Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Včera jsem jedl… Patrik Bartl, kulturista (5795 kcal)

9.329 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Včera jsem jedl… Pavel Kutlák,
juniorský kulturista
(4084/5676 kcal)
Bez stravy není regenerace a bez regenerace není výkon. Proto Vás v této sérii seznámím s jídelníčkem sportovců rozličných odvětví, v nichž využívají činku, ať už jako primární nástroj, nebo jen jako doplněk. Mé zadání pro ně bylo jednoduché: "Napiš mi, co jsi jedl, a chci, abys byl stoprocentně upřímný."

Mimo tréninkové vlogy jsou asi ze světa fitness nejpopulárnější "All Day of Eating" videa, kde nám sportovec ukáže, co celý den jí. Já Vám to chci poskytnout v textové formě, takže si to můžete přečíst třeba v autobuse za pár minut a nevyplácat si data.

Tento ukázkový jídelníček je uveden jen pro zajímavost, nejedná se o návod pro ostatní, ale pouze o ukázku jídelníčku jednoho sportovce z jednoho konkrétního dne bez ohledu na dny předcházející či následující.

Dalším jedlíkem, jehož stravovací návyky Vám představíme, je klasický kulturista Patrik Bartl. Čerstvě sedmadvacetiletý závodník z vesničky u Hustopečí se stejně jako vloni připravuje na jarní část sezóny. Patrika sleduji od loňských mistrovských soutěží a je s podivem, že při takových kvantech jídla a dlouhé dovolené v Thajsku byl schopen stále držet nízké procento podkožního tuku při dostatku svalové hmoty. Podívejte se, jak si dopřává bronzový medailista z Extrifit Cupu, mistrovství Moravy a Slezska a dalších tuzemských soutěží, který se letos premiérově představí ve Švédsku a Portugalsku pod hlavičkou NPC. Patrik aktuálně váží 97 kg při výšce 183 cm.

Včera jsem jedl... Patrik Bartl, kulturista (5795 kcal)
jídlo složení výživové hodnoty
snídaně vejce (3 ks)
hermelín (120 g)
rohlík cereální (100 g)
šunka (70 g)
Kávenky (50 g)
1293 kcal
72 g bílkovin
71 g sacharidů
79 g tuků
svačina celozrnné chlebíčky (80 g)
ořechový závin (200 g)
protein (30 g)
jablko
1177 kcal
45 g bílkovin
195 g sacharidů
20 g tuků
oběd rýže (100 g)
ananas v nálevu (100 g)
mleté krůtí maso (200 g)
688 kcal
47 g bílkovin
110 g sacharidů
13 g tuků
svačina pohanková kaše (150 g)
protein (30 g)
jablko
směs ovoce (50 g)
Kit Kat
966 kcal
48 g bílkovin
148 g sacharidů
17 g tuků
intra workout cyklický dextrin (40 g) 152 kcal
0 g bílkovin
39 g sacharidů
0 g tuků
večeře rýže (120 g)
mleté krůtí maso (200 g)
ananas v nálevu (100 g)
759 kcal
49 g bílkovin
125 g sacharidů
12 g tuků
druhá večeře pohanková kaše (100 g)
tvaroh polotučný (300 g)
jablko
směs ovoce (100 g)
919 kcal
48 g bílkovin
138 g sacharidů
16 g tuků
celkem 5795 kcal
312 g bílkovin
788 g sacharidů
158 g tuků


Rozhovor o přístupu k výživě

V jaké fázi přípravy se aktuálně nacházíš?

V současnosti jsem na konci objemu, pozítří mi začíná dieta a příprava na závody.

Je tebou zmíněný jídelníček standardem posledních týdnů?

Ano, moje tělo je trochu specifické a musím k němu tak přistupovat, někdo přibere při "pohledu na jídlo", já do sebe zase musím hrnout opravdu velké množství jídla, abych nabral. Mám sacharidy nastavené na 650 g a víc. Samozřejmě to nejde ujíst jen z komplexních sacharidů, a tak tam ještě pošlu nějaké věci, na které mám zrovna chuť, ale snažím se, aby 80 % bylo z kvalitních surovin.

Jak moc důkladně počítáš makroživiny nebo kalorie?

V přípravě, která zanedlouho začne, jsem 100% striktní. V objemu to mám nastaveno trochu jinak než většina. Prostě čím víc kvalitního jídla zvládnu, tím lépe. Za odměnu si pak dám i něco na chuť.

Jak často si dopřeješ volné jídlo?

Posledních osm měsíců si ho dopřeju, kdykoliv mám chuť, neomezuju se. Díky genetice si to můžu snad dovolit, voda a tuk se na mně moc nedrží, ale to mi teď končí na dvanáct týdnů.

Snažíš se předcházet problémům s trávením? Popřípadě Jak?

V jídelníčku mám dost ovoce, kterým naženu sacharidy a které pomáhá trávení. Snažím se ke každému jídlu dávat jablko nebo ananas, který prostě miluju jak na pizzu, tak i v rýži s mletým masem. Dále užívám jablečný ocet, který dávám po ránu (když nezapomenu), a samozřejmě probiotika a trávicí enzymy, ale ty jedu celoročně, protože toho jídla mám hodně i v dietě a jíst kilo a víc masa na den mi vloni v závěru přípravy nedělalo úplně nejlépe. Bez enzymů bych si to představit nedokázal. Pro mě osobně je to jeden z nejdůležitějších suplementů.

Nejoblíbenější fit jídlo a nejoblíbenější cheat?

Fit jídlo? Na konci objemu asi momentálně žádné, už jsem všeho přežranej, ale za měsíc budu mluvit určitě jinak. (smích) Kdybych ale měl říct jedno jídlo, tak určitě losos s batáty. Cheat je úplně jasný, running sushi. Dále pizza s ananasem, burger Big Tasty z "mekáče" , klobásky a párky s hořčicí a chlebem, Kinder Bueno, Kit Kat, Snickers a všechny další sladkosti, maková buchta, zmrzlina, brambůrky, ovocné knedlíky, kebab, svíčková, vepřo knedlo zelo, gulášek s pivečkem. Já prostě miluji všechno sladké a nezdravé, to bych tady jmenoval do zítra. Divím se, že mám cholesterol v normě. (smích)

Jsou potraviny, které vůbec nejíš, a proč?

Žádná mě nenapadá, sním všechno. (smích)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie