Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Masters Olympia 2023
- výsledky a fotografie (den 2.)

21.703 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Soutěž Masters Olympia si od svého prvního ročníku, na který došlo 9. září 1994 v Atlantě, získala zájem závodníků i fanoušků. Stala se totiž příležitostí k tomu vidět alespoň některé z hvězd nedávné minulosti bojovat znovu na pódiu o prestižní titul. Proto vždy, když v konání této akce dojde k nějaké odmlce, kulturističtí nadšenci netrpělivě čekají, až se v kalendáři profesionálních show znovu objeví. Poté, kdy se Olympie veteránů naposledy konala v roce 2012, se jí všichni opět dočkali až letos. Došlo na ni ve dnech 26. až 27. srpna v rumunské Kluži, kde našla pěkné zázemí ve víceúčelové hale BTarena, která v závislosti na konfiguraci pojme až 10.000 diváků. Organizace události se při jejím návratu po jedenáctileté přestávce ujal nový tým pořadatelů ze společnosti Wings of Strength, vlastněné Jakem Woodem, který je v současnosti také majitelem Olympia Fitness & Performance Weekendu Joea Weidera i mediálních titulů Muscle & Fitness, Flex a Muscle & Fitness Hers.

Noví organizátoři přinesli nový formát akce. Na Masters Olympia bylo vůbec poprvé vypsáno hned deset kategorií, zatímco na jejích minulých ročnících v letech 1994 až 1997, 1999 až 2003 a už ve vzpomínané sezóně 2012 se vždy závodilo pouze v kulturistice mužů bez rozdílů vah. Jiná doba, kdy se na profesionální scéně usadily nové kategorie, které se těší značné pozornosti sportovců i fanoušků, si jednoduše vyžádala jiný přístup. Spolu s jedenáctým ročníkem Masters Olympia se na místě konal také druhý ročník mezinárodní amatérské soutěže v bodybuildingu Olympia Amateur Eastern Europe, na které závodníci z organizace NPC Worldwide svedli bitvu o profesionální karty. Znamenalo to, že program obou akcí musel být rozdělen do dvou soutěžních dnů. A tak zatímco v kulturistice mužů do 212 liber, classic physique mužů, kulturistice žen, physique žen a wellness žen se na letošní Olympii sportovců starších čtyřiceti let závodilo už v sobotu, v neděli na stagi prostor dostali jejich kolegové a kolegyně nastupující v kulturistice mužů open, physique mužů, fitness žen, figure žen a bikiny fitness žen. Také pro neděli je na místě již dobojováno, tak se pojďme podívat, jaké výsledky Masters Olympia 2023 přinesla!


Masters Olympia 2023 - kulturistika mužů open

Masters Olympia 2023 - výsledky
a fotografie (den 1.)

Kromě lákavého titulu šampióna Masters Olympia na závodech bylo v každé kategorii ve hře také jedno přímé postupové místo na listopadový Olympia Weekend určené vítězi. Zároveň se samozřejmě bojovalo o finanční odměny. Jejich celková výše činila 229.000 dolarů, což z rumunské profesionální show dělá třetí nejštědřeji finančně dotovanou soutěž roku, a to zřejmě napříč všemi kulturistickými federacemi. Větší obnos bude závodníkům k dispozici jenom na vzpomínaném Olympia Weekendu a více peněz si mezi sebe profíci rozdělili také na březnovém severoamerickém Arnold Sports Festivalu. Ve všech deseti kategoriích si tak sportovci měli přijít na vyšší částky než na drtivé většině běžných profesionálních show pořádaných během sezóny, ale samozřejmě, že ve chvíli, kdy i takovou sumu, jakou je zmíněných 229.000 dolarů, dělíte mezi deset kategorií, tak se poněkud rozmělní. Borcům z kulturistiky mužů open bylo určeno 40.000 dolarů, což je sice na jednu stranu podstatně nižší částka než před jedenácti lety, kdy si na Masters Olympia rozebrali 150.000 dolarů, ale zase se na to dá nahlížet tak, že v letech 2013 až 2022, kdy se soutěž nekonala, nemohli na Olympii veteránů bojovat vůbec o nic.

Max Charles, Kamal Elgargni a Phillip Clahar na Masters Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)


Rozhodčí na Masters Olympia 2023:
Masters Olympia 2023 rozhodovali Tim Gardner, Terrick El Guindy, Ildiko Buranits, Emilio Martinez a Steve Weinberger, který soutěž řídil v roli hlavního rozhodčího.

Pochopitelně, že se před závody živě probíralo, zda by vyšší finanční odměny nevylákaly z kulturistického důchodu nějakého toho bývalého šampióna Mr. Olympia nebo vítěze severoamerického Arnold Classic. Ale je otázkou, zda by třeba stejně vysoké odměny jako před jedenácti lety v tomto ohledu něco řešily. Vesměs tyto opravdu velké hvězdy nedávné minulosti totiž v souvislosti s tím, co by je ke comebacku přimělo, zmiňovaly úplně jiné částky. Nejčastěji to byl nejméně milión dolarů a to je upřímně řečeno v současnosti mimo realitu. Obzvlášť v kontextu kategorie masters. I bez účasti Phila Heatha nebo třeba Victora Martineze se na klání, ke kterému mohli nastoupit pouze pořadateli vybraní profíci, sešlo dobře poskládané startovní pole. Tvořili jej někdejší účastníci Mr. Olympia Robert Burneika, Max Charles, Joshua Lenartowicz a Fred Smalls, budoucí účastník Olympie tězkotonážníků Phillip Clahar, jenž se letos blýskl triumfem z Orlando Pro, i šampión 212 Olympia z roku 2019 Kamal Elgargni. Kamal vloni na Wings of Strength Tampa Pro a Texas Pro prokázal, že v konkurenci borců ze širší špičky dokáže i v královské kategorii open brát dobré výsledky, a před účastí na Masters Olympia 2023 mohl být právě on ještě spolu s Philem Claharem považován za horkého favorita na vítězství. Černými koni závodů potom byli Kenneth Jackson se Slavojem Bednářem. Oba sice nikdy na rozdíl od všech dosud zmíněných borců na žádné Olympii profíků nezávodili ani se na tu velkou Olympii nikdy nekvalifikovali, ale možnost nastoupit k obnovené Masters Olympia je evidentně motivovala sáhnout si v přípravě pořádně na dno sil a udělat tu nejlepší možnou formu.

Max Charles, Kamal Elgargni a Phillip Clahar na Masters Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)


Semifinálová vyvolávání:
1.Charles, Clahar, Elgargni, Smalls
2.Bednář, Jackson, Lenartowicz, Lima, Lynn, Smalls
3.Jeffers, Lenartowicz, Lima, Lynn, Robson
4.Agrinskiy, Burneika, Ely, Galanti
5.Charles, Clahar, Elgargni
6.Bednář, Jackson, Lynn, Smalls
7.Charles, Clahar, Elgargni

Jak jsou opravdu rozdané karty, samozřejmě jako vždy ale mělo ukázat až první semifinálové vyvolávání. Do něj si rozhodčí, které v roli hlavního vedl zkušený Steve Weinberger, vyžádali čtyři borce. Podle očekávání jimi byli Phil Clahar s Kamalem Elgargnim, které v řadě doplnil ještě Max Charles a překvapivě také Fred Smalls, od nějž se boj o přední příčky nečekal. Ačkoliv je Kamal ve srovnání s Maxem a Phillipem poněkud nízký, tak oba vzrostlejší soupeře doslova drtil svou kvalitou a připraveností. Rozhodčím nabídl famózní dvojitý biceps zezadu se spoustou detailů, dobře pózoval a předvedl výborná lýtka i pěkná stehna z boku. Od prvního calloutu to vypadalo, že o vítězi je rozhodnuto, zatímco mezi Claharem a Charlesem se odehrávala bitva o druhé místo. Dobře připravený Fred Smalls i kvůli ošklivému defektu způsobenému zraněním prsního svalu na trio ve složení Kamal, Phillip a Max neměl a musel do druhého vyvolávání. V něm, soudě podle rozestavení závodníků na pódiu, sváděl souboj o čtvrté až páté místo s Kennethem Jacksonem, hned v závěsu za nimi byl Slavoj Bednář, jenž v danou chvíli asi směřoval k šesté příčce. Ale první pětice pro něj byla na dosah a měl šanci se o ni ještě poprat! Znovu ji dostal v šestém calloutu, do kterého si Steve kromě Slavoje, Kennetha, Freda a překvapivě dobrého Michaela Lynna marně žádal také masivního Joshuu Lenartowicze, jenž se mezitím někam vytratil. Následovalo sedmé vyvolávání, ve kterém znovu pózovali už jistí medailisté. Ve prospěch Kamala Elgargniho hrálo i to, že se s dlouhým semifinále, ve kterém od rozhodčích dostával spolu s některými dalšími kulturisty pořádně zabrat, vyrovnával lépe než například Phil. Na něm bylo znát, že toho má už plné brýle.

Max Charles, Kamal Elgargni a Phillip Clahar na Masters Olympia 2023 (foto: Npcnewsonline.com / Moriau Photo)


Dosavadní vítězové Masters Olympia v kulturistice mužů:
2012 Dexter Jackson
2003 Claude Groulx
2002 Don Youngblood
2001 Vince Taylor
2000 Vince Taylor
1999 Vince Taylor
1997 Vince Taylor
1996 Vince Taylor
1995 Sonny Schmidt
1994 Robby Robinson


Ve finále si borci z top 10 odpózovali volné sestavy a poté, kdy došlo na několik dalších rychlých vyvolávání, která toho tentokrát ale už asi příliš změnit nemohla, bylo vyhlášení výsledků tady! Páté místo obsadil Kenneth Jackson, který na pódium přinesl pěkné oblé svaly a celkově krásnou kompletní postavu. Závodil navíc v jedné ze svých nejlepších forem, byť to stále ještě neznamenalo, že by v tomto ohledu neměl co zlepšovat. Dotaženější by mohl být hlavně v zadních postojích. V tu chvíli bylo už jisté, že Slavojovi Bednářovi umístění v top 5 uniklo. Zároveň ovšem bylo pravděpodobné, že se tomu stalo jenom velmi těsně. Čtvrté místo vybojoval Fred Smalls, jenž díky tomu, jak mu vyšla forma, dokonce pomýšlel na medaili. Byť po sestoupení z pódia štěstím nikterak nezářil, tak nakonec celou věc uzavřel s tím, že čtvrté místo z obnovené Masters Olympia bere. Devětačtyřicetiletý Phillip Clahar roli spolufavorita na vítězství nepotvrdil. Připadl mu bronz, když se před něj na druhou příčku dokázal vmáčknout o tři roky mladší Max Charles. Max se prezentoval u něj až neobvyklou vyvážeností a z celé trojice medailistů předváděl nejlepší pózu břicho a stehna. Kamala Elgargniho přesto ohrozit nemohl a jednapadesátiletý Libyjec si tak jasným způsobem dokráčel pro velké vítězství!

Starty českých profesionálních kulturistů na Masters Olympia
rok jméno místo konání umístění
2023 Slavoj Bednář Kluž, Rumunsko 6.
2003 Josef Rác Charlotte, USA 18.
2002 Vlastimil Křivánek Lynchburg, USA 15.


Finanční odměny:
1. místo20.000 $
2. místo10.000 $
3. místo5.000 $
4. místo3.000 $
5. místo2.000 $
celkově40.000 $

V rozhovoru s moderátorem akce Billym Garnonem Kamal ještě přímo na pódiu mluvil o tom, že pro něj tato zlatá medaile hodně znamená, a netajil se, že ji asi nesundá z krku, dokud nepřijede domů. Několik desítek minut nato byla zveřejněna výsledková listina a pohled do ní ukazuje, že Slavoj Bednář díky vydařenému balíčku objemů a připravenosti na Masters Olympia v souladu s tím, jak se pro něj soutěž vyvíjela, opravdu vybojoval šesté místo. Je to výsledek, který se v jeho mimořádně bohaté soutěžní historii bude určitě dobře vyjímat. V minulosti na soutěži šestí skončili třeba Samir Bannout, Robby Robinson, John Hnatyschak nebo Michael Kefalianos a to je zatraceně dobrá společnost! Zároveň se Slavoj také stal historicky zatím nejúspěšnějším českým účastníkem Olympie veteránů. Vlastimil Křivánek si v roce 2002 ze soutěže odnášel patnácté místo, Josef Rác o sezónu později podobně jako Honore Cironte nebo Rafael Vera Diaz bral dělenou osmnáctou příčku. Je ovšem zároveň potřeba jedním dechem dodat, že jak Vlastimil Křivánek, tak Josef Rác k Masters Olympia nastupovali ve zcela jiné situaci než Slavoj. Zatímco oni mezi profíky zamířili až ve veteránském věku a v kategorii bez věkového omezení nikdy nezávodili, jejich dnešní následovník nastupuje po boku mladších soupeřů pravidelně. A když pro něj všechno do sebe správně zapadne, dokáže se tu a tam probojovat i do top 5. Podařilo se mu to na na letošním Musclecontest California Pro a na loňské Toronto Pro Supershow.


Výsledky Masters Olympia 2023 - kulturistika mužů open

  1. Kamal Elgargni*
  2. Max Charles
  3. Phillip Clahar
  4. Fred Smalls
  5. Kenneth Jackson
  6. Slavoj Bednář
  7. Michael Lynn
  8. Sergio Lima
  9. Logan Robson
  10. Rusty Jeffers
  11. Robert Burneika
  12. Michael Ely
  13. Vladimir Agrinskiy
  14. Vince Galanti
  - Joshua Lenartowicz

* kvalifikace na Mr. Olympia 2023


Kulturistika mužů open na Masters Olympia 2023

Více fotografií z Masters Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2023 k 27. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Brett Wilkin USA Bigman Weekend Pro 2022 1.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2022 1.
Derek Lunsford USA Mr. Olympia 2022 2.
Nick Walker USA Mr. Olympia 2022 3.
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
Samson Dauda Velká Británie Arnold Classic 2023 1.
Behrooz Tabani Írán Arnold Classic Brazil 2023 1.
Tonio Burton USA New York Pro 2023 1.
Ross Flanigan USA California Pro 2023 1.
Iain Valliere Kanada Toronto Pro Supershow 2023 1.
Michal Križánek Slovensko Empro Classic 2023 1.
Phillip Clahar USA Orlando Pro 2023 1.
Andrea Presti Itálie Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Hassan Mostafa Egypt Vancouver Pro 2023 1.
Justin Shier USA Chicago Pro 2023 1.
Roman Fritz Německo Bigman Weekend Pro 2023 1.
Hunter Labrada USA Tampa Pro 2023 1.
Andrew Chinedu Spojené arabské emiráty Texas Pro 2023 1.
Kamal Elgargni Libye Masters Olympia 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2023 najdete zde.


Masters Olympia 2023 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Freeman, Griffin, Reid, Saffaie
2.Ferguson, Leno, Mosti, Reeder, Ribeiro, Taylor
3.Davis, Djoudi, Teo, Leno, Odom, Reeder, Taylor
4.Teo, Marcus, Petrecky, Reeder, Ross, Shippen, Taylor
5.Reid, Saffaie

Ve physique mužů k soutěži nastoupilo osmnáct borců. Do prvního calloutu se dostali čtyři, a to konkrétně Dajuan Freeman, Myron Griffin, Sharif Reid a Arya Saffaie. Ze začátku to vypadalo, že se o vítězi bude rozhodovat mezi Dajuanem a Sharifem, poté ovšem Freemana na jednom z míst uprostřed řady vystřídal Arya, který si posléze došel i pro vítězství! Saffaie ve své kategorii ukazuje pozoruhodnou sportovní dlouhověkost. Poprvé mezi profíky zlato bral už na Greater Gulf States Pro 2014, a že je v jeho silách stále vítězit i v kategorii bez rozdílu věku, potom před několika týdny prokázal na tradičním Tampa Pro.


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo5.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. místo1.000 $
celkově21.000 $

V dalších kategoriích se v sobotu
na Masters Olympia 2023 finanční odměny rozdělovaly shodně.

Ačkoliv po soutěži Saffaie zářil štěstím a neskrýval radost z toho, že vybojoval důležitý titul a parádní trofej, zároveň se po několika dnech dobrého jídla a odpočinku chystá už znovu pustit do práce, když chce co nejlépe vyladit formu i pro svou nadcházející účast na Men's Physique Olympia. Ta pro něj bude už třiačtyřicátou soutěží kariéry. Druhé místo v Rumunsku vybojoval Sharif Reid před třetím Dajuanem Freemanem, na Myrona Griffina zbyla čtvrtá příčka. Jako poslední se do nejlepší pětice vešel Ital Andrea Mosti, který těsně předstihl šestého Michaela Fergusona. Michael mezi profíky nastupuje už od samotných začátků kategorie, když se v Manionově profesionální lize na stagi poprvé objevil už na Houston Pro 2012.


Výsledky Masters Olympia 2023 - physique mužů

  1. Arya Saffaie*
  2. Sharif Reid
  3. Dajuan Freeman
  4. Myron Griffin
  5. Andrea Mosti
  6. Michael Ferguson
  7. Everton Ribeiro
  8. Everett Davis
  9. David Odom
  10. Kenyon Leno
  11. Youcef Djoudi
  12. Byron Ross
  13. Adon Marcus
  14. Joshua Petrecky
  15. Kevin Reeder
  16. Terrence Teo
  16. Marcell Shippen
  16. Harlan Taylor

* kvalifikace na Men's Physique Olympia 2023


Physique mužů na Masters Olympia 2023

Více fotografií z Masters Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Men's Physique Olympia 2023 k 27. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Mehdi Kabbadj Maroko Libya Pro 2022 1.
Ming Chieh Tsai Tchaj-wan Taiwan Pro 2022 1.
Ramzi Kahlia Alžírsko Tunisia Pro 2022 1.
Corey Morris USA Battle of Texas 2022 1.
Erin Banks USA Men's Physique Olympia 2022 1.
Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2018 1.
Diogo Montenegro Brazílie Men's Physique Olympia 2022 3.
Mahmood Almaghrabi Bahrajn Saudi Classic 2023 1.
Emanual Hunter USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Mauro Fialho Španělsko 1 BroPro Show 2023 1.
Carlos DeOliveira Brazílie Los Angeles Grand Prix 2023 1.
Benquil Marigny USA St. Louis Pro 2023 1.
Riccardo Croci Itálie Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Derrick Stevenson USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Ryan Terry Velká Británie New York Pro 2023 1.
Emmanuel Costa Brazílie Sur Pro Cup Chile 2023 1.
Daniel Ammons USA Palmetto Classic Pro 2023 1.
Vinicius Mateus Brazílie Bahia Muscle Show 2023 1.
Andre Ferguson USA Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Vitor Chaves Brazílie DC Pro 2023 1.
Joseph Lee USA Korea AGP Pro 2023 1.
Victor Ramirez Kostarika Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Bhuwan Chauhan Indie Sheru Classic India 2023 1.
Sidy Pouye Španělsko Sheru Classic Italy 2023 1.
Yoonsung Lee Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Jason Huynh USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Anderson Arruda Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2023 1.
Jeremy Potvin USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Drew Cullen USA Chicago Pro 2023 1.
Ismael Dominguez Mexiko Sur Pro Cup Colombia 2023 1.
Arya Saffaie USA Tampa Pro 2023 1.
Rodrigue Chesnier Francie Phoenix Pro 2023 1.
Febo Gambacorta Itálie T.R.U. Athlete UK Pro 2023 1.
Rafael Oliveira Brazílie Musclecontest Goiania Pro 2023 1.
Jonas Jamena Filipíny Pacific USA Pro 2023 1.
Jeremiah Maxey USA Texas Pro 2023 1.
Joven Sagabain Filipíny Tokyo Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Men's Physique Olympia 2023 najdete zde.


Masters Olympia 2023 - fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Jones, Mulford, Pajulahti, Vahn
2.Aguiar, Cerbelli, Fowler, Williams, Mulford, Worth

Ve fitness žen, kde závodnice musejí jednak předvést co nejlepší formu a jednak musí předvést náročnou volnou sestavu, k soutěži nastoupilo devět profesionálek. Díky kombinaci druhého nejlepšího hodnocení postavy a druhé nejlepší volné sestavy se k vítězství probojovala Finka Minna Pajulahti, která tentokrát závodila opravdu výborně připravená! Druhé místo brala Stephanie Jones před třetí Tamarou Vahn, přičemž při bodové rovnosti obou závodnic ve prospěch Stephanie rozhodla lepší volná sestava. Těsně za medailovými příčkami zůstala šampiónka Fitness International z roku 2001 Jennifer Worth, která mezi profesionálkami nastupuje už od sezóny 1998. Top 5 potom uzavírá Debbie Fowler.


Výsledky Masters Olympia 2023 - fitness žen

  1. Minna Pajulahti*
  2. Stephanie Jones
  3. Tamara Vahn
  4. Jennifer Worth
  5. Debbie Fowler
  6. Maria Laura Cerbelli
  7. Sally Kendall-Williams
  8. Babette Mulford
  9. Marta Aguiar

* kvalifikace na Fitness Olympia 2023


Fitness žen na Masters Olympia 2023

Více fotografií z Masters Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2023 k 27. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Missy Truscott USA Fitness Olympia 2020 1.
Jaclyn Baker USA Fitness Olympia 2022 2.
Ariel Khadr USA Fitness Olympia 2022 3.
Darrian Tissenbaum USA Adela Garcia Classic 2023 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Tiffany Chandler USA Body Be 1 Classic Pro 2023 1.
Amber Steffen USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Sara Kovach USA Vancouver Pro 2023 1.
Jodi Boam Kanada Chicago Pro 2023 1.
Allison Kramer USA Tampa Pro 2023 1.
Minna Pajulahti Finsko Masters Olympia 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Fitness Olympia 2023 najdete zde.


Masters Olympia 2023 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Jackson, Morales, Padilla, Palma
2.Baltazar, Bitiyeva, Eun, Larina, Penaloza, Reece, Visintainer
3.Baltazar, Clark, Gallego, Larina, Penaloza, Visintainer, Yabekova
4.Carpio, Miliani, Ogonowska, Shoemaker
5.Jackson, Morales, Padilla, Palma

Ve figure žen nastoupila úřadující stříbrná medailistka Figure Olympia Jessica Reyes Padilla, a ačkoliv se na pódiu našlo dost závodnic, které závodily v dobrých formách, tak proti této jednoznačné favoritce jednoduše neměly šanci. Druhé místo brala Donya Jackson před třetí Ginou Palmou, čtvrtou Corrie Morales a pátou Zulfiyou Bitiyevou, která se do top 5 dokázala probojovat ze druhého calloutu. Za očekáváním svou formou a nakonec i dosaženým výsledkem zůstala Kanaďanka Martina Yabekova, od které se jako od čtyřnásobné účastnice Figure Olympia z let 2017 až 2020 čekalo více.


Výsledky Masters Olympia 2023 - figure žen

  1. Jessica Reyes Padilla*
  2. Donya Jackson
  3. Gina Palma
  4. Corrie Morales
  5. Zulfiya Bitiyeva
  6. Jennifer Reece
  7. Her Eun
  8. Kim Clark
  9. Jessica Baltazar
  10. Martina Yabekova
  11. Yelena Larina
  12. Veronica Gallego
  13. Larissa Penaloza
  14. Roberta Visintainer
  15. Shelace Shoemaker
  16. Alissa Carpio
  16. Stella Miliani
  16. Dorota Ogonowska

* kvalifikace na Figure Olympia 2023


Figure žen na Masters Olympia 2023

Více fotografií z Masters Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2023 k 27. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Cydney Gillon USA Figure Olympia 2017 1.
Jessica Reyes Padilla Portoriko Figure Olympia 2022 2.
Lola Montez Kanada Figure Olympia 2022 3.
Bojana Vasiljevic USA Orchid Pro 2023 1.
Donya Jackson USA Tri-City Classic Pro 2023 1.
Gabriela Consolmagno USA Wasatch Warrior 2023 1.
Madison Dinges USA Charlotte Pro 2023 1.
Cherish Richardson USA Pittsburgh Pro 2023 1.
Maria Luisa Baeza Diaz USA New York Pro 2023 1.
Natalia Soltero Mexiko Northern California Pro 2023 1.
Jennifer Zienert Německo Empro Classic 2023 1.
Kristen McGregor Jamajka Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Gina Palma USA Vancouver Pro 2023 1.
Autumn Cleveland USA Chicago Pro 2023 1.
Ericka Morales Morgan Guatemala Zhanna Rotar Classic 2023 1.
Jossie Alarcon USA Sur Pro Cup Colombia 2023 1.
Queren Pacheco Mexiko Tampa Pro 2023 1.
Tereza Linhartová Česká republika T.R.U. Athlete UK Pro 2023 1.
Oyku Basar Turecko Tupelo Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Figure Olympia 2023 najdete zde.


Masters Olympia 2023 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Angell, Henich, Herrera, Samo, Santander, Wilson
2.Amurao, Angell, Guggia, Johnson, Ruscilli, Santander, Szoltysek
3.Amurao, Guggia, Johnson, Ruscilli, Szoltysek
4.Abbado, Berger, Gaetano, Godoi, Lloyd, Montes
5.Abbado, Berger, Brown, Godoi, Hurst, Lloyd, Montes, Nour, Price
6.Henich, Herrera, Samo, Wilson

Mezi bikiny fitnesskami v Kluži nastoupilo hned jednadvacet profesionálek. Jednalo se tak o nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže. Ačkoliv to nějakou dobu vypadalo, že o vítězství bojují Janine Herrera a Nucia Freitas Samo, z titulu historicky první šampiónky Masters Olympia v bikiny fitness žen se v závěru večera radovala Jessica Wilson, která letos už brala zlato v kategorii bez věkového omezení na červnovém DC Pro. Janine skončila druhá, Nucia třetí. Do top 5 se kromě nich vešly ještě také Kerryne Henich s Elisangelou Angell. Zajímavé bylo na stagi po čtyřleté odmlce opět vidět účastnici Bikini Olympia 2013 Gigi Amurao, která na profesionální scéna začala nastupovat už v roce 2012. Závodila v solidní formě a patří jí desáté místo.


Výsledky Masters Olympia 2023 - bikiny fitness žen

  1. Jessica Wilson*
  2. Janine Herrera
  3. Nucia Freitas Samo
  4. Kerryne Henich
  5. Elisangela Angell
  6. Ayleen Santander
  7. Niccole Guggia
  8. Aneta Szoltysek
  9. Nicole Johnson
  10. Gigi Amurao
  11. Angela Ruscilli
  12. Abbi Gaetano
  13. Chelan Nour
  14. Michelle Hurst
  15. Ruth Montes
  16. Merica Abbado
  16. Geri Berger
  16. Christy Brown
  16. Larissa Godoi
  16. Patricia Lloyd
  16. Susan Price

* kvalifikace na Bikini Olympia 2023


Bikiny fitness žen na Masters Olympia 2023

Více fotografií z Masters Olympia 2023 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2023 k 27. srpnu:

jméno stát soutěž um.*
Jibin Park Jižní Korea Taiwan Pro 2022 1.
Ivanna Escandar Španělsko Bigman Weekend Pro 2022 1.
Amanda Marques Brazílie Sur Pro Cup 2022 1.
Phoebe Hagan Velká Británie Battle of Texas 2022 1.
Maureen Blanquisco Norsko Bikini Olympia 2022 1.
Jennifer Dorie Kanada Bikini Olympia 2021 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2023 1.
Alessia Facchin Itálie Orchid Pro 2023 1.
Lauralie Chapados Kanada Bikini International 2023 1.
Brenda Farias Brazílie Campinas Pro 2023 1.
Aimee Velasquez USA Klash Series Ch. 2023 1.
Eszter Oczella Maďarsko 1 BroPro Show 2023 1.
Hyojung Kim Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Vania Auguste USA Charlotte Pro 2023 1.
Romina Basualdo USA GRL PWR Pro 2023 1.
Savannah Watchman USA California Night of Ch. 2023 1.
Zsofia Reka Molnar Maďarsko Tropicarium Budapest Pro 2023 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Sierra Swann USA Optimum Classic Pro 2023 1.
Reijuana Harley USA Klash Series S. USA Pro 2023 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko Miami Muscle Beach Pro 2023 1.
Eli Fernandez Mexiko Toronto Pro Supershow 2023 1.
Jessica Wilson USA DC Pro 2023 1.
Jordan Fisher USA Dallas Pro 2023 1.
Jil Meret Schmitz Thajsko Sheru Classic India 2023 1.
Song A Reum Jižní Korea Taiwan Pro 2023 1.
Lexus Redmond USA Republic of Texas Pro 2023 1.
Tatiana Lanovenko Rusko Mr. Big Evolution Pro 2023 1.
Dahye Jeon Jižní Korea Korea AGP Pro 2023 1.
Ariel Barley USA Governor's Cup 2023 1.
Tara Grier USA Lenda Murray Atlanta Pro 2023 1.
Savannah Dolezal USA Chicago Pro 2023 1.
Gessica Brun Brazílie Sur Pro Cup Colombia 2023 1.
Halanna Jully Brazílie Excalibur Pro 2023 1.
Ashlyn Little USA Tampa Pro 2023 1.
Ottavia Mazza Itálie T.R.U. Athlete UK Pro 2023 1.
Jordan Brannon USA Tahoe Pro 2023 1.
Ariana Brothers USA Nashville FitShow 2023 1.
Alexsandra Santos Brazílie Musclecontest Rio Pro 2023 1.
Yurika Shigemoto USA Tokyo Pro 2023 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
Pravidla pro kvalifikaci na Bikini Olympia 2023 najdete zde.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Moriau PhotoSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie