Reklama:

Pět profesionálů
před Dubai Pro 2023

4.769 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V neděli 24. září v areálu Dubai World Trade Center proběhne další ročník profesionální show v kulturistice a fitness Dubai Pro, na které si to závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona nastupující v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique mužů a physique mužů rozdají nejenom v bitvě o kvalifikaci na listopadový Olympia Weekend určenou vítězům, ale také v soubojích o atraktivní finanční odměny. V každé z vypsaných kategorií totiž bude ve hře 30.000 dolarů, přičemž šampión si vždy odnese hned dvě třetiny tohoto obnosu! Všichni profíci jsou v tuto chvíli už na místě, když si už během pátku odbyli prezentaci, a vypadá to, že se fanoušci bodybuildingu mohou těšit na parádní závody. Co do počtu, tak i do kvality startovního pole bude tentokrát nabito zejména ve physique a classic physique mužů, a právě do závěru přípravy několika borců, kteří se představí v poslední zmíněné kategorii, Vás dnes necháme nahlédnout prostřednictvím několika fotografií věnovaných jejich aktuálním formám.

Terrence Ruffin

Patrik Herčzík - trénink prsou a hamstringů

Ačkoliv k letošnímu Dubai Pro v klasice nastoupí opravdu celá řada vynikajících závodníků, včetně českého profíka Patrika Herčzíka, má soutěž poměrně jasného favorita na vítězství. Je jím dvojnásobný stříbrný medailista Classic Physique Olympia z let 2020 a 2021 Terrence Ruffin, jenž svůj start na dubajské profesionální show bere jako příležitost napravit si reputaci po méně vydařeném vystoupení na loňské Olympii. Zde podle vlastních slov závodil v jedné z nejhorším forem své dosavadní sportovní kariéry a kvůli tomu se posléze musel spokojit "až" s šestým místem. Terrence říká, že se z minulé přípravy hodně poučil, když mu ukázala, s kolika povinnostmi mimo bodybuilding se dokáže či nedokáže vypořádat, aby se to negativně neodrazilo na jeho formě. Zda tomu tak opravdu je a devětadvacetiletý borec v Dubai World Trade Center nastoupí tak dobrý, že nebude pochyb nejenom o tom, že si na soutěži jde pro vítězství, ale také o tom, že znovu bude mít na to, aby bojoval o nejvyšší příčky i na Classic Physique Olympia, uvidíme už za několik hodin!

Terrence Ruffin 3 dny před Dubai Pro 2023 (foto: Instagram.com/ruff_diesel)

Wesley Vissers

Asi nejvýraznějším soupeřem by Terrencovi podle papírových předpokladů měl být Wesley Vissers. Nizozemský profík, jenž je jenom o několik měsíců starší než jeho zmíněný americký soupeř, na loňské Olympii vybojoval osmou příčku, což je při tehdejší početnosti startovního pole perfektní výsledek. Vypadá to navíc, že se Wesley od loňské sezóny o kus zlepšil, což bylo ostatně znát i před několika dny při jeho vítězném vystoupení na Europa Pro ve španělském Alicante. Stejně jako Ruffina jej připojené snímky zachycují při kontrole formy už přímo v Dubaji.

Wesley Vissers den před Dubai Pro 2023 (foto: Instagram.com/wesleyvissers)

Valeri Enchev

Ve Spojených arabských emirátech vznikly také fotografie, které přibližují, jakou fazónu si na místo konání soutěže přivezl bulharský profík Valeri Enchev. Valeri sice na své první vítězství v profesionální lize IFBB Jima Maniona stále čeká, ale vloni dokázal posbírat dost umístění v první pětici na to, aby se nominoval na Classic Physique Olympia ze dnes už neexistujícího kvalifikačního žebříčku. Letos se Enchev již probojoval ke druhému místu z T.R.U. Athlete UK Pro, a přesto, že se před necelým týdnem na Europa Pro musel spokojit až s devátou příčkou, patří před startem na Dubai Pro k borcům, se kterými je potřeba počítat jako s kandidáty na nějaký slušný výsledek.

Valeri Enchev den před Dubai Pro 2023 (foto: Instagram.com/enchevvaleri)

Valentin Petrov

Slibně v závěru přípravy na dubajské závody vypadá také Veleriho krajan Valentin Petrov. Jedná se o borce, který se v minulé sezóně na Southwest Muscle Classic blýskl prvním vítězstvím mezi profíky, k úspěchu mu tehdy ovšem nepochybně pomohlo i slaběji poskládané startovní pole. Od startu na Olympii, který si následně nenechal ujít, Valentin ovšem poctivě pracoval na dalších zlepšeních postavy a vypadá to, že by se na pódiu mohl prezentovat jak vylepšenými objemy, tak i působivějšími liniemi.

Valentin Petrov 3 dny před Dubai Pro 2023 (foto: Instagram.com/calum_teamprocoach)

Abou Konate

Kromě Terrence, Wesleyho, Valeriho a Valentina se na Dubai Pro 2023 v kategorii, ve které sportovci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, chystá zkusit štěstí také Abou Konate. Závodník s kořeny v Pobřeží slonoviny, jenž ke svým soutěžím nastupuje v barvách Velké Británie, si letos připsal profesionální debut na už vzpomínaném T.R.U. Athlete UK Pro. Zde se sice musel spokojit se sedmým místem, což je o něco horší výsledek, než jaký se od Aboua dal očekávat, přesto ale Konate stále představuje borce se značným potenciálem. Přiložené fotografie ho zachycují při pózování v týdnu před závody v dubajském Binous Gymu, kde v posledních dnech před konáním nadcházející události trénovala i celá řada dalších profíků.

Abou Konate 5 dnů před Dubai Pro 2023 (foto: Instagram.com/aboukonat3)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 1 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie