Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Včera jsem jedl… Michaela Kinc, máma fitnesska (1977 kcal)

9.161 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Bez stravy není regenerace a bez regenerace není výkon. Proto Vás v této sérii seznámím s jídelníčkem sportovců rozličných odvětví, v nichž využívají činku, ať už jako primární nástroj, nebo jen jako doplněk. Mé zadání pro ně bylo jednoduché: "Napiš mi, co jsi jedl, a chci, abys byl stoprocentně upřímný."

Mimo tréninkové vlogy jsou asi ze světa fitness nejpopulárnější "All Day of Eating" videa, kde nám sportovec ukáže, co celý den jí. Já Vám to chci poskytnout v textové formě, takže si to můžete přečíst třeba v autobuse za pár minut a nevyplácat si data.

Tento ukázkový jídelníček je uveden jen pro zajímavost, nejedná se o návod pro ostatní, ale pouze o ukázku jídelníčku jednoho sportovce z jednoho konkrétního dne bez ohledu na dny předcházející či následující.

Pro nový článek jsem si vybral závodnici, trenérku, kadeřnici, a hlavně mamku Míšu Kinc, kterou jste u nás už párkrát určitě zahlédli. Tvrdá jako šutr, ostrá jako jalapeño, tak si Míšu pamatuji ze závodních pódií.

Udělat formu není žádná sranda. Udělat formu, když se staráte o děti, je o to větší výzva a mnozí z Vás to znají z vlastních zkušeností. Primárně jste totiž rodič a až potom závodnice. A přesně tak na mě Míša z jejích sociálních sítí působí. Proto by právě ona mohla být inspirací pro ženy, které chtějí zvládat rodinný život v kombinaci se sportovně-soutěžní kariérou.

Včera jsem jedl... Michaela Kinc, máma fitnesska (1977 kcal)
jídlo složení výživové hodnoty
snídaně celozrnné pečivo (150 g)
vejce (2)
475 kcal
24 g bílkovin
65 g sacharidů
15 g tuků
svačina ovesné vločky (100 g)
Smartlabs protein
426 kcal
29 g bílkovin
55 g sacharidů
6 g tuků
oběd kuřecí maso (80 g)
rýže (150 g uvařené)
brokolice
266 kcal
24 g bílkovin
38 g sacharidů
2 g tuků
svačina krůtí šunka (50 g)
celozrnné pečivo (160 g)
388 kcal
22 g bílkovin
69 g sacharidů
4 g tuků
večeře dušené hovězí (80 g)
zeleninový salát
160 kcal
19 g bílkovin
9 g sacharidů
5 g tuků
druhá večeře tvaroh odtučněný (200 g)
mandle
262 kcal
28 g bílkovin
10 g sacharidů
12 g tuků
celkem 1977 kcal
146 g bílkovin
246 g sacharidů
44 g tuků


Michaela Kinc - rozhovor o přístupu k výživě

V jaké fázi přípravy se aktuálně nacházíš?

Dokola dostávám otázky na závody. Jak mnozí možná již vědí, letošní sezónu mi to "cinkalo" trochu jinak, protože se mi rozrůstá můj závodní fitness team. Věřím, že by člověk měl jít příkladem, proto se snažím udržovat celoročně ve formě.

Je tebou zmíněný jídelníček standardem posledních týdnů?

Řekla bych, že má jídelní fáze je poslední roky dost podobná. Jídelníček, který jsem uvedla, je pro mě v podstatě zakladením schématem většiny dní.

Jak moc důkladně počítáš makroživiny nebo kalorie?

Byť se to někomu bude zdát neprofesionální, tak sama jsem známá tím, že potřebuji a dbám hlavně na klidnou hlavu, proto obecně nepočítám. Pravdou je, že už to mám v oku, takže se to kalkuluje automaticky. Jedu na pocit, pokud nejsem v závěrečné fázi přípravy. Začátečníkům bych však doporučila dbát na důkladnou přípravu výběrem i počítáním potravin.

Snažíš se předcházet problémům s trávením? Popřípadě jak?

S trávením problémy nemám, jsem dcérka ze Slovácka. (smích) Takže jím úplně vše. Volím podle chuti a bílkovina je vždy kvalitním základem.

Nejoblíbenější fit jídlo a nejoblíbenější cheat?

Co se týká oblíbeného fit a jídla obecně, tak miluji lososa, arašídové máslo, sushi. Dále zbožňuji jahodové hydro od Smartlabsu (například vyšlehané s tvarohem). Sice to není úplně jídlo, ale já ho zahrnuji do fitness potravin. Další ňaminou, snad mi lidé od "mého" Smartlabsu prominou, je mangový proteinový puding od Extrifitu. Cheat jídla, asi byste čekali něco speciálního, ale když tohle nastane, povětšinou je to prosecco a co dům dal. Poslední vypadal pro fitnessáky přesně neukázkově, kdy jsem hledala doma něco sladkého a vykrádala dětem zbytky velikonočních vajíček z Albertu, o kterých vždy tvrdím, proč jim to žluklé sádlo vůbec kupuji. (smích) Jinak miluji steaky a palačinky.

Jsou potraviny, které vůbec nejíš, a proč?

Jestli něco nesnáším, a teď se podržte, je to kuřecí maso, které jsem několik let musela přetrpět. (smích)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie