Reklama:

Ronnie Coleman - rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Letošní Olympie se bude po dlouhé době konat poprvé bez účasti jejího osminásobného vítěze Ronnieho Colemana. Pár dní před jejím vypuknutím poskytl magazínu FlexOnline zajímavý rozhovor. Co od minulé Olympie dělal? V jaké se udržuje formě? Jak tipuje pořadí v Las Vegas? Uvidíme ho příští rok na pódiu? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v následujícím textu. Pod rozhovorem na Vás čekají videa zachycující Ronnieho první vítězství na Olympii v roce 1998.

Je to již rok, co ses v atmosféře plné emocí loučil s pódiem Olympie. Co jsi od té doby dělal?

Příliš se toho nezměnilo, stále každý den trénuji a jím, jako bych se připravoval na soutěž. Hodně cestuji, více než dříve - protože letos nesoutěžím, mám víc času. Můj program je nabitý exhibičními vystoupeními a autogramiádami. Například minulý víkend jsem byl na Arubě. Strávil jsem příjemný čas na takových místech, jako je Brazílie, Chile, Kanada, Německo, Srbsko. Mám pořád co dělat, takže se vlastně ani nic nezměnilo, s výjimkou toho cestování, protože obvykle jsem v tuto roční dobu nikam nejezdil. Byl jsem doma a jen jsem jedl a trénoval a připravoval se na soutěž.

Pořád trénuješ doma, nebo už jsi zase zpátky v Metroflexu?

V Metroflexu. Loni jsem trénoval převážně doma a do Metroflexu jsem zašel jen párkrát. Teď jsem to zase obrátil.

Kolik v současné chvíli vážíš?

Obyčejně si držím hmotnost mezi 133,8 kg a 136 kg. Vždy se pohybuji kolem těchto hodnot, dělám to tak úmyslně. Kvůli tomu držím stravu a dělám všechny ty věci okolo.

Jak se cítíš? Po tak dlouhé době závodění nemáš potřebu si na čas odpočinout, zregenerovat?

Dobře... (smích) skutečně to nepotřebuji. Spousta lidí nechápe, že trénink je můj koníček, takže dělám, co mě baví. Není to nic nepříjemného, něco, co bych nechtěl dělat. Tohle mě prostě pořád baví, takže o pauze ani neuvažuji.

Není pro tebe zvláštní nepřipravovat se na Olympii?

Ani ne. Pořád trénuji, jako bych se na Olympii připravoval, a také jsem stále tak trochu v dietě. Jedinou odlišností je cestování, jak jsem zmínil, normálně v tuto dobu necestuji... takže mi ani vlastně nepřijde, že se na Olympii nechystám. Protože když jsem se na ni zaměřoval, dělal jsem každý den totéž. Věci, které dělám rád.

Takže když jsi vyhrával jednu Olympii za druhou, tak jsi skutečně nevěnoval žádnou pozornost humbuku kolem ní?

Ne, vůbec. Vždy jsem se soustředil pouze na to, co dělám.

Jay Cutler nedávno prohlásil, že bez Ronnieho Colemana má pocit, že letošní Olympii bude něco chybět. Teď, když jsi mimo soutěžní scénu, jak jsi vnímal své soupeře?

Je pro mě těžké říct něco o soupeřích a rivalitě, protože bych tím pak popřel to, o čem jsem zhruba před minutou mluvil. Vždy jsem se zabýval jen sám sebou a nic jiného mě opravdu nezajímalo. (smích) Vždy jsem byl "Number One" a o to mi šlo. Nikdy jsem nepřemýšlel o soupeřích, byl jsem tak soustředěný na svoji přípravu, že jsem nepřemýšlel o ničem jiném. Chápu Jaye. Kdybych byl na jeho místě, uvažoval bych stejně. Na konci už to pak bylo trošku jiné.

Za ta léta jsi zažil na pódiu Mr. Olympia několik skvělých momentů. Mohl bys říct, které z nich pro tebe byly nejsilnější?

Nic nemůže překonat první vítězství. Když se mě zeptáte na nejsilnější zážitek v mém životě, odpovím, že to vždy bude moje první vítězství na Olympii. Nic se tomu nemůže ani přiblížit. Nikdy jsem nepřemýšlel o druhém nebo třetím titulu. Všechny ty triumfy byly skvělé, ale nedají se srovnat s nepopsatelnými pocity vzrušení a radosti při prvním vítězství.

Za favority jsou pro letošek všeobecně považováni Jay Cutler, Dexter Jackson, Phil Heath a Dennis Wolf. Jsou to podle tebe ti praví kandidáti na první čtyři místa?

Ano, jsou hlavními favority na titul. Nebudu tam já ani Victor Marinez, což automaticky katapultuje Dennise Wolfa do první trojky. Tito borci dopadnou vždy nejlépe, protože jsou prostě nejlepší. Když se nestane nic dramatického (například neudělají nějakou zásadní chybu v dietě), je první čtyřka jasná.

Hodně se mluví o souboji Dennise Wolfa s Philem Heathem. Kdybys je postavil vedle sebe, který z nich by podle tebe vyhrál?

To je opravdu těžké říct, jsou hodně vyrovnaní. Oba jsou v našem sportu krátce, oba vypadají skvěle. Myslím, že by záleželo, který z nich by v konkrétní den přišel v lepší formě. Bylo by a bude to těsné. Můžu dát Phila před Dennise, ale také můžu dát Dennise před Phila. Podle mě jsou na stejné startovní čáře.

Je Jay jasným favoritem?

Ano. Porovnat Jaye s ostatními závodníky skutečně není možné. Zaprvé, Jay je dvojnásobným Mr. Olympia, zadruhé, je nejmohutnější a má mnoho zkušeností. Opravdu si myslím, že není nikdo, kdo by jej mohl ohrozit.

Takže si myslíš, že Dexter skončí spíše třetí nebo čtvrtý, než aby Jaye porazil?

Ano, ano, ano. Dexter je skvělý kulturista, ale Jay ho bije svojí mohutností. Když se mluví o držiteli titulu Mr. Olympia, představíte si někoho obrovského, mohutného, velikánského. A přesně to všechno Jay splňuje.

Podívejme se na další skupinku závodníků - Toneyho Freemana, Melvina Anthonyho, Silvia Samuela a Gustava Badella. Kteří dva se probojují do finále?

Když se mluví o kulturistice, když se mluví o Mr. Olympia, první, co mě napadne, je velikost. Přemýšlím o největším závodníkovi v nejlepší formě v den D. Máme tu čtyři výborné závodníky. Dobře, já bych volil Toneyho Freemana a Melvina Anthonyho, protože jsou největší. Ale všichni víme, že když nejste ve formě, nejste dostatečně připravený, ostrý a tvrdý, tak vám ani velikost nepomůže. Silvio patří mezi nejlepší kulturisty současnosti, ale na umístění v první pětce mu ještě něco chybí. Postrádá objemy. Je symetrický, vysekaný... má všechno, kromě potřebné velikosti. Bude to těžké a nejisté.

Vím, že jsi řekl, že to letos bude skutečně těsné. Ale kdybys musel vybrat jen jednoho, který by to byl - Phil nebo Dennis?

Z těchto dvou? To je opravdu těžké. Dennis je vysoký a určitě ještě nabere nějakou hmotu. Je mladý. Pravděpodobně bych řekl... asi Dennis, protože je vyšší. A je pořád skutečně mladý, takže má šanci nabalit na sebe další hmotu. To samé Phil, ale asi bych dal přednost Dennisovi, protože je přece jen o něco vyšší. Čím vyšší jste a čím více hmoty máte, tím větší šanci dostáváte oproti menším závodníkům.

Dobře. Na tuhle poslední otázku mi stačí jen odpověď "ano - ne". Nemusíš k tomu dodávat nic víc, pokud nebudeš chtít. Ano - ne: uvidíme Ronnieho Colemana v roce 2009 na soutěžním pódiu?

Hmmm... říkám ano.

Chtěl bys to nějak rozvést a říct nám kdy?

Zůstal bych jen u odpovědi "ano", protože zatím ani sám nevím.


Ronnieho první vítězství na Olympii (rok 1998)


Druhý triumf v roce 1999


Zdroj:
flexonline.com
musculardevelopment.com
youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.01.23:20Langerinho - NA VÄČŠIEHO A SKUTOČNÉHO ŠAMPIÓNA SA BUDE EŠTE DLHO ČAKAŤ!..+1
26.09.23:15Chargy - stejně si do dneška myslím, že v 98 měl vyhrát Flex Wheeler+1
25.09.08:26hynek - TominaPl:naprosto s tebou souhlasim.
24.09.15:24Objemák - Máš pravdu! Nesedí jim tam u toho titulek. Už jsem to opra..
24.09.15:13jari - to druhé video nezachycuje jeho první vítězství ale už dru..
24.09.14:22TominaPl - U tohohle člověka někdo mluvil - psal o soudnosti, vzhlede..+8
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra