Třinácté místo na Mr. Olympia 2007, zatčení a zákaz vstupu do USA. Tak by se dal shrnout závěr loňského roku japonského profesionálního kulturisty Hidetady Yamagishiho. Nyní jsou všechny problémy za ním a on je připraven se znovu postavit na pódium. A to již tento pátek a sobotu v Atlantic City. Pár čísel z jeho života a kariéry nám tohoto borce přiblíží.
>>> 3 ... tři roky je profesionálním kulturistou. Na své první soutěži (Ironman Pro 2005) skončil spolu s dalšími závodníky na posledním sedmnáctém místě.
>>> 3 ... třetí místo na soutěži Sacramento Pro 2007 je jeho dosavadním nejlepším umístěním mezi profesionály. Díky tomuto výsledku se stal historicky prvním japonským kulturistou, který se kvalifikoval na soutěž Mr. Olympia.
>>> 13 ... v loňském roce obsadil na Olympii třinácté místo. Skončil tak o jednu příčku lépe než Toney Freeman, čtyři místa za Johnniem Jacksonem, sedm za Melvinem Anthonym a dvě před Willem Harrisem. S těmi všemi se utká v Atlantic City. Pouze on a Will Harris se zatím letos na Olympii neprobojovali.
>>> 70 ... dní. Tolik strávil v nápravném zařízení v Los Angeles poté, co byl 8. prosince loňského roku zatčen. "Myslel jsem si, že se dostanu na svobodu velmi rychle, protože to bylo poprvé, co jsem měl nějaké problémy. Ale mýlil jsem se. Po měsíci ve vězení mi to začalo docházet. Vůbec jsem netušil, jak dlouho tam budu. Když víte, že budete ve vězení rok, pak máte přesné datum, kdy vás propustí. Takže je to pak o něco snazší. Já nevěděl, kdy se odtamtud dostanu. Mohlo to být druhý den, ale také za rok. Bylo to tvrdé, opravdu tvrdé."
>>> 230 ... liber (104,3 kg) vážil, když byl 8. prosince zatčen. "Děkuji Bohu, že jsem kulturista. Také jsem dělal judo, takže jsem všem řekl, že dělám kulturistiku a judo, abych si vybudoval respekt. Myslím, že to fungovalo."
>>> 200 ... liber (90,7 kg) vážil Yamagishi po propuštění z vazby 14. února. "Trvalo dlouho, skoro tři měsíce, než jsem se dostal zpět na své původní objemy a hmotnost."
>>> 205 ... liber (93 kg) plánuje mít na soutěži Atlantic City Pro, tedy o dvě libry více, než měl na Mr. Olympia 2007. "Potřebuji více separace na kvadricepsech. Tentokrát budou moje kvadricepsy a paže mnohem lepší."
>>> 202 ... kategorie do 202 liber (91,6 kg), ve které by mohl Yamagishi případně pokračovat v příštím roce. "V Atlantic City kategorie do 202 liber není. Kdyby byla, možná bych v ní soutěžil. Sleduji tuto kategorii. Závodníci v ní jsou skutečně dobří. Borci jako Flex Lewis, Dave Henry a samozřejmě také Kevin English. Možná bych měl v této kategorii šanci (příští rok)."
>>>378 ... dní uplynulo od doby, kdy Yamagishi naposledy závodil (na Olympii 2007). "Byl to nejtěžší rok v mém životě. Ale spoustu jsem se toho naučil. Musíte se učit. Musíte změnit svůj život. Takže jsem změnil svůj život a beru to jako zkušenost a ponaučení, abych byl lepší. Ale už se nemůžu dočkat, až opět vystoupím na pódium. Moc se těším."
Mr. Olympia 2007 (13. místo)
Zdroj:
flexonline.com
musculardevelopment.com