Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Pět profesionálů 6 týdnů
před Arnold Classic 2024

6.934 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Sezóna závodníků z profesionální ligy IFBB Jima Maniona stejně jako v předchozích letech také tentokrát naplno odstartuje zámořským Arnold Sports Festivalem, který se v areálu Columbus Convention Center bude konat ve dnech 29. února až 3. března. Vrcholem události bude pětatřicátý ročník Arnold Classic v kulturistice mužů open, závodit se na místě ale bude i v dalších kategoriích profíků od classic physique mužů až po physique mužů, kulturistiku vozíčkářů, fitness žen, wellness žen a bikiny fitness žen. Pohled do kalendáře napovídá, že do konání akce zbývá už méně než šest neděl a tomu také již začínají odpovídat formy závodníků pozvaných k účasti. Dnes spolu s námi budete moci nahlédnout do přípravy pěti z nich!

James Hollingshead

Arnold Sports Festival 2024: seznam pozvaných závodníků

Jedním z dvanácti borců nastupujících v kulturistice mužů open, v jejichž účast v současnosti organizátoři mohou doufat, je celkový šampión mistrovství Velké Británie z roku 2017 James Hollingshead. James mezi profíky nastupuje od soutěžního ročníku 2018, za tu dobu stihl dva starty na Mr. Olympia i vystoupení na Arnold Classic UK 2022, ale na tradičním Arnold Classic v Severní Americe dosud nikdy nezávodil. Letos si zde tak ve čtyřiatřiceti letech odbyde premiéru. Nadcházející profesionální show pro něj zároveň bude prvním kláním, na které se připravoval pod vedením nového trenéra, kterým není nikdo jiný než zkušený Miloš Šarčev. Ten už vloni, kdy jeho spolupráce s Jamesem začala, jasně popsal, jaká zlepšení by od svého britského svěřence chtěl vidět. Uplynulé měsíce a týdny tak byly o tom, aby společně pracovali na Hollingsheadově výraznějším "V" tvaru trupu, lepší svalové hloubce a ještě lepším napruhování. Nakolik se Jamesovi a Milošovi první společná příprava povede, se samozřejmě naplno ukáže až přímo na pódiu, ale už následující snímky z tohoto týdne napovídají, že to určitě špatné nebude!

James Hollingshead 6 týdnů před Arnold Classic 2024 (foto: Instagram.com/hollingshead89)

Jonathan Delarosa

Zatímco James Hollingshead tedy ladí formu na své první severoamerické Arnold Classic, jeho příští soupeř Jonathan Delarosa na zmíněné soutěži Arnolda Schwarzeneggera už jednou závodil. Devětatřicetiletý Američan, který profi kartu vlastní již od triumfu na NPC USA 2011, se na Arnold Sports Festivalu na pódiu poprvé objevil v roce 2018, kdy zde bral osmé místo před devátým Lukášem Osladilem. Není pochyb o tom, že by Jonathan letos rád tento šest let starý výsledek vylepšil, když říká, se na soutěž rozhodně nepřipravuje jenom pro samotnou účast, ale chce se i poprat o nějaké zajímavé umístění. Přibližně 170 cm vysoký svěřenec švýcarského trenéra Patricka Tuora také prozradil, že mu šest neděl před vstupem na pódium displej váhy ukazuje něco málo přes 113 kg.

Jonathan Delarosa 6 týdnů před Arnold Classic 2024 (foto: Instagram.com/ifbbjondelarosa, Instagram.com/ptuor)

Luis Rodriguez

Pokud se o nějakém závodníkovi dá říci, že v posledních letech na Arnold Classic závodí opravdu s oblibou, pak je jím Luis Rodriguez. Na vzpomínané profesionální show nechyběl v sezónách 2018, 2021, 2022 a 2023 a po boku Jamese s Jonathanem je k akci připraven nastoupit už popáté! Přibližně 173 cm vysoký Luis po stránce připravenosti nepodává v poslední době úplně konzistentní výkony, a tak jediné, na co se dá před jeho vystoupením v Columbusu s jistotou vsadit, je, že opět bude patřit k něm masivnějším členům startovního pole. Ostatně šest týdnů před závody stále váží přes 125 kg!

Luis Rodriguez 6 týdnů před Arnold Classic 2024 (foto: Instagram.com/justindifbb)

Ramon Queiroz

Jak už jsme uvedli, Arnold Classic už dávno není jenom o bitvě těžkotonážníků. Na stagi zde příležitost dostávají i profíci z dalších kategorií, včetně classic physique, v němž sportovci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce. Horkým favoritem letošní soutěže klasiků na Arnold Sports Festivalu bude obhájce loňského vítězství a stříbrný medailista posledních dvou ročníků Classic Physique Olympia Ramon Queiroz. Do role poměrně výrazného kandidáta na vítězství tohoto miláčka brazilských fanoušků bodybuildingu přitom kromě jeho dosavadních výsledků pasují i průběžně zveřejňované momentky z jeho probíhající přípravy. Ramon na nich vytváří dokonalou iluzi mohutnosti a k tomu se zdá být už teď také v parádní formě!

Ramon Queiroz 6 týdnů před Arnold Classic 2024 (foto: Instagram.com/ramondinopro)

Tyler Brey

Kulturistika vozíčkářů je v profesionální lize IFBB Jima Maniona už nedílnou součástí scény a stejně tak je také již neodmyslitelnou součástí programu Arnold Sports Festivalu. Letos by se na akci ve wheelchair bodybuildingu mělo do boje o přízeň rozhodčích zapojit až devět borců, včetně šampióna loňského Dallas Pro Tylera Breye. Tyler to na Arnold Sports Festivalu zkoušel už v roce 2019, kdy zde sice skončil poslední, ale od té doby i díky spolupráci s trenérem Dominickem Cardonem zaznamenal jasně patrný progres. Dá se tak předpokládat, že tentokrát bude na klání moci pomýšlet na lepší výsledek. Také jeho aktuální formu můžete posoudit prostřednictvím několika fotografií!

Tyler Brey 6 týdnů před Arnold Classic 2024 (foto: Instagram.com/blackbeltbodybuilding)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 154 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie