Reklama:
Silný 90% tribulus Extrifit 1+1!
Extrémní akce na oblíbený anabolizér. Více zde.

James "Flex" Lewis
- rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Osmý srpen byl velkým dnem v kariéře Jamese "Flexe" Lewise. Byl to totiž den debutu tohoto rodáka z Walesu ve světě profesionální kulturistiky, který si naplánoval na soutěž Pro Bodybuilding Weekly Championships v Tampě na Floridě. Zúčastnil se zde obou kategorií - open i do 202 liber. Tento rozhovor byl pořízen týden před jeho startem v Tampě. Dnes už víme, že byl úspěšný. Na soutěži Pro Bodybuilding Weekly vybojoval sedmé místo v kategorii open a druhé místo v kategorii do 202 liber, čímž si zajistil účast na 202 Showdown na Olympia Weekendu 2008, kde skončil třetí. O týden později se pak zúčastnil další akce - Europa Super Show v Dallasu, kde zopakoval sedmé místo v open kategorii a v kategorii do 202 liber dokonce zvítězil. Vynikající start!

Tento 24letý "Velšan s koly" (narozen 15. listopadu 1983 ve velšském městečku Swansea) je považován za jednoho z nejslibnějších nováčků na profesionální scéně. Přestože získal profesionální licenci teprve v loňském roce po absolutním vítězství na British Championships, je již nějaký čas v kulturistice velkým pojmem. Ještě jako amatérský závodník měl smlouvu s Weiderem a byl sponzorován společností vyrábějící doplňky výživy. Byl znám hlavně pro svůj rozvoj lýtek a stehen. Dnes se prezentuje výbornou symetrií, formou a tvarem.

Už nyní se na Vás usmívá z mnoha předních stránek časopisů a má všechny předpoklady stát se novou hvězdou profesionální kulturistiky.

Jako hrdý Velšan chce všem dokázat, že Wales neprodukuje jen skvělé hráče rugby, ale také vynikající kulturisty.

Jak se cítíš týden před svým prvním startem mezi profesionály? (pozn. red.: rozhovor vznikl týden před soutěží v Tampě)

Další vyčerpávající den. Moje dieta je založena na minimu sacharidů a spoustě proteinů, množství tuků měním. Mám hodně málo energie. Vypouštím všechny sacharidy, včetně zeleniny a arašídového másla. V tuto chvíli nepřijímám žádné sacharidy ani tuky, takže vlastně žiji z ničeho.

Trénink tak musí být skutečný boj...

V podstatě se ani nic nezměnilo. Pořád chodím do fitka na aerobku, ale musel jsem kvůli vyčerpání lehce pozměnit silový trénink. Ale vždy to musí odpovídat mým cílům a kompletně propracovat svaly. Takže jsem měnil trénink jen ve dnech, kdy jsem byl příliš unaven. Jinak jsem celou přípravu na soutěž v Tampě trénoval těžce a tvrdě.

Zaměřil ses na určitou podobu, jak chceš na pódiu vypadat? Chceš být super vyrýsovaný a lehčí než obyčejně, nebo plnější?

Ano, chystám se přijít maximálně připravený. Pro mě je tato nová kategorie do 202 liber hlavně o připravenosti. Hodlám přinést "kompletní balíček" - symetrii, připravenost, tvary.

Mohl jsem jít soutěžit už před šesti týdny v open kategorii, kdybych byl se svojí formou spokojený. Ale se svou postavou se lépe cítím v kategorii do 202 liber. V současné době vážím o dost více než v průběhu přípravy v loňském roce, takže jsem s pokrokem, který jsem udělal, spokojen.

Jsem šťastný, že kategorie do 202 liber mi umožňuje představit se ve formě, o níž si myslím, že by taková měla být kulturistika: roli by měla hrát symetrie, připravenost, plnost svalů. Přesně takový v sobotu hodlám být.

Jaké závěrečné úpravy se chystáš udělat v tomto týdnu, abys měl jistotu, že jsi dosáhl svojí nejlepší možné formy?

Nejvíce úprav bude spočívat v cukrování. Moje "pravá ruka", kterou jsem již od začátku zvyklý mít na soutěži u sebe, je právě v letadle na cestě z Walesu. Celou mimosoutěžní přípravu i přípravu na soutěž si až do posledních tří týdnů před soutěží dělám sám. Pak nastupuje tento chlapík, Neil Hill, se kterým spolupracuji už od juniorů. Plně dohlížel na celou moji dietu, ale nyní už vím, co u mě funguje. Je mýma očima a říká mi, kdy jíst a kdy začít cukrovat. Bude mojí hlavní oporou.

Takže Neil Hill tě doprovodí do Tampy?

Ano, bude tam se mnou. Celou mimosoutěžní přípravu si dělám sám. Tři týdny před startem mu pošlu fotky a vyměníme si pár mailů. V tu dobu jsem letěl zpátky do Walesu a dlouho jsme spolu mluvili. Měl radost z mého pokroku. Stanovili jsme cílovou hmotnost. Každý den jsme v kontaktu a já se této finální hmotnosti přibližuji.

Ví, jak moje tělo pracuje, protože je se mnou už od prvního dne. Takže přiletí a pomůže mi s nacukrováním, aby vše bylo v pořádku, protože já se sacharidů bojím.

Máš strach, že se "přecukruješ", nebo naopak "nedocukruješ"?

Můj největší problém je s nacukrováním před focením a soutěžemi. Zkusil jsem jednu soutěž sám a dostal jsem lekci. Neil tu bude kvůli tomu, aby do mě ty sacharidy nacpal. Protože já sám bych do sebe určitě nedostal dostatek sacharidů, kdybych se připravoval sám.

Když o tom tak mluvíš, napadá mě, že se teď vlastně budeš chystat na dva vrcholy během dvou týdnů. Jaký postup zvolíš, abys na obou soutěžích (Pro Bodybuilding Weekly Championships v Tampě a Europa Super Show v Dallasu), které následují těsně za sebou, byl ve špičkové formě?

Musím se podívat zpátky, například na British Championships v loňském roce, a z toho se poučit. Po tomto šampionátu jsem měl focení s Kevinem Hortonem pro magazín Flex a cítil jsem, že jsem byl ve své nejlepší formě. Takže máme plán, jak toho dosáhnout. Jestliže bude po Tampě vše v pořádku, hned další den budu znovu v dietě a připravovat se na Europa Super Show. Není čas zahálet a chodit kolem horké kaše, beru to jako povinnost. Jídlo je tu jen proto, aby naplnilo moje tělo, takže můžu týden nebo dva ještě počkat, abych si mohl dát extra kousek tvarohového koláče.

Četl jsem na tvých webových stránkách, že jej máš velmi v oblibě.

Miluji ho.

Řekl jsi, že se tento víkend chceš zaměřit hlavně na symetrii a formu. Na co se musíš soustředit, abys k tomu přidal i plnost svalů?

Upřímně, minulý rok jsem byl na British Championships skutečně plný. Nevím, jestli tentokrát dáme víc sacharidů nebo míň. Čekám na návrh od Neila. Je zbytečné zapírat, že než od něj dostanu rozpis, nevím, jaký je plán. Udělám cokoliv, co mi řekne.

Jakou očekáváš soutěžní hmotnost?

Vůbec netuším. Hmotnost nebude rozhodujícím faktorem. Všechno je o vzhledu. A to je právě ta fantastická věc na kategorii do 202 liber, když vím, že můžu být v nejlepší formě. Moje hýžďové svaly a hamstringy budou napruhované.

Když se podívám na ostatní borce, se kterými se utkám, nevidím, že by mnoho z nich mělo vyřezaný zadek a hamstringy. Ale je také nezbytné říct, že v sobotu budou také v nejlepší formě, což dělá celou soutěž zajímavější.

Soutěžit v amatérech a v profesionálech jsou dvě rozdílné věci. Úroveň závodníků je jiná. Co jsi musel zlepšit, abys mohl soutěžit v profi divizi?

Musel jsem se zamyslet a zhodnotit, jaké kroky musím podniknout, abych mohl soutěžit mezi profesionály. V tu dobu, kdy jsem přestoupil k profíkům, kategorie do 202 liber ještě neexistovala, takže jsem plánoval dát si rok pauzu a po této době vše znovu přehodnotit.

Do profesionální kulturistiky přechází z amatérské stále noví závodníci, borci jako třeba Brandon Curry. Objevují se z ničeho nic a úroveň soutěží se tím neustále zvyšuje. Poté, co jsem získal profi kartu, mě nastartovalo zavedení kategorie do 202 liber.

Takže se v tréninku nemusím honit čistě za hmotou. Je skvělé, že můžu dělat pomalé a trvalé pokroky a zůstat v kategorii do 202 liber tak dlouho, jak mi to tělo dovolí a přitom si budovat v rámci IFBB dobré jméno. Jsem šťastný, že díky vzniku této kategorie můžu být v pohodě a bez zbytečného tlaku, abych nabral další hmotu.

Mám reálné cíle a vím, že v této chvíli jsou můj věk a zůstat bez zranění nejdůležitějšími faktory, které mi umožní vydržet v tomto sportu dlouhou dobu a zviditelnit mé jméno, což doufám povede k vítězství v kategorii do 202 liber a později jednoho dne také v open kategorii.

Je jedním z tvých kulturistických cílů přenést souměrnost a symetrii z kategorie do 202 liber do open kategorie bez dalšího nadměrného nabírání, které by nakonec zničilo tvé proporce?

Přesně o to mi jde. Nemám v úmyslu mít vypouklé břicho a být přerostlý jako někteří závodníci v open kategorii. To je něco, co v mých očích ubírá kulturistice krásu. Líbí se mi přiměřený rozvoj.

Myslím, že možnost soutěžit ve dvou kategoriích přitáhne zpátky hodně profíků, kteří se na profesionálním okruhu pohybují již dlouhou dobu a mohou udělat tuto novou kategorii atraktivní. Už to nebude závod jednoho nebo dvou koňů, jako to je v open kategorii. Myslím, že to znovu vtáhne fanoušky do hry. Zařazení této kategorie do Olympia Weekendu bude napínavé i z toho důvodu, že nikdo dopředu nebude vědět, kdo se objeví a v jaké formě. Když se na to dívám z pohledu fanouška i závodníka, tak je to opravdu zajímavé.

Jak tedy odhaduješ svoje šance proti někomu, jako je Dennis James, který je jedním z nejlepších závodníků? Vím, že je pravděpodobně nereálné říct, že porazíš takového borce. Jen by mě zajímalo tvé srovnání s ním.

Myslím, že je nereálné přemýšlet, že bych mohl porazit Dennise Jamese. Je to zkušený harcovník a je pojmem. Nepředpokládám, že přijde nováček a porazí někoho, jako je Dennis. Respektuji jej a mám ho rád jako člověka. Já jsem nováček, jsem na začátku a nemám ještě tu správnou svalovou vyzrálost.

Bylo by hodně opovážlivé říct, že přijdu a vytřu s těmito borci podlahu, když se to ve skutečnosti nemůže stát. Samozřejmě, trénuji a vždy jsem trénoval, abych vyhrál každou soutěž, které jsem se zúčastnil, a proto jsem jako kulturista stále neporažený.

Ale vím, že přichází doba, kdy budu čelit těm nejlepším z nejlepších. Ale svalová vyzrálost přijde. V tuto chvíli musím být pokorný a stát nohama pevně na zemi. Znovu opakuji, jsem velmi šťastný, že vznikla kategorie do 202 liber, protože vím, že mám šanci uspět.

Jasně, že jsem vždy trénoval tak, abych vyhrál, ale reálně... kdybych trénoval na Olympii se stejným úsilím, mohl bych skutečně vyhrát, nebo bych trénoval jen kvůli tomu, abych se zúčastnil? O tom musím popřemýšlet. Vždy musím vypadat dobře, ale musím být realista.

Takže v současné době trénuješ s myšlenkou na vítězství, ale pořád s odstupem hodnotíš svůj výkon, aby sis zajistil skutečný a trvalý pokrok?

Ano, lépe bych to neřekl.

Vzhledem k trvalému pokroku, který plánuješ, vidíš sám sebe jednoho dne mezi prvními pěti na Olympii?

Ano, rozhodně. To je již od patnácti let můj sen. A kdybych vyhrál na Olympii kategorii do 202 liber, splnil by se mi sen. Stát se profesionálním kulturistou byl další můj sen, který se již tuto sobotu splní. Dělám to tak, že jakmile splním jeden cíl, hned si dávám další.

Mám cíle, které chci dosáhnout příští měsíc, příští rok a v dalších třech letech. To jsou mé osobní cíle, které si chci nechat pro sebe, ale až se jednou naplní, nebude mi vadit o nich mluvit. Znovu říkám, až se moje noha tuto sobotu dotkne profesionálního pódia, jeden z mých cílů bude naplněn.

Hned od začátku mě hnala dopředu touha být znám jako profesionální kulturista. Takže mým dlouhodobým cílem je být jedním z nejlepších na světě.

Historie nám ukazuje, že ty nejúspěšnější kulturisty stálo spoustu času získat správnou vyzrálost svalů a zkušenosti, aby vítězili. Důslednost zde hraje velkou roli. Hádám, že pod to se také podepíšeš.

Ano, tohle slovo ("důslednost") nejčastěji používám, když mluvím s amatérskými závodníky. Věci se nestanou přes noc, ale jestli jste důslední a vytrvalí ve stravě a tréninku, můžete se jen zlepšovat. A když to vztáhnu na sebe, důslednost je to nejdůležitější.

Chystám se jít za svým a vložit každou kapku krve, potu a slz do tohoto roku, abych věděl, že jsem udělal vše, co jsem mohl, abych letos vystoupil na pódium a (nehledě na limitující faktory) úspěšně soutěžil. Neměl jsem nijak extra dlouhé mimosoutěžní období, zhruba čtyři až pět měsíců, takže vím, že to nejlepší teprve přijde.

Co jsi tentokrát udělal jinak v přípravě na Tampu, v porovnání se soutěžemi dříve?

Zjistil jsem, že potřebuji být v prostředí, kde mě nic nerozptyluje, a proto jsem se přestěhoval do Brentwoodu v Tennessee. Myslím, že mi to tady hodně připomíná domov. Je tu velká kulturistická základna.

Každý tady chce být ve formě: žije tu spousta rockových a country hvězd, je to velmi bohatá společnost. Nyní jsem v Tennessee jediným profesionálním kulturistou. Lidé si mě kvůli tomu hodně všímají, ale nechávají mě v klidu trénovat. Takže tu jsem opravdu šťastný a věřím, že když jste šťastni, pak rostete nejlépe, jak můžete.

Myslíš, že díky prostředí, v němž se teď nacházíš, budeš úspěšnější?

Ano, byl jsem šťastný, že jsem opustil to hektické prostředí a že jsem se opět vrátil zpátky k základům - znovu striktně a těžce. Někdy jsem trénoval dvoufázově a někdy jsem měl jen jeden trénink denně. Prostě jsem poprvé za dlouhou dobu naslouchal svému tělu.

Některé týdny trénuji šest dní v řadě, jindy mám zase tři dny pauzu. Nebo jeden den trénuji a druhý mám volno. Myslím, že to vše mi umožňuje nabrat více svalů. Dělal jsem takové cviky, které byly v některých hardcore posilovnách ve Walesu běžné, protože to bylo to jediné, co jsme tam mohli dělat. Nebylo tam žádné jiné vybavení, žádné stroje, jen činky.

Takže jsem se vrátil k přítahům v předklonu a dalším cvikům, které vypadají celkem primitivně, ale právě to mi zabezpečilo nejlepší výsledky. Po celou dobu (od mimosoutěžní přípravy až po tu předsoutěžní) byla moje síla překvapující: nikdy jsem nebyl směrem k soutěži tak silný, psychicky i fyzicky.

Které základní cviky jsi používal? Dřepy? Mrtvý tah?

Dřepy ani tolik ne, ale mrtvý tah rozhodně ano a mnoho dalšího. Letos jsem nohy vůbec netrénoval, nebo možná celkově osm nebo devět měsíců, aby rozvoj horní poloviny těla dohnal v rozvoji tu dolní.

To mi umožnilo trénovat dvoufázově a zaměřit se na slabé stránky. Prostě jsem jen naslouchal svému tělu: některé dny jsem trénoval jen jednou denně a jiné jsem zase mohl trénovat klidně dvoufázově, abych se na ně zaměřil dvakrát týdně.

Mám na mysli hlavně záda a prsa. Ale vždy jsem měl dostatek času k odpočinku a první trénink partie byl vždy jiný než ten druhý (na tu samou partii).

Tvoje nohy - lýtka, hamstringy, kvadricepsy - byly vždy tvou dominantou. Jsou důvodem, proč se nyní tolik zaměřuješ na trénink horní poloviny těla, aby se vyrovnala té dolní?

Ano, hodněkrát mi bylo řečeno, že mám oproti hořejšku příliš velké nohy, takže jsem se rozhodl je nějaký čas netrénovat. Zatímco ostatní jedou brutální trénink, já je začínám cvičit až se startem předsoutěžní přípravy pár sériemi předkopávání a trochou leg-pressu. To mi společně s aerobkou stačí. Vůbec mi letos nešlo o hmotu nohou. Takže horní polovina měla šanci.

A podařilo se ti zlepšit hrudník a záda?

Neřekl bych, že jsou již na úrovni, na jaké bych je chtěl mít, ale myslím, že můžu potvrdit, že jsem na těchto partiích zaznamenal výrazný pokrok.

Kolik jsi vážil na své první soutěži Junior Mr. Wales v roce 2003?

Nedokáži říct přesně, ale byla to kategorie do 80 kg.

Podle mě jsi nikdy s formou neměl problém.

To je pravda. Tím jsem známý. Moje nohy a forma byly vždy mojí silnou zbraní. Po mé druhé soutěži si mě vzal pod svá křídla Neil Hill, který byl vždy znám pro svoji úžasnou formu. Všichni, se kterými spolupracoval, byli vždy v nejlepší formě. Není nikdo, koho by nechal vystoupit na pódium bez vyřezaného zadku a hamstringů.

Prostě ideální trenér a poradce...

Je skvělý a naučil mě hodně o chlapcích, kteří si mysleli, že jsou již dostatečně vyrýsovaní a přitom jim chybělo sundat ještě dvě kila. Ano, někteří z nich byli těžší než já, někdy skoro i o 10 kg, jako na Universe, ale neměli takovou formu jako já.

Neříkám všichni, ale většina. A moje nohy byly hnací silou, která mě provedla skrz juniorské závody, protože většina juniorů má dobře rozvinutou horní polovinu těla (dobré hrudníky a paže), ale jejich nohy a speciálně jejich lýtka jsou zanedbaná.

Takže, když se na to takhle zpětně dívám, je vlastně požehnáním, že moje nohy předběhly v rozvoji horní polovinu těla. Také by to mohlo být obráceně: některým lidem se nikdy nepovede nohy pořádně vybudovat. Polovina dřiny jsou nohy a vím, že příští rok je budu zase trénovat jako blázen.

Nyní, když můj vršek konečně dohnal spodek, už není žádná výmluva, abych zase nohy nedřel. Skutečně se na to těším, nejen na zbytek letošního roku, ale hlavně na formu, se kterou se chystám přijít v příštím.

Hodně věcí jsem se za ten rok, kdy jsem se vrátil k základům, naučil. Vím, jak na to moje tělo reaguje. A cítím, že s dobrou mimosoutěžní přípravou, stravou a tréninkovým plánem jsem pro rok 2009 schopen nabrat novou skutečně kvalitní svalovou hmotu.

Nyní máš smlouvu s firmou vyrábějící doplňky výživy, kterou vede muž, jenž byl znám svým rozvojem nohou a formou, Rich Gaspari. Pomohl ti nějak, ještě než jsi pro něj začal pracovat?

Rich mě nechává dělat si věci ohledně tréninku a výživy po svém. Ale jsme dobří přátelé. V mém věku byl druhý na Olympii, druhý nejlepší na světě. Je to skvělý šéf. Používám všechny doplňky od Gaspariho. To není jen reklamní fráze.

Některé z nich jsem používal již předtím, než jsem dostal nabídku na spolupráci. Tak jsme se vlastně dali dohromady: Rich zjistil, že používám jeho produkty, a že s nimi mám dobré zkušenosti, takže mi nabídl smlouvu. V té době jsem byl amatér. Věřil mi natolik, že mě vzal "na palubu" ještě jako amatéra, a ostatní už znáte.

Jak se změnil tvůj přístup k výživě od té doby, co jsi profesionál?

Změnil se akorát můj režim suplementace, jinak v podstatě nic. Od doby, co jsem zařadil výrobky od Gaspariho, jsem přibral několik liber čisté svalové hmoty. Proto jsem tak nadšený z mimosoutěžního období. I v něm striktně dodržuji stravu.

Takhle to dělám již od prvního dne. To se stěží někdy změní. Akorát nyní používám různé zdroje bílkovin. Se sacharidy to moc nepřeháním.

Skutečně nejím příliš mnoho sacharidů. Chci po celý rok vypadat jako profesionální kulturista.

Zřídka podvádím. Dokonce i když něco ošidím, cítím, že se mi to nějak vrátí. Ale kdyby se mi to náhodou stalo, pak by to bylo jen jednou za dva týdny. Většinu času držím striktní dietu, protože věřím, že kvalitní kalorie znamenají kvalitní přírůstky.

Jak si hlídáš, co bys měl jíst a jaké je složení tvého jídla?

I v mimosoutěžním období si vážím všechno jídlo, ale nevedu si v tuto dobu žádný deníček. Ten si vedu v průběhu předsoutěžní přípravy až do soutěže a také po ní.

A také se fotím, abych viděl, jak se moje postava mění před soutěží a v průběhu regenerační fáze po ní. Kdybych si měl i v průběhu mimosoutěžního období vést deník a vše zapisovat, pak už by to pro mě nebylo mimosoutěžní období. V tu dobu rád relaxuji a užívám si, přestože si jídlo stále vážím a vše poctivě hlídám.

Již dříve ses v tomto rozhovoru zmínil, že jsou v Americe lepší podmínky pro trénink, méně rušivých elementů. Jaké další výhody ti jako kulturistovi přináší život v Americe?

Jsou tu prostě skvělé příležitosti. Vím, že kulturistika mě nebude živit do konce života, takže se tyto příležitosti snažím vyhledávat. Dveře otevírají dveře. Neříkám, že chci být hercem nebo něco takového, ale USA je země příležitostí, i když vím, že to zní jako fráze.

Ve Walesu máte v podstatě pořád deštivo. Je to celkem deprimující, když chcete venku něco podnikat a počasí vám to vše překazí. Když ráno vstanete a vidíte slunce, je to hned o něčem jiném.

Musíš být hodně motivovaný, když jsi zvládl žít celé ty roky v takovém prostředí a nevlídném počasí a stále sis šel za svým cílem a dostal se na vrchol amatérské kulturistiky.

(smích) Domov vždy zůstane domovem a já Wales miluji. Mám na paži vytetovanou velšskou vlajku a jsem Velšan skrz naskrz. Nikdy tento fakt neopominu, dělá mě to pokornějším a díky tomu stojím nohama pevně na zemi. Ale proto, abych byl nyní úspěšným kulturistou, existuje pouze jediné místo: USA.

Všechny ty příležitosti k exhibičnímu vystupování a množství sponzorů, to se vidí jen tady. Musíte tomu všemu být nablízku, ale když žijete ve Walesu nebo Anglii, tak to prostě nejde. Věděl jsem, že jestliže se chci v tomto sportu prosadit, musím být tady, proto jsem se rozhodl přestěhovat.

Když jsem přijel, znal jsem pouze jednoho člověka a udělal si síť přátel, pak jsem byl představen na různých soutěžích různým lidem. Jestli můžu někomu poradit, pak moje rada zní, aby se co nejčasteji objevovali na soutěžích a dveře se jim budou otevírat.

Trvá to nějaký čas, než se stanete jako kulturista konkurenceschopný, ale nikdo vám sám nic nenabídne, musíte se snažit sami. Když jsem přijel do USA, spal jsem na pohovce a znal jen jednu osobu a podívejte se, kde jsem nyní.

Přijede se tvoje rodina a přátelé z Walesu podívat tento víkend na tvůj profesionální debut?

Určitě. Přiletí Neil Hill a můj nejlepší kamarád Mark Price, který je britským šampiónem. Bohužel tu moje matka a otec nebudou. Samozřejmě tu bude také Kris Gethin z Bodybuilding.com, který je jako můj bratr.

Které kulturisty obdivuješ?

Z obchodního hlediska Jaye Cutlera. Je velmi energický. Stane se, že vám někdo zabouchne dveře, ale vy se musíte vrátit a dál směřovat za svými cíli. Takže Jaye Cutlera za jeho prozíravost a podnikavost, a že zpopularizoval kulturistiku mezi širokou veřejností.

Z hlediska postavy jsem pak v dřívějších letech obdivoval Neila Hilla, prvního profesionálního kulturistu, kterého jsem potkal, a jsem poctěn mít ho za přítele. Věřte nebo ne, Rich Gaspari byl také jedním z mých oblíbenců a nyní s ním spolupracuji.

Dalším byl Shawn Ray a samozřejmě Dorian Yates, protože to je Angličan. Kvůli jeho fantastickým nohám jsem chtěl vypadat jako Tom Platz. A také jsem vzhlížel k Leeovi Priestovi. Lee byl mým oblíbeným kulturistou, když jsem začínal. Chtěl jsem mít postavu jako on.

A teď možná budu mít šanci stát na pódiu vedle něho, je to zvláštní pocit. Párkrát jsem Leeho potkal a vždy jsme si dobře rozuměli. Má smysl pro humor jako já a jsme naladěni na stejnou vlnu.

Je úžasné číst o někom v časopisech a pak s ním být na jednom pódiu. Je to neuvěřitelný zážitek.

Vše běží podle plánu. Tvůj úspech není o štěstí, ale o tvrdé práci a dřině.

Moc děkuji za tato milá slova.

Jsme na konci našeho rozhovoru. Bylo mi potěšením se s tebou setkat. Chtěl bys závěrem ještě něco říct?

Ano, rád bych poděkoval všem z Weider Publications, že mi umožnili uskutečnit tento rozhovor a více mě přiblížit návštěvníkům stránek Bodybuilding.com. Byl to Weider, který mě sponzoroval už jako amatéra. Byl jsem jedním z prvních amatérských závodníků, kterého kdy sponzoroval. Takto podporoval Jaye Cutlera, Chrise Cooka, Phila Heatha a mě. Je mi velkou ctí být mězi těmito čtyřmi.

Takže bych opravdu rád poděkoval všem z Weider Publications a také z Gaspari Nutrition za jejich podporu. I dalším mým důležitým sponzorům: firmě Gasp (výrobce oblečení) a ATP (výrobce zpěvňujících bandáží).

A co se týče mé rodiny a přátel... nemohl bych si přát lepší podporu. Byli v tom se mnou od prvního dne. A moje snoubenka Shina mě udělala tím, kým jsem dnes, vždy byla mojí oporou. Stála při mně v dobrém i zlém. Velmi ji miluji a do této soutěže chci dát za nás oba všechno.

Zdroj:
bodybuilding.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.12.18:40Freimen - Zdeňku, ale i sám Flex právě v rozhovoru naznačuje, že dík..+1
15.12.15:09Č174 - ZdenekRazic: Nějak ti jeblo,chce to klid*2* -1
15.12.12:07ZdenekRazic - ja jsem to pochopil az moc dobre. vim ze napsal, ze je est..-1
11.12.19:28MalajskyTygr - prispevku pode mnou si vzdycky vspomenu na postarsi obtlou..+1
11.12.19:12Freimen - Zdeňku, zase to prosím nepřeháněj. Vina je na tvé straně, ..
11.12.18:31Č174 - ZdenekRazic:Ty jsi poleta *2* *2* Velmi se mi líbí jeho ..-2
11.12.16:30Nikolai - ZdenekRazic-Víš,kamaráde,bylo by lepší,kdyby sis přečetl p..
11.12.13:56ZdenekRazic - nema objemy jako Colmena a Cutler, protoze mu je 24 voe.....-1
11.12.12:24bodybuilder4 - Flex Lewis sa mne osobne velmi paci. Je strasne esteticky,..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie