní sezóna tou první, ale mnohé jsme viděli před týdnem na GP Jalex Krnov, kde si odbyli svůj křest ohněm. Takže na prknech, které znamenají kulturistiku, byli jako staří rutinéři.

Horlivé mládí vystřídala kategorie mužů do 30 let. Zde už jsme měli možnost vidět i „hotové kulturisty“, o nichž v budoucnosti určitě ještě uslyšíme.

Tvrdé a vyrýsované svaly vystřídaly něžné křivky z kategorie bodyfitness. Šestice zástupkyň něžného pohlaví dostala téměř celou halu do varu, takže o skvělou závodní atmosféru bylo postaráno.

Brněnskou pohárovou soutěž uzavřela kategorie mužů nad 30 let. Působila mírně různorodým dojmem, a to jak předvedenými formami, tak postavami. Ale chlapi bojovali statečně.

Finálovou část odpoledne zpestřila celá řada hostů a osobností. Ve světlech reflektorů a pod palbou všetečných otázek moderátorů se ocitli nedávný narozeninový oslavenec František Zálešák, Milan Šádek se svojí exhibicí, zapózoval i Viktor Hell. Celou trojici jsme měli možnost vidět i na Mistrovství světa juniorů a masters 2008 v Plzni. Barbora Benešová, další vzácný host, losovala dokonce tombolu pro diváky. Ve chvíli sčítání výsledků a psaní diplomů jsme na pódiu přivítali také dvojici mistrů republiky z Vyškova - Mirka Hanáka a Honzu Rause.

Celé odpoledne šlapalo v pěkném tempu a bez zbytečných prostojů. Všichni soutěžící byli odměněni za své výkony a za zmínku stojí, že jsme udělovali medaile i za páté místo. Absolutním vítězem soutěže Erasport Cup 2008 se stal Petr Hamerník a měl jsem tu čest předat mu trofej v podobě krásného poháru.

Závěrem této reportáže bych poděkoval především sponzorům, jmenovitě generálnímu sponzoru firmě Erasport, chytré výživě SmartLabs, firmě Fitness World a H-Sport za krásné ceny pro závodníky. Děkuji také sboru rozhodčích za kvalitní práci a zvukové režii za bezchybnou skvělou produkci. A především celému svému realizačnímu týmu, bez kterého by soutěž nedopadla tak skvěle. Děkuji Vám z celého srdce.

1. ročník Erasport Cup dopadl na výbornou a věřím, že vysoce nastavenou laťku potvrdíme i v příštím roce, při Erasport Cup 2009!


Výsledky naleznete zde a kompletní fotogalerii zde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.12.10:02mamnoa - pekne jak se snazite podporit domaci scenu... sama znama j..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra