Reklama:

ME mužů 2008
- den 3 (budou medailové žně?)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Když se státní trenér Oleg Zhur včera vrátil z návštěvy města s obrovským kusem sušeného masa, říkal, že si ho odveze domů a tady ho sníme jedině v případě, že některý z našich závodníků vybojuje zlato. Je o den později, sobota, půl druhé odpoledne, první semifinálová kola jsou za námi. Právě probíhá polední přestávka, já sedím v hotelovém baru a před chvilkou procházel okolo Oleg. V ruce nesl další hroudu uzeného masa. Kdyby totiž nešel koupit další, první by zpět do České republiky nedovezl. Zlato totiž bude! A i když bych to velmi, velmi nerad zakřikl, důvodů k radosti bude možná ještě více!

Semifinále - dopolední část

Když jsme přišli ráno do haly, kde soutěž probíhá, i přesto, že do začátku prvních kategorií zbývala více než hodina, místa pro fotografy byla beznadějně zaplněna. I proto je ale dobré, že je zde i Stanislav Pešát, moje místo je tak díky němu uprostřed fotografů hned vedle Alberta Buseka a Arnolda Tokka. Úhel snímků, které Vám tedy níže nabízím, je výborný, technická kvalita kvůli světlu o trochu horší - věřím ale, že představu o formách závodníků budete mít dobrou.

Klasická kulturistika do 170 cm

V nejnižší kategorii klasické kulturistiky, která soutěž otvírala, má Česká republika dva zástupce: Marcela Hájka (st. č. 6) a Arsena Kizorchiana (13). Slovensko pak zástupce tři: Jana Čabanika (14), Martina Pivka (15) a Rudolfa Kopčoka (16).

Marcel Hájek šel ve druhém a třetím vyvolávání, odhad na konečné umístění z úst Olega Zhura po semifinále zní 4. až 5. místo, Stanislav Pešát vidí vše optimističtěji a odhaduje Marcelovi stříbrnou či bronzovou medaili. Arsen nebyl bohužel vyvolán ani v jednom kole, jeho umístění může být mezi 8. a 12. místem. Jen pro zajímavost, v kategorii nastoupilo celkem 19 závodníků.

Klasická kulturistika do 175 cm

Další kategorie s účastí našich reprezentantů - s číslem 24 František Huf, s číslem 26 Jozef Furin a s číslem 28 Tomáš Tabaciar. Jak se čeští závodníci umístí? Podle názoru Olega Zhura mezi sebou Franta a Jozef bojují o první a druhé místo. Podle Ľuba Hečka, který v tuto chvíli sedí proti mě, získá prvenství Franta.

Klasická kulturistika do 180 cm

Velmi jsem se těšil, až Vám budu psát o této kategorii. Teď, když jsem u toho, zbývá do začátku odpoledních kol 30 minut a je čas jít bojovat o místa pro fotografování. Takže jen krátce: v této kategorii nastoupil jediný český reprezentant, Zbyněk Ceradský. Víte, jak se s největší pravděpodobností umístí? Nebude jenom ve finále. Nebude mít jenom medaili. On má na to, aby měl medaili nejcennější, zlatou! Držte mu palce!

Klasická kulturistika nad 180 cm

Jediný český zástupce v nejvyšší kategorii klasické kulturistiky Jirka Wagner (st. č. 54) vypadá velmi dobře. Má proti sobě sice 11 soupeřů, z nichž je řada opravdu kvalitních, každopádně jeho konečné umístní by mohlo být mezi druhým a čtvrtým místem. Je to ale jen odhad, realitu poznáme až v neděli odpoledne.

Semifinále - dokončení

V polední přestávce jsem pro Vás připravil pouze kategorie klasické kulturistiky, nyní (lehce po deváté večerní z pohodlí hotelového baru:) dojde řada i na kulturistiku sportovní. V ní nastoupili celkem tři čeští závodníci - Tomáš Lukáč v kategorii do 65 kg, Míra Hanák do 75 kg a Jarda Paseka mezi borci nad 100 kg.

Kulturistika do 65 kg

Tomáš Lukáč (st. č. 64) nastoupil v první kategorii kulturistiky do 65 kg proti sedmi soupeřům, mezi kterými byl (a v prvních třech kolech na porovnávání šel) i slovenský reprezentant Mišo Hlinka (70). Jak se oba borci umístí? Mišovi bude patřit pravděpodobně jedna z příček nejvyšších, Tomáš by se mohl umístit mezi 5. a 7. místem.

Kulturistika do 70 kg

Sedmdesátka byla bez českých a slovenských zástupců. V prvním volání šli Jose Garcia Cobo (74), Ignacio Valera (75, oba Španělsko), ukrajinský reprezentant Vyacheslav Makogon (77) a polský závodník Krzysztof Danielcyk (78).

Kulturistika do 75 kg

Kategorie do 75 kg obsazená sedmi bojovníky měla i české zastoupení - Miroslava Hanáka (92). Jeho soupeři jsou však extrémně dobří a tak se na Míru dostalo až ve čtvrtém vyvolávání. Odhadovat umístění je těžké, do finále by však postoupit mohl.

Kulturistika do 80 kg

Osmdesátka byla zcela bez českého i slovenského zastoupení. Budete-li procházet fotorafie, upoutá Vás bezpochyby závodník s číslem 99. Igor Losev z Ruska je totiž naprosto neuvěřitelný a jeho vítězství je více než pravděpodobné.

Kulturistika do 85 kg

V této kategorii startoval slovenský reprezentant Marián Čambál (120). Majo šel hned v prvním volání a zcela oprávněně, mohl by totiž sahat po příčkách nejvyšších!

Kulturistika do 90 kg

V devadesátce neměla Česká ani Slovenská republika zastoupení.

Kulturistika do 100 kg

Slovenský reprezentant Rasťo Solár (157) nastoupil v nejlepší kategorii celého dne. Celkem 14 závodníků, z toho minimálně 8 nesmírně kvalitních. Napsat, jak by se Rasťo mohl umístit, by v tuto chvíli bylo naprostým hádáním, nezbude nám tedy než počkat do nedělního podvečera, kdy se vše rozhodne.

Kulturistika nad 100 kg

V nejtěžší kategorii se představil i náš Jaroslav Paseka (164). První pětice postupujících do finále byla jasná od prvního okamžiku, zda-li poslední místo pro Jardu zbude, můžeme doufat, není to však bohužel příliš pravděpodobné.

Páry

Poslední v sobotním dni přišla na řadu slabě obsazená kategorie párů.

Co nás čeká nyní?

V tuto chvíli (už je neděle, desátá ranní) odcházíme se všemi kluky na pláž udělat několik fotografií. Snímky se zde určitě potom objeví (některé možná ještě odpoledne). V 15 hodin začíná finále - držte našim klukům palce! O výsledcích Vás budeme informovat těsně po jejich vyhlášení.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.05.11:40Peca - Nejspis proto,ze v klasicke ma vetsi sanci na lepsi umiste..+2
18.05.11:19Dave_Hammer - Nevi nekdo proc, startuje Marcel Hajek v klasicke kulturis..+1
18.05.09:38Ronnie - Uživateli kulicka001 byl vstup do diskusí zablokován.+8
18.05.09:19mr.kvadriceps - Jsi trapný!!!Nikoho tvé výlevy nazajímají....všichni to už..+4
18.05.09:15kulicka001 - *** -- Príspevek byl odstranen.-2
18.05.00:32Ronnie - Míra má v kategorii hodně hodně našlapané kluky. Ale do fi..
18.05.00:21Tom23 - Tak to je dobre. Aspon neco. Loni udelali podobnou chybu s..+1
18.05.00:19rzl - koukam ze tam ma hodne tvrdou konkurenci :X-1
18.05.00:08Ronnie - Jj Tome, to máš pravdu, dnes jsme to tu řešili, ale hlavní..-1
18.05.00:04Tom23 - Treneri udelali chybu, ze ho podcenili a dali do B tymu. ..+1
17.05.22:45mr.kvadriceps - Ronnieumu patří velký dík.za aktuální fotky.Perfektní prác..-2
17.05.20:56Ronnie - Začínám připravovat další fotografie, komplet semifinále ..
17.05.19:12hodac - Klasická kulturistika nad 180 cm. Přeji Jirkovi startovní ..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (07:23) • `Vykoná dřep s takovou hloubkou, kdy je střed kyčelního kloubu níže než vrchol kolene,...
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
Arnold Strong (23:14) • A proc Angel nezavodil v nejake kategorii ?kvuli zdraví?
magazínJ&M podcast: Jak se bude letos dařit českým kulturistům?
Mikuc (10:44) • Díky za info. Půl hodinka bez komentu proběhlé soutěže je akorát.) Uvidíme, co sezóna p...
magazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Ronnie (14:27) • Také bych byl moc rád, kdyby kniha vyšla letos, ale bohužel tím, jak je složitá situace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra