Reklama:

Olympia Weekend 2008
- tisková konference

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Fotogalerie

[Text: Igor Kopček] 26. 09. 2008, 7:00 - před malou chvílí skončila druhá oficiální část Olympia Weekendu pod názvem Meet the Olympians, na které se prezentovali kulturisté (z hlavní kategorie i kategorie do 202 liber), kulturistky, fitnessky a bodyfitnessky. Podle zájmu o autogramy věří diváci nejvíce Cutlerovi, Wolfovi, Dexterovi, ale řady se tvořily i u Melvina Anthonyho a Phila Heatha. Formu nám ukázal z těžších závodníků Toney Freeman (je podstatně, podstatně tvrdší než na Mr. Olympia 2007, kde díru do světa rozhodně neudělal) a několik zástupců kategorie do 202 liber. Na střetnutí se neobjevil Jaro Horváth, který mi při vážení ukázal formu (po nemoci se opět dal dohromady, ale rozhodovat se bude v sobotu a ne dnes, v pátek ráno). Mišo Mokoš s přítelkyní Lívií, která sa zhostila úlohy moderátorky na jedničku, odchytávali závodníky a závodnice a mámili z nich rozhovory. Kde byli úspěšní, tam jim s kamerou asistoval Martin Hanzel. Vše se již brzy objeví na našem webu. Aktuálně dokončujeme třetí klip, na kterém najdete záběry z vážení kategorie do 202 liber.

[Text: Martin Hanzel, Igor Kopček] 26. 09. 2008, 02:00 - máme za sebou první oficiální část Olympia Weekendu, Olympia Press konferenci. Co nás nejvíce zaujalo? Pojďme pěkně po pořádku:

Dennis Wolf sklidil největší potlesk od přítomných diváků a i organizátoři Mr. Olympia si uvědomují, že jeho role v tomto ročníku nebude zanedbatelná. Dali to najevo také tím, že ho usadili hned vedle Cutlera. Oba se v následujících minutách stali vděčným terčem pro přítomné novináře, kteří je opakovaně a opakovaně fotografovali ve snaze dosáhnout co nejoriginálnějšího záběru. Dennis si sympatie navíc získal i jako tlumočník – tlumočil Šelestovovi ruštinu do angličtiny podobně jako Dennis James v případě Ronnyho Rockela, kterému více sedí němčina než angličtina. Mimochodem, při akreditaci jsme od organizátorů obdrželi program soutěží a startovní listiny, kde u jména Dennise Wolfa svítí "země – Russia".

Jay Cutler působil na konferenci vyrovnaným, sebejistým dojmem, a i přesto, že jde těžko odhadnout jeho formu, zdá se mi v tváři vysušenější než před rokem. Sám připustil, že v minulém roce nebyla jeho forma optimální a nováček Wolf nedostal šanci na porovnávání s ním, což bylo v následujících měsících po Olympii tvrdě kritizováno. Tentokrát se to určitě nestane. Moderátor si neodpustil několik poznámek na jeho loňskou formu (např. zda je to příjemné poslouchat po vítězství na svoji adresu tolik kritiky, nebo co říká na rozhodování, kdy rozhodčí nedali Wolfovi šanci porovnat se s ním a ve finále při pózování doslova od Wolfa utíkal), ale Jay je zvládl s chladnou hlavou.

Dexter Jackson - letos jednoznačně nejúspěšnější kulturista si věří. A i když diplomaticky prohlásil, že každý má zítra šanci na úspěch, moderátoři střetnutí na něj „vytáhli“ jedno starší interview v rádiu, v němž se na adresu Jaye Cutlera nevyjádřil zrovna lichotivě. Tvrdil v něm, že Jay se nedokáže zlepšit a přijde ve stejné formě, v jaké se ukázal minulý rok. Dexter zažehnal konflikt smíchem a prohlásil, že tak mluvil, protože si myslel, že to nikdo nebude poslouchat. Navzdory prohlášením však nikdo z přítomných nepochybuje, že Dexter patří mezi vážné kandidáty na jakékoliv umístění v Top 3.

Silvia Samuela si vzal na mušku Gustavo Badell, který o něm prohlásil, že jeho postava je vhodná spíše do fitness než do velké kulturistiky. Otázkou ale je, kam tedy pak patří Badell, když ho Samuel dokázal letos dvakrát porazit.

Leo Ingram je nováčkem na Mr. Olympia a přítomné diváky si získal, když na něho jeden z moderátorů prozradil, že má za sebou dvacet let služby v US armádě a v současnosti je již vojenským veteránem. Mimochodem, Leo čtyři roky strávil v plném nasazení v Iráku.

Moe Elmoussawi, Fouad Abiad, Kevin English a Phil Heath - další čtveřice nováčků, z nichž se šance na úspěch dává prakticky jen výjimečnému Philovi. I když... Moe už v tomto roce dokázal porazit Samuela i Freemana a věří, že na Mr. Olympia to zopakuje. Phil měl možnost startovat na Olympii i v minulých dvou ročnících, ale ani v jednom případě tuto možnost nevyužil. Na otázku "proč" se smíchem odpověděl, že pro něj je Mr. Olympia něco jako Super Bowl v americkém fotbale a k tomu, aby se jí zúčastnil a nezklamal své fanoušky, potřeboval čas. Čas na zlepšení, čas na to, aby jeho svaly dozrály. Potřeboval také více zkušeností, vždyť do profi světa vstoupil po krátké kariéře amatérského kulturisty a právě nyní cítí, že může naplnit nejen své očekávání, ale i fanoušků. A Phil si troufá – předpokládá, že bude v Top 3, což by znamenalo, že po všeobecně téměř jistých Jayovi a Dexterovi by právě on měl být dalším, kdo porazí Dennise Wolfa.

Toney Freeman připustil, že se letos na některých soutěžích neobjevil v nejlepší formě, ale dělal to úmyslně. Jeho cílem byla Olympie a jeho forma by měla gradovat právě zítra.

Melvin Anthony se pro něho obvyklým způsobem ironicky vyjadřoval na adresu každého, kdo mu dal příležitost a „opřel“ se i do Samuela a Badella. Co se formy týká, těžko předpovídat, ale v průběhu celé konference se cpal rýží, kterou pořád každému nabízel. Aby se mu forma vylepšila a soupeřům ji zkazil?

Dennis James se vyhnul odpovědi týkající se jeho formy a namísto toho prozradil, že po dlouhých letech má konečně na soutěži celou svoji rodinu, kterou všem oficiálně představil.

Johnnie Jackson připustil, že letos nebyl spokojen s formou, ale udělal změnu tak, aby právě na Mr. Olympia gradovala.

Sergej Šelestov prohlásil prostřednictvím Dennise Wolfa, který mu tlumočil, že každý tu mluví o výsledku, o Top 3, 6, 10 a pro něho je zázrak už to, že se opět na Olympii probojoval.

Ostatní závodníci dostali šanci se vyjádřit prakticky jen ze slušnosti.

A nyní již slíbené fotografie. Video najdete zde.


Zdroj:
eastlabs.biz
flexonline.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.09.17:06Clobrda - Me se zda ze vypadaji jako dvojcata - Wolf s Cutlerem. *2* -1
26.09.16:35Zenzucht - Wolf vypadá pěkně vysušeně *32*
26.09.14:26Č174 - *7* *7* *7*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra