Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023: do boje o profi karty zasáhli i naši!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V neděli 22. října na varšavském předměstí Marki proběhl letošní ročník mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness FA Champions Golden Cup Pro Qualifier, na které závodníci z organizace NPC Worldwide měli šanci zabojovat o profesionální karty. Akce, jejímž hlavním sponzorem byla společnost Fitness Authority, přilákala i početnou skupinu závodníků z České republiky, z nichž někteří museli počítat s tím, že možná na pódiu budou pózovat ještě někdy kolem půlnoci. Ostatně tak to stálo i v předem stanoveném harmonogramu soutěže. Ten se takto protáhl zejména s ohledem na to, že vlastní závody amatérů byly ještě proloženy profesionální show ve physique mužů a bikiny fitness žen FA Poland Muscle Fest. Aby k ní mohli nastoupit také noví profíci, kteří vzešli z FA Champions Golden Cup Pro Qualifier, přišli amatéři z těchto kategorií na řadu jako první.

Jana Rajčynec na FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023


Rozhodčí:
FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023 rozhodovali Judit Kökény-Váradi, Beatrix Kaczur, Liona Bergmann, Ildiko Buranits a Richard Palmer, který soutěž řídil v roli hlavního rozhodčího.

Z našich mezi prvními před rozhodčí předstoupila Kristýna Berná, která to v Polsku zkusila ve dvou kategoriích. Nejprve ji čekal start v bikiny fitness novice, kde v kategorii nejvyšších závodnic pózovala v jediném vyvolávání uprostřed čtyřčlenné řady. Znamenalo to, že v konkurenci tří soupeřek bojovala o vítězství, na které později i dosáhla. Následně ji v bikiny fitness novice čekal ještě souboj o celkový triumf. V něm nicméně byla úspěšnější domácí Natalia Wojciechowska. Znovu Kristýna v záři reflektorů stála spolu se soupeřkami z bikiny fitness žen nad 170 cm. V něm podle rozestavení závodnic na pódiu o medaile ovšem bojovaly jiné sportovkyně a Kristýna Berná byla při závěrečném ceremoniálu vyhlášena na pátém místě. V bikiny fitness žen do 163 cm zkusila štěstí Jana Rajčynec, která ve Varšavě o den dříve na soutěži regionální úrovně FA SuperCup of Poland Regional Qualifier vybojovala tři vítězství v kategorii a přidala i dva celkové triumfy. V dobře rozjetém víkendu pokračovala také v neděli a na FA Champions Golden Cup Pro Qualifier se probojovala ke stříbru! Hned na svých dvou prvních soutěžích v kariéře tak prokázala, že se v ní skrývá pořádný potenciál.

Renata Součková na FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023

Další česká bikiny fitnesska závodila v kategorii žen do 168 cm. Renata Součková zde v semifinále pózovala uprostřed sedmičlenné řady a díky parádní formě si šla pro jasné vítězství. Posléze spolu s dalšími sedmi závodnicemi nastoupila k absolutce, ve které ovšem rozhodčí upřednostnili Maďarku Reku Pinter. Ve wellness novice a wellness žen do 163 cm se představila Veronika Blahovská, které se v Polsku výsledkově nedařilo. Bylo z toho pro ni čtvrté a páté místo, když za sebou v obou kategoriích nenechala žádnou soupeřku. Po vystoupení závodnic nastupujících ve figure, kulturistice a physique žen na řadu přišli kulturisté! Už v kulturistice novice měla Česká republika dvojnásobné zastoupení, když v ní změřili síly David Bartoš a Lukáš Brunclík. Lukáš v jediném semifinálovém calloutu nejprve začal uprostřed sedmičlenné řady, potom jej ale rozhodčí o kousek posunuli a nakonec z toho pro něj bylo druhé místo. David Bartoš v této kategorii bral čtvrtou příčku. Oba borci se na pódiu záhy měli objevit znovu, když před nimi byl start v kulturistice mužů do 102 kg, kde závodil také Radek Kyzivát.

Jiří Procházka na FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023

David s Radkem se tentokrát do prvního semifinálového vyvolávání nepropracovali, Lukáš v něm ale nechyběl. V sedmičlenném calloutu většinu času pózoval na pozici šest až sedm. Po chvíli byli závodníci z příští první trojice poslání z řady pryč a zůstali v ní jenom zbývající čtyři. Lukáš v této zmenšené skupince kulturistů dostal na okamžik šanci i uprostřed řady, čímž by bojoval o čtvrté až páté místo, potom ale zase musel na okraj. Pohled do výsledkové listiny ukazuje, že se do top 5 následně těsně neprobojoval, když mu patří šesté místo. David Bartoš bral osmou a Radek Kyzivát dvanáctou příčku. V kulturistice mužů nad 102 kg do další bitvy v organizaci NPC Worldwide nastoupil Jiří Procházka. Americký hlavní rozhodčí Richard Palmer mu dal šanci v prvním semifinálovém vyvolávání, v němž Jirka evidentně zaujal. Callout sice začínal na kraji pětičlenné řady, což by znamenalo, že bojuje o čtvrté až páté místo, pak se však propracoval více doprostřed a mohl tak pomýšlet na některou z medailí! Definitivně o tom, že Jiří Procházka v supertěžké váze vybojuje cenný kov, rozhodl okamžik, kdy byl stejně jako Krisztian Bereczki a Dawid Czechowicz odeslán z řady pryč a ti dva borci, kteří na stagi zbyli, museli ještě do druhého vyvolávání.

Lukáš Červený na FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023

Jiří Procházka, kterému během prezentace před soutěží byla zapsána výška 184 cm a hmotnost 113,2 kg, byl o několik okamžiků později vyhlášen na třetím místě, když druhý skončil Czechowicz a na zlato dosáhl Bereczki, jenž se o týden dříve na Fitparade Pro Qualifier musel i za Jirkou spokojit až s šestým místem. V Polsku ale Krisztian o svých kvalitách rozhodčí přesvědčil, a to i v absolutce. Znamená to, že se před ním po soutěži otevřela cesta k přestupu do profesionální ligy IFBB Jima Maniona, kde nově bude moci poměřovat síly s těmi nejlepšími těžkotonážníky současné scény! Nejdéle na svou porci času na pódiu museli čekat závodníci z kategorie classic physique. Stanislav Vařil v ní zvítězil ve své výškovce v kategorii novice, ve které se stal i celkovým šampiónem. V classic physique mužů nad 183 cm pak přidal čtvrté místo. Ještě lépe si vedl Lukáš Červený, který se v kategorii do 178 cm dostal spolu s dalšími pěti klasiky do prvního semifinálového vyvolávání, ve kterém pózoval uprostřed řady. Že jasně patřil do nejlepší trojice, ukázal moment, kdy byl spolu s dalšími dvěma závodníky odeslán pryč z pódia a zbývající členové prvního calloutu si museli odpózovat ještě ten druhý. Když v Lukášově kategorii došlo na vyhlašovací ceremoniál, bylo už kolem půlnoci. Vyhlášen byl na druhém místě a nechal za sebou tak deset z jedenácti soupeřů! Jména nových profíků, kteří z události vzešli, najdete v připojené tabulce.

FA Champions Golden Cup Pro Qualifier 2023 - noví profesionálové
jméno stát kategorie
Anthony Gautham Ashok Srí Lanka physique mužů
Reka Pinter Maďarsko bikiny fitness žen
Lisa Beck Německo wellness žen
Ewelina Zagórowska Polsko figure žen
Krisztian Bereczki Maďarsko kulturistika mužů
Damian Narecki Polsko classic physique mužů
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie