Reklama:

Recenze: Tak co mám jíst?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Informace nakladatelství:

Zamýšlíte se nad svým zdravím a stravou, kterou si každý den připravujete? V tom případě je publikace známého odborníka na zdravou výživu RNDr. Petra Fořta, CSc. určena právě vám. Přináší totiž vyčerpávající a cenné informace o racionální výživě a různých "léčebných a redukčních dietách". Nevyhýbá se ani alternativním výživovým stylům či tématu obezity. Dozvíte se, jaká je metabolická typologie, které potraviny jsou zdraví prospěšné a které naopak přinejmenším sporné. Značný prostor je věnován i problematice stravy v těhotenství a výživě v pokročilejším věku.


Knihu můžete zakoupit zde: Tak co mám jíst?

Počin nakladatelství Grada "Tak co mám jíst?" je textově zcela vyčerpávající publikací. Doslova. Na 424 stranách knihy jsem kromě titulního obrázku a závěrečných sedmi reklamních (na jiné knihy nakladatelství Grada) nenašla jediný obrázek, jedinou fotografii. I přesto se zdá být kniha na první pohled přehledná, hlavně díky různě odlišeným nadpisům odstavců.

RNDr. Petr Fořt je naším uznávaným odborníkem na výživu a má již zkušenosti s přípravou publikací tohoto typu. Dalo se tedy očekávat, že kniha bude opravdu zahrnovat značné množství informací, což bohatě naplnila. Seznámí Vás tedy nejen s tím, jak by měla správná výživa vypadat, kolik čeho sníst, ale dozvíte se také o alternativních stylech a dietních programech (dělená strava, vegetariáni, vegani, frutariáni, makrobiotika a mnohé jiné). Autor se neomezuje pouze na konstatování stylu: tuky jsou špatné/dobré. Veškeré informace podává dosti obšírně, vysvětluje také vliv dané složky potravy či látky na zdraví člověka, jednotlivé orgány, což oceňuji a spatřuji to jako poměrně zajímavé i pro běžnou populaci (nebo právě pro ni). Pokud již ve výživě a jejích složkách nejste zběhlí, asi pro Vás může být informací leckdy až přespříliš a mohou se jevit jako značně složité. Kniha je určena spíše náročnějším a znalejším čtenářům.

Při listování knihou dále si uvědomíte, že ne všechny potraviny jsou prospěšné, pročtete si odstavce o jednotlivých nejčastěji využívaných pochutinách, druzích mas, jaká úprava potraviny je nejvhodnější a nejšetrnější apod. Zajímají Vás výzkumy např. o škodlivosti/prospěšnosti mléka na lidský organismus? Pokud máte rádi i tento "vědečtější" pohled, pak Vás kniha, věřím, uspokojí.

V další části publikace rozebírá autor změnu stravy v různých věkových obdobích života člověka, dětství, stáří, nebo těhotenství, při nemocech, obezitě. A pokud si rádi ohříváte jídlo třeba v mikrovlnné troubě, možná Vás chuť po pročtení knihy mírně přejde.

Kniha je v měkké brožované vazbě, jak už jsem zmínila, zcela bez obrázků. Souvislý text přerušují jen nadpisy a vložené tabulky. Dosti velká část publikace je zaplněna právě studiemi a výzkumy, předpokládám, že pro mnoho čtenářů to bude náročnější čtivo, žádná odlehčená a zjednodušená literatura. Mnohé však právě tento nepříliš obvyklý styl publikace potěší.

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Tak co mám jíst?
  • autor: RNDr. Petr Fořt, CSc.
  • nakladatelství: Grada
  • rok vydání: 2007
  • počet stran: 424
  • rozměr: 160 x 230 mm
  • typ: brožovaná bez přebalu lesklá

O autorech:

RNDr. Petr Fořt, CSc., narozen 1946, má zkušenosti v celé řadě oborů počínaje klinickou biochemií až po léčebnou výživu. Praxe ve vědě a výzkumu - na lékařské fakultě v Praze několik let imunochemie, poté 20 let jako vědecký pracovník ve fyziologii a dietologii vrcholového sportu. Je autorem desítek vědeckých prací a výzkumných zpráv. Je také autorem většiny produktů řady Laktofit, nejnověji také některých produktů české firmy Aminostar. Konzultant několika firem dovážejících potravinové doplňky.

Nyní kromě výše zmíněného: poradce ve výživě sportovců a v léčebné výživě, přednášky pro Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze a Olomouci a pro soukromé školy, například pro instruktory a majitele fitcenter, dopisovatel magazínů - Svět kulturistiky, Fitness, Zdraví, Peloton, Longevity - Fit pro život, Regenerace, Wellness, Osobní lékař, spolupráce s ČT na pořadu o výživě "Pod pokličkou".


Knihu můžete zakoupit zde: Tak co mám jíst?


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.01.14:20cosanostra - Tuto knihu sem si koupil a můžu ji vřele doporučit všem zá..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 4 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
dozahranici (20:39) • Milane profesionalove maji vstup do gold`s gym zdarma.
magazínJe Jay Cutler tím nejlepším, co se ku...
jr.e (19:32) • Tak v roce 2009 ,měl Jay asi svoji nejlepší top formu z celé svoji kariéry,a vyhrál zce...
magazínRonnie Coleman se po úterní operaci u...
amoresPE (08:18) • Tesi sa na legpress...neda si pokoj, otazka casu kedy dopadne ako Wheeler a mozno aj ho...
magazínRonnie Coleman se po úterní operaci u...
ironfighter (22:06) • Ronni je fakt drzak, drzim mu palce at to vse vyjde, ale at uz radeji uziva duchodu ...
magazínRonnieho Colemana za pár hodin čeká d...
jari (13:58) • A za 14 dní bude článek, jak znova trénuje, ještě k tomu úplně nevhodné cviky se žalost...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra