Reklama:

Recenze knihy:
Bodybuilding a posilování

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Informace nakladatelství:

Chcete mít dokonale tvarovanou postavu a efektivně cvičit bez zbytečného tápání mezi posilovacími stroji? Díky této knize nebudete marnit čas cvičením nevhodných cviků, nezpůsobíte si žádný úraz a zaměříte se přesně na požadované svalové partie, aniž byste potřebovali osobního trenéra.

V knize naleznete:

 • Nepřeberné množství cviků s činkami a na posilovacích strojích.
 • Názorné návody a obrázky lidského těla se znázorněním procvičovaných svalových skupin.
 • Přehled svalů zapojených při provádění konkrétního cviku a jejich grafické znázornění.
 • Praktické rady pro provádění jednotlivých cviků a upozornění na případná nebezpečí úrazu.
 • Znázornění rozsahu pohybu pro efektivní a bezpečné provádění cviku.
 • Obtížnější varianty cviků pro dosažení maximálního nárůstu svalové hmoty.
 • Základy anatomie lidského těla pro lepší pochopení prováděných cviků.
 • Přehledně řazené kapitoly podle posilovaných částí těla.


Knihu můžete zakoupit zde: Bodybuilding a posilování

Tentokrát musím s informacemi nakladatele uvedenými výše jedině souhlasit. Vše odpovídá. Kniha je opravdu velmi pěkně barevně ilustrována, každý, i začátečník, snadno pochopí, která část svalu je při daném cviku posilována, jakým způsobem změní zacílení cviku apod. Bude jistě účinným návodem pro ty, kteří si nechtějí nebo nemohou dovolit vedení trenérem, i zajímavým rozšířením obzoru pro ty, kteří se domnívají, že již vše znají.

Celá publikace je jedním velkým, 200stránkovým zásobníkem cviků, rozděleným na jednotlivé kapitoly podle svalových partií. Příjemné je, že autor Nick Evans, uznávaný ortopedický chirurg a odborník v oblasti kulturistiky a posilování, nezapomněl zmínit i často opomíjené skupiny jako rotátory ramena (zpevňující kloub), předloketní svaly apod. Pro přehlednost jsou kapitoly cviků nepříliš obvykle rozděleny ještě do podkapitol podle jednotlivých součástí svalů (jednotlivé části deltů, hrudníku, zad, nohou atd.) Každé kapitole předchází velmi obecné základy z anatomie dané oblasti a svalů, názorné ilustrace svalové partie, nechybí ani přehled zmiňovaných cviků.

V obsahu knihy jsem napočítala přes 80 cviků, nicméně po nahlédnutí dovnitř zjistíte, že se jejich počet rozroste u každého cviku minimálně o další jednu variantu, popsány jsou i jiné možné úchopy. Každému cviku s jeho variantami je věnována dvoustrana, na níž najdete přesně (ale zároveň stručně a nezmatečně) popsané provedení pohybu, vyjmenované účastnící se svaly (agonisty i synergisty) a kromě dalších variant umístěných v orámování také anatomický pohled na probíraný cvik (tedy poznámky o cílení jiným úchopem, o vlivu rozsahu pohybu apod.) Cvik je znázorněn na šedých postavách s barevně rozlišenými pracujícími svaly s českými i latinskými popisky. Díky zmínění svalové partie po bočním okraji stránky se i při namátkovém listování knihou orientujete, který cvik je určen pro kterou část Vašeho těla.

Jediné, co popisu nakladatele podle mě neodpovídá zcela přesně, je upozornění na možná rizika úrazu, která jsem v publikaci zahlédla minimálně a ani zdaleka se nedají přirovnat k informacím v již dříve zmiňovaném Posilování - anatomickém průvodci. Nicméně, pravdou je, že pokud se bude cvičenec řídit pokyny v této knize, minimalizuje jejich možný výskyt.

Autorem knihy je lékař ortoped ve sportovním lékařství, světově uznávaný odborník na silový trénink, zranění způsobená posilováním, kulturista a zároveň fitness model. Přeložila ji Petra Žižlavská, text pro české čtenáře upravil a na terminologii dohlédl PaeDr. Vladimír Kolouch, odborný učitel českých fitness trenérů. Ilustroval William P. Hamilton - magistr lékařské ilustrace s 30letou praxí, který kreslí také pro americké fitness časopisy.

Příjemně potěší její kvalitní pevná vazba a tvrdé desky, které leccos vydrží, líbivé je i vyvedení kompletně celé knihy na křídovém papíře (což ovšem přidává knize slušně na váze :-)

Knihu doporučuji nejen začátečníkům, kteří se v ní jistě neztratí, ale počítejte, že je opravdu pouze přehledem cviků, jiné informace, např. o možnostech posilování, programech, popisech strojů, výživě apod. (jako zahrnuje Velká kniha posilování), od ní neočekávejte. Přehlednost jí ovšem nikdo neupře. Je podtržena faktem, že textu na stránce není nahuštěno přespříliš. Svoji úlohu, které je přeurčena, však splňuje více než uspokojivě. Být srozumitelným průvodcem cviky pro posilování a formování lidského těla.

Základní údaje o knize:

 • úplný název: Bodybuilding a posilování - efektivní cvičení pro dokonalé tělo
 • autor: Nick Evans
 • nakladatelství: Computer Press
 • rok vydání: 2011 (předešlé vydání 2007)
 • počet stran: 200
 • rozměr: 170 x 243 mm
 • typ: vázaná bez přebalu lesklá


Knihu můžete zakoupit zde: Bodybuilding a posilování


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie