Reklama:

Metabolický věk: Co skutečně ukazuje a jak se dá ovlivnit?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
 

Hodnocení: 0
Mikuc
Vloženo: 22:54:39, 03.06.2026 | profil autora
Mno, teorie je věc jedna, praxe věc druhá. Je vám 60, nevypadáte sice na to, ale... Po celoživotním sportování s mnoha úrazy se pozvolna rozpadáte, s váhou, se kterou jste se kdysi rozcvičovali, sotva uděláte ve 4 cvicích, co skelet ještě zvládne, 15 - 30 opáček, jak zvýšíte váhu, v noci pro bolesti kloubů se moc nevyspíte, tak se držíte radši stále těch 10 kg jednoruček... Kardio už moc nedáte páč s novým kolenem a dalšími klouby čekajícími na výměnu toho pěšky ani na kole už moc nedáte, s Brufenem a Nimesilem se potkáváte čím dál častěji, chutná vám večer čím dál víc a tvaroh s proťákem už to rozhodně není, spíš chmelový axtrakt, vůle a odhodlání s tím vším něco dělat se pozvolna rozplývá jak letní opar nad řekou a... Občas se najde genetická výjimka, ale dalších 10.000 už dávno rezignovalo, někdo už i natrvalo pod kytkama a pak si měřte, neměřte co chcete!:))

Hodnocení: 0
Milan B.
Vloženo: 07:11:22, 04.06.2026 | profil autora
až tak? v 60? u mě v 53 `zmrzlé rameno` a to se dá asi jen řezat a na to kašlu, ale kolena celkem pohoda, zbytek je limitovaný taky kloubama, na běhání už to nebude, váhy pořád držím těžké a víc na strojích, protože mě moc opakování nebaví... ale nejvíc mi dává ten samotný trénink a ze stejného důvodu bych třeba kvůli legpressu do posilky nešel, nebo bez mrtvého tahu...

Hodnocení: 0
Mikuc
Vloženo: 22:14:36, 04.06.2026 | profil autora
No nevím, asi bych si to rameno v těch letech nechal udělat! Dobrá rehabka bude ti to házet jak Honzovi Železnému!:) Já mám dělaný obě, jedno rotátorová manžeta a dobrý, u druhého luxace klíční kosti, zkalcifikovalo to, asi i něco svalů nad lopatkou potrhaných, po zátěži bolí jak čert - tuhle po konzultaci prý radši už do toho nesahat - rozsah výborný, mohlo by se to jen zhoršit. Tak prý moc nezatěžovat, brufík a podobné preparády mají zelenou!:)

Hodnocení: 0
Milan B.
Vloženo: 05:44:09, 05.06.2026 | profil autora
Jak dlouho trvala rehabilitace? Známý po roce nebyl schopen. I když tohle jsou nějaký srůsty a fyzio tvrdil, že se to dá i bez operace - nicméně po třech sezeních za 6000 dohromady žádné velké zlepšení…

Hodnocení: 0
Mikuc
Vloženo: 07:50:54, 05.06.2026 | profil autora
Rehabka po manžetě 8 návštěv, zde v malém městě, nic spešl, žádný lasery a pod, jen mi ukázala cviky co mám cvičit a těch 6 sezení mě spíš vtloukala do hlavy jak to dělat správně. Ale mám doma roky a roky blikátko Biostimul ( fakt pomáhá ) + kostival mast. S luxací nic, doktor mi řekl ať to cvičím a to bylo vše:) Být tebou, poptám se po dobrém ramenáři, zajdu, dá ti magnetickou rezonanci aby se přesně vidělo co s ramenem je a pak ti řekne co dál. Ber to tak, že to bude časem jen horší a třeba v 65 s ním nehneš vůbec na úplně normální činnosti. Já se třeba musím v MR nechat uspat, ten tunel nedávám, tak jsem tuhle MR s tím ramenem ( i s kyčlí ) odmítl, až to bude úplně nezbytné. Uspání teď využiji jen na MR prostaty, nemohu pojišťovnu zničit!:))

Hodnocení: 0
Milan B.
Vloženo: 08:40:02, 05.06.2026 | profil autora
budu muset, protože už mi to reálně způsobuje třeba při dřepech tak vykroucenou hrudní páteř, že jedu radši přední... díky za tip.







Jméno: pamatovat
Heslo:



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2026 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2026 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie