Fanoušci profesionálního bodybuildingu prožívají déjà vu. Stejně jako vloni také tentokrát krátce před konáním Mr. Olympia totiž přišla omluvenka od amerického těžkotonážníka Nicka Walkera. Zatímco před rokem tohoto třicetiletého svěřence trenéra Matta Jansena na pódium nepustilo zranění, tentokrát stojí za Nickovou neúčastí jiné důvody. Přestože přípravu na jubilejní šedesátý ročník Mr. Olympia Nick podle svých slov začínal ve velmi dobré výchozí pozici, jeho tělo v uplynulých několika měsících zkrátka nereagovalo, jak mělo. Začátkem tohoto týdne si tak s Mattem sedli, a jakkoliv to nebylo snadné, dospěli k rozhodnutí, že pro Nickovu pověst, jeho zdraví, sportovní budoucnost, ale i pro samotnou Olympii jako značku bude nejlepší, aby přípravu předčasně ukončil.
Nick Waller a Matt Jansen o Nickově neúčasti na Mr. Olympia 2024
Oba věří, že po několika posledních letech, kdy jel jako kulturista nadoraz a v jeho životě se toho odehrávalo mnoho, Nickovo tělo už prostě řeklo dost. V nejbližší době si proto v první řadě dopřeje oddych a do další přípravy se pustí, teprve až na to bude jeho tělo připraveno. Asi se nedovíme, nakolik pozadu v přípravě Walker skutečně byl, ale není tajemstvím, že sám od sebe očekává vždy maximum. Ve své mysli je stále třetím nejlepším profesionálním kulturistou světa, protože to je jeho poslední výsledek z Olympie. V současnosti v souvislosti s Mr. Olympia touží už jedině po titulu a jednoduše není v jeho povaze, že by měl na pódium vrcholné události svého sportu nastoupit v jiné formě než v té nejlepší. Ještě než Nick na YouTube zveřejnil video, ve kterém se svým záměrem letos na Mr. Olympia nezávodit seznámil fanoušky, informovali s Mattem jak vedení profesionální ligy IFBB Jima Maniona, tak i pořadatele Olympia Weekendu. Ti pro věc údajně vyjádřili pochopení.
Nick Walker při vystoupení na Mr. Olympia 2022 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)
Nick Walker není jediným kulturistou, který účast na Mr. Olympia 2024 vzdal. Z různých důvodů ke klání z kvalifikovaných závodníků nenastoupí ani Tonio Burton, Nathan De Asha a Behrooz Tabani. Znamená to, že startovní pole soutěže bude čítat maximálně patnáct jmen, což je nejméně od roku 2000, kdy k Olympii nastoupilo třináct profíků. Poté, kdy vloni Olympia Weekend hostilo Orlando, se akce letos vrací do Las Vegas, kde se soutěž odehraje už potřiadvacáté. Semifinále je na programu v pátek 11. října, na finále dojde o den později.